Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zpomalene rozpoznavani znaku

PavelM_ce4you (95)|27.12.2005 15:53
Mam nasledujci problem: Uz dvakrat se mi stalo, ze z niceho nic (no nejaka pricina tam asi bude, ale nevysledoval jsem ji) se mi zpomalilo rozpoznavani znaku pres InterWrite Recognizer. Vypada to asi tak, ze pisu normalni rychlosti jako vzdy, uz mam napsane cca treti pismeno, na displeji jsou nakresleny vsechny tri tahy pres sebe a az po chvilce PDAcko pozna prvni znak. Dalsim symptomem je to, ze se zrychlila prodleva, ktera je pri tuknuti stylusem k vyvolani kontextoveho menu. Napr. tuknu stylusem na ikonu v SPB Pocket Plus, aplikace se nespusti, ale zobrazi se rovnou kontextove menu. Musim tukat opravdu rychle, aby to bylo rozpoznano jako pouhy "click".

Kdyz se mi to stalo poprve, ruzne jsem experimentoval co by to mohlo byt, odinstaloval jsem co slo, dival se na bezici ulohy, atd. Ale nakonec to poresil HR. Protoze mam vsak z dob PalmOS averzi k HR a opetovnemu nasyncovani zpet (nikdy me to neproslo bez problemu a stejne jsem musel instalovat aplikaci za aplikaci), rad bych misto HR nasel pricinu problemu.

Konfigurace: hx4700 + SPB Pocket Plus + Magic Button + IW 8.6 + bezny soft, ktery by snad nemel mit vliv na vyse uvedene chovani.

Pokud jste se s tim nekdo setkal a znate reseni budu nesmirne vdecny, preinstalovavat se mi nechce.
PavelM_ce4you (95)|13.1.2006 17:28
Odpovim si sam :), mozna nekdo narazi na stejny problem a pomuze mu to.

Doufam ze jsem prisel konecne na pricinu problemu, teda aspon za posledni tyden PDA seka dobrotu. Ale bude to znit jako neuveritelny pribeh, dulezite vsak je, ze to ted funguje jak ma.

  • problem se postupne vic a vic zhorsoval, krome toho ze se zpomalovalo rozpoznavani znaku, "zasekavalo" se napr. tlacitko OK v dialozich - proste zustalo zamackle a vymacklo se az za par sekund
  • provedl jsem HR ktery posledne pomohl, ale nepomohlo to (posledne to pomohlo, protoze HR jsem udelal spolecne i s jinou cinnosti, ale nebudu predem prozrazovat)
  • chystal jsem se, ze pujdu PDA reklamovat, vzal jsem hadrik a vycistil dislay aby vypadalo PDA jako nove a ouha, ono to zaclo fungovat
  • tak si s tim chvilku hraji a fungovalo to perfektne, ale za chvilku se to zaclo zhorsovat
  • zkusil jsem slepit ochrannou folii, opet jsem pretrel display mikrovlaknovou uterkou a zase to fungovalo perfektne
  • obnovil jsem tedy data a aplikace (tady musim rict, ze jsem byl VELMI mile prekvapeny obnovou ze zalohy, takhle snadno se mi to u PalmOSu nikdy nepodarilo)
  • po pul hodine byl ale problem zpatky, ale pokazde pomohlo "promasirovat" display hadrikem. Celkem prca kdyz sem si neco poznamenaval a pred zapnutim PDA jsem lestil jako by to bylo kouzelne zrcadlo :D
  • kdyz jsem pozorne prozkoumal display, vsim sem si, ze mezi nim a krytem PDA je zrnicko pisku, vystournul jsem ho kouskem papiru a od te doby bezi PDA jako hodinky.

Tak a ted mi reknete, ze nejsem blazen. Doufam ze jsem to nezakriknul a ze to zrnicko pisku bylo opravdu pricinou problemu - i kdyz se mi to porad nezda.
Ivo Pokorný (400)|13.1.2006 17:39
Mozne to je... :)

Priste si vem na piskoviste na placani babovicek misto PDA radeji lopaticku... :D