Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

obnova dat

stanyjol (10)|27.12.2005 09:15
nejak se stalo, ze se mi provedl hard reset a potrebuju obnovit data z PC e co jsou na karte, ale nejde to. Kdyz chci obnovit primo v PDA tak mi to napise "invalid restore file" a jak to obnovit z PC nevim. zaloha je pod starym profilem ktery nejde prenest do noveho.Pri rucnim prekopirovani nefunguje obnova. Prosim poradte !!! tento mesic bych to instaloval uz asi po druhe a navic tyztracene zaznamy v diari a dokumenty :dead: Mam n30 2003se
brkel (56)|27.12.2005 09:55
to samy se mi deje na n50
stanyjol (10)|27.12.2005 11:00
uz nemusite psat odpoved jsem nasel https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=11434
paucok (5)|15.1.2006 11:44
Zdravim, chcem sa podelit o jednu skusenost. Kazdemu sa stane, ze musi niekedy vyuzit obnovu v PPC cez plnu alebo ciastocnu zalohu. Aj mne a aj ked som mal urobenu plnu zalohu na SD karte, restore nepreslo z dovodu nejakej chyby. Potom bolo treba instalovat vsetko nanovo, rozne kroky clovek uz zabudol,alebo mu to momahal na zaciatku urobil niekto iny. Bud to m ate niekde napisane, alebo ste v tom jednoducho dobry a viete to. Pre tych druhych mozno pomoze aj tento krok:
- ulozte si jednotlive nastavenia, ktore sa Vam zdaju zlozitejsie vo formate "bmp" do PC, alebo SD kartu a to programom: Magic ss.Tak potom priamo budete mat moznost vidiet konkr. nastavenie a to potom obnovovat.
kefodnaj (4)|15.1.2006 18:24
Zalohu obnovíš tak, že po hard resetu nejprve nastavíš v Místním nastavení (Local setting) - prostředí na Czeck. Pak lze obnovit zálohu i bez instalace češtiny. Zálohu je dobré mít na SD kartě.
Zdenek Malinsky (9781)|15.1.2006 19:13
Malé upřesnění: Local settings nastavit tak, jak byl v době vytvoření zálohy. Většina lidí bude mít CZ, ale kdyby náhodou...
brkel (56)|17.1.2006 01:10
..takze s lokalizaci to nema co delat...? (...nepouzivam ji...)
c.Data_ce4you (40)|17.1.2006 06:20
No ja měl problem když jsem měl zalohu z CZ lokalizací. A´D jsem dělal co chtěl tak dokut jsem tam nenahral CZ lokalizaci tak jsem si mohl trhnout nohou.

Takže muj postup:
1-Mám nastavenou pravidelnou zalohu v ActiveSinc
2-Po HR z ActiveSinc v sekci "Přidat nebo odebrat programy" nainstaluji
lokalizaci
3-dám obnovu dat, necham ho obnovit udělám SR a je po problemu.
stanyjol (10)|17.1.2006 13:50
no jo, ale co kdyz jedu nekam na dovolenou nebo par dni nejsem domato je pak fakt na p...l, predevcirem se mi to totalne seklo pri prohlizeni PDF, coz me fakt nas...., zadna krkolomna operace, obycejne prohlizeni a ono se to sekne :evil: kdyz to potrebuju zrovna pouzivat, ctu ostatnim lidem nejakou email zpravu (teda prilohu PDF) a nedoctu :mad: docela trapne jak potom co nejrychleji provest obnovu :?:
kefodnaj (4)|17.1.2006 14:27
Já mám vyzkoušené:
Používám lokalizaci CZ
Provedena záloha na SD
Po HR, nastavím v Local setting = CZ
Provedu obnovení zálohy
PDA opět ve stavu před zálohou, včetně lokalizace a všeho SW, který používám.

Pokud to nefunguje - zde už mé znalosti končí.

Ještě je možnost používat nějaký zálohovací SW, který umí udělat ze zálohy exe soubor, např. Sunnysoft Backup Manager.
Zdenek Malinsky (9781)|17.1.2006 14:33
Pozor na záměnu pojmů - lokalizace není Local Settings.
brkel (56)|17.1.2006 23:38
..no prave, a proto me zajima jestli maji ty local settings co delat s backupem...
xkovi_ce4you (568)|18.1.2006 01:50
Panove je mi to uz skoro trapne to opakovat v kazde diskuzi, ktera se tyka obnovy dat..vypadam tu jak dealer zminovaneho produktu :D
Prestante pouzivat ty radoby utility na zalohovani, at uz v active sync samotnem, nebo ty integrovane v pda..zvolte radeji komercni produkty, oni vedi, proc je vyrabeji, prave kvuli tem problemum, co pisete..
Takze nejlepe Sprite Backup, nebo treba Sunnysoft..nevim jak u Sunnysoftu,ale u Sprite je obnova z karty (doporucuju pred zalohou do PC) zalezitost do dvou minut..a to prosim tapnutim na soubor zalohy a nasledne tlacitka "start" jako spusteni obnovy (pokud nastavite,aby se tvorily samorozbalovaci zalohy).Zadne zmeny Local Settings apod.., nic takoveho uz nikdy nebudete muset znat.;)
Prijde vam, ze by obnova mohla byt jeste jednodussi? ;)
fretak (265)|18.1.2006 08:10
xkovi: to ja pouzivam tu internet v N50P a absolutne zadny problem.
xkovi_ce4you (568)|19.1.2006 01:09
[QUOTE="niky"]xkovi: to ja pouzivam tu internet v N50P a absolutne zadny problem.[/QUOTE]
Ale jo, mozna patris k tem stastnejsim, ale ver, ze drive ci pozdeji se problem objevi, minimalne s vetsi pravdepodobnosti jak u backup manazeru komercnich vyrobcu..a ja osobne, ackoli sem s integrovanym zalohovanim n30ky nemel problem, rozhodne sem nevahal jit do Sprite, pac to je opravdu pohodlna a jista zaloha, u ktere se nemusim bat nejakych komplikaci..uz nekolikrat mi zachranil krk :yes:
Homer261 (98)|19.1.2006 18:37
Divná věc - používám interní backup ve WM-03SE, při prvních použitích bylo nutné před obnovou dat skutečně změnit Místní nastavení na CZ, tedy na to, jaké bylo v okamžiku vytvoření zálohy. Ale od jisté doby, snad po upgradu na rom 18 (ale nevím to jistě), se data obnoví aniž by bylo nutno měnit prostředí z EN na CZ. Zdá se, že poučka o nutnosti změnit jazykové prostředí neplatí vždy a za všech okolností.:?:
brkel (56)|21.1.2006 16:30
...tak to sem zi zase moc nepomohl, leda zkouset... (...CHRAN BUH... ..nebo satan, toe jedno... ;)