Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

.pdb které uBook neumí zobrazit

lump_ce4you (19)|26.12.2005 17:38
Do rukou se mi dostaly tři *.pdb soubory, se kterými si můj oblíbený uBook neumí poradit. Jednoduchým nahlédnutím v TotalCommanderu jsem zjistil, že se od běžně otevíraných *.pdb souborů liší v tomto textu ("hlavička" souboru) : TEXtREAd vs. ToGoToGo. Právě *.pdb soubory obsahující ToGoToGo mi nejdou otevřít. Nevíte někdo co s tím? Je možná nějaká konverze nebo existuje prográmek, který si s tím poradí? Dík za odpovědi.
Jerry Salcer (197)|26.12.2005 18:55
Máš pravdu, neotevře to ani Haalireader, ale bez chyby to otevře iSilo. Zkus v komadru přejmenovat název, koncovku .pdb ponech.
lump_ce4you (19)|26.12.2005 19:54
Ten iSilo byl dobrej tip, děkuji. Soubor jsem otevřel, ale teď bojuji s českými fonty. I když v Options nastavim cz font, jaký používám v uBooku, tak jsou tam chibyčki :(
Saman_ce4you (1451)|26.12.2005 20:54
*.pdb je jen obalka. Ma to nekolik desitek bajtu hlavicku, kde je mimo jine specifikovany typ databaze a registrovany tvurce. V pripade formatu PalmDoc, kt. se vetsinou pouzivan na ebooky, je prave v hlavice type TEXt a creatorID REAd. ToGo je format od palmovsky "office" aplikace Documets ToGO. To jen pro uplnost, aby si nekdo myslel, ze kdyz najde *.pdb, ce to hned muze cist.

btw: Fajly s ebooky muzou mit i koncovku prc.
lump_ce4you (19)|26.12.2005 21:05
thx za vyčerpávající info, já jen ještě doplním, že pro správné zobrazování češtiny v Isilo se musí nastavit kódování (Encoding) na windows-1250.