Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

mapa Eastern Europe

ms_ce4you (364)|25.12.2005 20:59
Jaky mate nazor na podrobnost TT mapy Eastern Europe pri jezdeni na Slovensku ? Jak je to podrobne ? Napr. v porovnani s PK ?
ondral_ce4you (48)|26.12.2005 13:59
[QUOTE="ms"]Jaky mate nazor na podrobnost TT mapy Eastern Europe pri jezdeni na Slovensku ? Jak je to podrobne ? Napr. v porovnani s PK ?[/QUOTE]

Ona je mapa Slovenska pro TomTom?
ipf (2136)|26.12.2005 15:09
Tuším, že ve verzi 2 (Route Planer) východní Evropa byla, ale nic podrobného to nebylo. Ale z obce do obce se dojet dalo.
ms_ce4you (364)|26.12.2005 17:43
Existuje EE verze 608 z 08.2005. Ale na strankach TT o ni neni ani slovo, prestoze pry v lete tam byla v baleni s nekterym z Go.

Je v ni Slovensko, Madarsko, Recko, Turecko, Chorvatsko, Rusko a jeste zapadni staty v prujezni forme.
petr22_ce4you (454)|28.12.2005 13:24
Podrobne je to asi jako ceska mapa v Navigonu, ale lepsi nez dratem do oka
Aaaik (123)|28.12.2005 16:13
to vypada zajimave pro cestovatele:

Go500 Eastern Europe contains the maximum-detail, fully-connected map of Poland, The Czech Republic, Turkey, Hungary, Greece, Slovakia, Russia, Baltic States, Slovenia, Croatia, Bosnia & Herzegovina Romania, Bulgaria, Serbia & Montenegro, Belarus, Moldavia, Ukraine, Macedonia and Albania, as well as the major road network of Western Europe.
[CODE]http://www.gpspassion.com/pics/TomTom2005/go/html/whatsnew.htm[/CODE]
petr22_ce4you (454)|29.12.2005 09:50
Maximum detail asi jo, ale silnice v mestech nee. Jenom ty hlavni. Nicmene ten prostor je obrovskej.
Lipizzaner (60)|29.12.2005 10:15
No a už to někdo máte? (L)
ms_ce4you (364)|29.12.2005 10:23
Tady se ale o tom nesmi prece psat, kdyz to neni oficialni cestou :-)
HUgo.j (59)|29.12.2005 11:07
Mam ji a jelikož jsem nadšenec pro TT, tak můžu říct že je to super. Rád jezdím po Evropě autem a tohle mi chybělo. Když bude mít někdo nějaký dotaz, tak ať mi napíše SZ.
Stormmaster_ce4you (9)|29.12.2005 11:49
Jak je to velky (kolik mista na karte to zabere)?
Jestli si mam prvne koupit jinou kartu, nebo si muzu rovnou sehnat?
HUgo.j (59)|29.12.2005 12:26
Má to 201 Mb. To je foto Bratislavy.
00110547_20051229120059_Oglo.jpg
oltcit (1098)|29.12.2005 14:50
viacej info by nebolo pane kolego ? Kde sa dá kúpiť,stiahnuť,či len na karte,lebo to je mapa pre GO500,nie? Môžeš sem hodiť screen Bojnice ,vo väčšom rozlíšení ? Testujem teraz NavNgo,mapa good,ale navigácia nič moc,zháňam takúto mapu pre TT,lebo ten mi vyhovuje najviac ,nový Navigon ma sklamal/myslím v zahraničí/,TT to vyhral vo všetkých ohľadoch,len mapy Slovenska a priľahlého východného okolia mu chýbajú,hmmm :?
HUgo.j (59)|29.12.2005 16:19
Bojnice
00110588_20051229161715_GuwM.jpg
Kocir (836)|29.12.2005 19:00
[QUOTE="HUgo.j"]Mam ji a jelikož jsem nadšenec pro TT, tak můžu říct že je to super. Rád jezdím po Evropě autem a tohle mi chybělo. Když bude mít někdo nějaký dotaz, tak ať mi napíše SZ.[/QUOTE]

No nevim, jestli je super. Mel jsem moznost ji videt. A musim rict, ze neni moc spolehliva. Podklady nejsou od TeleAtlasu, ale od jine firmy. Obsahuje sice nektere zmeny ktere mozna ani DECEMBROVA mapa od TeleAtlasu nema, ale na druhou stranu je tam mnoho a strasne mnoho zmatku a nepresnosti. Jako silnice jsou brany ruzne ciyklisticke stezky, chodniky, tramvajove koridory apodobne. Prohledl jsem si okoli sveho bydliste a nebyl jsem schopen se v nem skoro vyznat. Naplanoval jsem si cestu do prace a z 50procent me to vedlo pres silnice, ktere bud neexistuji nebo je proste nelze pouzit, nebot to jsou proste chodniky, kde se ani auto nevleze.

Spousta mest tam ma vykreslene ulice, ale nejsou pojmenovane.

Ovsem, je to stale lepsi jak nic. Urcite je to pomucka, ale neda se podle toho jet tak naslepo jako podle standardnich map v TT5.
Peko_ce4you (12)|29.12.2005 19:41
to OLTCIT:

mozes v kratkosti popisat v com je lepsi alebo v com ti viac vyhovuje TomTom oproti Navigonu /pri navigacii po zapadnej Europe/ ? Ja pouzivam zatial len Navigon, TomTom nemam ale podla skusenosti ostatnych diskutujucich je asi fakt super. To je naozaj medzi nimi taky rozdiel ?
Kocir (836)|29.12.2005 19:46
[QUOTE="Peko"]to OLTCIT:

mozes v kratkosti popisat v com je lepsi alebo v com ti viac vyhovuje TomTom oproti Navigonu /pri navigacii po zapadnej Europe/ ? Ja pouzivam zatial len Navigon, TomTom nemam ale podla skusenosti ostatnych diskutujucich je asi fakt super. To je naozaj medzi nimi taky rozdiel ?[/QUOTE]

Za sebe.
Je to otazka zvyku. Navigon je celkem dost dobry program taky. Ma napriklad hlasove ovladani. Na TT5 je dobre, ze ma do posledni mrtne dopracovane prstove ovladani a ma nektere funkce ktere jsou dobre, jako napriklad moznost vynechani urcite casti mezi dvema krizovatkami (nejenom cast od mista pozice), navic uzivatelska POI a importy POI.
Mezi jeho velke klady take patri velice dobre odladeni programu a to jak na stabilitu (nikdy me nespadl), tak na rychlost (jede i na slabsich PDA).
Zejmena to druhe zrovna pro Navigon neplati.

Jste-li spokojen tak asi neni moc duvodu proc menit, pokud vas TT nenadchne sam o sobe.
oltcit (1098)|29.12.2005 22:47
[QUOTE="Peko"]to OLTCIT:

mozes v kratkosti popisat v com je lepsi alebo v com ti viac vyhovuje TomTom oproti Navigonu /pri navigacii po zapadnej Europe/ ? Ja pouzivam zatial len Navigon, TomTom nemam ale podla skusenosti ostatnych diskutujucich je asi fakt super. To je naozaj medzi nimi taky rozdiel ?[/QUOTE]

kolega KOCIR to napisal,hlavne reakcia programu je v TT bleskurychla.Používal som Navigon 4,2,upgradol na 5 a ostal som sklamany,má dlhy štart,nekorektné ukončovanie programu pri prerušení spojenia s BT GPS,pri pade systemu treba všetko zadávať znovu,atd,atd.... TT rychlejšie štartuje,ide plynulo,reaguje pohyb vozidla okamžite,pri problémoch(vo verzii 5.00 sa vyčerpávala pamäť grafiky po cca 1 hod, činnosti ostala biela obrazovka na VGA zariadeniach,ale upgrade na 5.21 to vyriešil,prepočítavanie trasy pri neplánovanej zmene je okamžité a vysoko sofistikované,jednoducho je fakt super.Pri Navigone sa mi stávalo,že som bol za križovatkou,ked mi zahlásilo,že mám odbočiť...celkovo je TT viac odladeny,má silnú užívateľskú podporu.Navigon v novej verzii je len graficky viac vyčančaný,ale funkčne po starom.Mapové podklady sa mi zdajú máličko lepšie u Navigonu ako pri TT(jazdím v UK),ale iba nepodstatne.TT kedykolvek vypnem a ked ho zapnem(PPC) sám sa napojí na BT a pokračuje v navigácii,u Navigonu som musel dodržať presný postup(vypnúť GPS,potom BT,ukončiť Navigon a opačne pri znovuzapnutí....v TT sa o to nemusím starať.Jediná vec mi chýba na TT,a to priame tlačítko na screne na prepnutie do D,takto musím ťapnúť 3-4 krát na displej,ale to je maličkosť.)Čiže toľko môj názor.
HUgo.j (59)|30.12.2005 01:10
Můj názor je zas ten, že pro spoustu Čechů je dobré mít mapu do Chorvatska a podobných jižních zemí. Pro mě osobně je dobré mít i mapu Běloruska jelikož i tam mam teď rodinu. Nevím jestli se podle toho dá v těchto zemích jet (to by měli popsat lidé třeba ze Slovenska), ale jelikož nejezdím tupě podle toho co mi Miroslav řekne, tak z tramvajových pásu nemám strach. Oficiálně ji TT už neprodává tak asi nebude úplně nejpřesnější a tak v CR a D budu jezdit podle spolehlivější mapy. Stejnak je super že, je aspoň nějaká mapa Výhodní Evropy a můžeme být jenom rádi, že nás Holanďané za východ už nepovažují.
Peko_ce4you (12)|30.12.2005 08:10
OLTCIT a KOCIR dik za odpoved. Nalomili ste ma. TomTom klope na dvere.

Ale k pôvodnej téme: Snažil som sa vyššie zobrazené BOJNICE porovnať s papierovou mapou. Akokoľvek som mapu otočil, nevedel som zistiť, ktorá časť je tam zobrazená. Buď mám starú mapu, alebo tie Bojnice nie sú na Slovensku.
Tým sa asi potvrdzujú KOCIRové slová.
tortoise (546)|30.12.2005 11:26
[QUOTE="Peko"]Snažil som sa vyššie zobrazené BOJNICE porovnať s papierovou mapou. Akokoľvek som mapu otočil, nevedel som zistiť, ktorá časť je tam zobrazená. Buď mám starú mapu, alebo tie Bojnice nie sú na Slovensku.
Tým sa asi potvrdzujú KOCIRové slová.[/QUOTE]

Já jsem svoje bydliště taky nebyl schopen najít. Ty silnice jsou naprosto nesmyslné. Něco je sice dobře, ale obecně je to - aspoň v oblastech, co znám, dost průser. Nicméně pořád lepší než drátem do oka.
marvas_ce4you (20)|30.12.2005 16:37
Je to tak, aspon tam, kde bydlim ja je dobre silnice I. tridy, ostatni jsou jen tak namalovane, ale pro cestu do neznamych koncin Slovenska nebo i Chorvatska to muze byt dobra mapa, protoze ty sidla jsou podle me bez problemu. Snad se brzy objevi dobra mapa, ale lepsi neco nez nic. :))
Stormmaster_ce4you (9)|30.12.2005 17:32
[QUOTE="marvas"]...ale pro cestu do neznamych koncin Slovenska nebo i Chorvatska to muze byt dobra mapa, protoze ty sidla jsou podle me bez problemu. Snad se brzy objevi dobra mapa, ale lepsi neco nez nic. :)) [/QUOTE]
Tak tak, je to lepsi jak dratem do oka, nicmene, moc bych na to nespolehal, a vzal si s sebou i mapu papirovou :-D
Nebo snad je neco jinyho, kde by bylo Slovensko podrobneji???
Peko_ce4you (12)|30.12.2005 19:47
www.i-go.com
scenic (225)|3.1.2006 10:38
No takze spominanu mapu mam, ak by mal niekto zaujem nech sa mi ozve sukromne...
Je na nej skoro kazda diera a kazda cesta az na to ze ani BA nie je na uroven cislo domu.
Co sa I-go tyka mam aj to ale:
1. dodavaju na 128MB karte takze dovidenie lebo ja mam asi 500MB na karte
2. Je to zhruba ako tt eastern europe az na to ze to obcas trafi aj cislo domu (ozaj ak by chcel niekto testovaciu verziu i-go (navngo) tak mam aj to a tiez nech sa ozve sukromne. Inak tato verzia je card FREE :))) ). Mozno sa dockam raz aj i-go (uz sa na tom pracuje).
3.Je len Sk a tt EU mam jeden soft na vsetky krajiny kde chodim a to hlavne CZ a HU.

InakTU sa mozete dozvediet viac o tejto novej mape.
oltcit (1098)|3.1.2006 12:08
Trošku som pojazdil po okolí domova podľa TT s EE mapou a s NavNgo(predchodca IGO) a môj predbežný záver je taký,že na cestu do konkrétného mesta,obce,dedinky tu na Slovensku postačuje EE mapa(využívajúc prepracované prostredie TT) a na "dohladanie" v uličkách použiť IGO(NavNgo)jeho podrobnosť a presnosť je úžasná.V mestečku s 3000 obyvateľmi pozná každú uličku,dokonca i to čo ani cesta nieje :D Popisné čísla sa nekonajú.Ale akonáhle vstúpite do obce,ktorá nieje zahrnutá v podrobných mapách obcí(ich zoznam nájdete na domovskej stránke spomínanej vyššie) tak máte smolu.Dostanete sa na úroveň PocketKimu:?
EE mapa má výhodu,že obsahuje rozsiahle územie,ale jej (ne)presnosť je niekde na 30-50m,i ked vdaka "usadzovaniu" na cestu to až tak nevadí.Pripadá mi,že tie mapové podklady sú dosť nepresné,ale opakujem,že jazdiť sa podľa toho dá. Na pešiu turistiku to nebude:sarcastic: i ked pozeral som okolie Zatonu v HR,kadiaľ som chodil na pešo a vypadá to ,že tie cesty tam sú...... Hold som zmlsaný podrobnosťou a presnosťou máp pre TT v UK,jazdiť od "dverí po dvere" je vysoko návykové:)
ipf (2136)|3.1.2006 12:21
Tak je prý k dispozici nová mapa pro TTN, obsahující východní Evropu:
Poland, Czech Republic, Turkey, Hungary, Greece, Slovakia, Russia, Baltic States, Slovenia, Croatia, Bosnia & Herzegovina Romania, Bulgaria, Serbia & Montenegro, Belarus, Moldavia, Ukraine, Macedonia and Albania, as well as the major road network of Western Europe.
Více se dozvíte například na Symbianforu.
oltcit (1098)|3.1.2006 12:28
To Ipf : nemyslíš tú mapu o ktorej práve diskutujeme ? Alebo daj link.:)
scenic (225)|3.1.2006 12:32
[QUOTE="oltcit"]Trošku som pojazdil po okolí domova podľa TT s EE mapou a s NavNgo(predchodca IGO) a môj predbežný záver je taký,že na cestu do konkrétného mesta,obce,dedinky tu na Slovensku postačuje EE mapa(využívajúc prepracované prostredie TT) a na "dohladanie" v uličkách použiť IGO(NavNgo)jeho podrobnosť a presnosť je úžasná.V mestečku s 3000 obyvateľmi pozná každú uličku,dokonca i to čo ani cesta nieje :D Popisné čísla sa nekonajú.Ale akonáhle vstúpite do obce,ktorá nieje zahrnutá v podrobných mapách obcí(ich zoznam nájdete na domovskej stránke spomínanej vyššie) tak máte smolu.Dostanete sa na úroveň PocketKimu:?
EE mapa má výhodu,že obsahuje rozsiahle územie,ale jej (ne)presnosť je niekde na 30-50m,i ked vdaka "usadzovaniu" na cestu to až tak nevadí.Pripadá mi,že tie mapové podklady sú dosť nepresné,ale opakujem,že jazdiť sa podľa toho dá. Na pešiu turistiku to nebude:sarcastic: i ked pozeral som okolie Zatonu v HR,kadiaľ som chodil na pešo a vypadá to ,že tie cesty tam sú...... Hold som zmlsaný podrobnosťou a presnosťou máp pre TT v UK,jazdiť od "dverí po dvere" je vysoko návykové:) [/QUOTE]


No tak som si vyskusal mapu TT EE v BA Biskupice a hroza, normalne som chodil po inych cestach nez som mal. Ta nepresnost je fakt hrozna. Navigaciu som neskusal, prave sa chystam do mesta tak sa skusim nanavigovat do auparku tak uvidim kade ma to hodi. Skoda ze mne na WM2005 navngo nechodi iba I-go ale ta zas kvoli malej karte je pre mna nepouzitelna kua.
Tak potom dam vediet ako som dopadol...
scenic (225)|3.1.2006 12:34
[QUOTE="oltcit"]To Ipf : nemyslíš tú mapu o ktorej práve diskutujeme ? Alebo daj link.:) [/QUOTE]

Podla mna mysli :cool:
ipf (2136)|3.1.2006 14:39
Asi ano ;) .
tortoise (546)|3.1.2006 16:01
[QUOTE="oltcit"]Trošku som pojazdil po okolí domova podľa TT s EE mapou a s NavNgo(predchodca IGO) a môj predbežný záver je taký,že na cestu do konkrétného mesta,obce,dedinky tu na Slovensku postačuje EE mapa[/QUOTE]

Jezdil jsem teď nějakou dobu se stejnou mapou po CZ a naprosto souhlasím. Mapa je nepřesná tak na 50m, což při běžném cestování nevadí, v obci je to horší, protože se snadno mine odbočka. Nicméně je tam kdejaký balíkov a co je důležité, do cíle to nakonec dovede. Takže závěr je - rozhodně lepší než nic a do Maďarska nebo Chorvatska bych se s tím určitě nebál.
Kocir (836)|3.1.2006 18:11
Jenom pro upresneni, ta mapa neni EAST EUROPE, ale EUROPE.
Je tam cely Evropsky kontinent, tedy vcetne toho zapadniho.
petr22_ce4you (454)|3.1.2006 18:42
to je v tom pripade kazda mapa, protoze obsahuje major roads (st6ejne jako tahle). Oficialni nazev je Eastern Europe (a existuje i Western Europe)
oltcit (1098)|3.1.2006 18:54
Presne tak ,je zameraná na východnú Europu,preto sa aj tak volá a západná Europa je len prejazdná,opráve som kontroloval jej podrobnosť na časť UK,ktorú poznám a sú tam len hlavné ťahy,ale napríklad jeden kruháč na krížení M4 a A34 ktory je stary jeden rok sa tu vyskytuje,v Navigone 4,2 nebol .Mapy "východu" su v tomto prípade podrobnejšie na detaily.Táto mapa je určená pre cestovateľov z WEST do EAST :D a nie opačne,prip.EAST do EAST :D
Marek71 (91)|3.1.2006 23:00
Zajtra idem na Slovensko, vyskúšam v TTN 5 mapu Eastern Europe a dám vedieť, ako to dopadlo.

Zatiaľ som skúšal iba demo a "na nečiesto", bez signálu GPS. Je tam napr. aj dedina, kde býva moj otec a to mám nejakých 300 obyvateľov. Uvidíme... Ale narazil som na problém so stabilotou. Keď si naplánujem trasu, dám demo, všetko je OK, ale keď chcem pozerať mapu, vždy to padne. Má niekto tento problém ? Robí mi to iba s touto mapou, s ostatnými nie.
scenic (225)|4.1.2006 00:04
mne to fungovalo korektne ale poviem ti budes strasne sklamany s tou nepresnostou. Ak chces nieco na sk odporucam ti I-go. Ale ved uvidis sam ked to otestujes.
Marek71 (91)|4.1.2006 07:50
[QUOTE="scenic"]mne to fungovalo korektne ale poviem ti budes strasne sklamany s tou nepresnostou. Ak chces nieco na sk odporucam ti I-go. Ale ved uvidis sam ked to otestujes.[/QUOTE]

OK, akurát vyrážam. Ja to nepotrebujem nejako nutne, na Slovensko jazdím tak 2-3 krát do roka, v ČR a v Nemecku používam Dynavix a Tomtom. To len tak, pre zaujímavosť.
Vlada165 (676)|6.1.2006 12:11
Mno kdyz jsem to porovnal s 632 (samozrejme vim, ze tohle neni pro zapad), tak jsem se docela lekl, ale zase na druhou stranu to zabira na SD polovinu a protoze rad planuju "nejkratsi cestu" a takto mne treba 632 ve meste navede do vedlejsi ulice, abych pak vzapeni musel cekat, nez se mi opet podari vratit na hlavni, po ktere jsem puvodne jel (kdyby slo vypnout to priblble automaticke zoomovani, tak bych mohl videt dostatecne dopredu a take by se mi to nemuselo stavat...) a vzhledem k tomu, ze tady jsou jen "hlavni tahy", tak by to mozna mohlo hledat tu "nejkratsi cestu" podle mych predstav - zatim jsem podle toho nejel, ale alespon demo se oproti 632 treba v Teplicich chovalo podle mych predstav :-).

No ale vzhledem k tomu, ze se vlete mozna pojedeme podivat do Tater, tak doufejme, ze by to melo byt precejen porad lepsi, nez papirova mapa ...
ivanmart07 (88)|8.1.2006 15:14
Viem niekto poradiť, kde sa dá táto mapa zohnať. TT5 je pre West EU super len tam tak často nechodím.Pre SR mám i-go a je super, ale hľadám aj niečo čo by mi pomohlo pri cestovaní do okolia ( CZ, PL, HU ). Keď jazdím na výlety na moto, chýba mi jednoduchá prejazdová mapa aby som nemusel hľadať cestu a hraničné prejazdy. To čo tu bolo písané o tejto mape by bolo vyhovujúce. A sem tam poblúdiť mi dokonca vyhovuje, hlavne nech sa potom dostanem domov :)
Marek71 (91)|9.1.2006 13:25
Tak som otestoval mapu Eastern Europe. Musím potvrdiť, že je to naozaj ( čo sa týka SR ) iba prejazdná mapa a ešte k tomu celkom nepresná. Stávalo sa mi, že niektoré cesty boli odchýlené od skutočnosti tak o 50 metrov. Ale cestovať sa podľa toho dá, to treba uznať.
Čo sa týka miest a dedín, tak som tam našiel všetko, dedinky s pár obyvateľmi neboli problém. Ale zase chýbajú názvy ulíc, našiel som ulice v Bratislave, ostatné veľké mestá neviem, ale napr. Prievidza ulice nemá. Teda... nie že nemá, ulice tam naznačené sú, ale bez názvov. A aj tá presnosť v mestách je tak +- 50 metrov. Ale zase nie všade, niečo je celkom presne a niečo nie...

Keď to zhrniem, jazdiť sa podľa toho dá, navigovať to bude do každej "diery" a tá nepresnosť sa dá prežiť. Ale čo som čítal o i-go, tak to bude o poznanie iná trieda.
japo_ce4you (57)|9.1.2006 18:05
no neviem ako myslel ze jazdit sa po nej da.....
mozbno ked tu cestu poznas tak ti drobne vady neprekazaju ale ak cestu nepoznas a drzis sa podla nej tak neviem......
typujem ze je stara tak 5 rokov.....

chyby na trase BA - BB /Turecka/ aj to len tie na ktore si spomeniem :
Turecka je cast BB
obchvat Serede uplne nezvladnuty - posiela do mesta , ulet cca 100m
radsej som neskusal kam ma posielal...
v Nitre posiela na Levice....veru som nesiel...
vacsina benziniek bud nesedi alebo je ich na mape dako privela....
hocikde 50-100 metrov ulet - je pravda ze TTM sa statocne lepi na daku cestu, ale ak je ina rovnobezne tak uz preskakuje....
okolie Zarnovice - detto co sered....
okolo odbocky na Kremnicu.......detto

PIESTANY - BB/Turecka/
1.trasa - cez trencin, prievidza , handlova, kremnica..a tusim aj B. Stiavnica
2. trasa topolcany a detto.....

v BA z Petrzalky /Einstainova/ na Pristavny most je tam este taka ta vracacka......

ale aspon daco sa deje... mozno treba este rok pockat...
ten kriticky postoj je len zo skusenosti s WEST mapami kde sa fakt spolieham uplne na TTM ani nepozeram na tabule....


scenic (225)|9.1.2006 20:20
To:Japo
Plne s tebou suhlasim. Skusal som to sice len po BA ale keby som nepoznal BA tak som dobre v r...i. Ta mapa je fakt hrozna ale inak pokrytie celkom fajn co som sa tak pozeral. Ak by bola presna a aktualna tak by bola fajn. Zlaty to I-go :D
ivanmart07 (88)|10.1.2006 08:52
Tak som včera tiež odskúšal ten zázrak. Nepresnosť je vážne na vadu, pokiaľ sa jedná o súbežné cesty alebo križovatky, vtedy vôbec TT neviem kam idem. Benzínky detto, sú aj tam, kde nikdy neboli. Teda 2. svetovú nepamätám, ale ... A ešte jeden detail. Navigoval som z BA do Hamuliakova pri BA. V ponuke vyhodilo Hamuliakovo ( Senec ). Asi, že okres. Tak som to zvolil a keďže popisné čísla nepozná, dam som kdekoľvek. No a poslalo ma to do Senca. Takže neviem. Ale vážne sa dá ísť len tam kde to človek pozná, inak je to nanič. Zlatý i-go.
P.S. : Tá vracačka v BA z Petržky na prístavný most je neaktuálna iba cca 1-2 roky. To keby malo ten nový obchvat čo dokončili pred mesiacom v mape tak to by som teda pozeral. Som zvedavý kto to tam dá ako prvý. Teda vlastne či to tam i-go bude mať v upgrade :)
scenic (225)|10.1.2006 09:25
Napriklad to ma Wayfinder a tieztam je most Kosicka aj ked sa vola teraz inak ale je na mape :). Ale zas Wayfinder za BA konci, sice to ma kazdu dieru v sebe ale nedokaze tam navigovat nakolko malen cesty 1. 2.tr a dialnice. Ale v CR alebo v HU to je ina kava. Akurat nevyhoda je ze to mapu stahuje cez gprs co by na sk az tak nevadilo ale v zahranici je to dost tucne...
anderko_ce4you (3)|10.1.2006 18:00
Minuly týždeň som s TT prešiel z Prešova do Budapešte. Prešov a aj Košice majú zakreslené staré cesty, ktoré už v skutočnosti neexistujú aspoň 15 rokov, avšak cesty ktoré vznikli už pred najmenej 3 - 5 rokmi vôbec v TT nie su. TT považuje aj niektoré chodniky za cesty.V niektorých križovatkach aj napriek možnosti ist priamo radí isť doprava ako v kruhovom objazde a potom prejsť odbočiť doľava a este raz doprava.Toto nema logiku. V Budapešti ma to navigovalo do cieľa celkom slušne.Pan Miloslav hlasí odbočenie trošku neskoro - povedal by som že v momente príchodu do miesta odbočenia a to sa niekedy neda stihnut napr. cez 3-4 jazdné pruhy. Aj napriek tomu že som v Budapešti asi 2 X nestihol odbočiť TT ma vždy spravne naviedol.
Pre Slovensko by to chcelo vytvoriť databazu POI ako to maju " bratia Česi" na www.poi.cz. Čo vy na to?
neooo666 (243)|10.1.2006 18:32
[QUOTE="anderko"]Pre Slovensko by to chcelo vytvoriť databazu POI ako to maju " bratia Česi" na www.poi.cz. Čo vy na to?[/QUOTE]

No POI databáze řešila chybějící sídla na mapě která tam v reálu existují ale TomTom je neumožňoval vyhledávat,vycházela ovšem z předpokladu korektně zaznačené silniční sítě takže si nejsem úplně jist do jaké míry by POI databáze řešila nepřesnost mapy na úrovni komunikací (ať už trasy chybějící nebo nepoužitelné chodníky po kterých to taky naviguje)
Kocir (836)|10.1.2006 19:14
Osobne se domnivam, ze presnost a tim padem i rozumna pouzitelnost mapovych podkladu neni na valne urovni.

Porovnejte si mapy TT EE, TT WE a SM pro referenci
00113832_iviewcapture_date_10_01_2006_time_19_05_55_Yen.jpg 00113832_iviewcapture_date_10_01_2006_time_19_09_44_k3SU.jpg 00113832_iviewcapture_date_10_01_2006_time_19_11_30_IUNv.jpg 00113832_iviewcapture_date_10_01_2006_time_19_06_40_rEb0.jpg 00113832_iviewcapture_date_10_01_2006_time_19_10_28_cR4D.jpg
ivanmart07 (88)|10.1.2006 20:31
Hmmm, no až na rozdielne mierky mapy som si žiadne rozdiely nevšimol :D
Result> TT EE nepoužiteľné, to radšej blúdiť len tak ako sa nechať navádzať týmto. Už sa nedivím, že to nemajú v ponuke.
ms_ce4you (364)|10.1.2006 20:48
Panove, zapominate, ze do EE treba mapa CZ vubec nepatri a je tam pouze jako orientacni...