Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mrtvá 2GB SD od San Disku

Miloš Strouhal (3997)|24.12.2005 20:47
Tak dnes jsem od jeziska dostal vyborny darek, bezduvodne mi z nicehonic prestala fungovat 2GB SD karta.:( Pouzivam ji dva mesice naprosto bez problemu, najednou se vsak rozhodla ze odejde do vecnych lovist. MDA kartu vidi, avsak neni schopno zobrazit jeji kapacitu, pri pokusu o zobrazeni kapacity cihla vytuhne a pomuze jen soft reset. To same se stane pokud ji chci prohlidnout v Total Commanderovi, muzu na ni vlezt, avsak pri snaze o zobrazeni kapacity karty cihla trvale vytuhne. Pokud spustim Pocket Mechanica, nasleduje to same. :oops: Pokud dam kartu do ctecky v notebooku, notebook vytuhne a pomuze jen vytazeni SD karty nebo vypnuti a zapnuti notebooku. Pokud dam kartu do externi ctecky karet tak notebook na chvilku vytuhne, a nasledne kartu vubec nevidi. Tak, a ted babo rad!:sarcastic: Nejhorsi na tom je ze jsem bez zaruky, kupoval jsem ji v bazaru za 2900kc s mesicni zarukou..
Losos_ce4you (1147)|24.12.2005 21:11
ja mel dnes take problem se stejnou kartou - tvrdila i po formatu ze ma polovicku kapacity zaplnenu , nepomohl ani format v ruznych PC , stale to stejne . Pak jsem to zformatil v Dopodu pres Resco Explorer a hups - karta nabehla ......
Miloš Strouhal (3997)|24.12.2005 21:53
Hm, tak jsem stahnul Resco, nainstaloval, a hadej co se stalo.. :) Nejprve se cela cihla kousla, jelikoz byl zapnut Resco Today plugin jez "jde" po kapacite SD karty, tak jsem vytahl kartu, zrestartoval totalne vytuhlou cihlu, povypinal vsechny Today pluginy, spustil Resco Explorer, najel na kartu, dal ji zformatovat, a ta mrcha najela! :yes: Ted ji v notebooku zkousim zaplnit, nasledne mazat apod, a vypada to ze je OK. Uz mi netuhne ani notebook ani cihla, karta jede v obou cteckach, proste jako by se nechumelilo..:? Achjo, diky ti velice za radu, usetril jsem si nehezke penize, po svatcich ten smejd poslu nekam do bazaru, a koupim nejakou kvalitnejsi, znackovejsi a rychlejsi kartu se zarukou. Radsi..

V cem tak asi muze byt zakopany pes, cim to ze nam obema ta karta takhle blbne?.. Vzdyt to neni zas tak velky smejd, sou i levnejsi a mnohem horsi karty.. Ze by nejaky problem s WM5?..

Edit: tak za par minut zacala opet blbnout.. :( Resco to opet opravil, ale ta karta pujde z domu dokud jeste nejak funguje..
Vikosound (46)|28.1.2006 12:38
No, takhle podobne se mi chovala ta A-data, s tim rozdilrm, ze me se ji nikdy nepodarilo roztlacit.Po marnejch hodinach pokusu sem ji ihned reklamoval,uz je to tri tejdny a bohuzel nemam ani kartu ani prachy,ani vyjadreni servisu.Maj na to jeste tejden podle zakona a pak zacnu bejt hodne zlej.Nevim proc je zrovna vseobecne tenhle druh medii tak silne nespolehlivej...
George106 (111)|30.1.2006 13:27
Ja jsme nedavno koupil Sandisk 2GB pres Ebay..... no proste to dopadlo spatne a poslali mi kousek, ktery se choval stejne jako ty vase, coz znamena, slo nakopirovat, ale uz ne smazat, formatovani ve Windows ve ctecce koncilo s hlaskou, ze nelze naformatovat, sla naformatovat ve fotaku, ale ani fotak na ni nebyl schopen zaznamenat vsechny snimky natoz videa..... takze jsem ji poslal zpet prodejci do Hong Kongu a ted nemam ani penize ani kartu....

No proste se nekdy nepodari.... a to jsem mel znacku Sandisk za nejlepsi..... mam od nich dalsi 3 SD karty a ty jsou v pohode.... No nic, musim tu ztratu ozelet...:?
Surgical (2364)|2.2.2006 16:01
Procpak asi prodaval na eBay?
George106 (111)|2.2.2006 22:22
[QUOTE="Surgical"]Procpak asi prodaval na eBay?[/QUOTE]

Tam byl trochu jiny problem, ten dotycny byl na Ebay, coz je zaruka, ze se jen tak nebude podvadet, ale po vybidovani a zaplaceni se do 3 dnu z Ebay odhlasil a tak jsem ztratil vsechny zaruky. Doufal, jsem, ze to bude ferovy clovek ( jeste mi nikdo nic spatneho z Ebay neposlal) a bude to v pohode, ale misto Ultra II verze mi poslal obycejny Sandisk a pak jeste k tomu, byl vadny, jak jsme jiz popisoval. Jinak mam z Ebay uz 3 dalsi Sandisk karty a v klidu, vse je funkcni - kazdou od jineho prodejce.... A mam na ne dozivotni zaruky, jen v tomto pripade jsem se nechal zlakat cenou a nezhodnotil dana rizika, coz se mi stalo osudne.... Ale co uz, zivot jde dal a z chyb se musim poucit. :?