Prekreslovanie polohy v mape a jej zavislost na prenosovej rychlosti?
Ked zadam vysiu prenosovu rychlost pre GPS bude to mat vplyv na rychlost ako sa poloha prekresluje na mape? A co PORT? Je pre kazdy port vhodna ina rychlost? Ja mam napriklad Port 5 a rychlost 4800 a zda sa mi prekreslovanie pomale. Mozno to ale suvisi aj s Pocket Kimom, ktory pouzivam. Aspon podla diskusie k nemu, to tak vypada. Proste nestiha nahadzovat polohu v mape za skutocnou, je to par metrov.
v com to teda moze byt?
v com to teda moze byt?
Vzhledem k tomu, ze vetsina GPS aktualizuje data po jedny sekunde, tak si zmenou rychlosti moc nepomuzes..
Vzhledem k tomu, že jednu a tutéž BT GPSku používám celkem ve třech navigačních softwarech tak alespoň pro tyto tři softwary platí, že rychlost zobrazování v mapě (tedy jak přesně "stíhá" ukazovátko aktuální pozice kopírovat realitu) je zcela v pravomoci navigačního softwaru (nikoliv GPSky).
Samozrejme, to je optimalizace nav. softu. Nic to nemeni na tom, ze GPS dava udaj o aktualni poloze po 1s. Nav. soft data mezi tim interpoluje podle silnice.
Je PORT na ktorom pracuje GPSka stale rovnaky, myslim cislo toho portu, aj pri roznych navigaciach? Nemoze sa stat, ze by na jednom programe pracovala napr. na COMP 5 a na druhom napr. na 8?
Cislo seriovyho portu natavujes (pokud to jde) v BT manageru. Na ten port se pak pripojuje jakykoliv program. Vsechny programy to maj stejny. V programu si nastavujes ten port a rychlost s jakou GPSka komunikuje. Vetsinou je pevne dana (9600 nebo 4800). U nekterych GPSek to jde nastavit. Ale rychlost komunikace je dana GPSkou ne softem..