Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 5 z 8 PrvníPrvní ... 34567 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 61 až 75 z 120

Téma: TMC a Navigon

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2005

A nebo tato: http://www.amfoto.cz/index.php?kat=9...987&vyrobce=12

Značková a ještě levnější
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Jenom dve upozorneni:
    1. Do PDA je jedno jakou kartu koupite, je zbytecne kupovat ultrarychle karty, PDAcko jeji rychlost stejne nedokaze vyuzit. Takze staci nejaka obyc. Kingston, Pretec nebo SanDisk.

2. Navilock zacal prodavat novou BT GPSku Navilock BT 313T, ktera ma SiRF III chipset a zaroven TMC/RDS s vydrzi kolem 10 hodin. Cena sice neni zatim nejaka ruzova, ale tohle je uz ultimatni reseni pro navigaci do auta.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2005

"313" již vlastním,maká naprosto výtečně.Ta citlivost mě až šokuje.A to jí mám na zadním okně kde je vedeno odmrazování. A ta výdrž je skutečně nekonečná. (skoro)

Nováček
    Registrace
    Nov 2003

Tak jsem si dneska stahnul český update na verzi 5.2.6 (zde) kde slibujou úpravu chování TMC a nic. Oprava se týká jen Rakouska. No alespoň něco.

Zajímavé je že moje GPS NaviLock BT-313T funguje perfektně v zahraničí. Jen se přiblížím k hranicím, už Navigon5 sype zprávy jak zběsilej. Ale u nás nic. Nicméně pokud si pustím GnsTesterPPC (testovací utilitka pro BT-313T) tak to hlásí cca 25 zpráv z rádia Regina (Praha Vinohrady). Chyba bude tedy v Navigonu. Sakra. Doufám, že to ta "šestka" vyřeší.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Chci se zeptat, zda existuje nějaký soft pro PDA na odzkoušení funkčnosti BT313T (především na příjem TMC informací). - Dnes jsem koupil GPSku, ale v krabici není žádný software, pouze v návodu je odkaz na www.navilock.de, kde je ale pouze obecný software GPSinfo, který se netýká příjmu TMC.

EDIT: zde to je: http://www.gns-gmbh.com/downloads/files/gnstesterppc.zip

Nováček
    Registrace
    Nov 2003

Citace Původně odesláno od kopacek
    EDIT: zde to je: http://www.gns-gmbh.com/downloads/files/gnstesterppc.zip
    No právě tenhle soft testuje i příjem TMC. Dole v okénku TMC scanuje frakvence a pak vypíše Frekvenci, RDS název stanice a počet dostupných zpráv. Na otestování to stačí.

O jiném softu bohužel nevím, ale fakt je, že by bylo fajn, kdyby bylo něco, co by ty zprávy alespoň dekódovalo aby se daly lidsky číst.

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

a lze nějak obejít ty předdefinované 4 porty?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Tak on si nějak zvláštně zjišťuje, jaké porty jsou vhodné. Na mé hx4700-ce standartně vypíše COM 1,2,3,4,5 a 8. Pokud ale spustím program GPSProxy (používám ho na simulaci GPS-ky Garminu na portu 9), tak se seznam v GnsTesteru rozšíří i o port COM 9. Takže pokud to potřebuješ na nějaký port, který Tester nevidí, tak by možná šlo "zneužít" program GPSProxy na vytvoření virtuálního portu a ten pak Tester uvidí. Otázka ale pak je, jestli se budou regulérně přenášet i TMC informace... GPSProxy je tady.

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

To s GPSProxy me nenapadlo ops:
    Diky za natuknuti.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Uvažuji, že dokopím k mé N560 s Navigonem 6 TMC přijímač. Nechci externí přijímaš TMC s GPS, k MIO 269+ jsem měl napajecí kabel z auta s TMC. Je něco vyzkoušeného ? Na netu jsem něco našel ale rád bych už vyzkoušené,

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2005

U toho MIA to dle mého gusta mělo docela špatný signál.A to jsem tu anténu měl opravdu poctivě připevněnou.Zato zkušenosti s BT GPS Navilock 313 jsou jen ty nejlepsí.Měla super citlivost...

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

TO Milhaus65: Nesmím ani naznačovat, ale pro PDA s Navigonem bych si TMC být Tebou ještě nepořizoval ...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

to martinhamr:
    No, abych pravdu řekl Navilock 313 T GPS/RDS mám a nadšený z něj nejsem. Citlivost GPS části je dobrá, umístěn je v odkládacím prostoru pod rádiem a funguje dobře. Problémem však jest fixování polohy, někdy neúměrně dlouho a citlivost RDS části je zejména při přelaďování na novou stanici bídná, dá se říci, že tato část dobře funguje jen při použití dobré antény. Každopádně ne s dodávaným „provizorním drátkem, dodávaným k přijímači. A výdrž baterie taky nic moc.
    Jinak s Navigonem 5.2.6 tento přijímač, když už je fixován, spolupracuje na jedničku.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Já jsem pojal zabudování Navilocku BT313T jako "pevné handsfree". - Tedy mám ji připojenou na spínané napětí, na externí GPS anténu a Y-adaptérem na anténu od autorádia (se zesilovačem). Vše umístěno a uklizeno v kufru kombíku. Jsem s tím max. spokojen, navíc RDS-TMC zpracovávají zdárně všechny programy, tedy: Dynavix 1.6, iGO 2006SE beta i Navigon 6. Což si myslím, že je velmi důležité, protože např. u iGO jsou zahraniční fóra plná zkušeností s tím, že hodně RDS-TMC přijímačů s iGO nefunguje.
    Ale jak s Mudrunkou zjišťujeme, opravdu chaos je v lokalizačních tabulkách. Po dvou dnech chabých zkušeností s Navigonem 6 bych řekl, že na ČR to bez nové mapy nepůjde. - Seznam dopravních událostí sice mám čímsi vyplněný, ale není vidět téměř žádná další informace a hlavně není vidět, kde ta událost je. Navíc po kliknutí na "Zobrazit na mapě" se událost na mapě nezobrazí (mapa zůstane na dříve prohlížené pozici). ( Takže logicky soudím, že lokalizační tabulky budou tak max. pro Prahu. Není se co divit, mapy jsou z roku 2005... : Teď jde jen o to, kdy a jak budou dostupné nové mapy... :?:

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Tak jsem dnes vyzkoušel k Navigonu 6,1 externí TMC přijímač, který mám zapůjčený a funguje skvěle. Ihned se mi naladilo 106.2 MHz a něl jsem načteno 20 zpráv z ČR

Strana 5 z 8 PrvníPrvní ... 34567 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Navigon 7 + Navigon 8110
    Od martinhamr_ce4you v sekci Navigon
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 06-03-2008, 09:00
  2. Navigon 6.5
    Od martinhamr_ce4you v sekci Navigon
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 25-02-2008, 09:47
  3. Navigon 6