Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Připojení hw6515 na internet přes jiný BT mobil

Erdkin (55)|21.12.2005 13:25
Mám nový hw6515 , ve kterém mám služební SIM T-mobile bez datových služeb. Pro připojení k internetu používám soukromý ET DataNonstop v tel. Nokia 6021 (notebok v práci a desktop doma). Občas bych se chtěl na hw6515 podívat na internet pomocí BT spojení přes Nokii, leč nějak mi to nejde. PDA a mobil jsou spárované, soubory si mezi sebou přenesou, ale při pokusu o připojení mi to hlásí, že z "neznámých důvodů" nelze spojení uskutečnit. Přitom jsme tento způsob spojení zkoušeli na kolegově Asusu a bez problémů. Když dám SIM Eurotelu do PDA, vše taky funguje. Je samozřejmě řešení prohazovat SIMky, ale kvůli přečtení jednoho mailu někde na cestách se mi nechce rozebírat telefon i PDA. Zkoušel jsem i změnu konfiguračního příkazu modemu z at+cgdcont=1,"IP","INTERNET" na z;+cgdcont=1,"IP","internet" (viz dskuze o připojení mobilu a PDA před několika dny na tomto fóru), ale bez výsledku. Pokud někoho něco napadne, budu neskonale vděčný
Erdkin (55)|21.12.2005 14:18
Ještě dodatek, problém je částečně vyřešen připojením přes infra. Jen jsem změnil Hayes Compatible modem na com1 na Generic Irda a vše se propojilo. Takže asi si moc vymýšlím, ale problém je někde v BT
beecher (9270)|21.12.2005 14:45
1. No, ja bych u Nokii nedaval vubec zadny string...
2. Lze uskutecnit pripojeni z BT Manageru?
3. Jake cislo vytacite?

BTW Kdyz uz by ten string mel byt, tak pouze +cgdcont=1,"IP","internet" ("at" se u WM nepouziva) a to s tim "z;" je specifikum pro nove SE telefony (>T630) a WM2K3SE s WidCommem.
Erdkin (55)|21.12.2005 15:18
Stále mi to jde jen přes infra, a to i bez stringu. Vytáčím *99***1#. Z BT manageru se spojí, přenesou soubory, ale vytočit spojení se mi nepovedlo (jak se to dělá?).
P.S. Toto je psáno na iPAQu, test jestli to dojde;)
beecher (9270)|21.12.2005 16:11
1. Na ET se vytaci pouze *99#
2. Pri sparovani z PDA na mobile jsou po uspesnem parovani zobrazeny sluzby, ktere mobil nabizi, takze staci vybrat DialUp (nebo neco takoveho), nastavit pripojeni a melo by to bezet...
Erdkin (55)|21.12.2005 16:57
Číslo *99# jsem zkoušel taky, je to jedno, chová se to stejně. Po spárování nabízí Nokia jako službu jen com1 (opakovaně zkoušeno). Na tomto comu je pak při volbě připojení uveden Hayes Compatible modem, který by měl spojení zprostředkovat, leč nečiní tak. Nikde jsem neviděl možnost jak ho nastavit, dá se tam jen v závěru nastavování vložit onen inicializační řetězec, který jsem převzal z PC (a který je asi nanic).
Bude to asi v tom modemu. Jak jsem již uvedl, s číslem i řetězcem (včetně "nadbytečných znaků") si IrDA modem poradí a spojí se bez problémů, stejný postup se osvědčil před časem při BT připojení u kolegova Asusu (model nevím, nebyl v práci). Asi nějaká HP specialita.
beecher (9270)|22.12.2005 15:17
[QUOTE="Erdkin"]...Po spárování nabízí Nokia jako službu jen com1 (opakovaně zkoušeno).[/QUOTE]To by prave nemela. Mela by tam byt minimalne take sluzba Dial-Up Networking nebo neco takoveho. Pokud ne, doporucil bych se obratit na servis pripadne na prodejce a vyzkouset pripadne jinou.
Erdkin (55)|23.12.2005 09:15
Nokia bude asi v pořádku. Běžně přes ní přistupuji přes BT na internet ze 2 notebooků, 1 destopu a byl tu i úspěšný pokus o přístup z jiného PDA (viz výše). Nerozumí si s ní pouze hw6515 :mad:
Při cíleném zadání služby BT "Připojení k internetu" mi hw6515 na Nokii hlásí že průzkum služeb je neúspěšný, pokuste se znovu ...
Rudla75 (5)|23.12.2005 12:40
Přesně to samé mi dělal Ipaq H6340. Pokud jsem ho používal jako modem pro PC, tak v pohodě. Ale když jsem chtěl na internet z jiného telefonu přes BT, tak ani ťuk. Zkoušel jsem s Nokií i SE, ale prostě se mi to nikdy nepovedlo. Mám takový dojem, že se jedná o vlastnost PDA s GPRS modulem od HP, protože např. MDA II v tomto směru fungovala spolehlivě.