Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

dell, x51 a rozpaky

jacobo (24)|20.12.2005 01:31
prodleva v dodani
tak nevim, 1. 12. jsem objednaval nahradu za hx4700 (viz moje tema ve vedlejsim foru https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=10971) a novy axim mel prijit 12.12., prisel 19. 12. o cely tyden pozdeji - coz me u dellu docela prekvapilo. Trosku zamrzelo o to vic, ze opraveny a plne funkcni ipaq se vratil behem tydne ....

no nic, snad az nekdy budu uplatnovat NBD ci complete care, tak se next business day opet nezmeni v next business week ...

baleni
oteviram vcelku ohavnou krabici, ale co, jde o obsah a servis ne o tom, jak to poslou zabalene - sice to z marketingoveho pohledu moc nechapu, ale proc to pitvam, viz dale

komplet nastartuju, usmejou se na me wm5 (prvni dobra zprava), nicmene oproti hx4700 postradam moznost rychle zmenit orientaci displeje, rychlou informaci o stavu baterky, pameti, ... ale to je asi spis problem wm5

vadny pixel
naladu mi trosku kazi prvni vadny pixel na displeji

spojeni s pocitacem
tady prichazi opravdova lahudka, zatimco ipaqy jsem vsechny vzdy nakontektil na prvni pokus, windows si je chytnou samy, staci mit nainstalovany active sync a vse jede behem triceti vterin. Tady, z pro me nepochopitelneho duvodu tomu tak neni. AS 4 mam nainstalovano, presto windows k aximovi pristupuji jinak nez k hx-u a to tak, ze k nemu zkousi instalovat nejaky ovladac (neuspesne), nebo ho stahnout z windows update (neuspesne)

displej
je mensi nez u hx (to jsem vedel dopredu a je to snesitelne) subjektivne ukazuje hezci barvy, ale pozorovaci uhel je o poznani horsi nez hx, staci relativne malo a uz vidite prilis tmave zobrazeni,

resume
nevim, zasadni delat nehodalm, veskrze muze jit o shodu pitomych nahod (kapitola o wm5 jde k tizi ms, nikoliv dellu)

kdyz se vratim k drobnym prohreskum dellu, tak se zamyslim nad tim, proc jsem vlastne puvodne vybral prave della, kdy jsem myslel, ze takovyhle drobny kiksy me tu necekaji

nic, na pixel prdim, synchronizaci nejak rozchodim a baleni mi muze byt take jedno, jen doufam, ze nedojde na selhani v pripade NBD ci CC

a proc to cele pisu - no v podstate bych chtel utesit, ze jde fakt o prd :))
Zdenek Malinsky (9781)|20.12.2005 05:13
prodleva v dodani
To se dá pochopit. Jsou Vánoce (a kupují se dárky) a také je model X51v v současnosti jediný model PDA s WM 5.0 a VGA na trhu. Taky bohužel Dell.cz není Dell.com, trošku se chová k PDA macešsky. :(

baleni
To bych neřešil. Jde o funkční ochranný transportní obal-což splňuje. Při způsobu prodeje Dellu(zásilkový) není potřeba mít barevnou krabici, aby upoutala zákazníky. Ber to i jako šetrnější chování k přírodě. Stejně-přineseš domů, rozbalíš a krabici vyhodíš nebo někam uložíš, tak čemu postrobarevný obal (ten bych chápal na přilákání zákazníků v supermarketech)?

rychle zmenit orientaci displeje, rychlou informaci o stavu baterky, pameti
Každému vyhovuje informace a ovládání jiné, proto bych to pevné, jako je Hx4700 (stejně jako Pocket Informant), viděl spíše jako nevýhodu. Navíc paměti ROM je 256 MB, tak proč to sledovat?

vadný pixel
Pokud máš CompleteCare, tak proč to tu řešíš? Využij ho! Majitelé jiných značek by se y toho "stříleli" nebo "věšeli".

spojeni s pocitacem
U AS 4.0 resp. 4.1 byl drobný problém jen s firewallem. Jinak tvůj problém nechápu. Můžeš být konkrétnější? Jinak se chová PDA a AS u verze 4.0 trošku(opravdu jen trošku) jinak, než u předchozích verzí. Nabíhání je pomalejší, ale to je spíše vlastností nových WM a jeho pr8ce s pamětí (něco za něco).

displej
Barva displeje je otázkou vkusu. Asi jsi neměl první verzi Loox 720, iPAQ 4150 nebo MDA III, to bys mluvil jinak. Úhel pohledu-koukám na PDA téměř kolmo nebo jen s malou odchylkou (stejně jako u monitoru PC) a ani by mě nenapadlo sledovat z příliš velkého úhlu. Je to nepraktické, nepohodlné a jak jsi sám napsal, není moc vidět.

resume
Nic není dokonalé. Kdyby tomu tak bylo, byla by to nuda, neměli bychom co vylepšovat a s čím si hrát. ;)
gevalim (86)|20.12.2005 08:14
Jeste k tomu activesync - jestli ti to jeste nechodi, podivej se na https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=11039. Mel jsem (ale nevim o nikom jinem) problem se siti zcela nefirewallovskeho charakteru.

Ovladac je v rootu cd co jsi dostal k dellovi, pokud ho potrebujes nainstalovat rucne.
jacobo (24)|20.12.2005 08:43
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]prodleva v dodani
To se dá pochopit. Jsou Vánoce (a kupují se dárky) a také je model X51v v současnosti jediný model PDA s WM 5.0 a VGA na trhu. Taky bohužel Dell.cz není Dell.com, trošku se chová k PDA macešsky. :( [/QUOTE]

zamrzelo, protoze o dellu jsem mel trosku jinou predstavu, ale nic fatalniho

[QUOTE="Zdenek Malinsky"]baleni
To bych neřešil.[/QUOTE]

ok, neresim

[QUOTE="Zdenek Malinsky"]proto bych to pevné, jako je Hx4700 (stejně jako Pocket Informant), viděl spíše jako nevýhodu. Navíc paměti ROM je 256 MB, tak proč to sledovat?[/QUOTE]

Zrovna absenci packet informantu nesu hodne tezco, protoze klasicke tasks jsou naprosto tragicke (leda by ve wm5 tato cast prosla revolucni zmenou), cili ja ted shanim nahradu, v tuto chvili jsem napul smiren se zakoupenim informanta, leda bych ho nejak dostal ze softu k hx-u :)

[QUOTE="Zdenek Malinsky"]vadný pixel
Pokud máš CompleteCare, tak proč to tu řešíš? Využij ho! Majitelé jiných značek by se y toho "stříleli" nebo "věšeli".[/QUOTE]

tak za tudle informaci dekuji, pac ja netusil, ze jeden vadny pixel je duvod k reklamaci, resp. ze to lze, mel jsem za to, ze urcity pocet je pripustny ...

[QUOTE="Zdenek Malinsky"]spojeni s pocitacem
U AS 4.0 resp. 4.1 byl drobný problém jen s firewallem. Jinak tvůj problém nechápu. Můžeš být konkrétnější? [/QUOTE]

jak jsem psal, nejdrive se pokusim o aktivni reseni - imho nic neresitelneho, snad jen to, ze to nejde tak hladce jako jsem zvykly doposud

[QUOTE="Zdenek Malinsky"]displej
Barva displeje je otázkou vkusu. Asi jsi neměl první verzi Loox 720, iPAQ 4150 nebo MDA III, to bys mluvil jinak. Úhel pohledu-koukám na PDA téměř kolmo nebo jen s malou odchylkou [/QUOTE]

tak tady musim nesouhlasit - na pda koukam v uhlu +/- 20°, coz nepovazuji za nenormalni a uz tady je videt ztmaveni pri mirnem "podhledu" a zesvetleni "nadhled", uvital bych to obracene, ale ...

jinak pravda, prvni verzi loox720 .. jsem nemel, ale mel jsem prave hx-o a v tomto ohledu me axim zklamal ...
jacobo (24)|20.12.2005 08:44
[QUOTE="gevalim"]Jeste k tomu activesync - jestli ti to jeste nechodi, podivej
...
Ovladac je v rootu cd co jsi dostal k dellovi, pokud ho potrebujes nainstalovat rucne.[/QUOTE]

hele diky, kouknu na to
iron side (253)|20.12.2005 09:32
kdyz jsem si koupil Axima,mel jsem doma jeste HP4700,tak jsem ty displeje srovnaval,HP ma barvy trochu teplejsi,do zluta.Axim spise do modra.
Uhel pohledu na dislpej je opravdu rozdilny.Na HP4700 muzete mrkat ze vsech stran a porad vidite spravne barvy.U Axima uz to tak nejde,jen to zkuste,mrknete ze stejneho uhle zleva a zprava,zhora a zdole,to jsou rozdily.
Ale konec koncu,kdo na PDA kouka z boku,Kazdy na nej kouka normalne primo.
Doba dodani se mohla taky protahnout,protoze nemeli potvrzenou tvou platbu na ucet,napriklad,kdyz to posles postou,trva to cely tyden,nez jim to Citibank pripise na ucet.U mne cekali jen na potvrzeni platby a ten den mi ho privezli.
A co se tyce Activesync.,s tim jsem problem nemel,stahl jsem si 4.1 ,naistaloval,pripojim Axima a uz to jelo.
Jestli ti chybi zobrazeni baterie,softik mas na prilozenem CD,staci jen naistalovat.
Otaceni displeje moc nepouzivam,ale mam naistalovano SPB pocket plus a tam tato fce je normalne k pouziti,zadny problem.
Vadny pixel bych reklamoval co nejdrive.Je pravda,ze jini vyrobci by se s tebou asi nebavili.Kamarad ma LCD monitor a ma prijit,az tam bude mit 3 vadne pixely,to je na palici.
A nezapomen,ze comletecare muzes pouzit jen 3krat.
:D
beecher (9270)|20.12.2005 10:00
[QUOTE="jacobo"]Zrovna absenci packet informantu nesu hodne tezco, protoze klasicke tasks jsou naprosto tragicke (leda by ve wm5 tato cast prosla revolucni zmenou), cili ja ted shanim nahradu, v tuto chvili jsem napul smiren se zakoupenim informanta, leda bych ho nejak dostal ze softu k hx-u :)[/QUOTE]Asi takto... Je to sice fajn, ze HP dava PI k Hx4700 zadarmo, jenze:
1. Ta dodana verze funguje spatne v RealVGA
2. Neni mozne rict, ze to tam proste nainstalovat nechci.
3. Chcete upgrade PI 2005 (pokud si dobre pamatuji, je tam starsi verze)? Jo, zaplatte 15 USD a upgrade se stejne instaluje jinde. Takze v podstate budete mit dva PI v PDA...
Nevim jak vy, ale ja osobne mam radeji moznost volby. ;)
jacobo (24)|20.12.2005 13:39
[QUOTE="beecher"]Asi takto... Je to sice fajn, ze HP dava PI k Hx4700 zadarmo, jenze:
1. Ta dodana verze funguje spatne v RealVGA[/QUOTE]

vim, mrzelo, ale nebylo zasadni, na tasks se stejne pohodlneji kouka na vysku - podobne jako na vetsinu linearnich seznamu ...

[QUOTE="beecher"]2. Neni mozne rict, ze to tam proste nainstalovat nechci.[/QUOTE]

neresim, u zarizeni s touto hw vybavou je to jedno - nikde neprekazel, tak co ...

[QUOTE="beecher"]3. Chcete upgrade PI 2005 (pokud si dobre pamatuji, je tam starsi verze)? Jo, zaplatte 15 USD a upgrade se stejne instaluje jinde. Takze v podstate budete mit dva PI v PDA...[/QUOTE]

opet jsem neresil, neb jsem nedospel do faze nutnosti upgrade ...

[QUOTE="beecher"]Nevim jak vy, ale ja osobne mam radeji moznost volby. ;)[/QUOTE]

mno, mohl jsem tu volbu mit tak, ze by byl pripraven u axima na cd - chces -> instaluj, nechces -> nech byt ...
jacobo (24)|20.12.2005 13:50
[QUOTE="iron side"]Doba dodani se mohla taky protahnout,protoze nemeli potvrzenou tvou platbu na ucet,napriklad,kdyz to posles postou,trva to cely tyden,nez jim to Citibank pripise na ucet.U mne cekali jen na potvrzeni platby a ten den mi ho privezli.[/QUOTE]

tady to zafungovalo trosku jinak, pres subjekt, ktery ma staly/prubezny/velky odber - o to vice me to zarazilo, ale jak rikam, nechavam byt ...

[QUOTE="iron side"]Jestli ti chybi zobrazeni baterie,softik mas na prilozenem CD,staci jen naistalovat.[/QUOTE]

uz se stalo, ten zase z nejakeho chytreho duvodu zobrazi ikonky vsech spustenych programu, ale budiz, to bude vec zvyku a treba si to oblibim ...

[QUOTE="iron side"]Vadny pixel bych reklamoval co nejdrive.Je pravda,ze jini vyrobci by se s tebou asi nebavili.Kamarad ma LCD monitor a ma prijit,az tam bude mit 3 vadne pixely,to je na palici.
A nezapomen,ze comletecare muzes pouzit jen 3krat.
:D [/QUOTE]

no prave a vystrelit jeden kvuli vadnemu pixelu ...

ad politika - to je u velkeho monitoru, kde mas min 1024*768 = 786.432 pixelů a 3 mohou být vadné, tedy ca 0,000 004%. Na 640*480 ten samy pomer vychazi na 1 pixel, proto jsem myslel, ze to povolene je a ja utru ... stejne premyslim se na to vyprdnout, zkusim support dellu, co tomu reknou - spis ze zvedavosti, ale necham to byt ...
Zdenek Malinsky (9781)|20.12.2005 14:50
Na zobrazení stavu baterie, paměti a jiných více, či méně důležitých informací na today je spousta programů. Na free se můžeš podívat zde na webu do sekce freeware. Z placených toto umí třeba SPB Pocket Plus, OmegaOne Battery Pack....

Já jsem si oblíbil ukazatel stavu baterie Batti 1.3 - velmi jednoduchá utilitka, nezábírá místo na today a není třeba se proklikávat na today-je vidět vždy.
Lachim Ahalb (35)|14.1.2006 20:32
spojeni s pocitacem
U AS 4.0 resp. 4.1 byl drobný problém jen s firewallem. Jinak tvůj problém nechápu. Můžeš být konkrétnější? Jinak se chová PDA a AS u verze 4.0 trošku(opravdu jen trošku) jinak, než u předchozích verzí. Nabíhání je pomalejší, ale to je spíše vlastností nových WM a jeho pr8ce s pamětí (něco za něco).

Dnes jsem dostal AXIM x51v a mam problem se spojenim s PC - nainastalovany AS 4, kabel propojeny a at se snazim sebevic, spojeni neprobehne ???

Michal Blaha
Zdenek Malinsky (9781)|14.1.2006 21:08
Že by ten tebou zmíněný firewall? Zkus ho vypnout a pak dej PDA do kolíbky. ;)
Lachim Ahalb (35)|15.1.2006 10:45
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Že by ten tebou zmíněný firewall? Zkus ho vypnout a pak dej PDA do kolíbky. ;) [/QUOTE]
Dobry den, omlouvam se za neznalost, ale kde se to da ve WIN 2000 vypnout ?? Michal Bláha
Zdenek Malinsky (9781)|15.1.2006 11:32
:? :( Nevím, jaký máš v PC firewall, takže neporadím, ale zkus na ikonu firewallu dole v liště kliknout pravým tlačítkem a měla (mohla) by se objevit nabídka, kde by to mělo jít vypnout.
Pokud vypnutí nepomůže, zkus následující: na PC odinstalovat ActiveSync, restart, zapnout firewall (pokud se po resrtu nezapnul sám) nainstalovat AS, připojit kabel od kolébky, na PDA udělěj soft reset a pak teprve dej do kolébky. Pak by se měl firewall ptát, zda dovolit tuto komunikaci, tak ji povolíš trvale.

EDIT:
Teď jsem si přečetl u MDA s WM 5, že problém může dělat i antivirový program, takže můžeš vyzkoušet i tuto variantu. Proto doporučuji pro jistotu nebýt v tuto dobu připojený k netu.

Lachim Ahalb (35)|15.1.2006 12:10
Obavam se za bud zadny firewall nemam, nebo se nezobrazuje na liste. ZKuseil jsem cely PC prohlidnout, ale zadny firewall jsem nenasel ?? Asi budu muset zajit k DELLum . Michal blaha
kobol (12)|15.1.2006 12:28
Nemusi se jednat jenom o firewall. U mne delal problemy antivir. Odinstaloval jsem Kaspersky Antivirus a zacal pouzivat NOD32 a vse OK.
Lachim Ahalb (35)|15.1.2006 13:06
Same spatne zpravy, mam nainstalovany NOD32 - mel bych tam neco povypinat ??
kobol (12)|15.1.2006 16:06
... koukam, ze pouzivate Windows 2000. Mate nainstalovan
posledni ServicePack (tusim, ze 4)? Jsou v nem mimo jine nove
USB ovladace. Mozna to pomuze.
Lachim Ahalb (35)|15.1.2006 17:58
"BOHUZEL" i ty mam nainstalovane.Uz mne asi pomuze jen nový PC - na jinem NOTEBOOKu mne to funguje O.K., ale ten muj sr.. se nepripoji a nepripoji ??

lachimahalb (21)|16.1.2006 12:19
Tak nevim cim jsem si to u PDA boha zaslouzil, ale uz jsem "spojen" - nic jsem s nicim nedelala a najednou to slo ?? Asi se WIN 2000 na to vyspaly. Michal Blaha