Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vynechávající SD a CF slot

Petr89 (152)|19.12.2005 15:57
Vynechává mi SD a CF slot... Z ničeho nic mi vynechávalo SD tak sem hodil HR a dělalo to pořád tak sem do toho věšelijak foukal vyndaval´, zandaval a najednou šel. Pak se mi dokonce stalo že nešlo CF a SD najednou tak sem zas zasunoval vysunoval a šlo to ale nepřijde mi že by to bylo špatným kontatktem mezi kartou a slotem. Všechno sem vyfoukal a nečistotsy nevidim, navíc by se mělo vysunováním a zasunováním odstranit´, nebo ne? Poraďte prosím. :mad: :((
jarsou (108)|19.12.2005 22:15
Delalo mi to same a pak jsem zjistil, ze karta byla uplne plna. Stacilo odmazat par mega a opet fungovala bez chyby...
libor_m (1026)|20.12.2005 17:14
Mě to dělalo taky, bylo to u SD slotu a na kartě jsem měl něco málo přes 500MB. Po dvou dnech, kdy už jsem byl rozhodnutej se nějakou dobu obejít bez cihly (= dát ji do servisu) se to najednou rozchodilo a od té doby je to OK.
Petr89 (152)|20.12.2005 23:37
Já právě váham taky jestli to dát do servisu nebo ne...Ještě zkusím reinstalovat romku, to už mi vyřešilo pár problémů, tak snad to vyjde.
badus (28)|7.1.2006 15:03
No me to zaclo delat dneska taky. Chci se zeptat jestli jste zatim nekdo neprisel na to, cim to je... Proste z niceho nic prestalo fungovat SD. Ani jsem z nej v tu chvili necucal, proste jentak z niceho nic... Jinak kartu jsem zkousel i naformatovat znova, celou smazat a tim to proste neni.. Je to v ty cihle.
martin14_ce4you (79)|7.1.2006 21:12
Tiez mi niekedy nechcelo zobrat SD kartu, ked som ju vytiahol a dal naspat,
ale po soft resete opat sla. Tiez sa mi to stalo vtedy, ked som zmazal subor
/ignore_my_d../ co sa tam vzdy objavil.
Neviem naco je, ale odvtedy mam pokoj.
iPAQ h6340 + SD Kingston 512 MB
Chvátal (11)|11.1.2006 10:52
Z mé zkušenosti se často stává, že se nechtěně přepne na SD kartě zámek LOCK, a s daty na této kartě nejde manipulovat.
Dušan
badus (28)|11.1.2006 15:38
Dal jsem HR, vše přeinstaloval znova, a od té doby se to tváří, že to bude chodit... nicméně je na houby, že se na to prostě bojím spolehnout. Nemá opravdu někdo ze znalejšíích zkušenost s tím, jak to definitivně odstranit??
windmaster (307)|16.1.2006 18:42
Proč hned podezřívat PDA, vada může být v samotné kartě, anebo je jenom nevhodná konstelace karty a přístroje, resp. závislosti na stavu napětí baterie. Měl jsem kartu Kingmax a často se odepnula při závěrečném dobíjení přístroje, přitom v Looxu chodila bez problémů. Od doby co mám Kingston je klid. Druhou kartu, Pretec, občas hlásil foto Panasonic jako nedostupnou.Opět pomohl Kingston. Zkus vyměnit kartu.
jarsou (108)|16.1.2006 19:19
Tak s tím naprosto nesouhlasím. U mne byla baterka nabitá, jen kapacita paměti téměř plná. Zmizela z PDA při TomTomovi po cestě z ničeho nic. Nepomohlo vyndání a zasunutí, po vypnutí na 5 minut se opět objevila a během minuty zase zmizela. Pak jsem ji dal do foťáku, ten zapojil do notebooku (byl jsem na cestě a neměl čtečku) a vymazal nepotřebné soubory. Od té doby (2 měsíce) vše šlape bez chyby. V systému PDA je někde chyba, proto je nás víc.......
badus (28)|18.1.2006 10:42
Těžko říct v čem je vážně problém. Já jsem kartu zdaleka neměl plnou, baterka v 4700 byla téměř plná. Dělalo mi to 3 dny. Zajímavý bylo, že když jsem kartu vyndal a dal ji do jakéhokoli jiného zařízení, tak to chodilo bez problémů. Nakonec jsem přišel na to, že když ji na chvíli dám do starýho iPAQU (3800) a pak ji vrátim do 4700, tak to většinou (95 %) začlo na chvíli fungovat. Jinak od HR je to zatim bez problémů. Teda bez problémů s kartou, zase pro změnu 4700 občas zamrzne takovým způsobem, že nejde ani SoftR a musim znova HR a zálohu z karty (která zatím :-) funguje!!) Ale to je asi téma do jiné diskuze... Jinými slovy musím říct, že jsem z 4700 mírně rozladěn (s chutí bych to řekl jinak), nedá se na to spolehnout, což je asi to nejdůležitější... Ale třeba je vadnej jenom tenhle můj kus.. Uvidíme po reklamaci.
[QUOTE="windmaster"]Proč hned podezřívat PDA, vada může být v samotné kartě, anebo je jenom nevhodná konstelace karty a přístroje, resp. závislosti na stavu napětí baterie. [/QUOTE]
Jinak ale musím dát za pravdu, že při slabé baterii v 4700, prostě automaticky odpojí napájení slotů... musí to ale být vybitý hodně pod 20 % což bych vzhledem k vlastnostem Li-On baterií stejně nikomu nedoporučoval.
Mr.Pohoda (134)|18.1.2006 13:13
Mě se také občas stane, že "SD karta neexistuje". Přitom baterie je nabitá, a na kartě je plno místa. Myslím si, že to spíš bude problém HP, než karet (když tak koukám na popisky těch, co s tím mají problémy).
windmaster (307)|18.1.2006 21:55
Nezdá se vám až nápadné, že problémy se týkají snad bez výjimky SD karet? A to při nabité baterii (ani já jsem nepsal jsem o vybité, nepsal jsem o odepínání karet, čtěte články pozorněji).

Dvě tyto karty už jsem (úspěšně, obě Pretec 1GB) reklamoval, u několika jsem konstatoval také komplikace jak při zápisu, tak mazání souborů. A to jak s PDA (hx 47, acer 35, hp41..,FS600,610), tak s několika čtečkami, tak se zmíněným fotoaparátem Panasonic FMZ10.

Troufám si tvrdit, že SD karty jsou obecně problémové, dá se však najít vhodná karta pro daný přístroj. Tady bych dal na výrobce zařízení, pokud ovšem sám paměťovou kartu doporučí.
badus (28)|18.1.2006 23:23
Ja vim, ze sdcka delaji problemy, casto je clovek znici i sam statikou a strasně rád dych aby to bylo kartou. Ale vse mluví proti. Mam celkem 3 sdcka, kazda od jinyho vyrobce, kazda jinak velká a bohužel to delaji vsechny, a bohuzel jenom v 4700... jak jsem jiz psal :-(
space_cowboy (336)|18.1.2006 23:32
Podobnú skúsenosť s vynechávaním slotov SD a CF kariet mám aj ja. Vždy pomohol softreset. Nič nie je dokonalé, moja 4700 ma už neraz priviedla do poriadnych rozpakov aj keď chápem že to môže poriadne vytočiť (napríklad za jazdy pri používaní navigácie), nemyslím si že je to v mojom prípade problém na servis.. Ak ale zariadenie vytuhne a pomáha len hardreset, určite by som to reklamáciou riešil. Samozrejme, po odskúšaní karty iného výrobcu.. ;)
Petr89 (152)|19.1.2006 20:51
No tak jsem dneska skoušel kamarádovu kartu a pořád nic... Jemu fachají obě uplně v pohodě, má taky hx4700. No dřív aspoň pomohlo když jsem ji párkrát vytáhl a zatáhl ale teď už je SD slot definitivně mrtvej... Zkoušel už sem asi 3x HR a nic... Takže PD asi poputuje do servisu.. Mužete mi doporučit v plzni nějakej autorizovanej servis kde jsou vstřícný a rychlý? :D Kupoval jsem to v Axes Computers a tam se zárukama nemam dobré zkušenosti... Díkys