Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Transcend 8 GB CF karta (20 MB/s)

Zdenek Malinsky (9781)|19.12.2005 14:25
Po 12 GB CF kartě od Pretec se představuje další velkoobjemová CF karta. Výrobce Transcend slibuje rychlost čtení 20 MB/s (18 MB/s zápis).

Více info: MobileWhack
00108364_transcend_ultra_performance_cf_card_7sVf.jpg
manager (75)|19.11.2006 21:43
Je to možná trochu odvážná otázka, ale zřejmě již ne tak odvážná jako byla před rokem, totiž:

Koupil jste si již někdo tuto kartu? A pokud ano, jaké s ní máte zkušenosti?

Já zatím žádnou kartu od firmy Transcend nemám, a tak by mě zajímaly nějaké praktické zkušenosti, co to je za karty a jak se jim dá věřit. Mám zatím jen dvě malé karty od Pretecu a ty jsou v pohodě a pak 2 GB SD SanDisk Ultra II a ta taky docela jde. Sice se mi asi za půl roku, co jí používám, párkrát stalo, že mi jí počítač nemohl načít, ale většinou to spravil restart. S Transcendem však zatím žádné zkušenosti nemám a abych si koupil 8 GB od SanDisku, to by byla zatím přeci jen trochu dražší záležitost. Nicméně tuhle kartu už jsem viděl prodávat okolo 4500 Kč, takže jestli za měsíc či dva cena ještě trochu popoleze a dostane se tak na 3 až 3,5 tis. Kč, tak už bych o ní docela začal uvažovat. Rozhodně bych věděl, jak jí využít. :D
valdo_ce4you (182)|22.12.2006 19:51
pouzivam jedine karty zn. TRANSCEND a max. spokojnost :cool:

docela slusna cena :cool:

viac tu
manager (75)|10.2.2007 22:10
[QUOTE="valdo"]docela slusna cena :cool: [/QUOTE]

To jo. Právě jsem zjistil, že na shopu, kde kupuji karty také zlevnili, už je rychlých 8 GB pod 3 tis. Nicméně koukám, že jinde na netu to jde pořídit ještě levněji; 2,5 tis. aktuálně už vypadá docela slibně ;), tedy začínám šetřit ...
skype (41)|28.2.2007 19:48
Jen bych chtel napsat ze se dela i 16gb cf karta ale je teda trosku drasi!! Je nekde na Webu firmy MOBILKA
manager (75)|14.3.2007 19:07
Jo, jo - tak už jsem se na to taky díval. Problém je v tom, jediná 16 GB CF karta, kterou se mi na českým netu podařilo najít je SanDisk Extreme III, která je v jednotkové ceně na GB cca o 50% dražší než diskutovaný Transcend 120x, takže v současné době vychází na něco okolo 6600 Kč, což co je pro mě za kartu už docela dost. Ale celkem by mě zajímalo jestli s něčím nevyrukuje taky Transcend. Kdybyste někdo narazil na tuhle kartu 16 GB, pak jednotková cena za GB by mohla dávat cenu okolo 4400 Kč a to už by bylo docela svůdné, obzvlášť uvážíme-li, že za dva tři měsíce může být cena opět dvoutřetinová ne-li poloviční. To bych potom zvažoval, jak dlouho to mám s tou svojí 2 GB SD ještě "klepat" ... :))

Mimochodem mám takový dojem, že jestli vývoj CF půjde takto rychle kupředu a jejich ceny takto rychle dolů, tak Hitachi se svými Microdrivy 2. generace asi spláče nad výdělkem, protože v okamžiku, kdy je na trhu velice rychlá 16 GB CF karta za cenu kolem 6000 Kč - za kolik by potom ty své 20 GB Microdrivy museli prodávat. Podle mě se už nyní "Hi-tachi nechyta".
manager (75)|26.3.2007 20:47
No, začíná to už být trochu OT, ale na trhu už je podobně rychlá 16 GB CF karta A Data za aktuální cenu 4500 :D :D ... Tak že bych si počkal zase další 4 měsíce až bude za 2000 jako teď aktuálně ta výše diskutovaná od Transcendu? .... :cool: