Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Fujitsu-Siemens Pocket LOOX n 520 rady tipy zkušenosti

Šeba_oldd (1184)|19.12.2005 01:01
Dostalo se mi do ruky toto zařízení - zatím mimo recenze jsem zde nenašel žádnou diskuzi - proto si dovolim založit tuto, pro majitele techto bajecnych zarizeni.
Zatim je moje zkusenost velice dobra - system me pripadne o neco malo sviznejsi nez u LOOX 720 a to predevsim pri nacitani aplikaci.Pravdepodobne WM 5. Jinak vse funguje tak jak ma.Nejvetsim prekvapenim pro mne je vestavena gps ktera funguje opravdu skvele, stejne tak rychlost zoom v mapach - zde je to urcite rychlejsi nez u vyse zminovaneho modelu.Jedine co bych snad vytknul je nepritomnost kabelu pro USB host - ale jak jsem jiz dnes psal lze pouzit kabel z LOOX 720 je plne funkcni a zatim temer vse co mi funguje jako USB host na 720 funguje i na tomto zarizeni.To s jakou rychlosti nacte ext. hard disk TEAC 60GB - u ktereho mám jiste problemy pro mne bylo uplne prekvapujici.
Co mne ovsem dostalo nejvice je jas obrazovky.Snad jedine minus pro to co pouzivam a potrebuji je absence BT.
S474N (660)|19.12.2005 08:26
Musim naprosto souhlasit, zbavil jsem se 720 a sel do modelu N500. Jelikoz PDA nevyuzivam pro praci, ale jenom jako navigaci, tak je to pro me idealni volba. Co me prekvapilo, ze reakce v TomTomovi (v menu, apod) jsou rychlejsi nez u 720. Jinak jas displeje musim pochvalit taky. BT me moc nechybi a kdybych nahodou potreboval nouzove spojit s mobilem, tak pres infra. Ja za sebe muzu jenom doporucit. Rozhodne lepsi, nez davat penize do plastoveho krapu Acer N35. Signalove je na tom o neco hur v porovnani s iTec 339, ale proti Nemerixu porad v pohode (mam pokovene sklo a tam mel Nemerix vepredu problemy, s timto jedu v pohode).
Stheepan (194)|19.12.2005 21:43
I ja musim "kvitovat" s obema predchozimi prispevky.
Jedine co me vadi je absence BT. Nicmene dle informaci od FS ma vyjit N520x (misto pismena x bude jine oznaceni:) ) ktere bude mit BT. Uvedeni je pry otazka cca 1/2 roku :(
Mam i zpravicky o dalsich modelech, pokud by nekoho zajimalo :)
mnaga_ce4you (1)|25.12.2005 18:29
Potřeboval bych spojit tohle pda s mobilem Motorola MPX 220 (mobil jako gprs modem - přes infra) - víte už někdo jak na to, než se do toho pustím?
Dík
Martsal (14)|7.2.2006 13:42
Potřeboval bych radu,mám LOOX N520 a vše funguje jak má,jen jedna věc se mi nedaří.A to je synchronizace s PC.Počítač PDA najde,ale nesynchrinizuje data z kalendáře ani kontaktů.Ve výběru pro synchrinizaci to mám nasataveno.Vždycky ale příjde chybové hlášení:PROGRAM ACTIVESYNC ZJISTIL PROBLÉM V ZAŘÍZENÍ(PLOCHA),SUPPORT CODE:85010014.Nevíte někdo co s tím?
Díky
S474N (660)|7.2.2006 14:26
Martsal (14)|11.2.2006 20:35
Ahoj,mám nově Looxe n520.Celkem často se mi stává,že se mi vůbec nepodaří zapnout.Musím ho zapnout resetovým tlačítkem.Je to běžné,nebo to jde nějak odstranit,nebo se stím musím prostě smířit?
Marky_ce4you (13)|11.2.2006 21:04
[QUOTE="Martsal"]Ahoj,mám nově Looxe n520.Celkem často se mi stává,že se mi vůbec nepodaří zapnout.Musím ho zapnout resetovým tlačítkem.Je to běžné,nebo to jde nějak odstranit,nebo se stím musím prostě smířit?[/QUOTE]
Me se chova naprosto stejne a bohuzel jsem v tom zatim nenasel system. Jednou jsem jej zapnul a baterie z temer plna byla skoro vybita a N520 byla v mistech kde je wifi docela tepla.
Mlok_ce4you (154)|11.2.2006 21:44
Dovolím si také přispět se svou troškou do mlýna. N520 jsem měl asi měsíc a půl. Souhlasím s tím, že má velmi dobrý jas, bílá je více bílá než např. u 718/720, rychlost reakce možná o něco rychlejší, WM5 zajímavé, ale to je asi tak vše, co bych mohl napsat pozitivního.

Co mi vadilo? Podivné chování při resetování, občas na delší dobu vytuhnula, chovala se prapodivně. Vestavěná GPS viděla vždy o 2-4 satelity méně, než externí GPS se stejným chipsetem na tom samém místě (nutnosti zapínat/vypínat statickou navigaci se už ani nezmiňuji - o tom už se psalo).
Absence Bluetooth až tak nevadila, chodil jsem na net přes mobil a infra, popř. přes wifi.

Toliko můj subjektivní pocit. Už ji nemám, ponechal jsem si 718, kterou jsem sám pro sebe vyhodnotil jako více vyhovující. ;)
Max_x (28)|12.2.2006 09:10
[QUOTE="Martsal"]Ahoj,mám nově Looxe n520.Celkem často se mi stává,že se mi vůbec nepodaří zapnout.Musím ho zapnout resetovým tlačítkem.Je to běžné,nebo to jde nějak odstranit,nebo se stím musím prostě smířit?[/QUOTE]
Už se to tady několikrát řešilo - případy, kdy nejde PDA zapnou způsobuje ActiveSync v PDA (pomůže softreset). Vypněte v aplikaci synchronizaci po určené době a nastavte ruční.
pslany (130)|12.2.2006 19:41
AS jsem uz davno nastavil, situace se castecne zlepsila, no pokud ho obracim v ruce, podsviceni se i presto vypne a musim ho znovu nahodit zapinacim tlacitkem. Zacinam podezrivat vypinac, ktery kontroluje zasunuti krytu baterie ...
Lurk_ce4you (12)|14.2.2006 13:28
Muze se nekdo podelit o to, jake programy pouziva na teto cihle, popripade i verzi tech programu? Mam tuhle cihlu a denne provadim x resetu, kvuli tomu, ze mi cihla vytuhne :mad:
chinook (35)|14.2.2006 14:14
musis pouzivat ty nejnovejsi verze a kontrolovat kompatibilitu s WM5 na webu vyrobce
Lurk_ce4you (12)|14.2.2006 15:00
[QUOTE="chinook"]musis pouzivat ty nejnovejsi verze a kontrolovat kompatibilitu s WM5 na webu vyrobce[/QUOTE]

vsak kontroluju, ale porad mi prijde ze tam je neco spatne , divne... :disgusted:
radikn (3)|17.2.2006 19:00
Mam taky N500. Se zapinanim mam problemy. Nekdyproste jde zapnout jen resetem. Pro navigaci pouzivam Dynavix a casto se za volantem uprime zasmeju. Doleva, doprava, otocte se - v mistech, kde to znam a ma jet rovne :-))). Kdyz s tim jezdim pul dne tak mi Dynavix aspon dvakrat padne. Jake mate zkusenosti se stabilitou? Lokalizaci mam od sunnysoft. Nektere veci, jako treba FSC Zaznam zvuku v anglicke verzi funguji a po instalaci lokalizace nikoli. Mam z toho velice smysene pocity.
Deawo_ce4you (36)|17.2.2006 23:23
Já ho mám také a boužel problémy nejsou v HW mluvil jsem se známím, který u nich dělá a prý to bude u brzy opraveno...........Mám také Dynavix a nepadá mi, teda už se to stalo, ale to jsem stahoval přes wi-fi nějaký soubor :)
rhadesan_ce4you (44)|19.2.2006 17:27
[QUOTE="Martsal"]Ahoj,mám nově Looxe n520.Celkem často se mi stává,že se mi vůbec nepodaří zapnout.Musím ho zapnout resetovým tlačítkem.Je to běžné,nebo to jde nějak odstranit,nebo se stím musím prostě smířit?[/QUOTE]

Nemas nahodou nainstalovany todays info? Delalo me to to same, ale odinstaloval jsem a uz to jde v pohode..Akorat jsem zatim nenasel plne funkcni nahradu.. :-/
S474N (660)|20.2.2006 14:34
Mam N500 uz docela dlouho a za celou dobu jsem nedelal HR ani jednou. SR parkrat spise "preventivne", kdyz jsem si rekl, ze bych ho mohl jen tak udelat. Software pouzivam docela dost, zkus se rozepsat, co tam vsechno mas nainstalovano.
radikn (3)|20.2.2006 16:34
[QUOTE="S474N"]Mam N500 uz docela dlouho a za celou dobu jsem nedelal HR ani jednou. SR parkrat spise "preventivne", kdyz jsem si rekl, ze bych ho mohl jen tak udelat. Software pouzivam docela dost, zkus se rozepsat, co tam vsechno mas nainstalovano.[/QUOTE]

Nainstalovane tam mam jen Dynavix v aktualni verzi 1.5.2. Pro jistotu to mam momentalne i bez ceske lokalizace.Zrovna dneska se mi to zase stalo, ze to neslo zapnout, jen teplym startem. Sel jsem okolo Sunnysoftu, kde jsem to koupil, tak jsem se tam stavil. Pan prodejce byl taky trosku prekvapenej a rikal ze eventuelne to neni problem reklamovat. Nahral tam ale nejakej opravnej patch, tak to budu chvilku zkouset a kdyz se to stane zas, asi to proste vyreklamuju a smitec.
HUgo.j (59)|20.2.2006 16:55
mě to u mé N500 dělalo taky a přestalo to ve chvíli, kdy jsem provedl to nastavení Activsyncu na "ruční". Je to tu někde popisováno ve spojení s vybíjením vypnutého PDA.
Šeba_oldd (1184)|20.2.2006 17:02
[QUOTE="HUgo.j"]mě to u mé N500 dělalo taky a přestalo to ve chvíli, kdy jsem provedl to nastavení Activsyncu na "ruční". Je to tu někde popisováno ve spojení s vybíjením vypnutého PDA.[/QUOTE] Kde je ten popis toho vybijeni vypnuteho PDA - to by mne dost zajimalo vim a slysel jsem ze to vydrzi vypnute max dva az tri dny a to je dost malo
rhadesan_ce4you (44)|20.2.2006 18:22
Tak jsem si myslel ze jsem to tim odinstalovanim vyresil a dnes zase sel zapnout jen resetem..nehodil by nekdo link na diskuzi ohledne toho nastaveni resetu?

Jeste jedna vec - nestava se nekomu, ze s naistalovanou lokalizaci(od SunnySoftu) je VYRAZNE pomalejsi "vyjeti" nabidky start? Rikal jsem si ze to vyresi vypnuti lokalizace, ze bych si nechal jen klavesnici, ale to zase zpusobi brutalni zpomaleni celyho pocketa..Teda zacne se tak v pulvterinovych intervalech "sekat"..
Šeba_oldd (1184)|20.2.2006 18:28
Mas nahrany ten opravny patch k lokalizaci je to i nekde tady a urcite na strankach sunnysoftu
radikn (3)|20.2.2006 18:31
[QUOTE="rhadesan"]Tak jsem si myslel ze jsem to tim odinstalovanim vyresil a dnes zase sel zapnout jen resetem..nehodil by nekdo link na diskuzi ohledne toho nastaveni resetu?

Jeste jedna vec - nestava se nekomu, ze s naistalovanou lokalizaci(od SunnySoftu) je VYRAZNE pomalejsi "vyjeti" nabidky start? Rikal jsem si ze to vyresi vypnuti lokalizace, ze bych si nechal jen klavesnici, ale to zase zpusobi brutalni zpomaleni celyho pocketa..Teda zacne se tak v pulvterinovych intervalech "sekat"..[/QUOTE]

Na odstraneni toho problemu mi dneska primo v SunnySoftu nahrali nejakej patch. Je to jeden soubot 38kB. Eventuelne ho muzu poslat e-mailem. Trapi me ale to nastaveni ActiveSyncu. Nemuzu to nikde najit. Snad by o melo byt v nastaveni planu, ale polozku Nastroje -> Plan ... mam stale neaktivni. Mam ceskou verzi ActiveSyncu 4.1.0.
S474N (660)|20.2.2006 18:34
Ten navod tu nekde probehl, zkus hledat
MilanSu (823)|20.2.2006 18:44
To radikN : Mam take ActiveSync CZ 4.1.0 a polozku Nastroje/Moznosti/ Plan mam aktivni jak pri pripojeni PDA (pouze pokud kontroluje data a synchronizuje tak ne), takmi pokud nemam pripojene PDA. Samozrejme mam nastavenou synchronizaci rucne, protoze mam rad prehled (vidim co se bude synchronizovat ...)
Zbyšek Záliš (203)|21.2.2006 10:39
Palmserver informoval o vydání updatu ROM pro FS N500. Update je zde.
S474N (660)|21.2.2006 12:58
Super, jenom by me zajimalo, co to vsechno resi. Me PDA slape ted super, takze to zatim delat nebudu, abych nemusel vsechno preinstalovavat.
markjag (386)|22.2.2006 12:49
Prepacte trosku lamersku otazku ale preco je FUJITSU-SIEMENS LOOX C550 lacnejsi od Looxa 720? Sak mne sa zda ze je v dost veciach lepsi...
Oplati sa mi preist zo 720 na 550?
Dik.
S474N (660)|22.2.2006 13:05
Tak to uz holt je. To jestli se ti to vyplati a nebo ne se musis rozhodnout sam.
HUgo.j (59)|22.2.2006 15:45
Ten odkaz jsem našel v diskuzi Samovolné vypínání N520. Je to tam řešeno
http://www.aximsite.com/boards/showthread.php?t=112638
Zax_ce4you (222)|8.6.2007 16:04
Jsem taky vlastnikem N520 :) spokojenost... az na nekolikrat zminenou absenci BT. Take me obcas stve tlacitko pro nahravani, protoze kvuli nemu jsem mel uz nekolikrat vybitou baterku a jakousi dvouhodinovou nahravku napr me cesty autobusem... jednou sem si poslechl nejakou svou nechtenou nahravku, ktera zacinala tim, jak jsem splachoval zachod :D
Az na tyto drobnosti jsem spokojen, ani mi nevadi qvga displej :)