Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ANYCOM Bluetooth Stereo Headset / sluchátka - zkušenosti?

hrtak_ce4you (314)|18.12.2005 23:07
Momentalne dost vazne uvazuji o tomto headsetu/sluchatkach nemate nekdo zkusenosti s MDA2? Pripadne i s podobnymi sluchatky od HP? Docela se bojim, abych nevyhodil 3000 za neco, co mi pak nepujde (me obavy prameni zejmena z MS BT Stacku). Diky
Zdenek Malinsky (9781)|18.12.2005 23:22
HP BT sluchátka i s ohlasem uživatele Petra Schinzela.
Nechápu tvé obavy. Tak to nejdříve vyzkoušej, než to koupíš. V čem je problém?
hrtak_ce4you (314)|18.12.2005 23:45
mno asik je nemaj na skladu a radeji si nez si neco objednam zjistim, jestli to vubec funguje. Navic petr schnitzel ma HPcko (4700) a pokud se nepletu HPcka, pouzivaj Widcommackej BT Stack a jak rikam, toho se bojim nejvic, aby to s mym MDAckem bezelo...
Ganja_ce4you (324)|19.12.2005 09:03
pridej si tam s xda ty BT profily .. to je zaklad...pak se me objevili novy profili a mezi nimi i audio BT profil .. takze melo by to fungovat..ale radsi bych si to vyzkouselk i na xda ma sem tam nekdo potize..
Kato_ce4you (970)|19.12.2005 11:28
4Zdenek Malinsky: Obavy jsou zcela opravnene... MDA II ma MS BT stack a tohle potrebuje A2DP profil... (kteryzto MS stack neumoznuje). Samozrejme da se tam hacknout Widcommackej BT stack, ale ten momentalne neni pro WM5 na MDA II (pouze pro WM2k3/SE).
Nehlede na to, ze ta MS sluchatka jsou nic moc a kupodivu nektere zarizeni s nimi komunikuji a jine ne (i kdyz maji ten pozadovany profil) - nehlede na to, ze jsem na ne moc chvaly neslysel - spis naopak.
To ty Anycomacky by mely byt pravy opak... :yes:

4Ganja: kdyby to bylo tak jednoduche - nevim, jestlis docital tu diskuzi az do konce, ale skoncilo to tim, ze to sice nekomu funguje, ale se spatnou kvalitou - nepouziva pry A2DP profil, ale nejakej stream - a ten je pry oproti tomu, kdyz ta sama sluchatka pouzijes s Widcommackym stackem to same jakko nebe a dudy - kvalita pry silene trpi.
Nehlede na to, ze ten streaming funguje pouze s Windows Media Playerem :no:

4hrtak: Nejlepsi zpusob je si to fakt vyzkouset - ale jak jsem rikal - pokud tam prijdes s MDA ted, tak ti to na 100% fungovat nebude...
hrtak_ce4you (314)|19.12.2005 13:25
2Kato : dik presne tohle sem chtel vedet. Kdesi sem ale cetl o moznosti hacku Widcommackyho stacku do WM5, mno jeste na to mrknu. Nejaka jina moznost jak A2DP profil do MDA2 (s WM5 - na ty SEcka se mi fakt moc z5 nexe :o( ) neni?
Druha moznost jsou ty sluchatka od B-Speechu (napr. zde) , kde se da v nejhorsim zapojit ten adapter do jacku... Ale ten Anycom fakt vypada lip :o(. Navic asik ani ta firma nema kamenny obchod a nikde jinde v CR sem je nenasel chjo :o(

EDIT: sarka ja sem lama, dyk MDA2 nema 3,5 jack, takze i B-Speech je naprd a tlacit to systemem -> redukce->BT modul --> BT sluchatka... ee ne to ne. Bhuuu
OoPs_ce4you (37)|19.12.2005 17:58
Já tedy spíše zvažuji tento Ovislink
za 2 332 Kč vč. DPH
Kato_ce4you (970)|19.12.2005 18:14
[QUOTE="OoPs"]Já tedy spíše zvažuji tento Ovislink
http://www.nejlevnejsipocitace.cz/shop/index.php?main_p+...+roducts_id=5258[/QUOTE]
Tak v tom teda opravdu nevidim jedinou vyhodu... To uz si rovnou muzu koupit mp3 prehravac :sarcastic:
OoPs_ce4you (37)|19.12.2005 18:16
Mno, muzes do toho napojit kosky a zaroven to funguje jako bondovka.
Kato_ce4you (970)|19.12.2005 18:44
Tak to snad muzu i do toho normalniho mp3 prehravace, ne?
(unika mi totiz smysl tohohle zarizeni - je to dalsi "kram" - zhruba o chlup vetsi, nez normalni mp3 prehravac - tzn. kdyz si koupis za ty prachy mp3 prehravac, tak ti to udela tu samou sluzbu a rekl bych, ze jeste vetsi... nabijecku budes muset tak jako tak (ve vsech pripadech 2) - mp3 prehravac ti vydrzi jeste dyl... akorat fakt nechapu duvod zapojeni zarizeni-->BT-->zarizeni-->kabel-->sluchatka... to uz se mi zda lepsi rovnou zarizeni-->kabel-->sluchatka - a usetril jsem za tato sluchatka :cool: Tim dle meho nazoru opravdu nic neziskam..
Nehlede na to, ze tim stratis to, kvuli cemu si predpokladam vetsina lidi BEZDRATOVA sluchatka kupuje - tu BEZDRATOVOST :O
OoPs_ce4you (37)|19.12.2005 18:52
No ja nechci resit situace typu: safra nekdo mi vola, honem vyhodit z usi MP3, vzit mobil, a pak zase nasazovat sluchatka.
Sluchatka co sem dostal k Variu sice hraji dobre, ale draty jsou tvrdy, takze nepohodlny. Mno a o jinych sluchatkach s mikrofonem a 2,5 jackem nevim. Takze mi tohle prijde jako celkem dobra volba s ohledem na to, ze stim muzu telefonovat, ovladat WMP, vyuzivat miktofon a mit pripojena kvalitni sluchadla.
Nehlede na to, ze kdyz pojednu na kole nedovedu si predstavit jak sem pridratovanej k mobilu a nebo jak mobil taham po kapsach.
V aute jakbysmet.
Kato_ce4you (970)|19.12.2005 20:06
[QUOTE="OoPs"]No ja nechci resit situace typu: safra nekdo mi vola, honem vyhodit z usi MP3, vzit mobil, a pak zase nasazovat sluchatka.
Sluchatka co sem dostal k Variu sice hraji dobre, ale draty jsou tvrdy, takze nepohodlny. Mno a o jinych sluchatkach s mikrofonem a 2,5 jackem nevim. Takze mi tohle prijde jako celkem dobra volba s ohledem na to, ze stim muzu telefonovat, ovladat WMP, vyuzivat miktofon a mit pripojena kvalitni sluchadla.
Nehlede na to, ze kdyz pojednu na kole nedovedu si predstavit jak sem pridratovanej k mobilu a nebo jak mobil taham po kapsach.
V aute jakbysmet.[/QUOTE]
Hele - ja jsem asi uplne natvrdlej - byl bych rad, kdyby se k tomu vyjadril jeste nekdo jinej - ja to asi fakt nechapu...
predpokladam, ze situace typu: "safra, nekdo mi vola, honem vyhodit z usi MP3, vzit mobil, a pak zase nasazovat sluchatka" nastava pouze za predpokladu, ze pouzijes mp3 prehravac - OK - chapu... ale puvodne tu byl dotaz na Anycom BSH-100 - a ve srovnani s tim nechapu rozdil mezi timhle a tim Anycomem.. nicmene v obou pripadech budes muset sundavat sluchatka...
I kdyz - ted mi mozna trosku svitlo - ty myslis, ze je vyhoda toho tveho reseni to, ze to ma mikrofon? To ma Anycom taky... ale na zarizenich typu MDA ti to bude stejne nanic (protoze i kdyz tam dostanes Widcomm BT stack, tak z toho vytahnes maximalne tak prehravani - nahravani nikoliv :? )
A jelikoz tohle musi "nejak" dostat zvuk z MDA do tohoto zarizeni - pres BT - tak to musi jit pres A2DP profil - a jses u stejneho problemu, jako u tech Anycomackejch sluchatek... akorat mas navic "krabicku + kabel".

Btw. na kole sebou taham Nokii 5110 - precejenom ty moje drncaky by MDA asi neprezilo :D
hrtak_ce4you (314)|19.12.2005 20:41
[QUOTE="OoPs"]Mno a o jinych sluchatkach s mikrofonem a 2,5 jackem nevim. Takze mi tohle prijde jako celkem dobra volba...[/QUOTE]
Sak si to kup :o) me osobne to prijde jako draha debilita.... Ja ted pouzivam 2,5mm -> 3,5mm redukci a pomerne kvalitni sluchatka, ovsem redukce neni zrovna ono... v kapse prekazi (stejne jako kabl). BT sluchatka mi prijdou ideal, PDAcko polezi v kapse, kdyz nekdo bude volat, tak se daj pouzit jako HF, ted kdyz mi nekdo vola, musim odpojit sluchatka, zapauzovat hudbu, vytahnout PDA z Hardcase, zeleny tlacitko a pak hned opacnej postup... tak proto.
Jeste nevim, asik si je objednam, budu laborovat a kdyz to dopadne blbe, tak je proste vratim (Sak je pri objednavce z netu 30dni zaruka na bezplatne vraceni nie?)

EDIT: Tak muj plan si to objednat a zkusit asik taky nevyjde :o(
d) Možnost odstoupit od smlouvy se nevztahuje na:
II) dodávku zboží upraveného na přání kupujícího či na zboží objednané speciálně a výslovně na jeho přání a které nebylo v době dodávky skladem

- a momentalne neni v dobe dodavky skladem... Achjo :o((. Ja to snad risknu a v nejhorsim se vratim na ty SEcka... ale to se mi taky nechce bhuu
hrtak_ce4you (314)|19.12.2005 21:34
imho lol, tak sem si dal dotaz do vyse zmineneho e-shopu a 15min na to sluchatka z eshopu zmizely :o)))))
ale diky katovi za tip, ze je maj na alzasoftu, snad budou ochtonejsi

-> a pozor... nasel sem na buzzdevu diskuzi, vypada to, ze by se to teda snad pod WM5 mohlo dat rozjet :o)

EDIT: mno co tak hop nebo trop (ze ja si budu muset koupit nove PDA, kdyz to nepojede... :o), takze je to objednany, ted to nemaj na sklade, ale uvidime, az budou tak poreferuju :o)
hrtak_ce4you (314)|25.12.2005 22:14
Takze, sluchatka od alzy nakonec prisly (Anycom BSH 100), jsem skoro spokojen moje postrehy

HW:
- Sluchatka jsou super, jdou slozit, vypadaj bytelne, vnitrek u usi "polstrovany"
- Napajeni je pres miniUSB, je prilozena jak nabijecka, tak kabel k PC
- Do Nabijeciho slotu jde vlozit i mini mikrofon, pak fungujou jako HF
- Dobre sedi, celkem kvalitni zvuk

SW
- mam MDA2 a WM5 (MS BT Stack)
- bylo potreba nainstalovat toto rozsireni MS stacku
- dale smazat tento register (jinak stale na liste byla notify, nedalo se pak vedet, jestli je to sms, zmeskany hovor nb proste jen porad sluchatka):
[HKEY_LOCAL_MACHINE\init]
"Launch98"="btp_audio_ui.exe"

- po techto zmenach funguji sluchatka jen ve WMP (ani TCMP ani PocketMusic nic :o()
- pisnicky se obcas (Vetsinou v polovine) na dve tri vterinky zaseknou. Udajne pomuze pretaktovani vys (mam v planu nekdy zitra)
- nefuguje tlacitko pauze - problem je v Phone Edition, je spolecne tlacitko pro "Zelene tlacitko" a pause/play, v WMP tedy nereaguje, mimo po zmacknuti vyskoci telefon, ve WMP bohuzel nejde premapovat. Tlacitko "stop" funguje"

zaver ->
Jeste prubnu pretaktovani na 530Mhz, pak snad prestanou obcasne pauzy
Zkusim tam narvat WidcommStack, coz asik bude u WM5 problem :o(
Sluchatka mam jeste kratce, abych zjistil realnou vydrz
Asik na ne napisu klasickou recenzi :o)
hrtak_ce4you (314)|25.12.2005 22:20
fok sem se upsal a misto editu dal citovat, omluvte :mad:
Kato_ce4you (970)|3.1.2006 14:14
No tak teda taky pripisu par zkusenosti - ke mne byl totiz Jezisek taky moc hodny a taky mi donesl z Alzasoftu Anycom BSH-100 :cool:
Prvne k provedeni:
- sluchatka sice jdou slozit, ale kdyby sli jeste o chlup vic, nebylo by to k zahozeni.. ale tak to je jen drobnost
- pusobi na me trosku vachrlate - hrtakovi to prej nic nedela, ale mne se lehce klepe MFB tlacitko - je to trosku neprijemne, ale je to jen kosmeticka vada, protoze kdyz clovek posloucha hudbu, tak tohle stejne neslysi a krome toho by asi musel hlavou moc sit, aby to slysel :cool:
- stejne tak se mi nelibi provedeni kabelu v "obroucce" uz mi asi 3x vyjel ven a musel jsem ho tam "zatapnout" stylusem - drzi pouze na bazi zmacknuti...
- co se tyce kvality, tak dost souvisi se SW, takze se mu budu venovat nize - nicmene HW je to solidni :D
- jinak ve vsem s hrtakem souhlasim

Tak a ted k samotnemu SW, protoze to je alfa i omega cele teto "srandy":
- jelikoz mam take MDA II a WM5 a jak jiste vsichni vi, tak MDA II nema Widcomm BT stack, ale MS BT stack, ktery nepodporuje A2DP (profil se zvysenou prioritou pro audio pri prehravani hudby), tak me cekalo par milych prekvapeni:
- nastesti tesne pred Vanoci vyslo rozsireni MS BT stacku, ktere sice taky nepodporuje A2DP, ale podporuje jakysi streaming - ovsem to ma jednu nevyhodu - clovek neslysi ve sluchatkach veskere systemove veci, ale opravdu ciste jen hudbu --> a aby to nebyl MS, tak jeste navic jen pres Windows Media Player a to pouze *.mp3 (wmacka jsem nezkousel, ale to by taky mohl zvladnout) - nicmene nejaky wav nebo nedej boze o videu si muzeme nechat ledatak zdat.. A jelikoz WMP je takovy, jak je, tak nema zadny ekvalizer ani jemu nic podobneho - tak jsem si stahl DSP a nastavil si vic basu a vysek a uz se mi to zda solidni - mozna je to jen pocit.. Taky je nevyhoda, ze sluchatka se pripojuji pri kazdem nacteni dalsi pisnicky - coz v realu znamena, ze kazdou pisnicku orizne o prvni 3 vteriny.
- Ovsem co je velka vyhoda - funguje s mikrofonem zaroven i jako handsfree - abyste dobre rozumeli - posloucham hudbu pres WMP, nekdo zacne volat, prehravani se zastavi, ve sluchatkach zacne silene potichu (snad se to da prenastavit) zvonit a kdyz clovek hovor prijme, tak mluvi jako s beznym hansfree - po ukonceni hovoru zase pokracuje v prehravani hudby - nevyhoda je, ze kdyz se zmackne MFB tlacitko (to by melo prijmout hovor), tak na MDA II je namapovane tak, ze hovor odmitne, takze musi prijimat pres cihlu :sarcastic:
- registry jsem neupravoval - ze zacatku me to stvalo, ale kdyz prijde SMSka, tak se stejne za a) zobrazi na displeji, za b) zobrazi obalka nahore v liste a za c) je to videt i na today.. a nevim, jak hrtak, ale ja musim pri ukonceni poslechu vypnout presmerovani audia do HF - coz se dela prave pres tuhle notifikaci - bez toho kdyz jen vypnu BT a headset profil, tak je system nemy a ma snahu furt vsechno cpat do tech sluchatek - takze v praxi neuslysite vubec nic a nepomuze ani SR.
Btw. aby to nevyznelo blbe - mne to takhle vyhovuje ;)
- pisnicky se mi nastesti nesekaji - jen obcas - ale rozhodne netrva nabehnuti 3s - maximalne pul sekundy... faktem je, ze pretaktovani pomaha - bezim tedy na 530MHz...
- Widcomm BT stack - zkousel jsem rozbehat ho pod WM5 - samozrejme neuspesne (jak jinak). Takze jsem zkusil downgradovat na WM2k3SE, kde jsem Widcomm rozjel s mensimi problemy, ale rozjel (to ze mi vzdycky po case, aniz bych neco doinstlaoval zacal rvat cosi o pameti a milej BT prestal fungovat a pomohl jen HR je jaksi jina kapitola, takze nakonec jsem zpet na WM5 a novym MS BT stacku), ale zkusenosti byly takove, ze tento BT stack podporoval A2DP profil - je tam zajimave vyresene pripojovani - to bych rekl, ze ma MS udelano lip, ale to je taky jina kapitola - kazdopadne clovek tim prijde o moznost pouzivat tato sluchatka jako handsfree a muze je pouzivat jenom pro audio (coz neni chyba Widcomm BT stacku, ale jeho implementace do MDA - s jinymi PDA by to melo fungovat bezproblemu ;)). Ale zpet k veci - clovek razem muze pouzivat jakykoliv progam a prehrava mu to zvuk ve sluchatkach a muzu rict, ze v dost dobre kvalite (teda libovolnem prehravaci hudby/videa - treba hry jsem nezkousel, jestli preposila jejich zvuk) - takze razem jsem mohl pouzivat Pocket Music, GSPlayer, TCPMP ap. proste jedna basen - dokonce i WMP najednou prehraval videa a wavy ap. a sluchatka se neodpojovala pred kazdou pisnickou a tim ji to nezkracovalo o 3s. Kazdopadne Widcomm hack pro MDA II je sam o sobe narocnejsi a kdyz k tomu prictu PocketMusic, ktery je narocny, tak pres pretaktovani na 530MHz byl stale nepouzitelny a vypadku bylo moc. Takze jsem skoncil u GSPlayeru - tim, ze si clovek muze pohrat s ekvalizerem, tak musim rict, ze ta kvalitka je primo libova :) :yes: Bez sekani, vynikajici zvuk - proste zuzo :))
Nicmene psal jsem na PocketMind (vyvojari PocketMusicu), jestli neplanuji podporu streamovaneho audia pres BT - odpovedi mi bylo, ze v dalsi verzi... a ze jestli nechci delat betatestera - takze zajemci hlaste se ve velkem - klidne vam to zprostredkuji :D
- co se tyce vydrze - na to, ze by se mela baterie prvne "naformatovat" a pisou jako maximalni vydrz 6 hodin, tak jsem ta sluchatka zatim nabijel jenom 2x - a myslim, ze je taham pomerne dost :)

Zaver:
Hafo jsem se rozepsal a to jsem toho chtel napsat jeste vic - takze uz radsi koncim. Ackoliv to vypada, ze jsem tato sluchatka v predchozich odstavcich vicemene kritizoval, tak tomu tak ve skutecnosti neni - jsou to vynikajici sluchatka a vrele je doporucuji. Cena sice neni 2x prizniva, ale za cenu zbaveni se kabelu urcite stoji. Nejsem zadny HiFickar, abych rozpoznal kvalitu, ale dle me hraji velmi slusne.
Takze kdo ma Widcomm BT stack, tak tomu je vrele doporucuji, kdo ma MS BT stack, tak taky, ale at se prvne presvedci, zda-li ma MDA II s WM5 nebo MDA Compact (ten vylepseny BT stack je zatim pouze pro tato zarizeni).


P.S. Tem, co maji WM2k3SE na MDA II, tak uprimne nezavidim, az bych rekl, ze jich lituji. Jestlize je podle nekterych lidi na ce4you WM5 pro MDA II "nedodelany predprodejni vzorek", tak WM2k3SE snad ani neni operacni system - velmi rad jsem se vratil "zpet" k WM5 :cool:
davidkm_ce4you (248)|4.1.2006 22:25
Vylepšený BT Stack pro Universala by snad měl být v březnu ... pak do nich pudu také, ale chci se majitelů zeptat na něco jiného.
Zkoušeli jste použít sluchátka s PC?
A jak si vedou třeba ve Skype?
Kato_ce4you (970)|4.1.2006 22:33
[QUOTE="davidkm"]Vylepšený BT Stack pro Universala by snad měl být v březnu ... pak do nich pudu také, ale chci se majitelů zeptat na něco jiného.
Zkoušeli jste použít sluchátka s PC?
A jak si vedou třeba ve Skype?[/QUOTE]
Nemam v PC BT :? Ale hodlam si udelat radost k narozeninam (tj. v kvetnu - teda jestli do te doby vydrzim) - prave kvuli Skypu. Jinak by imho byt problem nemel - muze se to tvarit jako normalni HF - ta sluchatka fakt podporujou snad vsechny profily, ktere existuji ;) V komplu s BT stackem problem nebude :cool:
A druhej majitel, kterymzto je hrtak (ne ze bych za neho chtel odpovidat :D) tak Skype nejak nemusi - takze o tom ti asi moc neporeferuje - nicmene BT do PC ma - dokonce 2 USB BT :D ;) - takze to trebas kvuli tobe udela.
PeZ_ce4you (130)|5.1.2006 06:35
Zdravim. Vím, že jsem se svým zařízením mimo toto forum, ale věřím, že mi bude odpuštěno.
Mám také anythink bt sluchátka a mam problém se spojením s pda - pda je najdou, ale tvrdí, že není servis, který by mohli s pda použít. Zatím jsem s nimi nic moc dalšího nezkoušel (na to mám víkend), ale přeci jen by mě Vaše rady pomohly. Diky.
davidkm_ce4you (248)|5.1.2006 08:27
[QUOTE="Kato"] Jinak by imho byt problem nemel - muze se to tvarit jako normalni HF - ta sluchatka fakt podporujou snad vsechny profily, ktere existuji ;) V komplu s BT stackem problem nebude :cool:
[/QUOTE]

Na ten skype jsem se ptal na PDA a na PC bych je chtěl používat pro poslech a ne komunikaci, takže něco lepšího než sluchátkovou kvalitu ... tam ten můj dotaz směřoval ... :)
Kato_ce4you (970)|5.1.2006 08:33
[QUOTE="PeZ"]Zdravim. Vím, že jsem se svým zařízením mimo toto forum, ale věřím, že mi bude odpuštěno.
Mám také anycom bt sluchátka a mam problém se spojením s pda - pda je najdou, ale tvrdí, že není servis, který by mohli s pda použít. Zatím jsem s nimi nic moc dalšího nezkoušel (na to mám víkend), ale přeci jen by mě Vaše rady pomohly. Diky.
[/QUOTE]
Jo - to sem docela patri.. Ja hlavne nevim, jakej mas v tom iPaqu BT stack.. (predpokladam, ze mas to, co mas napsano v podpisu - cili HP iPaq h2210). Jelikoz to je uz pomerne stare zarizeni (tusim nekdy ze zari 2003), tak v tom bude asi ten hlavni problem. Podle toho bych totiz predpokladal, ze tam mas stary Widcomm BT stack (odhadem tak 1.09 nebo tak neco) a ten jeste nepodporoval A2DP (hlasil by se jako audio profil). Nicmene snad by nemel byt nejmensi problem upgradovat na neco novejsiho (minimalni verze Widcomm BT stacku, ktera podporuje A2DP je 1.50) a nejnovejsi by mela byt 1.6 - mozna jeste neco novejsiho - nevim. Ja si myslim, ze abys tam dostal nejnovejsi Widcomm stack, tak se to bude delat pres normalni CAB, takze by nebyl problem, ale nevim.
Takze ber tohle vsechno s rezervou - jsou to jenom moje odhady a domnenky ;) ja s nicim jinym, nez MDA II a trochu Compactama a IIIkama zkusenosti nemam.

Btw. to jak zjistis svoji verzi BT knihoven predpokladam vis - v BT manageru je posledni zalozka About - tak tam u kazdeho souboru to pise jeho verzi ;)
Kato_ce4you (970)|5.1.2006 08:40
[QUOTE="davidkm"]Na ten skype jsem se ptal na PDA a na PC bych je chtěl používat pro poslech a ne komunikaci, takže něco lepšího než sluchátkovou kvalitu ... tam ten můj dotaz směřoval ... :) [/QUOTE]
Aha - tak to te ted asi nepotesim - se Skypem na PDA mi to nevali - ovsem POZOR - tohle ber taky s rezervou - mozna je to nejaka chyba noveho Skypa, ale ja se s nim proste vubec nikam nedovolam :O Takze asi budu muset nekde sehnat jeste novejsi/starsi verzi.
Zatimco u stare verze mi Skype snad fungoval primo pres HF (Bluetrek G2) - ruku do ohne za to nedam, ale bud uz mi pamet opravdu selhava a nebo to fungovalo.

A jestlize to fungovalo s normalnim HF, tak to bude fungovat i s temito sluchatky. Je to totiz udelany tak, ze kdyz chces ta sluchatka pouzivat, tak si zapinas dve nezavisle casti - profil HEADSET a profil AUDIO - muzes mit zapnute bud jedno nebo druhe, ale taky klidne OBOJI a vyborne to spolu splupracuje - ostatne to uz jsem tady psal :cool:
PeZ_ce4you (130)|5.1.2006 09:00
[QUOTE="Kato"]
Jo - to sem docela patri.. Ja hlavne nevim, jakej mas v tom iPaqu BT stack.. (predpokladam, ze mas to, co mas napsano v podpisu - cili HP iPaq h2210). Jelikoz to je uz pomerne stare zarizeni (tusim nekdy ze zari 2003), tak v tom bude asi ten hlavni problem. Podle toho bych totiz predpokladal, ze tam mas stary Widcomm BT stack (odhadem tak 1.09 nebo tak neco) a ten jeste nepodporoval A2DP (hlasil by se jako audio profil). Nicmene snad by nemel byt nejmensi problem upgradovat na neco novejsiho (minimalni verze Widcomm BT stacku, ktera podporuje A2DP je 1.50) a nejnovejsi by mela byt 1.6 - mozna jeste neco novejsiho - nevim. Ja si myslim, ze abys tam dostal nejnovejsi Widcomm stack, tak se to bude delat pres normalni CAB, takze by nebyl problem, ale nevim.
Takze ber tohle vsechno s rezervou - jsou to jenom moje odhady a domnenky ;) ja s nicim jinym, nez MDA II a trochu Compactama a IIIkama zkusenosti nemam.

Btw. to jak zjistis svoji verzi BT knihoven predpokladam vis - v BT manageru je posledni zalozka About - tak tam u kazdeho souboru to pise jeho verzi ;)[/QUOTE]
Diky, uz jsem si myslel, že cesta není. Ten cab file stahnu kde? Na www.widcomm.com? Nejak to tam nemůžu nalézt (pravda je, že jedu přes pda a moc přehledné to není). Jinak verze bt knihoven na iPaqu H2210 mám 1.4.1.
Ještě jednou díky
TheMelin (1642)|5.1.2006 11:39
Chtel jsem se zeptat,zda je mozne zjistit sluzby ktere podporuje muj stack.Premyslim o tech sluchatkach. Mam Qtek 9100 a MS BT Stack. Je to nove zarizeni,ale jestli to ma A2DP netusim.
Kato_ce4you (970)|5.1.2006 13:30
[QUOTE="PeZ"]Diky, uz jsem si myslel, že cesta není. Ten cab file stahnu kde? Na www.widcomm.com? Nejak to tam nemůžu nalézt (pravda je, že jedu přes pda a moc přehledné to není). Jinak verze bt knihoven na iPaqu H2210 mám 1.4.1.
Ještě jednou díky[/QUOTE]
Kde stahnout ten update nevim - to se budes muset poptat ve foru o iPacich ;) Mam totiz pocit, ze oficialne se ty Widcommovske ovladace zdarma nenabizi.

EDIT: upraveno
Kato_ce4you (970)|5.1.2006 13:32
[QUOTE="TheMelin"]Chtel jsem se zeptat,zda je mozne zjistit sluzby ktere podporuje muj stack.Premyslim o tech sluchatkach. Mam Qtek 9100 a MS BT Stack. Je to nove zarizeni,ale jestli to ma A2DP netusim. [/QUOTE]
No tak to te nepotesim - mas proste smulu :cool:
Mas tam standardni MS BT stack - to co tam mame my, tak je vylepseni od Siliconu - ovsem aktualne pouze pro MDAc a MDA II. Ale MS se udajne nad sebou zamyslel ci co a na trh ma tedka prijit nejake zarizeni s novou verzi MS BT stacku ;)
TheMelin (1642)|5.1.2006 15:04
Děkuji. Tak to si kvůli BT sluchátkům nebudu kupovat nové zařízení :D Vždyť Qtek mám 2 měsíce. Kdyby raději udělali nějaký upgrade software ;)
beecher (9270)|5.1.2006 15:41
Tedkom ale nekde prece probehl ten CAB, ktery pridaval ty chybejici profily a AD2P tam byl, pokud se nepletu...
Kato_ce4you (970)|5.1.2006 16:15
4TheMelin: jsem to nestih dopsat a uz jsem musel mizet, tak jsem to odklepl rozepsane ;)
Jeste jsem chtel pridat, ze ta nova zarizeni, co maji byt s tim novym MS stackem, tak jsem zaslechl i cosi o tom, ze to ma byt standardni vlastnost MS WM5SE. Popr. ze by mela byt moznost jim zpetne upgradovat i WM5 - proste ze to bude ve forme update. Takze jista sance by tu byla... Ale ber to, jako ze jedna pani povidala :cool:
4beecher: o tom cabu se tady praveze bavime - to je to vylepseni MS BT stacku od Siliconu ;) ale jak jsem uz napsal - je pouze pro MDA II na WM5 a MDA Compact (a jelikoz pro MDAc neni WM5, takze asi pro WM2k3SE - ovsem o tom nemam zpravy, ze by to nekdo pouzival...) A A2DP, tak jak ho zname klasicky z jinych PDA to neni - tady je to udelano trosku jinak - viz ten muj popis sluchatek ;)
Shadow_ce4you (31)|13.1.2006 11:35
Mam handsfree od ovislinku BT-120HP a Qtek 9100. Potreboval bych rozchodit handsfree, ale qtek sluchátka vidí, sparuje se s nimi ale uz nepripoji handsfree. Neni nejaka moznost jak to rozchodit?? Diky
Kato_ce4you (970)|13.1.2006 12:06
Jako HF by se ti pripojit mel... Ale na prehravani hudby s Variem zapomen (zatim). Vario ma standardni MS BT stack, ktery audio profil nepodporuje.
davidkm_ce4you (248)|13.1.2006 12:43
On se asi připojuje jen jako HeadSet ... a tento profil se ti musí nabízet a musíš přes kontextovou nabídku říci, ž se má používat jako HS
Shadow_ce4you (31)|13.1.2006 13:12
Vsak ja si je sparuju a pak dam nastavit jako handsfree a ono to nic neudela. Vubec netusim proc? Mate nedko nejaky tip co s tim? Diky
Kato_ce4you (970)|13.1.2006 13:36
Takze jeste jednou - kazdej si meleme tu svou... Takze at se k necemu dobereme:

1. Sparovane to mas? A/N
2. Funguje to jenom jako HF? Tzn. pouze na volani - presmerovava do toho hovory? (to by mel - povoluje se to pres plugin na today) A/N
3. Funguje na prehravani hudby? A/N
Shadow_ce4you (31)|13.1.2006 13:48
1. Ano sparovane toje
2. Ne nefunguje
3. Ne, ale to jsem nemel vubec v umyslu. staci me jen handsfree
Kato_ce4you (970)|13.1.2006 14:16
Jop - to byla pekne vystizna odpoved - takhle jsem si to predstavoval :yes:
Nicmene rada uz tak dobra nebude - protoze jak jsem cetl, tak BT-120HP podporuji oba dva profily - a to jak profil handsfree, tak headset... Cili jinymi slovy - to proste fungovat MUSI - a pokud ne, tak je to holt blby, ale s tim nikdo nepocita..
Mozna by se to chtelo zeptat v nejakem jinem topicu - ktery se tyka ciste normalnich HF. V tomhle topicu slo vicemene o to audio, ktere jak ty rikas, tak nevyuzivas (v tom pripade teda nechapu, proc mas takova sluchatka). Fakt nevim - za normalnich okolnosti, pokud chci pouzivat sluchatka jen jako HF (a mam tady po ruce jak Bluetreka G2, tak necekane i tyhle Anycomacky) tak mi staci zapnout BT, uvest sluchatka do synchronizacniho modu, sparovat, vypnout sluchatka a zapnout v normalnim modu a pak jen na today kliknout na polozku Bluetooth headset mode is disabled, cimz se ten napis zmeni na Bluetooth headset mode is enabled a uz mi vsechno vesele funguje jak ma - v telefonni casti se mi zobrazi logo sluchatek a muzu vesele telefonovat do aleluja...
davidkm_ce4you (248)|13.1.2006 15:19
[QUOTE="Kato"]... kliknout na polozku Bluetooth headset mode is disabled, cimz se ten napis zmeni na Bluetooth headset mode is enabled ...[/QUOTE]
Toto je vlastnost WM 5 nebo zařízení? ... já tam nic takového nemám ... řekl bych ... ale HS mi fachčí ....
ElSoft (1244)|13.1.2006 15:29
urcite ho tam mas je to standartni Today plugin Profile
davidkm_ce4you (248)|13.1.2006 15:31
já mám universala nic takového tam nemám ... řekl bych :)
hrtak_ce4you (314)|19.1.2006 19:35
Můžu ještě jeden dotaz na kolegy s Variem resp QTekem 9100 - zkoušel už někdo narvat na ten klasickej BT stack ten upgrade od Cambridge? Docela vážně o 9100 uvažuju, ale ovšem ne za cenu BT sluchátek (To bych šel sám proti sobě a vyhodil 3000 oknem :o)
Shadow_ce4you (31)|19.1.2006 21:09
Jakej upgrade myslis? Ja jsem neco schanel a nic jsem nenasel. Muzes sem dat nejakej link? Diky
hrtak_ce4you (314)|19.1.2006 22:03
[QUOTE="Shadow"]Jakej upgrade myslis? Ja jsem neco schanel a nic jsem nenasel. Muzes sem dat nejakej link? Diky [/QUOTE]
uz jsem to v teto diskuzi zminoval - stahnout se da zde - pridava nove profily a BT stack celkove vylepsuje
hajekm (308)|25.1.2006 14:34
Ahoj,
mám dotaz. Uvažuju o BT sluchatkách Ovislink a chtěl bych je provozovat tak, že by přes tento transmiter bylo připojené nějaké audio zařízení a zároveň by to MDA II používalo jako BT HF. Přeruší se přehrávání, uskuteční se hovor a pak zase jede hudba?
Dík za info.
Milan
beecher (9270)|25.1.2006 15:25
To Milane nepujde, pac ty sluchatka muzes mit sparovana pouze s jednim zarizenim...
Mashe (622)|26.1.2006 15:50
v jednom clanku ktery popisuje BT sluchatka ANYCOM je zminka ze je mozne poslouchat hudubu z jednoho zarizeni a kdyz zazvoni telefon (MDA) tak je mozno to prijmout, a pak zase poslouchat to puvodni zarizeni

nejake zkusenosti s timhle? asi to tak bude, ale stejne by me zajimali vyjadreni tech co to pouzivaji :)

dikes

citace:
( What's even cooler is that you can be connected to more than one device at the same time, meaning that you can listen to music from your mp3 player using the Audio Gateway and when your phone rings the music stops and you can take the call and then continue the music after you have hanged up. This is also amazing not to mention practical!)
davidkm_ce4you (248)|26.1.2006 15:54
A opravdu tam píšou že se jedná o jiné zařízení? .. pravdou ovšem je, že třeba HS který mámumožnujě být spárován až s osmi zařízeními ... nezkoušel jsem ovšem jak se to chová když se jich je více v dosahu ...
beecher (9270)|26.1.2006 15:55
Jiste, protoze ty BT sluchatka poskytuji nekolik BT profilu (A2DP, HF, HS), takze pokud umeji vice zarizeni (jakozto BT zarizeni musi), tak to neni problem...
davidkm_ce4you (248)|26.1.2006 15:57
To si trošku odporuješ s tvou předchozí odpovědí ne? :)
Kato_ce4you (970)|26.1.2006 16:02
Mno - jak jsem napsal, tak to tak posloucham - pres (obdobu) A2DP hudbu a pri hovoru se to prepne na profil HeadSet a pak zase zpet. Ovsem to je stale z toho jednoho a toho sameho zarizeni. Ta Anycomacka sluchatka dokazou byt podle manualu naraz sparovana az s (tusim) 10 zarizenimi. Ovsem netusim, co znamena naraz sparovana - jestli to znamena i aktivni... to asi tezko ;)