Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TomTom a jiný SW

ms.nomi (117)|17.12.2005 20:32
Ahojky, dovolil jsem si zalozit toto tema protoze jsem nic podobneho neobjevil
:)

Chtel bych se zeptat:

Provozujete nekdo TomTom (na PDA) v aute soucasne s nejakym SW na prehravani MP3-jek?

Zkousel jsem MediaPlayer, MortPlayer i TCPMP ale neni to dobre.
Po spusteni obou SW (TT i player) to chvili jede v pohode vcetne hlasove navigace avsak po nekolika minutach zacne prehravani MP3 "zadrhavat" a neda se to poslouchat.

Mam slaby CPU (400Mhz), malo volne pameti (22-25MB) nebo kde je pes zakopany?

Zkusite nekdo poradit?

Diky

ms.nomi (117)|21.12.2005 14:14
Tak dalsi poznatek: TCPMP "vydrzi hrat nejdele - nekdy i 2 minuty po spusteni navigace.
Samotny TomTom nevadi, ale kdyz jedu a mam aktivni navigaci tak nejpozdeji do dvou minut se problem objevi
Ivanm_ce4you (466)|21.12.2005 19:03
cau, ja to prehravam v pohode a to moje masina asi nebude z nejnadupanejsich. Pamet mam volnou asi tak 15 MB. Betaplayer. Jestli treba nebude problem s rychlosti karty. Ja mam jedno na CF a druhe na SD, ale i oboji ze stejneho taky hralo.
ms.nomi (117)|21.12.2005 20:18
[QUOTE="Ivanm"]cau, ja to prehravam v pohode a to moje masina asi nebude z nejnadupanejsich. Pamet mam volnou asi tak 15 MB. Betaplayer. Jestli treba nebude problem s rychlosti karty. Ja mam jedno na CF a druhe na SD, ale i oboji ze stejneho taky hralo. [/QUOTE]

Hmm, jedu oboji s 1GB SD. Osobne si myslim ze kdyby to melo byt rychlosti karty tak to asi zacne blbnout hned. Ale vse je mozne, zkusim to rozhodit.
libor_m (1026)|21.12.2005 21:03
A jakou máš verzi TTN? 5.00?
ms.nomi (117)|21.12.2005 21:18
[QUOTE="libor_m"]A jakou máš verzi TTN? 5.00?[/QUOTE]

5.21
basic_ce4you (66)|22.12.2005 07:43
Pokusil ses nahrat nejake MP3 Do storage a prehravat to odtamtud. Neni to treba tim ze to tahas z jednoho mista?
ms.nomi (117)|22.12.2005 10:17
[QUOTE="basic"]Pokusil ses nahrat nejake MP3 Do storage a prehravat to odtamtud. Neni to treba tim ze to tahas z jednoho mista?[/QUOTE]


Vyzkousim
Ivanm_ce4you (466)|22.12.2005 10:37
ja to zkousel z jednoho mista /SD-a je celkem pomala / a slo to. Taky zalezi na tom prehravaci.
ms.nomi (117)|22.12.2005 10:49
[QUOTE="Ivanm"]ja to zkousel z jednoho mista /SD-a je celkem pomala / a slo to. Taky zalezi na tom prehravaci.[/QUOTE]


Dnes jsem to mel spustene oboje z SD - sice jen asi 10 minut ale jelo to.

Prehravac TCPMP (rive myslim BETAplayer).

S jinym tak max dve minuty
Ivanm_ce4you (466)|22.12.2005 14:25
ja to taky zkousel s necim jinym /asi GS player-bez zaruky/ a s tim se to taky trhalo. Pritom mi ten GS zabira min mista v pameti, nez Beta /porad mam tu starsi verzi/.
kopacek (466)|23.1.2006 17:41
Nechce se mně zakládat nové téma, tak snad uspěji v tomto ;)
Chci se vás zeptat zda a jaké zkušenosti máte s instalací TT5 a zároveň nějakého dalšího navigačního softwaru (u mě to bude s Dynavixem) na stejné cihle? - Nemyslím pochopitelně současný běh obou aplikací, ale zde nenastanou komplikace typu nenalezení GPSky, problémy s navzájem se přepisujícími registry atd. Díky předem za vaše zkušenosti.
neooo666 (243)|23.1.2006 19:17
[QUOTE="kopacek"]Chci se vás zeptat zda a jaké zkušenosti máte s instalací TT5 a zároveň nějakého dalšího navigačního softwaru (u mě to bude s Dynavixem) na stejné cihle? - Nemyslím pochopitelně současný běh obou aplikací, ale zde nenastanou komplikace typu nenalezení GPSky, problémy s navzájem se přepisujícími registry atd. Díky předem za vaše zkušenosti.[/QUOTE]

S touto kombinací jsem se zrovna nesetkal ale používám jinou s TT5 v základu - proč by to vlastně mělo působit nějaké problémy? Jsou to dvě navzájem různé aplikace jako kterékoliv jiné, využívající společné přidělené zdroje (GPS port stejně jako procesorový čas či paměťový prostor) a pokud je některý z nich neomezuje (např. nedostatečný paměťový prostor který již zabere ta druhá) tak mohou běžet i paralelně (např. APP1 jako navigace a APP2 pro záznam trasy). Problém u GPSky při současném běhu nastává pouze v případě kdy modul GPS není nasdílen přes tzv. virtuální porty např. pomocí GPSGate (Windows mobile 2005 už něco takového tuším obsahují dokonce v základu) a aplikace která k němu přistupuje jako první jej zabere a jiná už jej tedy nevidí. Žádné problémy nepozoruju v případě kdy neběží obě současně za předpokladu, že je GPS port předem správně nakonfigurován.

Do registrů si to vzájemně samozřejmě nehrabe - proč taky mají je oddělené stejně jako kterékoliv jiné. Čili já jsem žádné problémy nezaznamenal a ani žádné potenciální nevidím :D
kopacek (466)|23.1.2006 20:32
Já si mlhavě pamatuji ze starších diskuzí, že po instalaci TT bývaly problémy s tím, že pak již na daném PDA nefungovalo správně použití BT GPSKY pro ostatní aplikace (resp. nebyla již pro tyto ostatní aplikace přístupná) a nějak se něco přepisovalo v registrech. Ale asi to již bude minulost a ve verzích 5.X to je zřejmě O.K.
habrda (43)|24.1.2006 12:50
[QUOTE="kopacek"]Chci se vás zeptat zda a jaké zkušenosti máte s instalací TT5 a zároveň nějakého dalšího navigačního softwaru (u mě to bude s Dynavixem) na stejné cihle? - Nemyslím pochopitelně současný běh obou aplikací, ale zde nenastanou komplikace typu nenalezení GPSky, problémy s navzájem se přepisujícími registry atd. Díky předem za vaše zkušenosti.[/QUOTE]


Když jsem se rozhodoval, co pořídit, tak jsem měl instalován Dynavix (pokud se dobře pamatuji tak ve verzi 1.1, celý na kartě) a zároveň TomTom (ve verzi předchozí 5.21, aplikaci v paměti, mapy na kartě) a žádný problém nebyl. Najednou jsem je pouštět nezkoušel, ale každý zvlášť fungoval bez problémů. I na mém, ne zrovna nejnovějším, PDA
kopacek (466)|24.1.2006 12:56
Díky za zkušenosti, zkusil jsme to, vše funguje v pohodě. Dynavix 1.4 celý na CF kartě, TomTom 5.21 v paměti a mapa v CF kartě. Nejvíc jsem si užil s koupením poslední verze mapy CZ,.. (632) na serveru TomToma - nepodařilo se mně dostat se k úspešnému provedení platby použít ani jedno ze čtyřech PC s Win XP, ani ze dvou MACů, uspěl jsem až na starším PC s Win2000...
XioN_ce4you (5)|5.5.2006 09:05
[QUOTE="ms.nomi"]Provozujete nekdo TomTom (na PDA) v aute soucasne s nejakym SW na prehravani MP3-jek?
[/QUOTE]

Dlouho to nefungovalo, už jsem uvažoval o jiné navigaci, nicméně povedlo se a minimálně na dvou strojích to FUNGUJE :)) (za jízdy)

Přehrává tak, jako by TT5 nebyl spuštěn
- přehrávání se neseká
- vydrží hrát tak dlouho, jak dlouhý je playlist
- mezi písničkama nejsou dlouhé pauzy

Ozkoušeno na
- FSL 720
- ASUS MyPal 620BT

Resco Audio Recorder (testováno 3.20) + TT5 (testováno 5.21)

Kdyby to nefungovalo, tak mne nekamenujte :) minimálně na těchto strojích to jede.
Crusader_ce4you (624)|5.5.2006 13:03
Takže , některé nic neříkající příspěvky jsem umazal a důrazně žádám diskutující, aby se krotili s citacemi, které jsem také upravil. Příště bude každý příspěvek s kilometrovou citací bez varování smazán :!: :!: :!:
ipf (2136)|5.5.2006 14:20
Na HX 4700 mám nainstalovaný SmartMaps a TomTom a oba fungují bez problémů.