Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vývoj produktu a prodej u Aponie

boban1108 (72)|17.12.2005 06:02
Zdravím všechny,

používám od Aponie Smart Maps a jsem velmi spokojen. BOR mě dopředu zaujal, ale pak mě trošku odradily grafické ukázky na jejich www. Ale to je věcí názoru a vkusu. Mně se to prostě nelíbilo.

A pak tady čtu všechny tyto komentáře těch, co si to již pořídili, a z mé strany je rozhodně vymalováno. Různá diskusní fóra jsou pro mě vždy rozhodujícím vodítkem. A horší reklamu, než toto fórum, si Aponie rozhodně přát nemohla. A obávám se, že lidí, které toto odradilo je asi dost a dost.

Kdysi dříve jsem četl, že na tom vývojáři Aponie pracovali asi 3 měsíce. Toto číslo padlo na tomto fóru. Pokud si představím, že na tom pracovalo třeba 5 lidí, s platem řekněme 40 000. Pak náklady i s pojištěními pro firmu jsou kolem 1 050 000 Kč. K tomu nějaké energie, místnosti, náklady do hardwaru. Tak odhadem dohromady 1 500 000. Pak při zisku z jednoho produktu třeba 1000 korun, by se jim toto vrátilo při 1 500 prodaných kusech. A to není zase tak moc.

Takovýto produkt přeci musí projít podstatně důkladnější a dle mě i nákladnější přípravou. Přeci musím kalkulovat s mnoha tisíci, ne-li desetisíci prodaných kusů. Přidám už jenom jiný jazyk a vzhůru s prodejem např. na Slovensko, do Maďarska. Tam TT nezasahuje. Jinak se pohybuji na úrovni vietnamských trhovců.

Vývoj a odladění pánové z Aponie dle mě hluboce podcenili. Bylo to šité horkou jehlou a nechápu proč. Začít od píky s vývojem a prodávat to za 3 měsíce je velká odvaha. To lze s utilitkou za pár stokorun. Ale produkt, který by se dal prodávat po řadě zemí Evropy, hodně dlouho, protože mapy lze stále aktualizovat, to je odvaha. Nejsem v tom odborník, možná mám naivní představy, ale rozhodně je něco špatně.
basic_ce4you (66)|17.12.2005 06:30
Pokud to skutecne zvladli za tak kratkou dobu, klobouk dolu, faktem je ze to co vyslo melo byt zatim jen pro betatesty treba jen vydat ty zkusebni verze za onech 100Kc at si to lidi zkusi a je to zpetna vazba by byla nikdo by nekricel ze vyhodil penize. je to skoda potencial ten program ma.

Jo jinak nepletu li se SmartMaps Aponia jen prodava vyviji ho Plan studio
RodNoc (35)|17.12.2005 10:02
Tři mšsíce na naprogramování interface není až tak krátká doba. Tato práce jde velice dobře a rychle od ruky a je nejvíc vydět. Co je však nejhorší tak to je to co je skryté - odladění programu co do rychlosti, paměťové náročnosti a zejména chybovosti programových algoritmů, rutin a procedur. A tady jsou tři měsíce sakramentsky krátká doba. Vzhledem k tomu, že pravděpodobně program nebyl ani moc obsáhle "beta"-testován mezi velkou řadou betatesterů tak výsledky jsou bohužel vidět.

Nebo se mýlím? Je zde někdo kdo to měl na betatesty?
Jako příklad dávám Dynavix. Dlouho před tím než vyšel, tak se tady už probíral a ukazoval ze strany betatesterů. Myslím, že jich bylo mraky a stejně se neodhalili některé problémy například s BT.
Zatímco BOR nikdo asi netestoval a dodnes tady nejsou ani sejmuté obrazovky.
A to nemluvím o recenzi. Dynavix byl recenzován již v beta-verzi. Be-On-Road je oficiálně na trhu již týden a recenze stále žádné.