Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 15 z 15 PrvníPrvní ... 5131415
Zobrazené výsledky: 211 až 221 z 221

Téma: OziExplorer - program pro práci s mapou a sběr geografických dat

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od Kudli3
    Díky za info. Hledám jak vypnotu v zařízení tu statickou navigaci ale nenacházím to.. :? (mám mio P350)
    Na MIO mi 100% fungoval AplSIRF. Návod na vypnutí SN :
    Zapni APLSirf, nastav příslušný COM a rychlost, na kterém jede GPS čip (u mě COM2 a 57000), dej OPEN - v tabulce NMEA by se měly objevit nějaké údaje, nyní zmáčkni tlačítko "to Sirf" - v tabulce Sirf budou šipky, nyní "StatNav OFF" a potom "to NMEA". Pokud budou i nyní v tabulce NMEA běhat informace, tak máš vyhráno a můžeš aplikaci ukončit.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Citace Původně odesláno od pkovarik
    Můžu mít dotaz ? Z jakého zdroje bereš základní mapy ? Na Cenii jsou strašně vybledlé, na PDA pak nejsou vidět barvy. A na mapy.crr.cz jsou OK, ale zase nejsou tak pěkné a detailní názvy ulic ...
    Základní mapy beru z cenie, takže pokud najdeš na cenii nějaké novinky, oproti již hotovým čtvercům, mělo by to z ní jít vytáhnout

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

No, však píšu - jen kolem Brna, tj. čtverce 26-21 až 28-23, je změn docela dost Ostatní oblasti neposoudím, tak často se tam nepohybuji ...

Nováček
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od pkovarik
    Na MIO mi 100% fungoval AplSIRF. Návod na vypnutí SN :
    Zapni APLSirf, nastav příslušný COM a rychlost, na kterém jede GPS čip (u mě COM2 a 57000), dej OPEN - v tabulce NMEA by se měly objevit nějaké údaje, nyní zmáčkni tlačítko "to Sirf" - v tabulce Sirf budou šipky, nyní "StatNav OFF" a potom "to NMEA". Pokud budou i nyní v tabulce NMEA běhat informace, tak máš vyhráno a můžeš aplikaci ukončit.
    Díky za rady. Tak to asi funguje.. Když jsem to zkusil poprvé, tak tam něco běhalo a byly tam šipky, jak jsem zmáčkl off tak mi to napsalo written 10 bytes, ale zdálo se mi, že to běhalo dál.. uvidím, vemu to ven a vyzkouším to.

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

Nevím, jestli se to bude někomu hodit, ale udělal jsem program na konverzi mezi ozf2 a ozfx3 (oběma směry). Funguje z příkazové řádky a i soubor o velikosti několika set MB je zkonvertován během chvilky. Taky umí soubor uzamknout nebo naopak odemknout. Zdrojový kód je volně k dispozici.

http://rapidshare.com/files/326089547/OzfConverter.rar

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

Ahoj. Celkem pozorně jsem přečetl celou diskuzi a má nějaké otázky na znalce. Sám jsem absolutní začátečník. Jdu v Létě do Albánie a vzhledem k tomu že není absolutně zmapovaná pro klasické GPS, rozhodl jsem se pro Oziho. Sehnal jsem si nějaké Kalibrované mapy 1.220 000 a Ruský štáb 1:50 000.
    eŘrším problém vytvoření cesty aby mě ozi nasměroval. Myslel jsem si že si do daného místa mapy zakreslím cestu nebo trasu (vlastně nevím co to má být- ale asi cesta?). A až dojedu na dané místo a budu mít problém v orientaci, zapnu GPS a ozi mě (asi ne jako klasická GPS, ale aspoň nějak) povede.
    Takže bych prosil polopatickou radu jak na to. Já si vyznačím na PC trasové body, ale už mi to nějak nejde uložit. Nezobrazí se mi okínko kde bych zvolil kam si to uložím. Jak se prosím dělá cesta, poté ukládá. A jak a kde si ji nakopíruji do GPS (budu to mít na kartě) abych si jí mohl na místě ,,najet"
    Další otázka, na mé mapě když si najedu na průsečík souřadnic na mapě, nesouhlasí s ůdaji co ukazuje program- je to o kosek. Je to tím že je zkalibrovaná a mapový podklad je trochu chybný? Někdo to opravil, nebo by to mělo s mapou souhlasit.
    Asi jsou to banální věci, ale já nejsem schopen se přes ně sám dostat, děkuji za pomoc.

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Chci se zeptat, nastavil jsem si v screen designeru obrazovky dle svého gusta, ale po té co to nahraju do navigace, tak háčky čárky jsou špatně zobrazeny a i menu je zobrazuje špatně. tady khooca píše o upravení souboru s češtinou, má to co společného s tím, aby mi to chodilo hezky česky

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2006

Dotaz na nastavení OziExpCE. Při vypnutém GPS přijímači při poklepu vedle zobrazené mapy, by se měla zobrazit vedlejší mapa. Mě se ale zobrazí buď Evropa nebo Svět. Je to u chorvatských Topo map od Toji. Když dám otevřít mapu, tak se zobrazí správná, nejde tedy o chybnou kalibraci.
    Co mám špatně nastavené?
    Dík.

To vejvik:
    zkus v nastavení/obecné/sys1 nastavit nějaký font CZ. Pokud je nemáš stáhni si je, jsou někde tady pro readery a nakopíruj je do windows.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2005

Na strankach Oziexplorera je nova verze pro PDA a to 2.34. Hlavni novinkou je "kineticky pohyb mapy", tj. lze pohybovat mapou jako u iPodu soubory. Zkousel jsem to na LOOXu560 a docela to funguje, je to hezky:-)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2005

Nova verze 2.34a vylepsila kineticky pohyb mapy.To posouvani funguje i na starym systemu WM2003SE(HP3715).

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

Pekný deň prajem všetkým,

chcel by som vás poprosiť s pomocou pri kalibrácii III. vojenského mapovania (SK). Ak sa tu nájde zbehlý človek - uvítal by som jeho pomoc. Email je rsdbsa@centrum.sk .
    S pozdravom Maťo

Strana 15 z 15 PrvníPrvní ... 5131415

Podobná témata

1. Navigační program s mapou Vysokých Tater
    Od Paullus_ce4you v sekci OziExplorerCE
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 12-08-2005, 15:45