Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ExtROM - MDA Vario

macula_ce4you (691)|15.12.2005 19:33
Stáhnul jsem si .cab soubor na odemknutí extROM u Varia a nainstaloval. Teď bych potřeboval malinko poradit co dál. :?:

1.
Když kouknu v TotalCommanderu do extROM tak tam je toto:
(výpis ze souboru Config.txt)

LOCK:Enabled
SHOW:\Extended_ROM\TMO_WallPaper.bmp
EXEC:\Extended_ROM\cusTSK.exe \Windows\T-Mobile.tsk
CAB: \Extended_ROM\Signed_BeepMode_Longtones.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_CAB-Customization-WapPush-TMO-Wizard-Aug11.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_CAB-Setting-TriggerDisconnectButton8.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_TMCZ_Conn_Wiz10202103.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_TMCZ_SuspendResume_Wiz03100111.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_TMO_EU_UA_051003.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_Version132109.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_Wiz_NoGPRSAutoattach.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_Wiz_TMO_STK.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\CAB-Customization-TMCZ-Wizard-01-04-03Oct05.CAB
CAB: \Extended_ROM\CAB-DATEamil-Wizard-TMOCZ-22Ju105-DataBase.CAB
CAB: \Extended_ROM\CAB-Shortcut-TMOCZ-03Oct05.CAB
CAB: \Extended_ROM\Ringtone_CSY_811_signed.CAB
CAB: \Extended_ROM\SmartDialing_enable_0915_signed.CAB
CAB: \Extended_ROM\TMO_CSY_StreamingVideo_Shortcut_signed.CAB
CAB: \Extended_ROM\TMO_CZ_Browser_Signed.CAB
CAB: \Extended_ROM\TMO_CZ_pIEDefaultPage_Signed.CAB
CAB: \Extended_ROM\TMO_CZ_UXC_Signed.CAB
CAB: \Extended_ROM\CAB-Settings-Vmail-TMOCZ.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_TMO_CameraDriverPatch.sa.CAB
EXEC:\Extended_ROM\WifiTempON.exe
CAB: \Extended_ROM\Signed_WifiSSID.sa.cab
EXEC:\Extended_ROM\WifiTempOFF.exe
LOCK: Disabled
RST: Reset


Jelikož mám Eurotel tak bych chtěl odstranit takové ty serepetičky od T-Mobile a další, co nepotřebuji. Vyzná se někdo v tom co tam mám? Některé ty položky mi jsou jasné jako třeba EXEC:\Extended_ROM\cusTSK.exe \Windows\T-Mobile.tsk, ale u ostatních si nejsem jistý. Může mi někdo stručně popsat co je co a co můžu bez obav smáznout?

2.
Když tam chci něco přidat, tak to stačí jen zkopírovat do extROM a v souboru dopsat cestu v nějakým formátu jak je vidět výše?

3.
Předpokládám, že pak již jen HR a je to.

4.
Lze se vrátit k originální konfiguraci v případě že by bylo nutno přístroj reklamovat? Třeba zálohováním původního obsahu extROM a jejího následného nahrání zpět?

Odpovědi na tyto otázky jsem samozřejmě hledal, ale buď tu nejsou a nebo jsou přede mnou důkladně skryty. :oops:

Co se týče Varia tak toto zařízení mě uchvátilo. Je možná pomalejší oproti jiným zařízením ale v porovnání s iPAQ 4150 je rozdíl neznatelný. Start po soft resetu je opravdu dlouhý cca 2 min, ale ten se zase provádí jen občas. Zkoušel jsem přehrát video, mp3 a vše v pohodě. Zatím jsem nerozchodil NetFront a u PocketPlus mi nefunguje změna podsvícení, ale zdá se, že MDA Vario se u mně zabydlí. :D
JOYSTICK (150)|15.12.2005 21:04
no já už mám romku vymazanou,tím se ti uvolní 10mb třebas pro aplikace,v tom problém nevidím.když to tam nahraješ zpět,je z toho zase plnej TM,taky no problem.ale co je big problem,že jsem si tam chtěl nahrát svoje vlastní prográmky aby se mi pak automaticky spouštěli po HR a zatím to nejde,oni se sice spustí ale nenainstalují se a nevím proč.....???
Roman.34 (76)|15.12.2005 22:09
Prosim hodte mi sem link na Unlock EXTROM.. me ten muj neak nefunguje. diky moc.
JOYSTICK (150)|15.12.2005 22:36
není potřeba,napiš v TC nahoru extended_rom a je to přístupný....
Roman.34 (76)|15.12.2005 23:44
jj funguje dik.. du to testovat at se to instaluje.
JOYSTICK (150)|15.12.2005 23:57
zkus to,ale mě se to prostě nenainstaluje,edituj config.txt,taky tam musis mit autorun.exe
beecher (9270)|16.12.2005 05:37
Pokud se to po pridani nenainstaluje, mam obavy, ze ty CABy budou muset byt podepsany certifikatem (jako vse u WM5), jak vidim, ze skoro vsechny jsou oznaceny "signed"...
JOYSTICK (150)|16.12.2005 19:21
to si nemyslím,protože se to spouští už po náběhu systému,tutíž by se tam měl objevit dotaz jestli nainstalovat nebo ne.....
Surgical (2364)|16.12.2005 20:50
Mno, ted jsem dotahl Vario a hardresetoval...klasicky figl funguje, po zkalibrovani displaye a tapnuti softreset a Extrom se nenainstaluje :) Jednotlivy caby z Extrom lze spustit (a nainstalovat) rucne dle potreby...hmhmhm ted uz jen kucharku, ingredience, pec a budeme delat opet Extrom backed by myself like previous rig we already did :)

Akorat ne hned, nejprve procist sezvejkat a ujasnit si poznatky predevsim z xda-developers a asi za tyden...hr na to. Do Stedreho dne casu dost, je to zamysleno jako darek blizkemu rodinnemu prislusnikovi....ja zustavam u Blue_Angela nemaje chut a silu jit do Professionala....Zatim pod pro me magickou hranici 20000 s DPH neni...ale on bude :)
macula_ce4you (691)|23.12.2005 00:31
[QUOTE="beecher"]Pokud se to po pridani nenainstaluje, mam obavy, ze ty CABy budou muset byt podepsany certifikatem (jako vse u WM5), jak vidim, ze skoro vsechny jsou oznaceny "signed"...[/QUOTE]

No vypadáto, že máš pravdu. Nainstalovala se mi jediná aplikace a to Ringo Mobile která je podepsaná Microsoftem. Název cabu je Ringo2005.sa.cab To "sa" předpokládám znamená podpis. Ale jak to, že na Universalovi s WM5 se aplikace nainstalují ? (viz Miloš Strouhal) Nedá se to nějakým fíglem obejít?
Miloš Strouhal (3997)|23.12.2005 01:07
[QUOTE="macula"]Ale jak to, že na Universalovi s WM5 se aplikace nainstalují ? (viz Miloš Strouhal) Nedá se to nějakým fíglem obejít?[/QUOTE]Tady máš ten fígl. A hlavně, dej ho v configu hned na první místo, vše co bude za nim již nebude dotazováno na certifikaci.. Jako příklad uváním svuj config.[CODE]
LOCK:Enabled
CAB: \Extended_ROM\DisableSecurity.CAB
CAB: \Extended_ROM\GER_MDA_Pro_Keyboard_Patch_ElSoft.CAB
CAB: \Extended_ROM\CAB-Shortcut-CDL-04Aug05.CAB
.
.[/CODE]
beecher (9270)|23.12.2005 10:52
[QUOTE="macula"]To "sa" předpokládám znamená podpis.[/QUOTE]To neznamena podpis. To bohuzel nikdo nevi, co to znamena, pac takhle oznacene CABy uz byly i u WM2K3 (v mem pripade u DP2)... :)
JOYSTICK (150)|23.12.2005 11:33
to Miloš Strouhal
tak odzkoušeno na TM vario,vše chodí tak jak má díky Vám pane
vidím extROM,edituju,nahraju co potřebuju a po HR se mi to samo spustí a nainstaluje,případně překopíruje tam kam potřebuju!
k dokonalosti už jen chybí aplikace pro WM2005....
JOYSTICK (150)|23.12.2005 12:01
ještě dotaz,nevíte jak udělat aby tam ty programy po instalaci zůstaly a nesmazali se?
díky
beecher (9270)|23.12.2005 12:07
Oznacit Read-Only/Pouze pro cteni.
JOYSTICK (150)|23.12.2005 12:12
jé to sem ale vůl
díky
macula_ce4you (691)|23.12.2005 13:21
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Tady máš ten fígl. A hlavně, dej ho v configu hned na první místo, vše co bude za nim již nebude dotazováno na certifikaci.. Jako příklad uváním svuj config.[/QUOTE]

:yes: SUPER. DÍK. :yes:
Jiřina_ce4you (12)|28.12.2005 23:02
Protože jsem úplný začátečník s Pocket PC chci se zeptat na verzi TC kterou máte nainstalovanou na svém Variu a kde ji najdu popř zda ji najdu i na českých stránkách tohoto programu.
Díky moc
MultiTricker (112)|28.12.2005 23:10
[QUOTE="Jiřina"] chci se zeptat na verzi TC kterou máte nainstalovanou na svém Variu a kde ji najdu popř zda ji najdu i na českých stránkách tohoto programu.[/QUOTE]

Ehm...nechci tu být za úplného blbce, ale co to je TC? Mě napadá akorát Total commander - http://www.ghisler.com/pocketpc.htm (v instalaci je volba češtiny)
(na Váriu mám verzi 2.0 a funguje skvěle)
JecminekMaselnik (464)|29.12.2005 08:52
total commander je ke stazeni i primo zde v sekci freeware v posledni versi
Jiřina_ce4you (12)|29.12.2005 11:20
Super díky, už je tam a běží jako fík.
manigk (34)|30.12.2005 19:56
Ahouj,
mam Vario ani ne tyden. Prvni vec co jsem udelal bylo hard reset se soft resetem. Moc jsem toho z tech cabu neinstaloval. Mam T-Mobile, takze otazka zni ktere caby jsou k cemu a ktere k nicemu, nekde jsem nasel seznamy, ale nejsou aktualizované či pro TM CZ. Jinak tu upravu registru muzu doporucit, funguje dobre. Zkousel jsem jsem skype (tu nejnovejsi verzi pro ty pomalejsi procesory) a je to bida, slysitelnost hrozna.

manigk
dzony (95)|30.12.2005 20:46
Vyextrahoval jsem soubory z cabů z extrom Varia.Můžete se podívat co se v nich nachází,co vám kam co zapíšou.Většinou jen zástupci a zapisy v registrech "zviditelní" co už obsahuje romka.Soubory .reg a .xml v PC dejte jen zobrazit a uvidíte co ve Variu "provedou".Můžete si pak vybrat co z toho nainstalovat a co ne.

Lidi omluva.Jak hledám to zviditelnění MMS stejně jako další v jiných diskuzích jsem zjistil,že vyextrahovaný Signed_TMCZ_Conn_Wiz10202103.sa.CAB (myslím čislo 5)je už upravený pro Oskara a není original!
vario (441)|31.12.2005 11:29
moc šikovnej kluk, to jsem potřeboval
vario (441)|5.1.2006 20:06
Nemohl by sem prosím někdo vystavit ke stažení Wizard Ext Rom Unlocker, nějak nejde z buzzdev stáhnout, myslel jsem , že pomocí Total Commanderu jde do Ext_Rom i zapisovat, ale nejde, pomožte prosím
dzony (95)|5.1.2006 21:14
Musíš tam být přihlášený,aby ti to šlo stahnout.Jinak je to i tady a cab zde Ve stejném pořadí spustit a reset.

Z jiného soudku.Je k něčemu dobrý ten patch na kameru?Pozoroval někdo rozdíl před a po,instalovat ho nebo ne?Druhý dotaz na TMO_CZ_UXC_Signed.CAB Co je dobrý v tom cabu nechat a co ne?Chystám se na HR

Obsah:
\Windows\CM_Entries.xml
\Windows\contactsico.dll
\Windows\folderview.exe
\Windows\HTCCalendar.exe
\Windows\HTCTodayScreen.dll
\Windows\Rings\T-Mobile 1.MID
\Windows\T-Mobile 2.wav
\Windows\T-Mobile 3.wav
\Windows\t-zones.lnk
\Windows\Contacts.lnk
\Windows\Contacts_icon.lnk
\Windows\SIM Manager.lnk
\Windows\EmailWiz.lnk
\Windows\Messages_icon.lnk
\Windows\Messaging.lnk
\Windows\Windows Media.lnk
\Windows\Calculator.lnk
\Windows\Calendar.lnk
\Windows\Organiser_icon.lnk
\Windows\Notes.lnk
\Windows\Tasks.lnk
\Windows\Call register.lnk
\Windows\File Explorer.lnk
\Windows\Pictures & Videos.lnk
\Windows\Help.lnk
\Windows\Internet Explorer.lnk
\Windows\Phone.lnk
\Windows\tCallHistory.exe
\Windows\T-Mobile 4.wav
\Windows\SoftKeyApplet.cpl
\Windows\tnsms.exe
\Windows\tnmms.exe
vario (441)|5.1.2006 21:18
díky, s tou registrací to opravdu funguje, chvíli mi to trvalo, než jsem na to přišel
Saman_ce4you (1451)|6.1.2006 08:20
TMO_CZ_UXC_Signed.CAB bych neinstaloval. Podezrivam ho, ze diky nemu mi obcas vyskoci okenko shell, ze neco provedlo neco spatne a ze se bude restartovat :(
dzony (95)|6.1.2006 09:07
To zní jednoduše neinstaloval,ale co potom ty zástupci?(většina)Být bez zpráv,kontaktů,kalendáře atd?T-zones s tím pluginem HTCTodayScreen.dll (T-mobile) když mám Oskara samozřejmě nepotřebuju.Já mám za "podezřelé" Windows\SoftKeyApplet.cpl
\Windows\tnsms.exe
\Windows\tnmms.exe
K čemu slouží?
macula_ce4you (691)|6.1.2006 10:00
Super :yes: . Toto jsem již delší dobu hledal.
Soubor SoftKeyApplet.cpl stačí nakopírovat do složky Windows a v nastavení se objeví nová položka "Softwarová klávesa" kde je možné přiřadit tlačítkům (hned pod displejem) jiné aplikace.
Saman_ce4you (1451)|6.1.2006 10:10
Ja mel zpravy pristupny i bez toho cabu, ten jen dela nejaky trapny zastupce do start menu.

Nicmene nainstaloval jsem vsechny caby, ve kterejch jsem nasel zminku o MMS, ale porad nemam ve zpravach slozku MMS..

K tem today klavesam, ta aplikace dovoli jen programy co jsou v systemu. Kdyz mam shortcut na novou SMS, tak to tam neda. Da se to menit primo pres registry:
[CODE]Today buttons
--------------------------
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Today\Keys\112 (leve)
Default=(String)Nazev tlacitka
Open=command
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Today\Keys\113 (prave)
Default=(String)Nazev tlacitka
Open=command
[/CODE]
vario (441)|6.1.2006 19:10
[QUOTE="dzony"]To zní jednoduše neinstaloval,ale co potom ty zástupci?(většina)Být bez zpráv,kontaktů,kalendáře atd?[/QUOTE]

zástupce si seš schopnej udělat sám od .exe programů ve složce windows
dzony (95)|6.1.2006 21:16
Zástupce můžu vytvořit,ale proč to dělat složitě když je to už udělaný?Co ten zbytek,contactsico.dll,folderview.exe,HTCCalendar.exe,tCallHistory.exe,
tnsms.exe,tnmms.exe?
Saman_ce4you (1451)|6.1.2006 21:49
Tohle jsou jen wrappery pro existujici veci:
HTCCalendar.exe - spusti kalendar
tCallHistory.exe - zobrazi history volani
tnsms.exe - nova SMS
tnmms.exe - nova MMS

Neuzitecnejsi jsou ty posledni dve..
glogloman (173)|13.1.2006 18:17
Tak už sem taky udělal HR s prázdnou ExtROM.. Nějaké problémy/nepříjemnosti od T-Mobilu zmizely, ale 2 přibyly:(
1) Jak už bylo řečeno v nabídce zpráv neni účet MMS. Už někdo přišel na to jak to zprovoznit? na co přesně je ta aplikace tnmms.exe z cabu z ExtROM? Mně to akorát zobrazí nabídku: "Vybrat účet" a žádnou možnost výběru:?
2) Zmizel Smart Dialing i s nabídkou možností v aplikaci telefonu.. Zjistil jsem to až potom, co jsem do /Windows nakopíroval českou knihovnu pr Smart Dialing.. Nemůže to bý tim?
Díky moc předem za rady;)
dzony (95)|13.1.2006 22:17
Na ty MMS mrkni tady
Saman_ce4you (1451)|13.1.2006 22:23
ad 2) Udelals po nakopirovani ty knihovny SR? Pokud jo a porad to nechodi a zaroven mas porad skin-t mobile na telefonu, tak musis nakopirovat znova, ale nejdriv zrusit tu co tam uz je.. Viz popis v diskuzi o ty knihovne..
macula_ce4you (691)|13.1.2006 22:30
Myslím, že z ExtRom musíš nainstalovat cab SmartDialing_enable_0915_signed.CAB
Standa_ce4you (380)|30.1.2006 08:39
Lidi můžete někdo vyextrahovat soubory z extrom (jako dzony v tomto threadu) T-Mobile 1.6.2.3 nebo aspoň napsat jak se to dělá?
MilanSu (823)|17.5.2006 01:33
Procital jsem diskuse horem dolem, ale protoze zde nikde neni navod "pro blby" chvili mi trvalo, nez jsem na to prisel (znalci at mne nekamenuji).
1. Na PC je treba mit nainstalovany plugin do Total Commanderu Wince_plugin_PC
2. Date si zobrazit sitove okoli, WinCE Device
3. Kliknout na hlavicku okna a dopsat cestu, takze cesta bude
\\WinCE Device\Extended_rom\*.*
4. Tim se mi zobrazi kompletni obsah extended rom a muzu ho prekopirovat nekam jinam.
5. Soubory maji atribut readonly, ten je treba nejprve zrusit (soubory zmena atributu)
6. A ted je mozno i mazat a pridavat jak je libo
7. Pokud se u nektereho souboru vyskytl problem, nakopiroval jsem ho pod jinym jmenem, puvodni smazal a novy prejmenoval

Vim ze to tady kuse bylo na vice mistech, ale ja vzdy po hodine cteni diskusi zapomnel co bylo predtim, takze jsem to sem dal, aby to bylo pohromade. Takze pokud si ted udelam zalohu a k tomu tu T-mobile verzi 16...., tak pak jsem asi schopny zarizeni uvest do puvodniho stavu (i po flashi na 2.17) v pripade reklamace a tim neprijit o zaruku , si tedy myslim
Samozrejme, musi byt spusten ActiveSync a kdyz jsem to zkousel kopirovat jeste jednou musel jsem (presto ze mi AS hlasil pripojeni) udelat SR, aby se znovu pripojil (staci jako host)
00145715_ExtRom_r0t9.jpg
MilanSu (823)|17.5.2006 01:45
A ted potebuji radu zkusenejsich : Chapu to dobre ze vsechno co je v extROM jsou vlastne customizace T-mobile, tzn. kdyz nebudu instalovat nic bude mi fungovat zasilani SMS, mailu, internet, telefon .... ???
Nebo alespon neco je nutne ???, ale v diskusi uvadi kazdy neco jineho.

Tak jsem provedl pokus, vymazal jsem obsah cele extROM, zustal mi tam viset jenom nejaky MASD~1.cab (ktery tam ani puvodne nebyl, vytvoril se smazanim ostatnich). Ale po SR tam jsou zase vsechny znova, takze odkud se berou ????
MilanSu (823)|17.5.2006 03:05
[QUOTE="vario"]díky, s tou registrací to opravdu funguje, chvíli mi to trvalo, než jsem na to přišel[/QUOTE]
A ze by jsi se podelil, ja jsem sice zaregistrovany, ale odkazy zde ve foru mne odkazou na nefunkcni stranku, jedna se mi o Uni_ext_rom.unlock.exe a ten druhy
Surgical (2364)|17.5.2006 07:48
FTP ale je nutne cist/sledovat xda-developers.com
MilanSu (823)|25.5.2006 20:18
Tak jsem asi po 3 dnech zjistil ze se mi zobrazují v ext rom jenom same nesmysly a nejde to smazat, přejmenovat ... (v podstate takovy to rozsypany cinsky smeti). Takze jsem udelal znovu flash (2.17.7.102), pak kalibrace LCD, SR (aby se neinstalovala ExtRom) a instaloval jsem Unlock Ext Rom Wizard (pokud ho nenaistaluji nevidim ext rom ani v TC). No a pak jsem tam zkusil neco nakopirovat, neco umazat, neslo to na NB pres Activesync, musel jsem primo ve Variu. No a pak jsem udelal SR a znovu tam je smeti.
Muzete sem nekdo hodit svoje soubory, kterymi odemykate ExtRom (jsem zaregistrovany jak na XDA tak Buzzdev, ale tezko se to tam hleda), abych to mohl vyzkouset a mohl vyuzivat extrom, pro svoje instalace po HR a instalace programu. Pripadne uvedte Vas postup pro Unlock ExtRom, uz jsem z toho bezradny. Dekuji

EDIT : No nakonec se asi smirim s tim, ze ExtRom nevyuziji, pouze nainstaluji jen vybrane caby a se slzou v oku si budu procitat prispevky ostatnich jak bez problemu vyuzivaji ExtRom:O
angel1 (1)|25.5.2006 20:34
POMÓÓÓC, potřebuji sehnat informace co udělat pro to, aby MDA Vario bylo schopno vytáčet telefoní čísla z adresáře Microsoft Outlooku, pomocí malé ikonky telefonu a tím uskutečňovat hovory.Můj stařičký Ericsson T39m to dovedl bezvadně, ale už si neumí povídat W XP.Zvládl jen W 98. Dík všem.
Standa_ce4you (380)|25.5.2006 22:40
[QUOTE="MilanSu"]Tak jsem asi po 3 dnech zjistil ze se mi zobrazují v ext rom jenom same nesmysly a nejde to smazat, přejmenovat ...[/QUOTE]
Pokud se za poslední jeden dva (tři) měsíce nic nezměnilo, je od verze rom 1.6.x.x extrom zablokována, a zatím ji nikdo nebyl schopen odblokovat, takže využívat ji zatím nelze.
MilanSu (823)|25.5.2006 23:04
Tak jsem asi spatne pochopil nektere prispevky o vyuziti ExtRom. Dekuji, mohu dnes klidne spat :)
Big.T (111)|7.6.2006 17:54
Vazeni, predem se omlouval za lamacky dotaz, ale jsem mene technicky zdatny :oops: Provedl jsem na Variu HR se SR a tim se zbavil spousty fico... od TMO. Po dvoudennim uzivani takto upraveneho Varia zjistuji, ze mi ve Variu nic zasadniho nechybi. Zatim jsem nasel to, ze se nedostanu k historii volani.

1.Jestli jsem tuto diskusi pochopil dobre, da se nekolika caby prave tyto nenainstalovane veci doinstalovat manualne. Nebo se pletu?

2. Pokud to tak je, nepochopil jsem bohuzel, jak se k tem neinstalovanym cabum dostat a nasledne je instalovat. Zrejme pres TC, ale nevim jak.
:oops:
Zbyšek Záliš (203)|7.6.2006 18:08
Ke cabům v Extended_Rom se dostanete jednoduše zadáním adresy v Total Commanderu: extended_rom . Caby nainstalujete pouze poklepáním na příslušný cab.
Saman_ce4you (1451)|7.6.2006 18:10
Mene technicky zdatny nebo spis liny? Vse uz tu bylo.

Ad 1 . https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=13744&fi=100
Ad 2. Mas to popsany uz na prvni strance tyhle diskuze
:sarcastic: