Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Posuvnik pre lavakov

nitro157 (15)|14.12.2005 20:33
Prosimvas neviete niekto, ako sa da prehodit scroll bar na lavu stranu?
beecher (9270)|14.12.2005 20:39
Bohuzel se neda...
nitro157 (15)|14.12.2005 20:52
ani na to nie je ziadny software????
beecher (9270)|14.12.2005 20:55
Ne, uz se to tady resilo. Bohuzel, musite se s tim smirit...
nitro157 (15)|14.12.2005 20:57
:-( to som smutny
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|14.12.2005 21:21
Jsem sice přecvičenej levák, ale bodlo stále držím v levačce, proto jsem tuto problematiku trochu sledoval... pokud vím, tak jediným známějším programem, který má možnost přehození scroll baru je PocketBreeze, kde to ovšem funguje jen v rámci PocketBreeze a ContactBreeze. Je to určité použitelné řešení, ale je nutné příslušným způsobem uspořádat Today (iLauncher či SpbP+ na spuštění jiných programů) a na části displeje bude scroll bar na levé straně .. no, nebudu to okecávat, chce to co nejméně aktivních položek na Today atd. ;)
nitro157 (15)|14.12.2005 21:32
Uf, teraz som z toho trochu delokalizovany... Ale diky za radu, pokusim sa!
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|14.12.2005 22:14
Nojo, není nad obrázek... V největší části Today mám PocketBreeze, záložky na levé straně, vedle nich je scrol bar, tzn. vyhovujícípro leváky. Ve spodní části mám iLauncher, v něm tři záložky, tzn. k potřebným programům a údajům se dostanu na dvě ťapnutí, něco mám i na spodní části displeje, něco mám nastavené i v PhoneAlarm (např. profil Auto spustí BT = GPS a HF, nahodí i SmartMaps), PhoneAlarm využívám i pro přístup k eMailům, SMS atd. Každému vyhovuje něco jiného, možností, jak vše nastavit je hodně...

EDIT: Omlouvám se, uklepnul jsem se a obrázek tu byl 2x, požádal jsem o vymazání jednoho z nich, ale nějak to prý nejde a dopadlo to takto, důležité je, že ten, komu byl adresován, jej již zhlédl, příště budu opatrnější...
nitro157 (15)|14.12.2005 23:15
Diky moc, uz to skusam!
Surgical (2364)|15.12.2005 08:43
Hm ja nejak problem levaka/pravaka nechapu....Pokud je levak schopen naucit se pouzivat pribor s nozem v prave ruce a ridit auto s rizenim na leve strane....no nic, sorry za OT
jumbo_ce4you (162)|15.12.2005 09:42
[QUOTE="Surgical"]Hm ja nejak problem levaka/pravaka nechapu....Pokud je levak schopen naucit se pouzivat pribor s nozem v prave ruce a ridit auto s rizenim na leve strane....no nic, sorry za OT[/QUOTE]

Ale PDA není jen na hraní her, dokonce si myslím, že většinou je používán "v terénu" na psaní, kreslení a práci "místo tužky", pro leváky je tedy používání stylusu levou rukou nutností. Posuvníky napravo jsou pro leváka hnusná komplikace, protože si při rolování stylusem zakryje celý displej rukou... :?
Surgical (2364)|15.12.2005 11:23
Vzdyt rikam, naucit se to...stylem jde tapkat pravou rukou i levakovi...je to jen o cviku.
Dokonce PDA drzene levakem v sikovnejsi ruce bude vic v bezpeci :)
jumbo_ce4you (162)|15.12.2005 11:46
[QUOTE="Surgical"]Vzdyt rikam, naucit se to...stylem jde tapkat pravou rukou i levakovi...je to jen o cviku.
Dokonce PDA drzene levakem v sikovnejsi ruce bude vic v bezpeci :)[/QUOTE]

Ja nepochybuji o tom, ze by levak nebyl schopen pouzivat stylus v prave ruce jen pro posouvani rolovatka, ale (jak jsem napsal vyse), vetsinu prace (psani, kresleni) dela levou rukou - to znamena podle tve rady (naucit se posouvat pravou) stylus a PDA neustale prehazovat z ruky do ruky. Znovu pripominam, ze prace na PDA neni jen rolovani, tapani a mackani tlacitek pri hrani her, ale hlavne zadavani dat rucne stylusem (tedy hodne zalezi na tom, jakou ruku kdo pouziva)... "Velke" windowsy davaji moznost prepnout ovladani mysi pro levaky, tato "filozofie ulehceneho ovladani" by mohla byt zachovana i v systemu pro PDA. Jak tezke muze byt naprogramovat prepinani rolovatka ze strany na stranu pro takovy gigant, jako MS?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|15.12.2005 13:20
Přesně to popsal Jumbo, levák si při ťapání často stíní rukou displej. Jsem přecvičenej levák, za mého dětství se to ve škole prostě praktikovalo. Píšu normálně pravačkou, ale např. bodlo, sekeru či kladivo držím v levé ruce, levačka je prostě jistější a obratnější. Předejdu poznámkám a dodám, že sekeru i kladivo nepoužívám k ovládání PDA. PocketBreeze nabízí možnost přesunu scroll baru teprve v posledních verzích, byl jsem zvyklý na pravý scroll bar. Otestoval jsem možnost pro leváky a zůstal u toho. Vyhovuje i možnost vertikálního zobrazení záložek. Podstatnou část displeje mám proto upravenou pro leváky....
00107575_levy_scroll_bar_E4JV.jpg
PavelM_ce4you (95)|22.12.2005 00:35
2Surgical: Jsem bohuzel take "postizeny" levorukym drzenim stylusu, takze vim o cem je rec. Zkus si na test ovladat 5 minut PDA levackou, at vis, ze to zas tak jednoduche neni, preucit se na druhou ruku.