Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

eBay

yerri (10)|14.12.2005 17:17
Zdravim,
Nemáte někdo zkušenosti s nákupem přes eBay?
V poslední době dost často zabloudím do tohohle eshopu (dá-li se to tak nazvat) a pořád nedokážu pochopit jak to vlatně funguje. Původně jsem si myslel, že je to klasickej bazar, ale nechápu způsob dražby. Někde jsem se dočetl, že když má člověk štěstí, může tam vcelku slušně nakoupit. Nevíte o tom něco ??
Johny_G (384)|14.12.2005 18:04
Osobní zkušenosti nemám, ale na Živě je o tom starší článek:

Nakupujeme na eBay: lacino a navíc je to zábava
Terrynka (2)|19.12.2005 09:03
[QUOTE="yerri"]Zdravim,
Nemáte někdo zkušenosti s nákupem přes eBay?
V poslední době dost často zabloudím do tohohle eshopu (dá-li se to tak nazvat) a pořád nedokážu pochopit jak to vlatně funguje. Původně jsem si myslel, že je to klasickej bazar, ale nechápu způsob dražby. Někde jsem se dočetl, že když má člověk štěstí, může tam vcelku slušně nakoupit. Nevíte o tom něco ??[/QUOTE]

ahoj, na eBay nakupuju casto, hodne a rada, ptej se.. :)
hrtak_ce4you (314)|20.12.2005 00:48
zrovna sem premyslel nad podobnym topicem. Vic nez ebay.com me laka .de - zajedno levnejsi postovny, zadruhy asik i vetsi ochota poslat to k nam nez u amiku. Ale furt si nejsem tak uplne jistej. Nejvic se bojim samo karty na netu. Jak je nejlepsi platit? Pouzit paypal nebo mit druhou kartu jen na net?

EDIT: jeste me napadlo - da se nejak zjistit, co vsechno clovek nabizi? Kdyz si treba chci koupit CD, tak jestli nenabizi jeste i nejake jine, abych aspon usetril na postovnem....
boban1108 (72)|24.12.2005 08:55
Obchoduji na Ebay uz pres rok a prodavam i nakupuji. Tak to zkusim rici strucne a vystizne:

1. Je to normalni aukce, kam muze dat kazdy prihlaseny cokoliv a koupi to ten, kdo nabidne nejvic. Pricemz nejvyssi nabidka je vzdy tesne nad druhou nejvyssi. Tedy nabidne-li A 10 Euro a B 15 Euro, koupi to B za 11 Euro. Jak to funguje je na delsi povidani, ale je to spolehlive.

2. Sezenu tam cokoliv. Bez prehaneni.

3. Prodava se hur. Tak je to vsude v zivote. Proste nabidka prevysuje poptavku.

4. Plati se dopredu. Dobirka je jen vyjimecne. Proste kultura prodeje je jina nez u nas a podvody se nenosi.

5. Kupujici plati postovne. Prodavajici poplatky pro Ebay.

6. Platit kartou v podstate nejde. To pouze velkym obchodnikum, kteri tam take jsou. Pouze bankovni prevody, nebo hotovost v dopise.

Je toho moc. Rad zodpovim i soukrome: tflaska@atlas.cz

Tomas
Johny_G (384)|1.1.2006 00:28
Jo, taky tohle by ti mohlo píchnout:
http://www.zasilkovasluzba.com/main.php
Heretic_ce4you (158)|21.5.2006 14:42
Dival sem se na ebay na PDA a mají tam poměrně pěkný ceny, ale zajímaly by mě 2 věci. Nemam paypal a většinou ještě prodejci nabízejí money order, čili poštovní poukázku, pokud sem to dobře pochopil, ale dá se nějaká poštovní poukázka poslat od nás do usa? A ještě by mě zajímalo jak se to s dph a clem, platí se, případně kolik? Dikes
SelinaK (77)|26.5.2006 20:15
Money order od nás nepošleš. Jediná možnost z ČR je Paypal a ještě tak bankovní převod, ale to využiješ spíš do Německa. Lepší je zařídit si kartu - může být elektronická (dává ji KB, ČSOB, ebanka a možná ještě nějaké banky) a nakupovat přes Paypal.
Clo jsem zatím neplatila, ale taky jsem neobjednávala žádnou elektroniku a nic drahého (max. 120 dolarů). Prodávající většinou na balík cenu nepíšou, napíšou tam, že je to "gift" a je vymalováno. Ale může se stát, že ti to proclej a pak se to prodraží (protože k tomu přidají i DPH).
Jedinou elektroniku, kterou jsem objednávala, byla BT GPS z Německa, vyšla na 1500 i s poštovným (u nás stojí 2800). Akorát se musím modlit, aby se nerozbila, protože záruku bych uplatňovala asi těžko :)
Karm (365)|26.5.2006 20:18
KDyž sem se informoval před 2 rokama na dovoz foťáku z rakouska,bylo mi řečeno že po vstupu do EU se už clo neplatí(samozřejmě v rámci EU),jen se doplácí DPH.
Heretic_ce4you (158)|27.5.2006 21:10
A z čeho se odvozuje základ daně (cla), rád bych si něco přes ebay koupil a nerad bych aby mě to vyšlo dráž než když to koupim tady a když je ten balíček jako dárek tak se clo ani dph neřeší?