Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zvetseni obrazku (resample): nejlepsi program

mousefromhouse_ce4you (268)|13.12.2005 21:52
V prvni rade bych se chtel omluvit, ze s takovym dotazem lezu zrovna sem, uz jsem se na tohle zkousel ptat na zive.cz, ale nikdo neporadil... mam par obrazku v malem rozliseni, ktere bych rad zvetsil (pomoci funkce "resample"), ale pri pouziti programu IrfanView je to nic moc... tak jsem se chtel zeptat, jestli byste mi nekdo nemohl doporucit nejaky dobry SW pro tuhle praci ? diky moc a jeste jednou se omlouvam...
Saman_ce4you (1451)|14.12.2005 10:35
No, problem zvetseni obrazku tak, aby byl verny a ostry je trochu komplikovanejsi. Vesmes je princip takovy to - musi se zvetsovat po malych kouscich (teba jen o 10%) a nasledne doupravit (hlavne doostrit) a tak dokola, nez bude odpovidajici velikost..
j-cop (80)|14.12.2005 11:05
Dovolím si jen podotknout, že kde informace není, tam ji žádný program nepřidá :( Interpolaci z okolních bodů poznáš vždy. Je sice pravda, že některé programy to zvládnou líp než jiné i to, že postupným zvětšováním docílíš lepšího výsledku, ale obecně bych to zavrhnul :)

Neboli z jedné čabajky dvě natažením taky neuděláš :-)))
Pavlucha (1496)|14.12.2005 11:27
Pro malé obrázky je dobrý Fractals Print Pro (je to plugin do Photoshopu), více zde, možná na pár obrázků bude stačit i demo, protože cena je vysoka ...

Jinak jak píše j-cop - Photoshop a zvětšovat po 5% ...
mousefromhouse_ce4you (268)|14.12.2005 15:47
diky za rady, vyzkousim to...