Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Smartphone jako modem?

Pavel Koza (4761)|19.5.2003 10:28
Umi ten zazrak za 20 litru fungovat jako modem? Tedy kdyz si ho koupim, pripojim se s jeho pomoci ze svyho iPAQa k Internetu?
null (0)|20.6.2003 23:31
Ano, ale musíš v Smartphone zapnout komunikaci s PC
milennium (336)|23.6.2003 08:53
Ano,ale musíš si zakoupit seriový datový kabel.Je stejný jako na XDA a prodávají ho taky v Eurotelu.S USB kabelem to bohužel nejde.
marvel_ce4you (4)|22.7.2003 03:12
Eurotel Smartphone lze připojit jako modem pomocí dodávaného USB kabelu - popis na http://www.ppcw.net/?itemid=1369 (funguje to skvěle ;-)
Pavel Koza (4761)|22.7.2003 10:53
Tak nevim, prave si hraju s propojenim Eurotel Smartphone, HP iPAQ h1910 a Oskar pres IrDA, mam na SMP pusteny Modem Link pres IrCOMM, vytacim, ale nic...
Jaroslav Navrátil (5)|20.2.2004 22:48
Připojení na internet z PC přes modem Eurotel Smartphone funguje perfektně jak přes infra, tak přes USB - nejvíc mi pomohl návod na http://www.eurotel.cz/site/cz/phones/data/nastaveni_detail.html?hwMan=-1&hwId=213. Hlavně u USB spojení je nutné přesně dodržet postup úkonů, jinak někdy Windows nedetekují HTC modem - je dobré se přesvědčit, že je HTC modem vidět ve Správci zařízení. Bohužel to asi funguje jen na W2000 a XP, jak je tam uvedeno, jinde jsem to nezkoušel. U připojení přes infraport to chce po namíření infraportu tak 6-10s počkat, aby se to stihlo spojit, pak už lze poklikat na připojení. Doporučuji použít ovladač z CD, s tím ovladačem z http://www.ppcw.net/?itemid=1369 mi to nevím proč nefungovalo - neprošlo to za Ověření jména a hesla. No, a někdy se to dostalo do stavu, jako že už skoro připojeno, skončilo to na registraci do sítě - tak pomohlo vypnout a zapnout telefon.
andrei (45)|29.3.2005 14:20
[QUOTE="Pavel Koza"]Tak nevim, prave si hraju s propojenim Eurotel Smartphone, HP iPAQ h1910 a Oskar pres IrDA, mam na SMP pusteny Modem Link pres IrCOMM, vytacim, ale nic...[/QUOTE]

Dokelu!
Ja som prave kupil Eurotel SDA (je to HTC sonata - pozri tu) a nejde mi rozchodit GPRS ani cez IRDA, ani cez bluetooth. Inak, celkovo komunikacia tohto zariadenia je uplne nahovno. Hram sa s tym uz asi 3dni, IRDA nefunguje skoro vobec, vacsinou sa 10sekund pripaja, potom najde iPAQ, ale v tom momente sa odpoji. BT zasa ponuka komunikaciu cez Ser. port, da sa v smartphone zaskrtnut volba IN COM port 6 a OUT COM 7. Ked dam v iPAQ-u explore a bluetooth device (widcomm), sice mi serial port 6 najde, dokaze sa s nim aj spojit, ale nic viac. Ked chcem stiahnut SMS alebo Phonebook cez ktorykolvek manager (skusal som easySMS, PocketPhoneTools4, SunnysoftGSM2.92, SmartGSM2.3.4, aj mPhone2.6), pri BT napise, ze modem nenajdeny a IRDA ignoruje uplne. Som z toho zufaly, pritom tieto softy mi so starsimi fonmi behali v pohode. Vyzera to tak, ze kupou tohto SmartPhon-u som poriadne "prehlupil"

Keby ste nahodou niekto vedeli, co s tym, ozvite sa, prosim.
Budem velmi vdacny za akukolvek radu....