Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak dostat soubory do emulátoru Smartphone

libb (56)|13.12.2005 17:42
Řeším dva, spolu pravděpodobně související problémy: píšu program, který by ukázal strukturu volání, provolané peníze atd. Jenže k tomu potřebuju za prvé informace o tarifech a cenách a za druhé knihovny z OpenNETCF. Dostat obé do mobilu není problém, ale je problém to dostat do emulátoru. Nenašel jsem zatím způsob, jak to provést... :-( Jak na to?
RStein (2012)|14.12.2005 15:36
Kdyz pridate soubory (napriklad tarify) primo do projektu a nastavite jim Build Action na Content, tak se Vam do emulatoru nezkopiruji?


libb (56)|14.12.2005 17:53
[QUOTE="RStein"]Kdyz pridate soubory (napriklad tarify) primo do projektu a nastavite jim Build Action na Content, tak se Vam do emulatoru nezkopiruji?
[/QUOTE]
Jo, tohle funguje, takže data by byla vyřešená, ale pořád nevím jak ladit projekt, ve kterém využívám OpenNETCF - padá mi to na výjimce "TypeLoadException". Možná ty knihovny cpu na špatné místo nebo používám špatné knihovny...?
RStein (2012)|14.12.2005 21:52
Jakou verzi VS.NET a jake SDK pro SmartPhone mate?
Ja jsem delal veci pro PPC a tam staci mit zareferencovane knihovny OpenNetCF a pri deploymentu dojde k instalaci CABU.
Obecne-zkopirujte CAB do emulatoru a spustte.
Dale-jaky typ nelze nahrat?
Nemuze to byt tim, ze knihovna pocita s vyssi verzi SP pro CF?
Buthrakaur (61)|15.12.2005 08:19
jeste zkus zkontrolovat, jestli se OpenNetCF po instalaci z CABu spravne nacetla do GAC - na nekterych zarizenich se mi obcas stavalo, ze se pri instalaci nenatahly knihovny do GAC a musel jsem je pak zavadet rucne (cgacutil.exe /i)...
libb (56)|15.12.2005 13:23
VS .NET 2003, SDK: NETCFSetupv2.msi, staženo s webu MS, pak k tomu OpenNETCF.
Při pouhých referencích se knihovny nenatáhly, sice se kopírovaly, ale pak aplikace spadla, když jsem použil něco z těch knihoven, Ovšem nevím, jestli dávám správné knihovny a správné místo (emuluje emulátor ARM4 se vším všudy?) Jinak ale všechno chodí dobře, na mobilu (Motorola MPx220) to jede.
Skopírovat CAB do emulátoru - myslíte udělat instalačku toho mého programu? Tak daleko jsem se zatím nedostal :-)

//edit: Necitujte prosim cele prispevky, kdyz je z kontextu zrejme, na jaky prispevek reagujete
libb (56)|15.12.2005 13:25
[QUOTE="Buthrakaur"]jeste zkus zkontrolovat, jestli se OpenNetCF po instalaci z CABu spravne nacetla do GAC - na nekterych zarizenich se mi obcas stavalo, ze se pri instalaci nenatahly knihovny do GAC a musel jsem je pak zavadet rucne (cgacutil.exe /i)...[/QUOTE]
Co to je GAC? cgacutil neznám, omrknu, ale zatím nevím, o čem jde řeč - Smartphone mám 2 týdny a .NET jsem rozchodil před týdnem :-)
RStein (2012)|15.12.2005 14:34
Jednoduse receno - GAC (Global Assembly Cache) je v .NET "WellKnown" misto, kde se hledaji assembly v pripade, ze z nejakeho duvodu nemate jejich privatni kopie u kazde aplikace. Nalezeni assembly (probing) je ale pomerne slozity proces, jehoz detaily naleznete v MSDN.

Vetsinou se do GAC umistuji knihovny pouzivane vice aplikacemi (treba prave OpenNetCf).

V Compact .Net Frameworku je GAC pomerne trivialni zalezitost - za knihovny v GAC se povazuji vsechny assembly, jejichz cesta je uvedena v textovych souborech s priponou GAC. Soubory s priponou GAC museji byt umisteny ve Windows adresari.

cGacutil je nastroj pro pro spravu GAC a nachazi se v adresari Windows.

Zkuste si nainstalovat ActiveSync 3.8 a Power Toys - pak muzete na zarizeni kopirovat aplikace i CABY (vcetne OpenNetCF) z pruzkumnika + dostanete k dispozici sadu dalsich uzitecnych utilitek.

BTW: myslim, ze ani SmartPhone emulator neni zalozen na instrukcni sade ARM...
beecher (9270)|15.12.2005 15:30
Doplnim: Vsechny emulatory pre-WM5 jsou zkompilovany pro x86 instrukcni sadu. WM5kove emulatory jsou uz pak emulatory s ARM instrukcni sadou, tzn. jsou na nich spustitelne vsechny programy oznacena pro ARM procesory.

Ale jinak toto by nemelo mit vliv na knihovny v MSIL/CIL (proste v tom .NET bytekodu), pokud jiz nejsou pro nejakou instrukcni sadu predkompilovany.