Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prohlížení CAD výkresů

bmw (151)|13.12.2005 12:23
Již delší dobu hledám dobrý program na prohlížení CAD výkresů (DFW, DWG, ...), úplůně ideální by bÿlo kdyby šlo i částečně editovat (myšleno spíš přidat poznámku a podobně). Poraďte prosím.
macula_ce4you (691)|13.12.2005 12:42
Zkus to tady, ale buď je to drahý a nebo to nestojí zanic.
PocketGear.com

:no: :$:
bmw (151)|13.12.2005 12:47
Něco jsem už zkoušel, ae zajímalo by jestli nemá někdo zkušenost
Kato_ce4you (970)|16.12.2005 22:52
Cau - jo ja kdyz mel nove PDAcko, tak me to taky zajimalo - nejlepsi byl PowerCAD nebo PocketCAD (jedna z techto dvou aplikaci - bohuzel uz nevim ktera). Dokonce umela i castecne 3D rendering. Jako fakt se mi to moc libilo, akorat jednu vadu na krase to melo (a to teda dosti podstatnou) - nepodporovalo to novejsi verze *.dwg souboru, nez AutoCAD 2000 :? :no:
lexicon_ce4you (31)|17.12.2005 14:29
Kdyz uz jsme u tohoto tematu. Nevite nekdo jestli existuje nejaky 3D modelar na PPC. Neco ve smyslu Inventoru, Solid Edge nebo CadKey. Moc jsem se o to jeste nezajimal, tak jestli takhle z hlavy nekoho neco nenapadne. Dikes
Kato_ce4you (970)|17.12.2005 14:36
Netusim - o nicem takovem jsem teda neslysel, ale myslim si, ze ani nic takoveho neexistuje - precejenom ten displej je na tohle hafo malej a myslim si, ze i vykonove uz je to dost na hrane...
Ale snad se mylim - ostatne mylit se je lidske :D
tomulinek (216)|17.12.2005 15:15
[QUOTE="lexicon"]Kdyz uz jsme u tohoto tematu. Nevite nekdo jestli existuje nejaky 3D modelar na PPC. Neco ve smyslu Inventoru, Solid Edge nebo CadKey. Moc jsem se o to jeste nezajimal, tak jestli takhle z hlavy nekoho neco nenapadne. Dikes[/QUOTE]

Vzhledem k celkové výkonnosti současných PDA a potřebách zdrojů (rychlá operační paměť a výpočtový i grafický výkon) bych o tom více, než velmi pochyboval. Jen se podívej, co za PC reálně potřebuje k běhu Inventor, Solid Edge či SolidWorks (a to jsou mainstream CADy) – to je rozdíl více, něž propastný. Navíc si skoro ani nedokážu představit použití v praxi – což u 2D CAD/GIS aplikací naopak ano. ;)
lexicon_ce4you (31)|17.12.2005 15:55
Ja si to taky myslel. Jenom jsem se tak zeptal. Bylo by to docela zajimavy hrat si na PPC s modelovanim (hx4700 by k tomu melo predpoklady, ma touchpad, velkej VGA displej a nejrychlejsi procesor soucastnosti pro PPC). Ale diky za vase nazory.
bmw (151)|17.12.2005 17:05
Neví, nehledám možnost něco kreslit, modelovat nebo tak něco, ale jenom prohlížet, v tom lepším případě napsat poznámku. Ty dva zmíněné programy jsem zatím studoval na netu, ale ještě jsem se nedostal k tomu je nainstalovat o otestovat.
Potřebuji takový program z důvodu že se pohybuji po stavbě (stavby většího rozsahu) a nejde sebou tahat pořád výkres a tak by jsem chtěl progra na rohlížení. Momentálně to řeším převodem do PDF a prohlížím tak, ale pokud by existzoval porogram kde by šlo třeba vypínat hladiny a podobně, tak to by bylo super.
Kato_ce4you (970)|18.12.2005 02:46
Ano - presne na to je ten Power/Pocket CAD ;) Hladiny samozrejme umi :cool:
Jinak jestli to myslis precejenom vazneji (coz evidentne ano), tak se imho vykresu stejne nezbavis - vykres je vykres. A kdyz uz, tak na tohle by byl lepsi TabletPC. PocketPC ma precejenom moc malinkaty displej/rozliseni.
Ale samozrejme to reseni ala PocketCAD je furt daleko lepsi, nez reseni ala PDF ;)