Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 9 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 126

Téma: TomTom - ne/spokojenost

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2005

No Ja jezdim na skoro stejnych trasach a nepoznal jsem vubec nic jineho oproti nove verzi (krome daleko vetsich detailu mapy )...stale hlasi odbocku s dostatecnym predstihem podle rychlosti jizdy a ani jednou nerekl pozdeji...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od Gattor
    jakou pouzivas verzi TT?
    Používám 5.21, ale zkoušel jsem to i s 5.1 a výsledek byl totožný.

Citace Původně odesláno od Dave.K
    No Ja jezdim na skoro stejnych trasach a nepoznal jsem vubec nic jineho oproti nove verzi (krome daleko vetsich detailu mapy )...stale hlasi odbocku s dostatecnym predstihem podle rychlosti jizdy a ani jednou nerekl pozdeji...
    Jak jsem psal. Tento jev se projevuje jen někde. Někde je to v pořádku. Nicméně se starší mapou (bohužel ne tak detailní) se mi to neprojevilo nikde.

Nováček
    Registrace
    Nov 2005

Tak pánové včera jsme jeli ze Špindlu domů podle TTN5, to byl zážitek! Kdyby mi žena neřekla, že mám jet na Novou Paku, tak jsem skončil na silnici polní třídy! Nevěřil jsem vlastním očím kam mě to vedlo. Až jsme se vrátili zpět na hlavní tak si to vzpomnělo a už to bylo ok, ovšem kdybych tomu věřil ...
    Bohužel stěžovat si mohu tak na lampárně. Jednoduše není komu za to useknout ruku

Obyvatel SMob
    Registrace
    May 2005

Citace Původně odesláno od E-boss
    Tak pánové včera jsme jeli ze Špindlu domů podle TTN5, to byl zážitek! Kdyby mi žena neřekla, že mám jet na Novou Paku, tak jsem skončil na silnici polní třídy! Nevěřil jsem vlastním očím kam mě to vedlo. Až jsme se vrátili zpět na hlavní tak si to vzpomnělo a už to bylo ok, ovšem kdybych tomu věřil ...
    Bohužel stěžovat si mohu tak na lampárně. Jednoduše není komu za to useknout ruku
    No ja nevim, me TTN5 po takovych cestach naviguje, pokud vyuziji vypocet pro nekjratsi trasu. Pri nejrychlejsi to nedela. Takze vypocet nejkratsi trasy uz nedelam. To si radeji necham spocitat alrernativni trasu, kdyz se mi nelibi prvni nejrychlejsi (ale vetsinou libi).

Ja jsem s tim spokojeny. Prestoto chce porad u cestovani premyslet...

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Citace Původně odesláno od E-boss
    Vypoctena trasa byla jaka (nejrychlejsi, nejkratsi, atd.)? Ja si nechavam spocitat nejrychlejsi a toto se mi nestava.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

U nás ve městě mě TT při cestě domu žene přes park - to by se asi lidi divili

Nováček
    Registrace
    Nov 2005

Nejkratsi trasa to by asi byla uplna smrt :-) Pouzivam zasadne nejrychlejsi, popripade z ni operativne sjedu a ono se to prepocita opet nejrychleji. Jednou jsem tusim v Becove nad Toplou omylem klikl na nejkratsi trasu, veril jsem tomu a oral jsem zasnezene pole. A tak pouzivat navigaci je treba s vedomim, ze se vypocet vzdy nemusi povest. A tak na cteni novin za volantem se musi zapomenout :-) Mozna ma TT chybne zadane nektere tridy silnic, coz by vysvetlovalo obcasnou navstevu oraniste :-)

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2005

jezdite asi o odne vic nez ja,ale ja jsem zatim nadsenej .. nikdy me to nevedlo nejakyma silnicema III.tridy .. nikdy oranistem ...

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

Vadí mi ještě jedna věc. Po aut. přepočítání trasy je na chvilku TT dost zmatenej a nemůže umístit moji polohu do mapy - chvilku jsem cca 30 metrů napravo od silnice za dvě vteřiny zase 30 metrů nalevo a takhle to strídá cca 10 vteřin. ono by se prakticky nic nedělo, ale pokad to má člověk v zorným poli tak to docela ruší.
    Jo a v tu chvíli mám plnej signál GPS.

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

Tak jsem dnes jel prvni den s TT. Trasa Praha-Teplice. Vcelku spokojenost, zarazila me ale jedna vec. Pri upozorneni na odboceni (az to posledni, primo pri odbocovani) mi prijde, ze hlaseni je trochu pozde. Hlaska prijde vlastne az ve chvili,kdy jiz odbocuji. Protoze jsem ted jel trasu,ktero znam,nemel jsem s tim problem,ale nejsem si jist,jak to bude fungovat nekde kde to neznam. Uz budu uprostred krizovatky v pruhu pro jizdu rovne a tomtom mi teprve zacne hlasit odbocte doleva. Je to proste pozde.
    Druha vec byla kdyz jsem projizdel Borislavi. TT najednou uplne sjel z hlavni silnice (i kdyz jsem po ni jel) a zacal navigovat. Po 10 sec me zas na tu hlavni vratil (ja ale nastesti jel stale po ni)
    Posledni vec byla pri vjezdu do Teplic. Na jedne hlavni krizovatce (Riegerova ulice) me to zaclo navigovat rovne. Tam je ale (uz asi 10 let) jednosmerka. Je to frekventovana ulice, takze kdo to tam nezna,muze s tim mit velky problem (ta znacka neni uplne dobre viditelna)
    Co se tyce meho posledniho poznatku, chtel bych tuto (a dalsi pripadne jine) chybu nahlasit, aby ji do pristich map opravili, jenze nemohu, protoze nejsem registrovany (ze zrejmeho duvodu) a take nevim,jestli bych to spravne sesmolil v anglictine. Chci se tedy zeptat, jestli je tu nekdo, kdo hlasi na TT chyby. Nekdo,komu by nevadilo, kdybych mu sve postrehy obcas poslal,aby je vyridil k "prameni"

Nováček
    Registrace
    Nov 2005

V jiné diskuzi jsem četl, že ono kritické zpoždění hlášení odbočky se u některých typů PDA vyřešilo "startem na zelené louce". Všechny výše uvedené příznaky mohu potvrdit. Ve Špindlu se nemohl trefit na silnici, z Liberce do Jablonce jsem také jel polem. Vše to bylo za mlhy, či sněžení, tak zda to nebylo nějak ovlivněno počasím. Ovšem to zpožděné hlášení je někdy na mrtvici. Ale jde o zpožděný hlas, šipka to ukazuje v pořádku. Už jsem to podezříval ze špatné kalibrace. Ovšem to bych chtěl asi moc. Zkusili jste to už někdo odstranit přeinstalací celého systému?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

\mslím si, že reinstalace systému nepomůže. Zkusil jsem stejnou trasu projet se starou mapou 5.71 a vše bylo v pořádku. S novou verzí mapy 6.32 se objevovalo ono zpožděné hlášení. Nejde o vadu kalibrace mapových podkladů a pozicí GPS, ale zřejmě o vadu synchronizace nové mapy s hlasovou navigací.

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

Ja si nemyslim, ze problem je v synchro hlasu a map. Kdyz hlas rekne, ze se po 300m odboci, tak opravdu na ukazateli 300m napsano je. Myslim ze chyba bude jinde. V kazdem pripade me to taky vadi.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Jezdim s TT v Praze i mimo 80/20% cca 4tis km za mes. Z vlastni zkusenosti to citim asi takto:
    Praha napr. Stare mesto - pomuze pomalejsi jizda, poslouchat a dobre pozorovat znacky a mrkat na displej, hlavne nevystupujte s auta kdyz se mapa roztoci, to jste jak na tocne, zachovejte chladnou hlavu.
    Okrajove casti a venek - to je prochazka ruzovou zahradou.
    Myslim ze nejde porovnavat trasu kterou dobre znam a tu co neznam, protoze tam kde to neznam jedu pomaleji a najednou se zda ze hlas to stiha.
    To drowner: ... budu uprostred krizovatky v pruhu pro jizdu rovne a tomtom mi teprve zacne hlasit odbocte doleva. Je to proste pozde ...
    Neco takoveho by te nemelo prekvapit, v dolnim modrem pruhu vlevo je jasne naznaceno napr "(sipka vlevo) 150". Me to pro rychlou orientaci pripada dostacujici. Navic hlas rika i nasledujici odboceni "jedte vlevo a pak ...."

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

Citace Původně odesláno od 99tky
    Neco takoveho by te nemelo prekvapit, v dolnim modrem pruhu vlevo je jasne naznaceno napr "(sipka vlevo) 150". Me to pro rychlou orientaci pripada dostacujici. Navic hlas rika i nasledujici odboceni "jedte vlevo a pak ...."
    Ano samozrejme muzu sledovat dispej, jenze kdyz jsem v nejakem hustejsim provozu, kde je jedna odbocka za druhou a ja nemohu odhadnout, ktera z nich je tech 150m a nemam cas se divat na displej, ale hlavne posloucham tak je to proste nedostatecny. Navic rychlost jizdy v tomto pripade nehraje roli. Osobne to beru jako bug, protoze napriklad na dalnici to hlasi s predstihem (asi protoze to pocita s tim, ze jedu rychle) a hlaska "nyni sjedte" je dostatecna a prijemne nacasovana.Kdyz mi ale zacne hlas rikat "odbocte do leva" ve chvili, kdy jsem uprostred krizovatky, tak at si rika kdo chce co chce, tak to smysl nema. Bud at to rika vcas a nebo vubec.

Strana 2 z 9 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. VSP Data Servis - spokojenost / nespokojnost, zkušenosti
    Od PhSnake v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 19-01-2014, 20:14
  2. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 01-04-2008, 11:28
  3. Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 24-05-2006, 23:05
  4. Reakcí: 2