Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TomTom - ne/spokojenost

Dave.K (63)|13.12.2005 08:44
Ctel bych dale reagovat na rozvijejici se diskuzi z tema" Map of DE, AT, CH, PL and CZ - prosinec 2005", ktere bylo uzamceno...


Ucelem zalozeni tohoto tematu neni se hadat, ale diskutovat! Treba prijdeme na hodne problemu a odpovedi, jak je resit co nejlepe...

[QUOTE="tortoise"]Uvedl jsem v jiné diskuzi konkrétní případ - ulici Náchodskou v Praze. Protože TT5 čísla neumí (resp. v té době neuměl), tak jsem si bod, kde je dané popisné číslo, našel přes mapy.centrum.cz, pak jsem to přejel a jak blbec to pak hledal a mrznul jsem (protože jsem neměl bundu). Trocha ironie byla, že když jsem tam jel jindy, tak jsem se na navigaci nespoléhal a dával jsem pozor na cedule u cesty a samozřejmě tam ta firma měla směrovky. Jenže když jedu z navigací, tak právě na vše kolem zapomínám a většinou jedu, jak mi to řekne.

To byl jeden konkrétní případ. Druhý konkrétní případ - Ječná taky v Praze. To je jednosměrka, takže to znamená dávat bedlivej pozor, kde co přesně je, protože když to číslo přejedu, tak musím znovu na začátek ulice a hledat znovu. Netvrdím, že bez popisných čísel navigace nemá smysl, ale rozhodně je to jedině plus. Obzvlášť v USA jsem to ocenil velmi, když mě to dovedlo přímo před budovu, kam jsem potřeboval, a nemusel jsem jezdit tam a zpět několik mil dlouhou ulicí.[/QUOTE]

Dobre, souhlasim, ze cisla popisne jsou urcite prinosem, o tom neni zadna! Ale Ja jen rikam, ze je to vec kazdopadne postradatelna a pro cloveka, ktery potrebuje dojet do cile (ne pokud samozrejme rozvazim postu, tam uz jsou ty cisla popisne dost aktualni), tak si vystacim preci s navigaci na ulici a PAK kdyz uz tam jsem se prestanu divat na TomToma a zacnu se divat na cisla popisne, NE?Uplne logicke... Dale pak nechapu, kdyz jsis teda zaznacil podle serveru "mapy.centrum.cz" kde se ono cislo popisne nachazi, jak jsi ho tedy mohl prejet? Ja to takto delam taky, kdyz je treba ulice hodne dlouha, abych vedel kde je presne muj cil cesty a jeste jsem ani jednou neminul... (vzdyt na tom nic neni, najit, zaznacit do TT mapy a dojet do cile, pak uz je jedno zda je ulice jednosmerna ci nikoliv...)
tortoise (546)|13.12.2005 14:04
[QUOTE="Dave.K"]Dobre, souhlasim, ze cisla popisne jsou urcite prinosem, o tom neni zadna! Ale Ja jen rikam, ze je to vec kazdopadne postradatelna a pro cloveka, ktery potrebuje dojet do cile[/QUOTE]
Jasně, s tímhle zas souhlasím já.

[QUOTE="Dave.K"]Dale pak nechapu, kdyz jsis teda zaznacil podle serveru "mapy.centrum.cz" kde se ono cislo popisne nachazi, jak jsi ho tedy mohl prejet?[/QUOTE]
No zcela jednoduše. Podívej se na Náchodskou 63 na mapy.centrum.cz, pak na mapy.atlas.cz a pak na stránky nějakýho ministerstva, co to kdo poslal. 3 různý mapy, tři různý umístění, pouze jedna (ministerstvo) to má správně. Takže já jak blbec to hledal (dle Centra) tam, kde to vůbec nebylo.

Navíc je řada ulic - a v poslední době čím dál tím víc - kde jsou čísla popisná je po řadě, ale napřeskáčku, jak kdo zrovna barák dostavěl a jaký číslo mu přidělili. Hledat tam někoho, to je panečku maximální vopruz. Problém ale zůstává, že u těhle novejch ulic můžem být vůbec rádi, že jsou na mapě, natož chtít nějaká čísla popisná...
E-boss (25)|13.12.2005 23:21
Když se zde hovoří o souřadnicích dodanych od jinud než ručně měřených, tak taképřispěji svým zážitkem.

Nedávno jsemjel z Prahy do Chodové Plané. Navigace pěkně žvatlala celou cestu. Pravda je, že postrádám na TOMTOMtomovi nějakou kalibraci. Protože pokud mi navigace oznamuje, žemám odbočovat, když jsem už dávno odbočil, mi připadá jako výsměch.
Ale k té Chodové Plané ... Již jsem projížděl kolem smluveného cíle, ale jako ortodoxní uživatel těchto zařízení musím věřit více GPS než samotnému faktu, že spářka má být v Chodovaru. A tak jsem pokračoval dále. Černými lesy, úzkými uličkami, projel sem jakousi samotou a tu mi TT oznamuje, že za 50 metrů dosáhnu cíle. A opravdu. Za padesát metrů jsem odbočil za stodolu a byl jsem v "prdeli". K tomuto závěru jsemdošel, když jsem uviděl kolem sebe hromady neprojetého sněhu.
I když vím, že TT není grmánský produkt, napadla mne otázka "kde asi udělali soudruzi z NDR chybu?" Ovšem nebyla to chyba "soudruhů", byla to chyba zadání z mapy na atlas.cz.
Když jsem projížděl prvním temným lesíkem, ještě jsemsi říkal, že je to dobře, že mám navigaci a neskočím na "špek", že je to v Chodové Plané na náměstí. Dokonce jsem přemýšlel nad tím, jak se sem mohou ostatní dostat bez navigace. Ještě štěstí, že ji mám. Jinak bych se nedostal do prdele a neměl bych o čem psát :-)
Dave.K (63)|14.12.2005 06:30
[QUOTE="tortoise"]No zcela jednoduše. Podívej se na Náchodskou 63 na mapy.centrum.cz, pak na mapy.atlas.cz a pak na stránky nějakýho ministerstva, co to kdo poslal. 3 různý mapy, tři různý umístění, pouze jedna (ministerstvo) to má správně...[/QUOTE]
No jo, tak to je jina. To Te samozrejme chapu. Kdybych to vedel uz pred tim, tak se takhle neptam...Ovsem zase na druhou stranu, kdyz je to na takovych serverech spatne, nemuzem pocitat s tim, ze i kdyby TT cisla popisne umel, ze by to tam bylo spravne...Taky pochybuju, ze v ostatnich navigacich, ktere maji cisla popisne, jsou vsechna cisla zanesena spravne, ale to uz patri do jine debaty...
Dave.K (63)|14.12.2005 06:42
[QUOTE="E-boss"]...Ovšem nebyla to chyba "soudruhů", byla to chyba zadání z mapy na atlas.cz...[/QUOTE]

Jestli jsem to dobre pochopil, tak jsis zaznacil take cil rucne podle atlasu a TT Te tam navigoval? Nebo to chapu spatne a TT navigoval spatne?

No Ja mam jedinou chybu, co jsem zatim nasel a to se tyka podkladove mapy TT. V Nasi ulicce se na hlavni cestu da dostat jen jednim vyjezdem, TT ale nasel jeste jeden, protoze mi oznacil pri vyjezdu, ulicku, ktera tam sice je a je spravne, akorad, ze vede pres rodinny pozemek dvou rodin a Ti by asi nebyli radi, kdybych jim jel pres oploceny dvorek :D
tortoise (546)|14.12.2005 09:11
[QUOTE="Dave.K"]Ovsem zase na druhou stranu, kdyz je to na takovych serverech spatne, nemuzem pocitat s tim, ze i kdyby TT cisla popisne umel, ze by to tam bylo spravne...Taky pochybuju, ze v ostatnich navigacich, ktere maji cisla popisne, jsou vsechna cisla zanesena spravne, ale to uz patri do jine debaty...[/QUOTE]
To je sice pravda, ale kdyby TT5 tenkrát uměl čísla, tak bych zkusil najít si 61 nebo 65 a doufal, že to bude někde vedle. V té nové verzi v632 tam číslo 63 vůbec není, ale 65 je fakt hned vedle.
Dave.K (63)|14.12.2005 11:58
[QUOTE="tortoise"]...tam číslo 63 vůbec není, ale 65 je fakt hned vedle.[/QUOTE]

:D :D Jo, holt, kdyby clovek vedel, ze ma treba hledat tu 65-ku hned, ale to uz bychom ani nepotrebovali navigaci, to uz bychom byli tak chytri, ze bychom dojeli vsude i bez... :D :D

Jo, musime si pockat, az budou dalsi aktualizace a treba Nas "soudruzi" prekvapi, tak jako prekvapili me, novou verzi mapy 632...
E-boss (25)|14.12.2005 13:16
Pro upřesnění...
Souřadnice mi byly zaslany s pozvankou na tu pařbu. Autor (kterého jsem pak škrtil ve sklepě) se v poslední minutě života přiznal, že souřadnice opsal z atlas.cz a je v tom jinak nevinně. :-)
Samozřejmě jsem věděl, že jsem cíl přejel, ovšem byl jsem zvědavý na datový rozptyl.
Z toho vyplývá, že k jakékoliv navigaci je třeba řádný doušek vrozené inteligence řidiče.

No. Ale to je již jiné téma :-) Vzhledem k mému testování jiných systémů TT je zatím stále nadprůměrný.
Ganja_ce4you (324)|16.12.2005 23:02
tak jsem byl dnes v praze a jsem totalne nadsenej...

byl jsem nakupovat a na zacatku prahy jsem zadal,ze chci do ikea v praze 9 (zlicin) a navedl me uplne nadherne az pred vchod - nadseni

pak jsem chtel do carefouru na smichive do podzemni garaze na parkoviste ... naved me na smichovsky nadrazi - pak nejblizsi podzemni garaz .. a byl jsem tam .. nadhera...- nadseni...
Ivanm_ce4you (466)|17.12.2005 14:23
Technicka:

Praha 9 Cerny Most.
Praha 5 Zlicin.

[QUOTE="Ganja"]
...byl jsem nakupovat a na zacatku prahy jsem zadal,ze chci do ikea v praze 9 (zlicin) [/QUOTE]
99tky (156)|17.12.2005 20:34
Uz cca tyden jezdim po Praze podle Toma na adresy zakazniku a vse je v poho. Michal rekne ".... do mista ....", zastavim, vpravo hled ... OK. Pouze jeden pripad me orosil, nakonec to ale nebyla Tomova chyba.
E-boss (25)|23.12.2005 01:13
Tak mám takový pocit, že ta 6515 je ve spojení s TT a špatným počasím úplně "blbá". Taková ospalá. Ukazuje to nesmysly. A co mě tedy dostalo již třikrát do úzkých, že mi to pozdě nahlásilo odbočku! Nemá to někde nějakou kalibraci? To není možný abych projel odbočkou a teprve pak mi to říká odbočte! Systém tedy opravdu není zatížen. Procesor není nejpomalejší, pak jedině drzost TT?
RStein (2012)|23.12.2005 08:09
Videl bych to opravdu na nejaky problem se zarizenim, protoze mne TomTom na MDA II i Compactu hlasi vzdy odbocky s dostatecnym predstihem. A to jsem s nim uz (nejen) v Praze najezdil docela dost km.
Crusader_ce4you (624)|23.12.2005 08:49
Myslím si, že problém se vyskytuje u nové mapy. U staré mapy vše hlásil dostatečně s předstihem, v nové hlásí "nyní odbočte.." , když už se skoro odbočit mělo.Ale tento problém se nevyskytuje pořád. Někdy zahlásí odbočku se správným předstihem. Mám opravdu obavy, že problém je v nových mapách.
Gattor (32)|23.12.2005 10:39
jakou pouzivas verzi TT?
Dave.K (63)|23.12.2005 14:19
No Ja jezdim na skoro stejnych trasach a nepoznal jsem vubec nic jineho oproti nove verzi (krome daleko vetsich detailu mapy :D )...stale hlasi odbocku s dostatecnym predstihem podle rychlosti jizdy a ani jednou nerekl pozdeji...
Crusader_ce4you (624)|23.12.2005 16:18
[QUOTE="Gattor"]jakou pouzivas verzi TT?[/QUOTE]

Používám 5.21, ale zkoušel jsem to i s 5.1 a výsledek byl totožný.

[QUOTE="Dave.K"]No Ja jezdim na skoro stejnych trasach a nepoznal jsem vubec nic jineho oproti nove verzi (krome daleko vetsich detailu mapy :D )...stale hlasi odbocku s dostatecnym predstihem podle rychlosti jizdy a ani jednou nerekl pozdeji...[/QUOTE]

Jak jsem psal. Tento jev se projevuje jen někde. Někde je to v pořádku. Nicméně se starší mapou (bohužel ne tak detailní) se mi to neprojevilo nikde.
E-boss (25)|4.1.2006 00:27
Tak pánové včera jsme jeli ze Špindlu domů podle TTN5, to byl zážitek! Kdyby mi žena neřekla, že mám jet na Novou Paku, tak jsem skončil na silnici polní třídy! Nevěřil jsem vlastním očím kam mě to vedlo. Až jsme se vrátili zpět na hlavní tak si to vzpomnělo a už to bylo ok, ovšem kdybych tomu věřil ...
Bohužel stěžovat si mohu tak na lampárně. Jednoduše není komu za to useknout ruku :mad:
Ivo Pokorný (400)|4.1.2006 08:31
[QUOTE="E-boss"]Tak pánové včera jsme jeli ze Špindlu domů podle TTN5, to byl zážitek! Kdyby mi žena neřekla, že mám jet na Novou Paku, tak jsem skončil na silnici polní třídy! Nevěřil jsem vlastním očím kam mě to vedlo. Až jsme se vrátili zpět na hlavní tak si to vzpomnělo a už to bylo ok, ovšem kdybych tomu věřil ...
Bohužel stěžovat si mohu tak na lampárně. Jednoduše není komu za to useknout ruku :mad: [/QUOTE]

No ja nevim, me TTN5 po takovych cestach naviguje, pokud vyuziji vypocet pro nekjratsi trasu. Pri nejrychlejsi to nedela. Takze vypocet nejkratsi trasy uz nedelam. To si radeji necham spocitat alrernativni trasu, kdyz se mi nelibi prvni nejrychlejsi (ale vetsinou libi).

Ja jsem s tim spokojeny. Prestoto chce porad u cestovani premyslet... :cool:
ninja_ce4you (102)|4.1.2006 11:03
[QUOTE="E-boss"]Tak pánové včera jsme jeli ze Špindlu domů podle TTN5, to byl zážitek! Kdyby mi žena neřekla, že mám jet na Novou Paku, tak jsem skončil na silnici polní třídy! Nevěřil jsem vlastním očím kam mě to vedlo. Až jsme se vrátili zpět na hlavní tak si to vzpomnělo a už to bylo ok, ovšem kdybych tomu věřil ... [/QUOTE]

Vypoctena trasa byla jaka (nejrychlejsi, nejkratsi, atd.)? Ja si nechavam spocitat nejrychlejsi a toto se mi nestava.
Jasoň (58)|4.1.2006 13:58
U nás ve městě mě TT při cestě domu žene přes park - to by se asi lidi divili :D
E-boss (25)|5.1.2006 00:25
Nejkratsi trasa to by asi byla uplna smrt :-) Pouzivam zasadne nejrychlejsi, popripade z ni operativne sjedu a ono se to prepocita opet nejrychleji. Jednou jsem tusim v Becove nad Toplou omylem klikl na nejkratsi trasu, veril jsem tomu a oral jsem zasnezene pole. A tak pouzivat navigaci je treba s vedomim, ze se vypocet vzdy nemusi povest. A tak na cteni novin za volantem se musi zapomenout :-) Mozna ma TT chybne zadane nektere tridy silnic, coz by vysvetlovalo obcasnou navstevu oraniste :-)
Ganja_ce4you (324)|5.1.2006 08:01
jezdite asi o odne vic nez ja,ale ja jsem zatim nadsenej .. nikdy me to nevedlo nejakyma silnicema III.tridy .. nikdy oranistem ...
Jasoň (58)|5.1.2006 08:08
Vadí mi ještě jedna věc. Po aut. přepočítání trasy je na chvilku TT dost zmatenej a nemůže umístit moji polohu do mapy - chvilku jsem cca 30 metrů napravo od silnice za dvě vteřiny zase 30 metrů nalevo a takhle to strídá cca 10 vteřin. ono by se prakticky nic nedělo, ale pokad to má člověk v zorným poli tak to docela ruší.
Jo a v tu chvíli mám plnej signál GPS.
drowner (43)|5.1.2006 18:16
Tak jsem dnes jel prvni den s TT. Trasa Praha-Teplice. Vcelku spokojenost, zarazila me ale jedna vec. Pri upozorneni na odboceni (az to posledni, primo pri odbocovani) mi prijde, ze hlaseni je trochu pozde. Hlaska prijde vlastne az ve chvili,kdy jiz odbocuji. Protoze jsem ted jel trasu,ktero znam,nemel jsem s tim problem,ale nejsem si jist,jak to bude fungovat nekde kde to neznam. Uz budu uprostred krizovatky v pruhu pro jizdu rovne a tomtom mi teprve zacne hlasit odbocte doleva. Je to proste pozde.
Druha vec byla kdyz jsem projizdel Borislavi. TT najednou uplne sjel z hlavni silnice (i kdyz jsem po ni jel) a zacal navigovat. Po 10 sec me zas na tu hlavni vratil (ja ale nastesti jel stale po ni)
Posledni vec byla pri vjezdu do Teplic. Na jedne hlavni krizovatce (Riegerova ulice) me to zaclo navigovat rovne. Tam je ale (uz asi 10 let) jednosmerka. Je to frekventovana ulice, takze kdo to tam nezna,muze s tim mit velky problem (ta znacka neni uplne dobre viditelna)
Co se tyce meho posledniho poznatku, chtel bych tuto (a dalsi pripadne jine) chybu nahlasit, aby ji do pristich map opravili, jenze nemohu, protoze nejsem registrovany (ze zrejmeho duvodu) a take nevim,jestli bych to spravne sesmolil v anglictine. Chci se tedy zeptat, jestli je tu nekdo, kdo hlasi na TT chyby. Nekdo,komu by nevadilo, kdybych mu sve postrehy obcas poslal,aby je vyridil k "prameni"
E-boss (25)|15.1.2006 12:01
V jiné diskuzi jsem četl, že ono kritické zpoždění hlášení odbočky se u některých typů PDA vyřešilo "startem na zelené louce". Všechny výše uvedené příznaky mohu potvrdit. Ve Špindlu se nemohl trefit na silnici, z Liberce do Jablonce jsem také jel polem. Vše to bylo za mlhy, či sněžení, tak zda to nebylo nějak ovlivněno počasím. Ovšem to zpožděné hlášení je někdy na mrtvici. Ale jde o zpožděný hlas, šipka to ukazuje v pořádku. Už jsem to podezříval ze špatné kalibrace. Ovšem to bych chtěl asi moc. Zkusili jste to už někdo odstranit přeinstalací celého systému?
Crusader_ce4you (624)|15.1.2006 12:35
\mslím si, že reinstalace systému nepomůže. Zkusil jsem stejnou trasu projet se starou mapou 5.71 a vše bylo v pořádku. S novou verzí mapy 6.32 se objevovalo ono zpožděné hlášení. Nejde o vadu kalibrace mapových podkladů a pozicí GPS, ale zřejmě o vadu synchronizace nové mapy s hlasovou navigací.
drowner (43)|15.1.2006 13:05
Ja si nemyslim, ze problem je v synchro hlasu a map. Kdyz hlas rekne, ze se po 300m odboci, tak opravdu na ukazateli 300m napsano je. Myslim ze chyba bude jinde. V kazdem pripade me to taky vadi.
99tky (156)|15.1.2006 20:10
Jezdim s TT v Praze i mimo 80/20% cca 4tis km za mes. Z vlastni zkusenosti to citim asi takto:
Praha napr. Stare mesto - pomuze pomalejsi jizda, poslouchat a dobre pozorovat znacky a mrkat na displej, hlavne nevystupujte s auta kdyz se mapa roztoci, to jste jak na tocne, zachovejte chladnou hlavu.
Okrajove casti a venek - to je prochazka ruzovou zahradou.
Myslim ze nejde porovnavat trasu kterou dobre znam a tu co neznam, protoze tam kde to neznam jedu pomaleji a najednou se zda ze hlas to stiha.
To drowner: ... budu uprostred krizovatky v pruhu pro jizdu rovne a tomtom mi teprve zacne hlasit odbocte doleva. Je to proste pozde ...
Neco takoveho by te nemelo prekvapit, v dolnim modrem pruhu vlevo je jasne naznaceno napr "(sipka vlevo) 150". Me to pro rychlou orientaci pripada dostacujici. Navic hlas rika i nasledujici odboceni "jedte vlevo a pak ...."
drowner (43)|15.1.2006 20:50
[QUOTE="99tky"]
Neco takoveho by te nemelo prekvapit, v dolnim modrem pruhu vlevo je jasne naznaceno napr "(sipka vlevo) 150". Me to pro rychlou orientaci pripada dostacujici. Navic hlas rika i nasledujici odboceni "jedte vlevo a pak ...."[/QUOTE]Ano samozrejme muzu sledovat dispej, jenze kdyz jsem v nejakem hustejsim provozu, kde je jedna odbocka za druhou a ja nemohu odhadnout, ktera z nich je tech 150m a nemam cas se divat na displej, ale hlavne posloucham tak je to proste nedostatecny. Navic rychlost jizdy v tomto pripade nehraje roli. Osobne to beru jako bug, protoze napriklad na dalnici to hlasi s predstihem (asi protoze to pocita s tim, ze jedu rychle) a hlaska "nyni sjedte" je dostatecna a prijemne nacasovana.Kdyz mi ale zacne hlas rikat "odbocte do leva" ve chvili, kdy jsem uprostred krizovatky, tak at si rika kdo chce co chce, tak to smysl nema. Bud at to rika vcas a nebo vubec.
MilanSu (823)|15.1.2006 21:47
Pri navigaci je treba si uvedomit nekolik veci
1. Zadna navigace nebude nikdy stoprocentni, jelikoz zadne mapy nebudou nikdy stoprocentni
2. Kazdy algoritmus (a hlasky ve vektorove mape algoritmem jsou) neni stoprocentne schopen postihnou vsechny situace, ktere mohou v realnem provozu nastat
3. Pokud mi tom rekne za 300 m doleva a potom doprava, uz vim kde se mam asi drzet
4. Ve meste se obcas vyplati juknout na mapu, u klazde navigace
5. Pokud "zazmatkuji", neodbocim vcas, nebo jsem nahodou v blbem pruhu, tak se trasa preplanuje a jedu jinudy

PODSTATA NAVIGACE JAK JI VIDIM JA, JE ZE VZDY SE DOSTANU DO CILE :) :)
A PROTO JI POUZIVAM

Mne teda TT na Acer N35 hlasi vse normalne jak ve meste tak mimo.
Stiznosti typu "naviguje na polni cestu, schody ..." bohuzel nejsou zalezitosti TT ale map. TT planuje trasu podle prednastavenych parametru a pokud je polni cesta oznacena v mape jako silnice, tak ji pouzije.

ZAVER : VZDY MNE DOVEDL DO CILE A O TO MNE VZDY JDE
99tky (156)|15.1.2006 21:59
[QUOTE="drowner"].....nemohu odhadnout, ktera z nich je tech 150m .....[/QUOTE]
... no prece ta nasledujici :-) ....
Nerikam ze TT je dokonalej, chyby ma a je co napravovat. Co se ovsem tyka "nasmerovani pred ..." je tech informaci dost, abych to provedl. To ze se neshodnem bude spise v jinem pristupu k jizde. Frajerinka by bylo "nejake" nastaveni, kdy chci pokyn slyset/videt. Pro vyvojare, namet k zamysleni.
drowner (43)|15.1.2006 22:29
Se vsim co pisete samozrejme souhlasim. PODSTATA NAVIGACE JAK JI VIDIM JA, JE ZE VZDY SE DOSTANU DO CILE je veta, se kterou se proste neda nesouhlasit (muzem se samozrejme bavit jeste o tom JAK SNADNO se dostanete do cile...) Nicmene na tom, ze ta informace je bud pozde podana, nebo zbytecna (protoze pozde podana) si trvam :) A nic na tom nezmeni argumenty o sipkach a metrech v levo dole :) Najedu za tyden cca 2000km, takze si myslim, ze jsem schopen se orientovat celkem dobre, ale tohle je mi proste neprijemne. Ale myslim,ze tim uz se dostavame OT. TT je fajn navigace a kazdemu ji mohu doporucit.
vikino (152)|16.1.2006 16:47
Tak ja se taky podelim o zazitek :) Jel jsem s kamaradama do Rakovníka...Jsme z Vrchlabí, cesta tam byla bez problému, jeli jsme v klidu Voyagerem 3,2l benzin, podle TT vypoctene nejrychlejsi trasy, ta nas natahla pres zasekanou Jizni spojku, ale jinak v pohode, cesta zpatky...Kamarad rika "dej tam nejkratsi cestu", tak jsem dal nejkratsi, a uz to bylo...cestou zpet pres Melnik nas to natahlo na polni cestu, kde bylo asi 30-40cm snehu, kde ani traktor nejel...Ale my ano...Voyager jel statecne, 4x4 zapnuto...kdyz v tu chvili silena louze, spis neco jako mensi rybnik, tak jsem ho prohupli a najednou motor nic :) Jelikoz jsme vsichni automechanici a elektrikari tak se nam auto po par chvilich povedlo byt jen na 5 valcu ze 6ti nastartovat, TT ukazoval jeste 1,5km po te silene ceste, tak jsme vyskakali z auta a sli kus pesky pred autem a radsi to okoukli, nez aby jsme tam zustali viset, protoze by nas ani traktor nevytahnul :) Nakonec vsechno dobre dopadlo :) Ale nejkratsi cestu uz nikdy :)
necry_ce4you (118)|16.1.2006 16:47
dnes jsem se zasmal. Misto aby mi tomtom rekl "vrat se vole 20 metru a jed dal" tak mne hnal oklikou kolem celeho mesta az jsem se vratil na puvodni misto. Mi to teda dnes nevadilo, ale jen ze se to stalo...
E-boss (25)|16.1.2006 19:10
Tak pánove, zitra mi zacina opet vylet po krasach ceskych zemi.Vse budu peclive sledovat a zapisovat. Na mapu koukam, a casto je to opravdu nemozne sledovat malinky displej, jet rychlosti 80km ve trech pruzich, auto prede mnou, za mnou, vlevo, vpravo a ja se budu rýpat v PDA. Tak toto mi doporučit prodejce, vrazím mu dýku do žeber aby se v životě již netrápil.

:D

Možné chyby na mé straně mohou být:
- špatná (nevím čím) instalace
- špatný signál

Zpoždění navigačních kvaků mě vytočilo již mockrát. Buď ať to naviguje včas nebo ať raději nikdo netvrdí, že to má hlasovou navigaci. Bohužel autoři jsou skryti, tak nenípo kom házet rajčata :((
MilanSu (823)|16.1.2006 19:33
Njekratsi cestu jde pouzit pokud jedu uvnitr mesta odnekud nekam, jinak je to sebevrazda. A nebo to chce taky premyslet a kdyz se mi ta cesta nezda, tak jedu jinudy a on to prepocte.
vikino (152)|16.1.2006 23:15
Šlo víceméně i o test, kudy nás to navede, nicméně asi doživotní zážitek s TT nás všech :)
ninja_ce4you (102)|17.1.2006 20:16
[QUOTE="vikino"]Šlo víceméně i o test, kudy nás to navede, nicméně asi doživotní zážitek s TT nás všech :)[/QUOTE]

nejkratsi mozna cesta to ale byla, ne :)?
Dave.K (63)|23.1.2006 17:12
No Ja ze Svych zkusenosti muzu pridat jedno. Kupte si externi antenu do auta (ted pisu k tem reakcim o zmatenosti navadeni)...Mi osobne to hodne pomohlo. Nenechejte se zmast tim, ze TT ukazuje plny signal. Muze mit signal opravdu dobry,ale staci ho jen na sekundu ztratit a uz Vas naviguje o 50m mimo, i kdyz pak naskoci a TT ukazuje signal stale vyborny. Stalo se mi to uz mockrat bez externi anteny. Zkousel jsem stejnou trasu projizdet stale znova a znova a nekdy jsem ji projel bez problemu, nekdy zase s nejakymi odchylkami...Badal jsem stale cim to muze byt zpusobeno, signal stale perfektni, pak jsem koupil externi antenu a od te doby no problem...
neooo666 (243)|23.1.2006 20:28
[QUOTE="Dave.K"]pak jsem koupil externi antenu a od te doby no problem...[/QUOTE]

SIRF III a taky no problem :D
mitak (9)|30.1.2006 17:14
Můžete mi někdo poradit stránky, kde se dají stahovat POI ? Znám jen online.poi.cz - ale tam jsem taky nenašel co mi chybělo - potřeboval jsem se včera dostat v Olomouci k hlavnímu nádraží, zadal jsem v TT5.21 + CZv632 jediné nádraží v Olomouci, které to našlo (tuším, že Nové ulice nebo jak se to jmenovalo), navedlo mě to sice správně, bohužel ale toto nádražíčko bylo jen nějaká malá bouda a hlavní nádraží prostě na mapě zaznamenané není, na online.poi.cz jsem kategorii železničních stanic taky nenašel a přitom jich v tomtomovi chybí docela dost - na halvním železničním tahu příkladně Staré Město u Uherského Hradiště (jsem z UH).
neooo666 (243)|30.1.2006 18:15
[QUOTE="mitak"]Můžete mi někdo poradit stránky, kde se dají stahovat POI ? Znám jen online.poi.cz - ale tam jsem taky nenašel co mi chybělo - [/QUOTE]
Neznám rozsáhlejší a updatovanější zdroj českých POI než právě ten http://www.poi.cz/
MilanSu (823)|31.1.2006 00:50
Delame to ve volnem case, takze kdyz je na to cas, ted se chystam na cisla popisna v krajskych mestech. Nadrazi ja osbne neam zadne podklady. Ale nic ti nebrani zapojit se do ansich rad a vzit si kategorii nadrazi na svoje bedra.
ms.nomi (117)|31.1.2006 10:25
[QUOTE="mitak"]Můžete mi někdo poradit stránky, kde se dají stahovat POI ? Znám jen online.poi.cz - ale tam jsem taky nenašel co mi chybělo - potřeboval jsem se včera dostat v Olomouci k hlavnímu nádraží, zadal jsem v TT5.21 + CZv632 jediné nádraží v Olomouci, které to našlo (tuším, že Nové ulice nebo jak se to jmenovalo), navedlo mě to sice správně, bohužel ale toto nádražíčko bylo jen nějaká malá bouda a hlavní nádraží prostě na mapě zaznamenané není, na online.poi.cz jsem kategorii železničních stanic taky nenašel a přitom jich v tomtomovi chybí docela dost - na halvním železničním tahu příkladně Staré Město u Uherského Hradiště (jsem z UH).[/QUOTE]

Zdravim Hradistaka :)
Vlada165 (676)|31.1.2006 11:12
Kdyz jste u tech POI - zjistil jsem, ze tam je v Litvinove Lidl misto Plusu (Plusy nido neshromazduje?), ale nenasel (nebo spis byl liny hledat), kde se daji tyhle nepresnosti hlasit. Muzete mi prosim poradit ? Dik ...
Surgical (2364)|31.1.2006 11:22
[QUOTE="vladas"]Kdyz jste u tech POI - zjistil jsem, ze tam je v Litvinove Lidl misto Plusu (Plusy nido neshromazduje?), ale nenasel (nebo spis byl liny hledat), kde se daji tyhle nepresnosti hlasit. Muzete mi prosim poradit ? Dik ...[/QUOTE]

Porad tamtez www.poi.cz resp. online.poi.cz. Muzes tam sve poznatky a POI jednak nauploadovat pro ostatni, nebo muzes kontaktovat osobu, ktera si danou kategorii vzala tak trochu za sve a managuje ji....
Scatman_ce4you (123)|28.2.2006 11:41
Tak přidám jednu nepříjemnou zkušenost - naplánovaná trasa, zapoměl jsem sjet ze čtyřprodovky, TT5 přepočital trasu a nabídl mi po cca kilometru, abych se na světelné křižovatce otočil do protisměru a vrátil se...
Surgical (2364)|28.2.2006 12:09
Tak a co jste asi teda udelal? Porusil jste Vyhlasku a otocil se do protismeru na svetelne rizene krizovatce, nebo jste odbocil doprava a nechal si spocitat nahradni trasu?
Za to, ze jste prejel odbocku prece Tomik nemuze, za to muze Majkrosoft a Gejc :) A mozna taky Paroubek....
beecher (9270)|28.2.2006 12:58
OT: Kdo jiny nez Paroubek... ;) (Boze, at uz ta socialisticka vlada tahne ke vsem certum...)

Sorry, klidne to smazte, reaguji totiz na to jmeno jako byk na cervenou barvu... :evil: :evil: :evil: