Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 24

Téma: Co to je GPS? Historie a úvod do problematiky

Nováček
    Registrace
    Mar 2005

Když jsem si před nedávnem odnášel z obchodu vysněnou krabičku s třemi písmeny v logu, vůbec jsem nevěděl, co všechno se skrývá za tím, aby fungovala. Bral jsem jako samozřejmost, že pokud se podaří připojit ji ke kapesnímu počítači, okamžitě se stanu součástí komunity lidí, kteří znají odpověď na otázku „Gde Právě Su" . Choval jsem se přesně tak, jako kdysi mořeplavec, odnášející si z přímořského tržiště sextant nebo badatel, ukládající kompas či buzolu pro svou objevitelskou cestu.......

[IMG]/img/articles/cz/large/0000000244_83nD97032005129103223.jpg[/IMG]

Přečtěte si celý článek.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2005

Chlape, moc díky, skvělý a zajímavý článek, jen si ho musím schovat, poněvadž bych jinak v práci neudělal nic

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2005

Moc pekny clanek, jen upozornim ze GPS neni oficielnim navigacnim systemem pro letectvi a je jen podpurnou pomuckou. Ma to hromadu dopadu na prakticke pouziti, ale to uz patri jinam.

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2005

Clanek je fakt super.......takovy uvod do obrazu pro ty co berou GPS jen jako navigaci na PC nebo PDA je to good :-)

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2005

:yes: :yes: :yes: smekám :yes: :yes: :yes:

Nováček
    Registrace
    Aug 2005

Dobře zpracovaný článek i pro "normální" lidi. :yes:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Opravdu článek, který si zaslouží pochvalu. :yes:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2005

No, tak musím souhlasit s kolegy... sice jsem úplně super-laik a některé souvislosti mi do hlavy moc nešly, ale přesto opravdu nutno pochválit souvislost a přehlednost výkladu. Dobrá práce a užitečné téma.

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Mna by skor zaujimalo blizsie info o Galileo systeme. Uz som na nho nadrzany dost dlho. Dostane sa to do roku 2008 do stadie kde si budem moct kupit Galileo primac? Uz len koli pocitu by som ho bral aj keby mali moznosti rovanke ale z toho co som cital bude galileo presnejsi. A osobne nemyslim ze by galileo spolupracoval s GPS satelitmi... To by nemalo zmysel ho zavadzat.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Spolupracovat asi nebude, ale prijde mi, ze je ten projekt Galileo vlastne GPS + WAAS/EGNOS system udelany natruc USA... :sarcastic:

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Aj ja to berem ako natruc americanom. A som rad. EU forever

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Jak uz tady v diskuzi bylo receno - v letectvi se GPS pouziva v podstate "jen tak naokraj" - vubec nic na nem neni zavisle - vsechno tahnou pres ridici centra na zemi
    A co se tyce Galilea - presne tak - je udelan na truc US - stat se muze cokoliv - prestaneme se mit s amikama 100% radi, rozhodnou se, ze ho pro civilni vyuziti zrusi ap. stat se muze fakt cokoliv - viz dohoda a nepouzivani (tusim) freonu ap. USA to cele iniciovalo, podepsaly to snad vsechny vyznamne zeme a pak mily pan Bush se rozhodl, ze toto opatreni neni v zajmu prosperity USA a ze se na vsechny smlouvy muze vykaslat - doslova neuveritelne...
    Ale to jsem lehce odbocil - kazdopadne mam za to, ze Galileo ma byt kompatibilni s GPS
    Jo a jeste k ruskemu Glonassu - to je taky velmi zajimavy projekt - rusum docela drzim palce - maji vzdycky takove obdobi, kdy na tento projek jakoby "pozapomenou" a pak na nem uplne drsne zamakaji... A jestli se nepletu, tak Glonass je ted ve verzi 1 - az bude dokoncen (jestli bude dokoncen - ale to se nevi poradne ani u Galilea - to je jeste vice v plinkach), tak bude ve verzi 2 - tzn. budou upgradovat stavajici druzice. A jejich presnost ma byt docela o dost lepsi, nez GPS (tedka placnu smyslenou cifru, ale tak nejak to je (minimalne pomer) - jestlize GPS ma presnost na 10m, tak Glonass ma mit presnost na 3m)
    A zaverem - berte vsechny tyto informace prosim s rezervou - nejsem zadny odbornik pres GPS, GPS prijimac ani nemam a urcite je tady na ce4you daleko vice ctenaru, kteri se v techto systemech vyznaji daleko lepe. Me to jenom trochu zajima a obcas si nejaky ten clanecek o GPS prectu

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Njo, ja jsem se na ten GLONASS dival (prolezl jsem trochu net) a aktualni situace je takova, ze civilni pouziti ma presnost +-100 m a vojenska 20 m. Takze nic moc...

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Jj presne. Glonas fakt nic. Galileo ma byt vraj ale presnejsi ako GPS a verim ze Europa na to ma aby taky projekt dosiahla. Jednoducho tu nemozme nechat amikov existovat na prvom mieste vo vsetkom :> Potom to dopadne zo svetom nasledovne:

"Bola anketa verejnej svetovej mienky. Odpovedalo sa na otázku: "Prosím vás, aký je váš názor na nedostatok jedla v iných častiach sveta?"
    Výsledok:
    V afrike nik neodpovedal, pretože nevedeli čo je "jedlo".
    V západnej európe zas nevedeli čo je "nedostatok".
    Vo východnej európe nevedeli čo je to "váš názor".
    V argentíne, čo je to "prosím vás".
    A v USA nik netušil čo môže znamenať "v iných častiach sveta"."

MLB MLB je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od beecher
    Njo, ja jsem se na ten GLONASS dival (prolezl jsem trochu net) a aktualni situace je takova, ze civilni pouziti ma presnost +-100 m a vojenska 20 m. Takze nic moc...

Vždyť také psal cosi o verzi 1.00. To je asi jako nyní s BOR.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Historie volání ve Win 6.0 a a počet položek v něm
    Od Superbobo75_ce4you v sekci Windows Mobile a Windows CE
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 20-08-2008, 10:01
  2. Reakcí: 86
    Poslední příspěvek: 28-01-2008, 10:14
  3. Historie ce4you aneb cestujeme v čase
    Od Pavel Koza v sekci Provoz FÓRA
    Reakcí: 14