Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Konkrétní chyby v Map of DE, AT, CH, PL and CZ

tomasd_ce4you (87)|12.12.2005 10:27
Nevím zda má význam zakládat nové téma, které by upozorňovalo na konkrétní závažnější chyby v mapě. Mám na mysli pouze chyby, které mají zásadní vliv na vypočtenou trasu, a výsledná trasa je spíše vtipná než užitečná. Já jsem zatím nalezl toto:

Zálezlice-Hořín, vypočtená trasa vede přes trubkový teplovodní most přes Vltavu, který je průchozí pouz pro pěší, i kolo se musí nést cca 2 patra po schodech. Nejbližší skutečné mosty jsou dost daleko, takže se chyba týká poměrně velké oblasti. Např. nejkratší spojení Odolena Voda - Mělník.
tortoise (546)|12.12.2005 11:57
Já jsem zase objevil komickou cestu Praha-Sedlčany (ve staré verzi 5.1 se starou mapou to bylo OK). Dám-li vypočítat nejrychlejší, vypočte 1:04 trasu dlouhou 74km přes D1. Když dám vypočítat druhou nejrychlejší, pak najde 1:04 trasu dlouhou 55km podél Vltavy.
Vadilo by mi i to, kdyby mě těch 20km hnal navíc kvůli dvěma minutám, ale on mě tam žene jen tak z plezíru.
Jinak jednou jsem zabloudil při cestě po středních Čechách a TT5 mě vyvedl zpět takovýma silnicema, že jsem myslel, že se mi buď rozpadne auto nebo že mě bude muset vytahovat traktorem místní zemědělec.
basic_ce4you (66)|12.12.2005 15:43
No jel sem pole TT5 z Berouna do Senohrab a v okamziku kdyz jsem se ocitl na vyjezdene polni ceste na niz nikdy nebyl asfalt malem se mnou slehlo. no to ze ze mne pokousi ode mne z prace tahat obklikou protoze si mysli ze se neda projet jednu krizovatku (v mape proste chybi 2metry cesty!) a potom si cestu zkracuje pres pole kde ani zadna cesta neni a nikdy nebyla no co se da delat je to jen program ;-)
MikeXYZ (8)|13.12.2005 23:34
Tak já jsem se taky nechal "navigovat". Jednou by nějaký problém na D1čce a jel jsem kolem Benešova do Prahy. D1čka byla od 21km do Prahy zavřená a Benešovská ucpaná. Tak jsem si nechal najít trasu přes Jesenici. Jedu chvíli po krásné silnici a najednou strašná kolona (všichni jeli přes Jesenici). Tak jsem se rozhodl, že já to vezmu ještě víc na západ přes Jílové. Tak jsem si to naklikal do TomToma a on mi řekl, že za 300m doleva. Tak jsem vyrazil po krásné nové asfaltce (sice 3. třída ale nová). Dojel jsem k nějaké vesnici a tam mi to oznámilo že mám jet rovně mimo vesnici. Ale rovně vedla jen nějaká polní cesta. Řekl jsem si, že to asi nemá přesně a že se má projet tou vesnicí. Vesnicí to nikam nešlo, tak jsem se opravdu vydal po té docela hezké polní cestě (říkal jsem si, že to nebude tak daleko k nějaké další silnici). Dokonce to měl TomTom v mapě jako normální silnici (polní jsou čárkovaně). Ha Ha Ha. Takovou rally jsem ještě nejel. Dokonce jsem brodil nějaký potok který byl cca půl metru pod povrchem cesty (prostě šílený ďolík). No fialovej hnus. Jel jsem to asi půl hodiny a zpocenej až na pr... Nakonec jsem dojel ALE.....!
ipf (2136)|14.12.2005 00:16
Samostatnou kapitolou je průjezd Břežanským údolí, kde je cesta nezměněná již minimálně 20 let. Po výjezdu ze Zbraslavi přes most Závodu míru program naviguje správně rovně, ale po cca 150 metrech přikáže zatočit o 90° vlevo "nikam", čili do kopce, navíc skrz barák, co tam stojí nejméně sto let. Pak vás dalších několik stovek metrů usilovně hledá a snaží se nacpat na silnici, která tam není a ani být nemůže, leda by šlo o stezku pro kamzíky. Po cca 600 metrech se konečně trefí na správnou cestu.
Nevím, ale tento úlet by si autoři neměli dovolit, neboť se jedná o silnici, která tudy vede několik desetiletí a navíc, vzhledem k členitosti terénu, ani jinudy vést nemůže.
Vladimír Synek (14)|14.12.2005 04:44
[QUOTE="ipf"].....Po výjezdu ze Zbraslavi přes most Závodu míru program naviguje správně rovně, ale po cca 150 metrech přikáže zatočit o 90° vlevo "nikam", čili do kopce, navíc skrz barák........[/QUOTE]

V nové verzi mapy je to již opraveno :)
basic_ce4you (66)|14.12.2005 08:55
Podobnou vec to dela pri ceste z Barandova do Velke chuchle.
beecher (9270)|14.12.2005 10:52
[QUOTE="MikeXYZ"]Takovou rally jsem ještě nejel. Dokonce jsem brodil nějaký potok který byl cca půl metru pod povrchem cesty (prostě šílený ďolík).[/QUOTE]:D :D :D[QUOTE="MikeXYZ"]...Nakonec jsem dojel...[/QUOTE]Ale o tom ty navigace jsou, ne? Clovek proste dojede... ;)
tortoise (546)|14.12.2005 11:44
[QUOTE="beecher"]Ale o tom ty navigace jsou, ne? Clovek proste dojede... ;)[/QUOTE]
No někdy mně TT podobně vypeče (když chci objet zácpu apod.) a říkám si, kdybych já vůl počkal, tak jsem si teď nehrál na ofrouta. Jedna z fcí, kterou u TT postrádám, je omezení na určitý typ silnic, jako má Dnvx. Což by se hodilo i jinak, protože bych si od mámy vzal její ofrout, nastavil jako nejlepší možnou cestu "polní" a měl bych o zábavu postaráno ;-)
habrda (43)|14.12.2005 12:52
[QUOTE="Vladimír Synek"][QUOTE="ipf"].....Po výjezdu ze Zbraslavi přes most Závodu míru program naviguje správně rovně, ale po cca 150 metrech přikáže zatočit o 90° vlevo "nikam", čili do kopce, navíc skrz barák........[/QUOTE]

V nové verzi mapy je to již opraveno :) [/QUOTE]

Já mám zatím starou verzi mapy a jezdím tudy často (Zbraslav - Dolní Břežany) a tuto chybu jsem nepotkal ...:?:
Vladimír Synek (14)|14.12.2005 17:37
[QUOTE="habrda"] Já mám zatím starou verzi mapy a jezdím tudy často (Zbraslav - Dolní Břežany) a tuto chybu jsem nepotkal ...:?: [/QUOTE]


Ve staré verzi je to dole, na konci Břežanského údolí před křižovatkou u nájezdu na most Závodu míru. Když jsi jel ze Zbraslavi na Břežany, tak na konci mostu TT dával jet vlevo jako na Modřany, po chvilce mapový podklad uhnul do souběžného směru jako je silnice na Břežany ale o pár desítek metrů vlevo aby se cca 500m od mostu "vrátil" na skutečnou silnici. Údolí je v některých místech dostatečně hluboké na to, aby GPS při špatné konstalaci satelitů měla problém s určením pozice, ale na spodním konci údolí u mostu to byla chyba mapového podkladu. :)
RadimK_ce4you (223)|22.12.2005 15:10
Ja zkousel simulaci - konkretne z Frydku do Frenstatu. Pak jsem jeste zadal navigovat pres Hukvaldy (vybrano z BZ). TT se ale na to vyprd a vubec pres Hukvaldy nenavigoval. Vlajecka v mape byla ale zapichnuta spravne. Pomohlo jen zadani mista jako bod na mape...

Dale je zvlastni, ze nekdy pokud jedu pres urcitou krizovatku, tak Milos hlasi "odbocte vpravo", pri navratu hlaseni "odbocte vlavo" jiz neni, Milos mlci jakoby se jelo rovne...
Baharis_ce4you (95)|28.12.2005 00:08
Máte prosím někdo vědomí o tom, zda lze nějakým způsobem informovat o chybách v mapových podkladech? Nejde mě o to, kudy a jak mě TT dovede k cíli. Patřím k těm, kteří preferují dobrou přípravu, přemýšlet při jízdě a spoléhat se na (většinou) kvalitní značení. TT je pro mě zpestření jízdy a pomocník v nouzi, když výše uvedené zklame.:)
Ale narazil jsem na chyby takového rázu, že slepá ulice končící těsně před hlavní na ni v TT navazuje, nebo cesta pod viaduktem je v TT neprůjezdná. Dává někdo informace o takovýchto chybách dohromady?
S474N (660)|28.12.2005 08:16
To ja zase narazil na to, ze me TT hnal doprava do ulicky, jenze tam byly jenom schody pro pesi :D
Vladimír Krejčík (80)|28.12.2005 15:01
[QUOTE="Baharis"]Máte prosím někdo vědomí o tom, zda lze nějakým způsobem informovat o chybách v mapových podkladech? ......[/QUOTE]

Ano. Jde to přímo na stránkách TomToma v Supportu. Ale pouze pro registrované uživatele. Jednou na jaře jsem tam něco zkusmo poslal. Teď v nové mapě je to opravené. Jestli na moji výzvu či z jiné iniciativy neumím říct.

Ale určitě je lepší informace o chybách poslat k výrobci softu, než tu asi dost k ničemu plnit toto nic neřešící téma. Tím se nechci nikoho dotknout, ale je to tak.
Baharis_ce4you (95)|28.12.2005 18:18
[QUOTE="Vladimír Krejčík"]Ano. Jde to přímo na stránkách TomToma v Supportu. Ale pouze pro registrované uživatele. [/QUOTE]Díky za odpověď, asi budu muset ještě chvíli počkat. K registrovaným uživatelům se teprve chystám. Pak něčím málo určitě přispěju.
Myrek_ce4you (188)|29.12.2005 12:25
S474N (660)|29.12.2005 13:03
No nevim, ale v jejich zajmu by melo mit co nejpresnejsi mapy. Bez ohledu na to, jestli to clovek koupil a nebo si nekde stahl nacerno.
drowner (43)|7.1.2006 23:39
[QUOTE="Myrek"]Hlaseni chyb TeleAtlas (poskytovatel map): http://www.teleatlas.com/Pub/Support/PDA_Navigation/Feedback_Form/index.htm[/QUOTE]
V tom formulari na jejich strankach neni vubec zminena navigace TomTom
99tky (156)|9.1.2006 23:21
Kdyz konkretni chyby 632ky, tak tady jsou :
Praha
JAKUBSKA - chyba: JAKUBOVSKA.

1.VALENTYNSKA mezi Platnerska a Siroka - chyba: zacina v Platnerska a konci misto Kaprova na nam.J.Palacha.

2.VALENTYNSKA mezi Kaprova a Siroka oznacena jako sil.bez nazvu.

KAPROVA - konci na urovni Valentynska, ma pokracovat az na nam.J.Palacha.

Az narazim na dalsi tak doplnim. V.K. napsal ... než tu asi dost k nicemu plnit toto nic neřešící téma ...
.... nejsem stejneho nazoru, kdo se v Praze neorientuje, to pomuze. Rad to poslu vyrobci sf, az budu vedet kam a jeho rec se kvuli tomu ucit nebudu.
Marek71 (91)|10.1.2006 11:50
Ja som narazil na nasledovnú chybu v TT5, ako aj v Dynavixe, čo svedčí o chybe v mapovom podklade:

Praha 7, križ. Plynární - Argentinská
Keď idem od mostu Barikádnikov do centra po Argentínskej, tak v križovatke s Plynární možem iba rovno, vľavo vobec a vpravo iba bus. TT5 ma kľudne naviguje aj vpravo aj vľavo, podľa toho, kde mám cieľ.

Keď idem po Plynární smerom k Argentínskej ( k stanici metra ) a chcem do centra, TT5 ma kľudne na križovatke pošle do ľava na Argentínsku, aj keď to nie je dovolené.

Toto platí nielen pre TT5, ale aj pre Dynavix.
svobod3 (142)|10.1.2006 13:48
Bylo by urcite dobre, kdybyste nalezene chyby reportovali i primo TeleAtlasu, aby se v dalsich verzich uz neobjevovaly.
Kocir (836)|10.1.2006 19:21
Obavam se, ze reportovat zde chyby v tomto foru nikam nepovede.
Tezko si to nekam nekdo napise a behem jizdy bude porovnavat PDA s papirkem kde ma napsane chyby. To pak opravdu muze rovnou jezdit podle mapy.

Ma cenu ty chyby reportovat pouze vyrobci map. Navteq na svych strankach tyto poznatky sbira od vsech kdo tam neco nareportuji. Pokud to TeleAtlas nema, tak je to skoda, ale i jeho.
99tky (156)|10.1.2006 20:40
[QUOTE="Kocir"]Obavam se, ze reportovat zde chyby v tomto foru nikam nepovede.
[/QUOTE]
Nesouhlasim s tebou, ja se v Praze vyznam (tim nechci rict ze znam vse), mel bych je to moje prace a ty chyby pisu pro ty co to neznaji jako ja. Konkretni pripad /bez papirku/, kolega si chyby (spatne oznacene ulice nebo vubec neoznacene) zaznamena primo jako "poi" kde si ma dat pozor a papirky nepotrebuje. Je to jednoduche reseni a funguje to. Kdyz o tom budeme mlcet, tak se take muze stat, ze jednu chybu bude "nahlasovat" xkrat. Ja odboceni podle TT do zakazu nepovazuji za velkou chybu a take je nepisu, protoze treba zitra tu bude jinak. Zasadni je pro me neoznacena, nebo spatne, ulice ... slepa oznacena za prujezdnou a obracene ... dopravni znaceni je na ridici jestli akceptuje TT nebo predpisy.

Souhlasim, ze by se chyby mely psat na konkretni misto ... bohuzel mi jeste nikdo nerekl kam! Pokud to vis, proc to sem nenapises?, jedna adr. uz tu byla tam jsem ale nic nenasel a nejsem sam.
libor_m (1026)|11.1.2006 10:17
Chybová hlášení pro TeleAtlas se vyplňují do formuláře, který je na adrese http://81.246.25.246/Care3/care/jsp/EnterPDARequest.jsp. Jde o zabezpečenou stránku s SSL šifrováním :D
99tky (156)|11.1.2006 16:42
[QUOTE="libor_m"]Chybová hlášení pro TeleAtlas se vyplňují do formuláře, který je na adrese http://81.246.25.246/Care3/care/jsp/EnterPDARequest.jsp. Jde o zabezpečenou stránku s SSL šifrováním :D [/QUOTE]

Diky, bohuzel z MDA mi to nejde :-(
Baharis_ce4you (95)|12.1.2006 12:31
[QUOTE="libor_m"]Chybová hlášení pro TeleAtlas se vyplňují do formuláře, který je na adrese http://81.246.25.246/Care3/care/jsp/EnterPDARequest.jsp. Jde o zabezpečenou stránku s SSL šifrováním :D [/QUOTE]Já také díky. Mě to funguje.:))
99tky (156)|12.1.2006 21:26
Baharis ... tak tam buchni i ty moje prispevky - muzes?
Baharis_ce4you (95)|12.1.2006 23:21
To 99tky: Můžu. Ale pošli mě na mail sceeny těch míst s vepsanou, nebo vmalovanou opravou. Nejsem ani pražák, ani anglicky mluvící tak jim to posílám takto. Jo a ještě tam chtějí souřadnice.
99tky (156)|13.1.2006 20:27
[QUOTE="Baharis"]... s vepsanou, nebo vmalovanou opravou ...[/QUOTE]
Tak to bude problem, moje posledni PCko vyletelo pred 4 rokama oknem z 1. patra na dlazbu /budiz mu vecna slava/ dalsi si zatim porizovat nebudu, takze vse jedu pouze z MDA. Zkusim nekoho zaukolovat at to tam posle.
basic_ce4you (66)|13.1.2006 22:44
Pak si teda porid Mac prece jen obcas se neco vykonnejsiho hodi a z maca se tam take dostanu
99tky (156)|14.1.2006 20:01
Prerusovane zony /silnice se softwerovym zakazem vjezdu/ se jako cil zobrazi i najde cislo. Pokud pojedete napr. Nerudovkou do Uvozu, tak TT zahlasi na konci ul. Nerudova "dojeli jste .....", coz je zavadejici. Povazuji to za chybu, protoze nejsem doveden do cile a TT rozhodl za me ze nesmim do zakazu pro dop.obsluhu. Pokud jsem zasobovani, tak mam smulu, nebo snad existuje nejaka "zasobovaci" verze?