reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Téma: be•on•road - rady a zkušenosti uživatelů

8.12.2005 08:39
P800_ce4youTak jako jiný navigační software, i be•on•road si jistě zaslouží založit své vlastní téma s radami a zkušenostmi uživatelů a nalákat tak i případné zájemce
8.12.2005 11:25
kopacek[QUOTE="P800"]Ne, ne.. jeden z prvních natěšených uživatelů..[/QUOTE]
Tak jaké jsou první zkušenosti? - Instalace bez problémů? Nepřestalo fungovat něco ostatního? Spojení s GPSkou v pohodě? A již proběhla nějaká ostrá navigace?
Já bych měl obdržet BOR zítra, přes víkend provedu zátěžový test, jsem moc zvědavý, jaký bude rozdíl proti Dynavixu.
11.12.2005 03:50
necry_ce4younezda se vam ze bezi ukrutne pomalu?
12.12.2005 05:12
Grachus_ce4youTak co? Piste sem neco o tom programu jak se chova atd... Kdyz se vydaval Dynavix tak tu bylo cilo... a ted tu nejak umrel pes. :?
12.12.2005 06:15
RodNocAsi nemohou psát, možná jsou jejich ruce zaměstnané mlácením se do hlavy co to koupili.
Taky by mě zajímalo, zda to už někdo opravdu dostal a jaké jsou první poznatky.
13.12.2005 07:50
basic_ce4youNo par lidi uz to ma, ale ja si pockm na trial uz se nemuzu dockat.
13.12.2005 11:14
kopacekTakže, mám za sebou prvních 100 km s BOR "na palubě". Postřehy již nějaké jsou, ale nemám čas to nějak "hodit" na papír. Tak alespoň v kostce: - Instalace (na hx4700) proběhla, ale s drobnými problémy. Nejvíce času mně dalo zjištění, že musím zkopírovat obsah dodaného instalačního CD na pevný disk a jako zdrojovou cestu pro instalaci uvést místo na pevném disku (při instalaci s odkazem na data na CD to nedokázalo kopírovat na PDA). Vlastní aktivace programu již proběhla v pořádku. Stejně tak první spuštění programu na PDA a přihlášení k BT GPS. Jelikož používám GPS-338 byl jsem velmi příjemně překvapený, že BOR umí s touto GPSkou komunikovat nejenom v protokolu NMEA ale přímo i v SIRFu (GPSku si patřičně "přepne" do příslušného režimu. Mapový podklad - dle prvních zkušenosti totéž, co Dynavix ve verzi 1.3 (pochopitelně až na čísla popisná, která jsou vlastním dílem Telematixu). Důležitá informace - v ceně produktu je pouza mapa ČR (žádná, byť i průjezdová mapa okolních států). Hledání v mapě a práce s POI. - Hodnotím dobře, posun v mapě klasický tažením (nikoliv klepáním jako v DNVX), velký posuvník pro plynulé zvětšování/změnšování měřítka. Vlastní POI lze rozdělovat do skupin dle libovolnosti a přidělovat jim názvy zcela dle gusta. Jsou navíc uloženy v samostatné složce a souboru, takže snad je půjde lépe "zachraňovat" před ztrátami (jak se např. stalo při přechodu DNVX 1.2 -> 1.3). Velmi mně naopak vadí hledání dle bodů zájmů. - Nejsou nijak spojeny s názvem města. Takže pokud hledáte třeba OBI v Brně, tak vám vyroluje obrovský seznam všech OBI v republice a je neřešitelné zjistit, které OBI patří Brnu - pouze postupné zobrazování na mapě a to je fuška na hodně minut. Naopak oceňuji pevné uložení adresy Domů a adresy Do práce, lze se tak k těmto nejčastějším cílům tras dostat již z první obrazovky. Vlastní navigace. - Velmi kvalitně je uděláno ovládání prstem, jsem nadšený, že již opravdu nemusím používat stylus. Hlasová navigace - je výběr žena/muž a líbí se mně (ovšem to je hodně subjektivní). Zatím jsem zkoušel všechnu navigaci ve 3D a jelikož to je poprvé, co jsem ochutnal "třetí rozměr" tak je příliš brzy na to, abych řekl zda je to to pravé. Rozhodně ale vše funguje, přepočítání trasy při sjetí je rychlé. Program nespadnul a dokonce neměl žádné problémy s BT na hx4700, nenarazil jsem na to, že by program měl nějaké pomalejší reakce. Nelze ale nikterak omezovat výběr silnic pro výpočet trasy, pouze jediná volba a to vyhnutí se placeným úsekům. Lze ale pracovat s trasou, která má libovolně průjezdních bodů. Při vlatní navigaci mně občas vadilo, že program příliš často hlásí "odbočení". - Jedete rovně po silnici první třídy a z této silnice je odbočka, kterou lze klidně označit jako cestu čtvrté kategorie - tedy je to pouze pro traktor a po pár stovkách metrů je to slepá. Tato "silnice" vede doprava a program vám tak nahlásí, že máte "odbočit" doleva. Přitom ale v 3D pohledu na obrazovce je zcela jasné, že jedete jednoduše rovně po hlavní. Navíc tuto vlastnost má program i ve městě a opět příliš často upozorňuje na odbočení, která ve sktutečnosti jsou prostě rovně. - Stačí se kouknout na obrazovku, ale to je již ta nebezpečná operace. Co říci na závěr: Vzhledem k tomu, že je to verze 1.0 (a tedy veškerý další vývoj máme - snad - před sebou) a vzhledem k ceně si myslím, že je to ta správná konkurence pro Toma a Dynavix. Co bych požadoval od autorů k řešení nejdřive: - spojit body zájmu s městem, tedy možnost vyhledávat obchodní centrum Obi v Brně (a pak jako další krok vyhledat Obi co nejblíže od aktuální pozice) - zlepšit kategorizaci cest a nehlásit tím tak často přikazy k odbočení. Co naopak hodnotím kladně: 3D pohled, vzorné ovládání celého programu jedním prstem, stabilita spojení s BT GPSkou a to dokonce i na hx4700.
13.12.2005 11:26
ondral_ce4youTak BOR mi prisel vcera a hned jsem ho jel vyzkouset po malych obtizich s instalaci na Hw6515
Hned jakmile jsem ho zpustil byl jsem nadseny, ale po prvnich par km jsem byl zhrozen.
1) Stavalo se, ze v zatackach mi BOR rikal, ze mam odbocit.
2) pomalu se prepocitavala trasa
3) chybel mi zoom v navigacnim rezimu (proto byl zrejme obraz kousavy)
4) nizka hlasitost navigace pokud mate ztiseny telefon

Je pravda, ze to je teprv verze 1.00, ale cekal bych vic (prece jenom ma aponia zkusenosti se Smartmaps)
Mozna bude chyba v tom ze srovnavam s TomTom Navigator, ale pro me je jasnou jednickou!!

Tak jsem se rozhodl BOR vratit, reklamace vypada ze bude bez problému.
13.12.2005 12:27
bubo_ce4youJeden známý mi napsal toto:

Citace:
===
neustále přepočítává trasu (někdy každou minutu)
obrazovka s navigací se zdá velmi malá (oproti Navigonu, Falku i Tom Tomu) naučit se to ovládat chce přečíst manuál (na rozdíl od předchozích) nezjistil jsem, jak navigovat až na popisná čísla naše vesnička kde máme chalupu v seznamu není!! (na rozdíl od Tom Toma)

asi jsem opravdu udělal nejhorší kauf letošního roku
===

Nemohu hodnotit, nemám - pouze jsem to přeposlal, ať třeba vyprovokuji výměnu názorů a zájemci si vše můžou přečíst...

Zdenek
13.12.2005 12:40
kopacek...
1) Stavalo se, ze v zatackach mi BOR rikal, ze mam odbocit.
- Ano, mám stejnou zkušenost ale pouze za předpokladu, že v oné zatáčce je nějaká bezvýznamná odbočka (viz můj příspěvek výše, zřejmě nepříliš důkladná kategorizace silnic, ale na druhou stranu výpočet trasy nepoužívá silnice nízkých tříd, ovšem nejde to nastavit)
2) pomalu se prepocitavala trasa
- Mně přepočítání probíhá rychle (hx4700), program tedy bude asi náročný na výkon PDA
3) chybel mi zoom v navigacnim rezimu (proto byl zrejme obraz kousavy)
- Ano, jediná "volba" je automatický zoom, při navigaci není možné zoomovat ručně, což ovšem nepovažuji za zásadní problém
4) nizka hlasitost navigace pokud mate ztiseny telefon
- Program (asi to bude ale odlišné od konkrétních PDA) nastavuje hlasitost V RÁMCI hlasitosti, nastavené v PDA, tudíž maximální hlasitost v BOR není maximální hlasitost dosažitelná v PDA, to platí v případě, že nastavíte v PDA hlasitost na max. To ale zase třeba mně připadne jako výhody, protože po ukončení programu máte hlasitost v PDA v původně nastavené hodnotě

Je pravda, ze to je teprv verze 1.00, ale cekal bych vic (prece jenom ma aponia zkusenosti se Smartmaps)
Mozna bude chyba v tom ze srovnavam s TomTom Navigator, ale pro me je jasnou jednickou!!

Tak jsem se rozhodl BOR vratit, reklamace vypada ze bude bez problému.
....
Když si uvědomím, v jakém stavu byl Dynavix ve verzi 1.0, tak bych rozhodně nad programem nelámal tak rychle hůl. Je velmi důležité, jak rychle a vstřícně budou autoři reagovat na zijštěné problémy.
13.12.2005 12:52
kopacekCitace:
===
neustále přepočítává trasu (někdy každou minutu)

- Na mém PDA přepočítává pouze při sjetí z trasy

obrazovka s navigací se zdá velmi malá (oproti Navigonu, Falku i Tom Tomu)

- Při použití 3D pohledu se mi zdá vše dostatečné, asi je to ale otázka zcela subjektivní, já preferuji minimální počet pohledů na něco jiného, než na cestu přede mnou. Myslím, že dokonalá navigace by si měla vystačit POUZE s hlasovými pokyny, v tom mi nejvíce vyhovuje Dynavix, tam opravdu téměř nepotřebuji pohled na PDA.

naučit se to ovládat chce přečíst manuál (na rozdíl od předchozích)

- Manuál jsem ještě nestihl ani otevřit...

nezjistil jsem, jak navigovat až na popisná čísla

- Popisná čisla program neumí, ale tak nějak jsem to pochopil už pri popisu programu na www stránkách

naše vesnička kde máme chalupu v seznamu není!! (na rozdíl od Tom Toma)

- Není v seznamu adres nebo není na mapě? - S tím určitě budou problémy u všech navigací, viz např. chybějící názvy i velkých měst na Severní Moravě v předchozí verzi Dynavixu (ale na mapě pochopitelně ta města byla).

asi jsem opravdu udělal nejhorší kauf letošního roku
===

- Vzhledem k pořizovací ceně se to mně jeví v jiném světle.

Nemohu hodnotit, nemám - pouze jsem to přeposlal, ať třeba vyprovokuji výměnu názorů a zájemci si vše můžou přečíst...

Takže tak ;)
13.12.2005 02:20
Aponia SoftwareDobrý den,
pokusím se reagovat na výše uvedené příspěvky.

-- INSTALACE
Omlouváme se, ale opravdu byla instalace problematická. Počítáme, že zítra odesíláme zákazníkům CD s novým instalátorem, kde by již vše mělo být bez problému. Navíc zde naleznete nastavení proxy serveru (můžete nastavit i přístupové údaje).

--APLIKACE
Problém s přepočítáním trasy na pomalejších zařízeních je již odstraněn - tento týden bude vydána aktualizace.

Popisná čísla budou do aplikace dopracována. Budou obsažena čísla popisná pro krajská města ČR a bývalá okresní města Středočeského kraje. K číslům popisným se dostanete po aktualizaci, která bude samozřejmě zdarma a bude k dispozici cca do měsíce.

Další úpravy, na kterých se nyní pracuje:
- zobrazení města v POI
- vylepšení hledání v POI (fulltext)
- zobrazení okresu v hledání měst
- úprava hlášení povelů na křižovatkách tvaru Y
- vylepšení vypočítání trasy (kvalita, rychlost)

Přichystaných změn do be-on-road máme více. Aktualizace, ve kterých budou změny obsaženy, obdržíte samozřejmě zdarma. Jedná se o nové funkce. Bližší specifikaci nových funkcí budeme zveřejňovat průběžně.

V každém případě budeme rádi, pokud se s námi podělíte o zkušenosti. Rádi vaše nápady/poznatky zapracujeme do be-on-road.
13.12.2005 03:10
kopacekDíky za příjemné zprávy, reakce autorů je - dle mého soudu - velmi důležitá pro vytvoření důvěry...
Poprosím znovu o vylepšení hlášení odboček u "křižovatek", které ve skutečnosti vůbec nejsou křižovatkou, pouze z hlavní cesty odbočuje naprosto nevýznamná silnice páté skupiny. To mně osobně v nynější době vadí při navigaci nejvíce, je příliš často potřeba sledovat pohledem na displeji PDA, zda opravdu bude odbočka, nebo prostě to bude "stále rovnou za nosem" a hlavně ve větších městech je to opravdu hodně nepříjemné.
Poprvé používám 3D navigaci, takže to možná bude subjektivní dojem, ale při tomto pohledu do mapy se mi zdá, že je aktuální pozice vozidla cca o 150-200 m posunuta dopředu před polohu v softwaru, totéž platí i pro údaj v metrech. - Při ukazateli Odbočka doleva a údaj 150 m (tedy 150 metrů zbývá do místa, kde se odbočuje vlevo) však již jsem přesně v místě odbočení, při údaji 0m jsem již cca těch 150 metrů za odbočkou. Možná jde ale pouze o zvyk...
Ještě jednou musím ocenit ovládání jedním prstem, to je opravdu velmi kvalitně provedené.
Jak vypadají mapy ostatních zemí? Budou a kdy a za kolik?
13.12.2005 05:47
ondral_ce4you[QUOTE="kopacek"]Díky za příjemné zprávy, reakce autorů je - dle mého soudu - velmi důležitá pro vytvoření důvěry...
Poprosím znovu o vylepšení hlášení odboček u "křižovatek", které ve skutečnosti vůbec nejsou křižovatkou, pouze z hlavní cesty odbočuje naprosto nevýznamná silnice páté skupiny. To mně osobně v nynější době vadí při navigaci nejvíce, je příliš často potřeba sledovat pohledem na displeji PDA, zda opravdu bude odbočka, nebo prostě to bude "stále rovnou za nosem" a hlavně ve větších městech je to opravdu hodně nepříjemné.
Poprvé používám 3D navigaci, takže to možná bude subjektivní dojem, ale při tomto pohledu do mapy se mi zdá, že je aktuální pozice vozidla cca o 150-200 m posunuta dopředu před polohu v softwaru, totéž platí i pro údaj v metrech. - Při ukazateli Odbočka doleva a údaj 150 m (tedy 150 metrů zbývá do místa, kde se odbočuje vlevo) však již jsem přesně v místě odbočení, při údaji 0m jsem již cca těch 150 metrů za odbočkou. Možná jde ale pouze o zvyk...
Ještě jednou musím ocenit ovládání jedním prstem, to je opravdu velmi kvalitně provedené.
Jak vypadají mapy ostatních zemí? Budou a kdy a za kolik?[/QUOTE]

Mapy ostatnich zemí by mely byt v lednu 2006
13.12.2005 07:31
Crusader_ce4youJeště se zeptám, zda Aponie bude zahrnovat do map i země Východní Evropy. Byl by to totiž docela průlom a asi by jste byli jediní ve Střední Evropě a myslím, že by jste si tím posílili řady zákazníků. Myslím tím, že většina čechů vyráží na letní dovolenou směr Chorvatsko a podobně a rádi by si Váš soft zakoupili, pokud by i tyto země byly zahrnuty v mapových podkladech.
13.12.2005 08:08
kopacekNo, to je velmi dobrý tip, mapa Chorvatska by se velmi hodila. Asi to bude ale pěkný oříšek, používám právě pro tyto účely navigaci od Garminu s mapou přímou od Chorvatů (AdriaRoute), ale její kvalita je značně diskutabilní. - Zatímco ve Slovinsku je to hodně přesné tak v Chorvatsku se "dějí věci", připomíná mně to pionýrské začátky existencí prvních map v ČR tak asi tři roky zpátky...
Teď na zimu by se hodil balík map, které nabízi výrobci navigací do aut - takzvaný "Alpský balík". Tedy Rakousko, Švýcarsko a alpské části Itálie, Francie a Německa. Stojí to podstatně méně než celé mapy jednotlivých států a přitom to naprosto stačí na zimní lyžařské dovolené.
Jinak už jsem s BOR projel dalších 75 km při navigaci s "Nočním" displejem a musím se přiznat, že mě začíná čím dále více "chytat" 3D navigace a asi ji budu u Dynavixu dosti postrádat. Chtělo si ale zvyknout na to, že je to pohled nejenom z nadhledu ale jako by "dopředu", takže když jsem přímo v křizovatce tak z 3D pohledu se to jeví jako že jsem před křižovatkou. Ale po této "optické korekci" dávám za pravdu příznivcům TomToma, že 3D navigace má něco do sebe.
14.12.2005 11:58
dojamyTakže jsem právě vybalil BOR a bohužel se mi ho nepodařilo ani nainstalovat. Po spuštění be-on-road wizardu s připojeným PDA a kliknutí na "Nainstalovat agenta" se objeví hláška "Není instalován agent, práce se zařízením není možná". Takže jsem zkusil následující kroky, které však také nevedly k úspěchu:

1) Překopíroval jsem obsah CD na disk (viz nějaký předchozí příspěvek)

2) Nainstaloval jsem pro jistotu wizard znovu a to do jiné lokace a požádal o spuštění (je třeba mu dát čas, jelikož spuštění wizarda trvá asi 1 minutu). Kupodivu mi wizard nyní sděluje, že "Agent je instalován" - zřejmě pozůstatek z minulé instalace.

2) Ve funkci "Zvolit cesty" jsem nastavil cestu na adresář kopie na disku (např. C:\bor).

3) Po stiku "Aktualizuj" se v seznamu teprve zobrazí instalace vlastní aplikace

4) Po zaškrtnutí Instalovat a stisku OK se objeví znovu hláška "Není instalován agent, práce se zařízením není možná" a v záhlaví wizardu se v zápětí změní informace, že "Agent není instalován". Po opětovném stisku "Instalovat agenta" se opět zobrazí hláška "Není instalován agent, práce se zařízením není možná".

V tomto bodě jsem se dostal do slepé uličky a čekám na pomoc od Aponie (požadavek o pomoc jsem zaslal webovým formulářem, telefon nikdo nezvedá).

Doufám, že jde jen o dětské nemoci a že kvalita instalačního programu neodpovídá kvalitě samotného produktu.
14.12.2005 12:10
kopacekHm, taky jsem značně bojoval...
Funkce Instalovat agenta spočívá v tom, že to na PDA do úplně kořenového adresáře nakopíruje malý souborek, který se jmenuje nějak jako ...agent.dll (jednoznačně ho identifikujete dle dnešního datumu). Zkuste odpojit PDA od počítače, ručně tento soubor smazat, udělat SR PDA, připojit PDA k počítačí, počkat až si PDA najde ActiveSync, znovu spustit Wizarda a znovu nainstalovat Agenta. Pak už mně to proběhlo zdárně až do konce.
14.12.2005 12:56
dojamyDík za radu. Bohužel jsem v rootu soubor agent.dll nenašel. Mám však pocit, že jsem při instalaci vůbec nezaznamenal, že se mi cokoli kopíruje na PDA...

Nicméně jsem před chvílí dostal vyjádření z Aponie:

"velice se omlouváme, bylo Vám zasláno CD se špatným instalačním softwarem.
Dnes Vám zašleme poštou CD nové, které je již v pořádku.

Děkujeme za pochopení,..."

14.12.2005 12:59
basic_ce4yousoubory dll jsou skryte je potreba si prvni povolit jejich zobrazeni myslim ze to jde v total comanderu
14.12.2005 02:29
kopacek[QUOTE="dojamy"]Dík za radu. Bohužel jsem v rootu soubor agent.dll nenašel. Mám však pocit, že jsem při instalaci vůbec nezaznamenal, že se mi cokoli kopíruje na PDA...

Nicméně jsem před chvílí dostal vyjádření z Aponie:

"velice se omlouváme, bylo Vám zasláno CD se špatným instalačním softwarem.
Dnes Vám zašleme poštou CD nové, které je již v pořádku.

Děkujeme za pochopení,..."

[/QUOTE]

Tak doufám, že problém vyřeší nové CD. Jinak při tzv. Instalaci Agenta je to vlastně tak malinký soubor, že kopírování nejde nijak zaznamenat a ani Wizard o průběhu kopírování neinformuje, prostě po úspěšném překopírovaní na PDA nahlásí, že je agent nainstalován. Jinak, pokud ještě chcete zkoušet, tak ten soubor ...agent.dll (nemůžu si vzpomenout na začátek názvu soboru) je při instalaci zkopírován na pevný disk počítače do adresáře ..\AponiaSoftware\... a ten Wizard ho jenom "sprostě" překopíruje na PDA, takže by to šlo udělat i ručně... Ale asi se oplatí počkat na CD. Já jsem už byl rovněž dost zoufalý z instalace, která mně pár hodin potrápila a modlil jsem se, aby BOR netrpěl stejnou "kvalitou" jako instalační program, ale naštěstí vlastní program je již O.K. (s přihlédnutím k verzi 1.0).
14.12.2005 04:08
dojamySoubor se jmenuje "ppc_setupagent.dll". I když ho smažu a zkusím znovu nainstalovat, tak je vše při starém. Vzdávám to a čekám na opravené CD.
14.12.2005 04:45
RodNoc[QUOTE="dojamy"]Takže jsem právě vybalil BOR a bohužel se mi ho nepodařilo ani nainstalovat. Po spuštění be-on-road wizardu s připojeným PDA a kliknutí na "Nainstalovat agenta" se objeví hláška "Není instalován agent, práce se zařízením není možná". Takže jsem zkusil následující kroky, které však také nevedly k úspěchu:

1) Překopíroval jsem obsah CD na disk (viz nějaký předchozí příspěvek)

2) Nainstaloval jsem pro jistotu wizard znovu a to do jiné lokace a požádal o spuštění (je třeba mu dát čas, jelikož spuštění wizarda trvá asi 1 minutu). Kupodivu mi wizard nyní sděluje, že "Agent je instalován" - zřejmě pozůstatek z minulé instalace.

2) Ve funkci "Zvolit cesty" jsem nastavil cestu na adresář kopie na disku (např. C:\bor).

3) Po stiku "Aktualizuj" se v seznamu teprve zobrazí instalace vlastní aplikace

4) Po zaškrtnutí Instalovat a stisku OK se objeví znovu hláška "Není instalován agent, práce se zařízením není možná" a v záhlaví wizardu se v zápětí změní informace, že "Agent není instalován". Po opětovném stisku "Instalovat agenta" se opět zobrazí hláška "Není instalován agent, práce se zařízením není možná".

V tomto bodě jsem se dostal do slepé uličky a čekám na pomoc od Aponie (požadavek o pomoc jsem zaslal webovým formulářem, telefon nikdo nezvedá).

Doufám, že jde jen o dětské nemoci a že kvalita instalačního programu neodpovídá kvalitě samotného produktu.[/QUOTE]

Pro pana krále to je opravdu tak složité ten postup instalace jak píšete, že se musí instalovat spousta věcí ?

Může někdo uveřejnist obrazovky náhledu na Ostravu a na obchvat Vyškova co tam je nově vystavěn a ještě zobrazení celé ČR jak se vykreslují silnice, města, atd?
14.12.2005 05:11
kopacekInstalace je jednoduchá, ale kvůli pár chybkám se to u prvních CD změnilo v komplikaci, ale jak už tady psal někdo z Aponie tak ode dneška by měli posílat CD, kde už bude vše v pořádku. - Já jsem dnes instaloval BOR na druhé PDA (LX718) a to již proběhlo naprosto hladce (7x klepnutí myší), protože jsem věděl, jak se vyhnout těm chybám. Tudíž u opraveného instalačního CD by to mělo být taky naprosto v pohodě.
Obrazovky se pokusím poslat večer, ale jako hrubou představu vezměte, že mapy jsou totožné jako u Dynavixe (a tím pádem asi jako u poslední verze TomToma) ale s jedním rozdílem, že nejsou naznačeny tzv. bloky budov. Vidíte tedy vektorovou uliční síť, názvy ulic, čísla silnic a body zájmu, které chcete, aby se zobrazovaly (můžete si nechat např. zobrazovat pouze čerpací stanice). Ty bloky budov mně ze začátku chyběly - neměl jsem jistotu, zda jsou vedle vektorové sítě silnic nebo ulic louky, pole nebo baráky - ale jelikož teď už používám pouze 3D pohled, tak mně to vůbec nechybí, protože orientace v aktuálním místě je naprosto dostačující a je opravdu lepší než ve 2D pohledu, byť by měl více informací (např. právě zmíněné bloky budov).
14.12.2005 06:58
P800_ce4youMáme tu první aktualizaci be•on•road.. stahujte přes Wizarda
14.12.2005 07:26
Aponia SoftwareS downloadem aktualizace ještě, prosím, vydržte do zítřka. Bude zaktualizovaný jak Wizard, tak i aplikace be-on-road.

Změny v aktualizaci:
* Be-on-road Wizard
- stabilita - byly odladěny veškeré známé problémy
- nastavení proxy serveru
- oprava instalace aktualizací na zařízení

* Be-on-road
- stabilita - byla odstraněna chyba, která se objevovala pouze v některých případech (způsobovala pád celé aplikace); další chyby se v našich testech ani v reportech neobjevily
- rychlost v navigaci - již nepřepočítává trasu, rychleji se pracuje rolovacím menu

14.12.2005 07:44
pepa_ce4youDovolil bych se tu zeptat aponie, zda počítá s iplementací stahování trafficu v ČR dík
14.12.2005 07:48
Aponia Software[QUOTE="pepa"]Dovolil bych se tu zeptat aponie, zda počítá s iplementací stahování trafficu v ČR dík[/QUOTE]
Ano, máme ve vývojovém plánu implementaci RDS-TMC i GPRS přenosů. Počítáme první polovinu roku 2006.
14.12.2005 09:33
MIlan Kvasnica[QUOTE="Aponia Software"]
Popisná čísla budou do aplikace dopracována. Budou obsažena čísla popisná pro krajská města ČR a bývalá okresní města Středočeského kraje. K číslům popisným se dostanete po aktualizaci, která bude samozřejmě zdarma a bude k dispozici cca do měsíce.
[/QUOTE]

Proč jenom krajská a okresní města?
ZDE: http://forms.mpsv.cz/uir/popis/popis.jsp je ZDARMA k dispozici databáze VŠECH čísel popisných, tak proč budou v be-on-road jenom některá?
15.12.2005 09:34
basic_ce4youTak a ted mi rekni k cemu ti je seznam cisel popisnych kdyz nevis kde jsou? Neboli nekdo to musi prevest upravit ..... to nejde udelat za 5 minut.
15.12.2005 10:37
Kocir[QUOTE="MIlan Kvasnica"][QUOTE="Aponia Software"]
[/QUOTE]

Proč jenom krajská a okresní města?
ZDE: http://forms.mpsv.cz/uir/popis/popis.jsp je ZDARMA k dispozici databáze VŠECH čísel popisných, tak proč budou v be-on-road jenom některá?[/QUOTE]

A myslite, ze to je poskytovano ZDARMA aby to nekdo komercne vyuzil?
Predpokladam, ze by se to autorum co to poskytuji zdarma zrovna moc nelibilo. Nehlede na autorska prava.

Je to stejne jako by jste zkopiroval stranky mapy.atlas.cz a umistil je na sve stranky ci do programu a to prodaval.
15.12.2005 08:18
P800_ce4youDnes byla vydána aktualizace. Instalace opět neproběhla hladce. Toto je poslední černý puntík který be•on•road dávám, protože jsem se rozhodl, že tento produkt vrátím a nebudu se již nervovat. Sem tam kuknu na web výrobce, třeba mě ve verzi 5.0 přesvědčí, že tento produkt je použitelný. Po necelých 14 dnech musím opět zkonstatovat, že TomTom je králem (mimochodem, již v předchozích mapových podkladech byl TomTom lepší)..

Ještě připadá v úvahu Dynavix, nicméně pokud neuvolní trial verzi, byť za pár destikorun, zajíce v pytli kupovat nebudu. Tímto vyzývám Telematix, chce-li mne přesvědčit, že mám koupit Dynavix, ať mi na dva dny poskytne plně funkční verzi. Čekám do 19.12.2005, poté s nadšením dám peníze tomu, kdo mne skutečně přesvědčí (a nikdo jiný než TomTom to zřejmě nebude)..

Mimochodem, nevíte někdo jak korektně odinstalovat be•on•road z PDAčka? V seznamu "Nainstalované programy" se nenachází..

P.S. Rozhodně musím dát jedničku za podporu, kdy řešení problémů s technikem Aponie se protáhlo dlouho do noci. Kéž by každá taková firma se ke svým zákazníkům stavěla takto.. :yes:
15.12.2005 08:31
P800_ce4youMám tu soukromý dotaz, zda TomTom má nějaký trial.. nemá, bohužel však má zřejmě špatnou ochranu svých produktů před piráty. Ano, přiznávám, mám ve svém PDA nainstalovaný TomTom Navigator bez licence, jsem však zvyklý sa SW platit a proto i TomTom dostane své peníze za skvělou práci..

..vybíral jsem mezi TomTom Navigator, Dynavix a be•on•road, čekal jsem na BOR, zklamal mě, dal bych býval peníze českým ručičkám, Dynavix je zajíc v pytli, komu jinému byste dali po těchto zkušenostech své peníze?
15.12.2005 08:40
RodNocTo je teda dost drsné, to už jste myslím druhý zákazník co v této diskuzi odstoupil od smlouvy a program vrací.
Škoda, že sem zatím nikdo nedal žádný screen. Jinak TomTom je dobrý, ale i Dynavix být váma bych nezatracoval. Řekl bych, že dokonce hlasovku má o malinko propracovanější. Počkal bych na verzi 1.4 kde by mělo být 3D a prstové ovládání. Pokud ano tak bych určitě volil Dynavix. Za pár měsíců bude nabízet více jak TomTom. Vyvíjí se totiž strašně rychle a zadarmo.
15.12.2005 08:45
kopacekDnes mám za sebou trasu cca 150 km s BOR a znovu dosti důrazně apeluji na autory, aby se zlepšil stav hlášení odoboček. Na obrazovce ve 3D pohledu je vždy naprosto dokonale vidět, kudy povede další trasa, ale program se značně špatně chová při ukazování odboček (a tím i při hlasové navigaci, kterou preferuji před obrazovkou). - Velmi často hlásí odbočky typu mírně vlevo/vpravo jenom proto, že doprava/doleva odbočuje naprosto nepodstatná ulička a moje trasa vede absolutně rovně. Na druhou stranu blahosklonně mine informovaci o blížící se čtyřproudé křižovatce ve tvaru Y (kdy je třeba řadit se do správného pruhu) a to i v případě, že vaše další cesta nebude po hlavní ale odbočujete na vedlejší. To je dosti nepříjemné. - Dá se to zjistit pohledem na 3D obrazovku, ale na to nemusí být vždy dost času.
Doufám, že v nové verzi se zlepšil (zrychlil) algoritmus přepočtu trasy. - Pouze 15 km před cílem trasy (v centru Brna) jsem opustil naplánovanou trasu (kolona na příjezdové cestě od Rohlenky) ale dalších pokynů od BOR jsem dočkal téměř po 3 minutách (!!!) kdy už jsem projel řadu světelných křižovatek...
15.12.2005 08:49
P800_ce4you[QUOTE="RodNoc"]Jinak TomTom je dobrý, ale i Dynavix být váma bych nezatracoval.[/QUOTE]

Rozhodně Dynavix nezatracuji, naopak, dle zkušenosti uživatelů se jeví býti skvělým navigačním systémem (pravda, kdo si zvykl na 3D, nemůže jinak). Ale jak jsem řekl, nebudu kupovat zajíce v pytli. Dám třeba Telematixu své vydělané peníze, ale ne za základě informací "jedna paní povídala"..
15.12.2005 08:54
kopacek[QUOTE="RodNoc"]... Dynavix být váma bych nezatracoval. Řekl bych, že dokonce hlasovku má o malinko propracovanější. Počkal bych na verzi 1.4 kde by mělo být 3D a prstové ovládání. Pokud ano tak bych určitě volil Dynavix. Za pár měsíců bude nabízet více jak TomTom. Vyvíjí se totiž strašně rychle a zadarmo.[/QUOTE]
Ano souhlasím, nemám bohužel zkušenost s TomTomem, ale z navigací, které jsem vyzkoušel (vestavěná VdoDayton, Garmin, Dynavix, BOR a Wayfinder) na desítkách tisíců km služebních cest osobně stavím na nejvyšší místo Dynavix. A to i před vestavěnou navigaci, která se sice "neztratí" v tunelu, ale nevyvíjí se, zůstane pořád stejná jako v den, kdy člověk převezme auto. Díky BOR jsem poznal, jak strašně moc chybí Dynavixu ovládání prstem a 3D ale pokud to bude v brzké době k dispozici, tak je to téměř ideál. Pak už bude rozhodovat přesnost map a dynamická navigace.
15.12.2005 08:59
P800_ce4youAno, be•on•road má skvěle provedené rozhraní ovládání prstem, i design je velmi povedený (ale přivítal bych třeba qwerty klávesnici)..
15.12.2005 10:03
petr22_ce4youNavigace VDO maji update, a to uz hezkou dobu - navic maji 3D rezim ktery by PDA nejspis nezvladlo

Ad Be on Road - rikam to porad, je to stejne u kazde aplikace - vzdy je vypusten na trh produkt ve stavu, kdy je temer nepouzitelny a v pripade dodavky navigace pro auta by se to rovnalo konci firmy a placeni statisicu Euro. U software pro PDA to ovsem neni tak hrozne - protoze jsou lidi zvykli ze vyrobce chyby casem opravi, coz Aponia i Telematix delaji.

Ad vraceni sw - ve smlouve jsem videl neco o tom, ze vyrobce neruci za vhodnost software k danemu ucelu - tudiz bych si pockal aspon na dalsi update jestli nebudou brutalni chyby branici funkci opraveny.

Ad Dynavix - jejich hlasova navigace je sice bezva, ale pokud budou za produkt i update chtit trojnasobek ceny konkurence (sw stoji 12.000, rocni upsdate co jsem cetl 4000) tak toto nelze povazovat za alternativu Be on Road, rozdil v cene je prilis velky.

Ad pirati - pokud bude vyrobce davat volne ke stazeni update kde se nachazeji spustitelne soubory, je vytvoreni cracku otazkou hodin. Aponii a Telematixem zvoleny zpusob update toto eliminuje, nebot vyzaduje koupeni licence k tomu aby se clovek k programu fyzicky dostal. Jak se ukazuje, ten druhy server na stahovani update SmartMaps byla chyba, stejne tak trial verze. Osobne zastavam nazor, ze update by nemel byt zpetne kompatibilni - treba aby navigacni data byla funkcni pouze v posledni verzi produktu.

Velice pozitivne hodnotim komunikaci vyrobce se zakazniky - Aponia i Telematix na podnety zakazniku velice vstricne reaguji. Mimochodem, existuje jeste vubec Tranis, tvurce nechvalne proslule digitalni automapy PocketKimIrSen ? Od nich jsem nikdy nic neslysel

A posledni vec - Aponia od svych produktu nabizi demoverze, ktere si muzeme bez omezeni vyzkouset (i kdyz demoverze by nemela byt kompatibilni s plnym produktem, to je ejdnoznacne chyba). Dynamixi demoverze vyzaduje investici do noveho PDA.

15.12.2005 11:30
Grachus_ce4youto petr22:
Dynavix nestoji 12000Kc!!! opravdu nevim kdeste to vzal. V teto diskuzi se o tom jiz mluvilo. Dynavix sezenete kolem 7500Kc vcetne DPH a v cene je jiz zahrnuto kompletni vylepsovani (znacne zmenseni map v 1.3 ktera vysla) vcetne toho ze v 1.4 bude 3D a ovladani prstem. Pokud si koupite cely set vcetne PDA tak to vyjde jeste levneji. Co se tyka samotne navigace tak je to spicka stejne jako TT5...
Nicmene mate pravdu v tom ze propast mezi BOR a Dynavixem je velika, jak vidim nejen cenove. Nicmene si myslim ze BOR skvele zaujme misto ktere ztratil Pocketkim na trhu. Bude zatim levnejsi varianta (a o neco horsi v navigaci) ktere chvilku potrva nez se dostane na uroven TT ci Dynavixu... ale urcite to jsou tygr v Aponiii a BOR jeste ukaze drapky :D
16.12.2005 12:58
kopacekHm, takže ani já po dvou hodinách boje nejsem schopen provést aktualizaci BOR. Takže to vzdávám a rovněž si počkám na verzi alespoň 2.0 ale spíše 3.0. Špatná instalace, nefunkční aktualizace... Má to dobrý fundament, ale asi je opravdu ještě čas, než se odstraní prvotní problémy.
16.12.2005 06:30
P800_ce4youNeschopnost aktualizace, mnoho času ztráveného jinde bezproblémovými věcmi atd. atd., to jsou ty černé bodíky, které se u BOR nahromadily a už nejsem schopen je přes počáteční nadšení a a trpělivost snášet.. držím však Aponii palce, mají z čeho vycházet aby v budoucnu uvedli na trh velmi konkureční navigační software.
16.12.2005 08:05
petr22_ce4youTo jsem zvedav, az mi prijde demoverze BOR :-) Jinak zkratky BOR a SM jsou super

Ad Dynavix - cenu jsem vzal v ceniku - pokud mi nekdo za 7500 sezene celou mapu Evropy, budu mu velmi vdecen. Update map ma stat cca 4000 rocne. Oproti konkurenci (BOR, TT) se jedna o znatelne vyssi castku, navic vzpomenme si jak vypada prvni verze Dynavixu.

Ovsem kdyz produkt nelze nainstalovat, opravdu neni neco v poradku - chtelo by to aspon nejaky testing pred vypustenim mezi lidi.
16.12.2005 09:06
tortoise[QUOTE="Grachus"]Dynavix nestoji 12000Kc!!! opravdu nevim kdeste to vzal. V teto diskuzi se o tom jiz mluvilo.[/QUOTE]
Já si to s těmi 12.000 pamatuju dost dobře - Dynavix ČR stál 8000 s DPH a několikrát tu padlo, že cena rozšíření map na celou Evropu bude stát cca 4000, což je dohromady těch 12000. Jestli mezitím Telematixu došlo, že chtít 2x tolik peněz za srovnatelnou, ale spíš v řadě věcí o dost horší aplikaci, zkrátka není nejlepší obchodní tah, to by bylo jedině dobře.

Už mi došlo BOR demo, takže nainstaluju a poreferuju.
16.12.2005 10:29
tortoiseTakže mám tu první postřehy. Všude, ale úplně všude je vidět, jak je to šité horkou jehlou. Možná některý postřeh není úplně přesný, manuál jsem zatím nečetl. Taky budu porovnávat s TT5, kterej znám dobře.

Instalace
I ve verzi 1.0.0.2 je dost neintuitivní a dalo mi trochu práce pochopit, co se má udělat. Teploměr instalace se krátce po startu zastaví. Ze 113MB je totiž celý jeden soubor 90MB a teploměr nepostupuje plynule, ale vždy se posune po zkopírování celého souboru. Když už jsem měl pocit, že to fakt vymrzlo, tak najednou šup, bylo hotovo.

Aktivace
Bez jediného problému.

Ovládání
Je vcelku pěkné, líbí se mi pečlivě dodržovaná možnost ovládání prstem. Co je však oproti TT5 dost mizerné je velikost fontu, protože používá standardní systémový, takže je to sice pěkné na čtení z 20cm, ale už ne ze 40cm za jízdy.

Zobrazení
Graficky pěkné. Krajina má antialiasing (vyhlazování hran), takže to vypadá podobně jako iGo, nicméně je to ještě o několik řádů pomalejší.
- rychlost vykreslování asi 1 obrázek za vteřinu na 400MHz stroji, to je v praxi na nic zvláště u manévrů ve městě
- 3D režim je naprosto úchylnej v tom, že místo aby ukazoval situaci před autem, tak poloha auta je zhruba v 1/3 3D obrazovky, takže zbytečně ukazuje i to, co je dávno za vozem
- jména ulic či obcí jsou na "cedulích" zapíchnutých do patřičného místa, nicméně často se překrývají s ikonou bodu zájmu
- naprosto chybí informace o krajině. V TT5 je vidět, kde je řeka, rybník, les, obec, průmyslová zóna apod., tady nic
+ pro ty, kterým to vyhovuje, je jistě potěšující možnost provozu pouze v 2D režimu, nicméně jak odzoomovat jsem nepřišel

Plánování trasy
Chybí mi možnost volby některého z posledních cílových míst. Dobře se dá nastavit velký počet průjezdních bodů i start navigace (aktuální pozice GPS nebo vybraný bod). Umí pracovat se souřadnicemi.
- "teploměr" ukazující průběh výpočtu trasy je virtuální, když dojde úplně doprava, zase začne běžet znovu,takže je úplně na nic
- výpočet trasy je pomalý
- plánování trasy se nedá přerušit
- vůbec nejde vybrat typ trasy (nejrychlejší, nejpomalejší, optimální)
- není k dispozici shrnutí, jak dlouhá trasa je a kolik zabere času, nicméně dá se to vyčíst po startu simulace
- simulace nejde urychlit
- není možnost nechat si spočítat alternativu nebo objížďku (volba "Uzavírka za x metrů" nebo "Vyhnout se části trasy" v TT5)
- naprosto chybí itinerář
- příšerné vyhledávání v bodech zájmu, jak už tu bylo popsáno

Stabilita
- aplikace se mi jednou odporoučela do věčných lovišť, když jsem stiskl v menu "Plánovač trasy"
- přestala mi fungovat hlasová navigace, i v nastavení po stisku tlačítka "Test" se vůbec nic neděje

Celkový dojem: mapa pouze ČR, zoufale pomalé, hrozně málo funkcí, tohle bych ocenil tak na 1/10 TomToma. Nicméně uvidíme v dalších verzích.
16.12.2005 11:14
Telematix Software[QUOTE="petr22"]Ad Dynavix - cenu jsem vzal v ceniku - pokud mi nekdo za 7500 sezene celou mapu Evropy, budu mu velmi vdecen. Update map ma stat cca 4000 rocne. Oproti konkurenci (BOR, TT) se jedna o znatelne vyssi castku, navic vzpomenme si jak vypada prvni verze Dynavixu..[/QUOTE]
Kdyz uz se to zde resi:
Dynavix CR: 6680 + DPH. Dynavix EUROPE 8235 + DPH. Map upgrade CR>Evropa 1681 + DPH (do konce brezna, pak zrjeme vice).
Cena upgrade na verzi 2006 jeste nebyla stanovena! K dostani jsou i (opravdu) vyhodne OEM verze, ktere muzete koupit s novym PDA HP, FSC, Yakumo a Typhoon.
Dynavix verze 1.4beta s 3D dnes odejde k betatesterum. Pro uzivatele bude zdarma do konce roku. Ovladani prstem bude bud spolecne s tim, nebo hned v dalsim updatu (leden/unor). V nejblizsich dnech bude take zahajen predprodej Dynavix Mobile Europe.
16.12.2005 11:50
petr22_ce4youSrovnani BOR (na trhu 2 dny, verze 1.0), Dynavix 1.4 (na trhu asi rok) a TT 5.21 (na trhu hoooodne dlouho)

Dynavix rozhodne vede (zatim) ve funkcich, nicmene vede take v cene a mam dojem ze BOR s rozsirovanim funkci rozhodne nezustane pozadu. Oba sw maji stejne mapove podklady. Muj zaver: Dynavix ma konkurenci (krome TT)
16.12.2005 11:54
znovu se omlouvám za problémy s instalací.

Obávám se, že problémy jsou způsobeny tím, že jse měl(i) nainstalovanou předchozí reálně špatnou verzi. Je třeba všechno odmazat (jak na PC - Program Files/Aponia Software, tak i na kartě Program Files/Aponia Software/Be-on-road).

Postup instalace:
1.) Instalace agenta (na WM5 je potřeba potvrdit na zařízení)
2.) Pokud Vám Wizard v okne instalace nezobrazuje žádné součásti, je třeba vybrat CD/adresář, na kterém se nachází instalační soubory (např. D:\ nebo v případě Web Package "C:\Program Files\Aponia Software\Be-on-road Web Package"
3.) Pokud chcete instalovat na SD kartu, zaškrtněte políčko pro vyhledávání výměnných zařízení a dejte aktualizovat. Na řádku "Be-on-road" zaškrtněte sloupec instalovat a zvolte cílové umístění.
4.) Po doběhnutí instalace je třeba vrátit kartu do zařízení a kliknout na aktualizovat, aby si Wizard zjistil, že je vše v pořádku nainstalované.
5.) Klikněte na aktivaci a zadejte S/N, dejte ověřit.
6.) Pokud jste produkt koupil u některého z našich dealerů, je třeba se zaregistrovat v samoobsluze na www.aponia.cz. Po registraci Vám přijdou přihlašovací údaje na zadaný e-mail. Tyto údaje vepíšete do připravených políček a dáte zaregistrovat produkt.
7.) Kliknete na tlačítko, které provádí aktivaci produktu. Pokud Wizard napíše, že aktivace proběhla v pořádku, můžete zařízení odpojit a spustit aplikaci na PDA.

Vlastnosti be-on-road:
Zde je seznam prioritních změn, které plánujeme uveřejnit v nejbližší možné době:
* routing
- zrychlení
- možnost přerušení
- ukazování reálného stavu výpočtu trasy
* změna hlášení Y křižovatek
* velikost databází
* alternativní trasa (kliknutím na tlačítko v menu, poté vyberete, jakou vzdálenost z vypočítané trasy má program "vynechat")
* vylepšení autozoom a roztažení mapy v 3D
* možnost jednoduchého vložení waypointu do trasy (při jízdě - bez nutnosti používat plánovač trasy)
* mapy Evropy

Na rozšíření a zlepšení vlastností pracujeme, budou uvolňovány jako update zdarma. Věřte, že na vývoji se usilovně pracuje, produkt se bude dál rozvíjet.

16.12.2005 11:56
petr22_ce4youChtelo by to ovladani hlasem s definici vlastnich povelu (napr. uzavirka, prepocitej trasu a pod.)

Jinak by nevadila aplikace bezici na PC, jako ma treba Alturion.
16.12.2005 04:59
wisp_ce4youPred chvili jsem si nainstaloval demoverzi a ejhle - obdelnicek v levem hornim rohu. Nikde v diskuzi jsem nenarazil na info ze bor neumi realVGA (pouzivam ozVGA).
Zajimave je ze u SM nemam nejmensi problem.
16.12.2005 05:42
tortoiseCo teda po delším hraní hodnotím značně negativně (kromě špatné možnosti zoomování a tudíž horší orientace na mapě) je podrobnost. Hledal jsem tam řadu vesniček, které znám, protože skrz ně projíždíme nebo jsem tam někdy byl. Všechny v TT5 jsou, v BOR jako by se země slehla. No a kvůli ukrutné pomalosti a zoomu se nemůžu ani podívat, zda na mapě jsou (a jen nejdou vyhledávat) nebo zda ani nejsou na mapě. Jsou to vesničky ve středočeském kraji, Moravu jsem nezkoušel.

Když už jsme u toho, zkuste si najít třeba Jesenice. TT5 dá na výběr:
Jesenice (Praha-Západ)
Jesenice (Pribram)
Jesenice (Rakovnik)
Jesenice (Pribram (Pribram)) (fakt to tam je takhle)
Jesenice (Okrouhla (Cheb))

Takže je vcelku hned zřejmé, co hledám. Zatímco v BOR na mně vyjdou (pouze 4) Jesenice bez jakéhokoliv bližšího popisu. Naprosto nemám čanci zjistit, jestli jsem trefil ty pravé, protože ani po nakliknutí - jak jsem již zmiňoval - nemám šanci vidět víc než nějaké 3 okolní silnice, pak zoomovat již nejde.

Jinak hlasová navigace (a navigace vůbec) je celkem příjemná (až na to "mírně vlevo", když je z hlavní odbočka vpravo a já mám pokračovat po hlavní, už to tu párkrát zaznělo). Ale s tím zbytkem budou mít pánové z Aponie hodně moc co dělat, aby to dostali do aspoň trochu použitelného stavu a vůbec jim to nezávidím. Znám to z vlastní zkušenosti - prvotních 80% funkčnosti aplikace stojí cca stejně času (a možná méně) než těch zbývajících 20%. Zvláště když se objeví věci, které je nutno podporovat a které v původní analýze nebyly.

Priority osobně vidím zde:
1. Zrychlit překreslování, a to zcela markantně. I po vypnutí POI a názvů ulic to kreslí zhruba 1 snímek za vteřinu. Pro zajímavost, TT5 běhá vcelku slušně i na 200MHz starém Ipaqu

2. Lepší vyhledávání trasy (teploměr, alternativy, zakázané oblasti, rychlá, krátká a optimální varianta apod.)

3. Lepší zobrazování, ukazovat vodní plochy, lesy, obydlené oblasti apod., takhle jsem byl naprosto zmaten

No a pak milion různých malých dodělávek, zobrazováním oblíbených položek na mapě počínaje přes posunutý 3D pohled až po možnost zadávat i velká písmenka (např. při vytváření oblíbených).

Když jsme u toho, docela mě překvapilo, že když jsem si dal simulovat jízdu v Praze (a to ve městě a nikoliv na magistrále), dle simulace to tam smažil 65km/hod :-/
16.12.2005 09:39
basic_ce4youJe krasne ze existuje .NET aplikace se v nem pisi perfektne bohuzel optimalizovat aplikaci pod .NET tak aby bezela rychle to je orisek drzim palce at to chlapci v Aponie zvladnou rychle protoze jinak jsem s tim programem nadsen, ale kdyz mi rekne odbocte v pravo az po 500 metrech uuuuffff a to mam 400MHz takze sice zadny zazrak ale zase lepsi prumer uvidime az to testnu na 600MHz processoru. Kazdopadne tenhle soft ma velky potencial byt perfektni.

Takze opravuji, zjistil jsem ze pokud dam vykon processoru na max tak program reaguje kupodivu velmi rychle. a zda se ze stiha zitra otestuji. Jiste ale je ze optimalizace prace s pameti a vytizeni procesoru chce doladit.
16.12.2005 10:53
jn_ce4youKoupil jsem demoverzi BOR. Po dvou hodinách pokusů o instalaci jsem toho nechal, jedna věc je z toho ale jistá, kdybych já dělal svoji práci, tak jak ji dělají výrobci tohoto programu, už bych dávno nebyl, protože by se mě logicky všichni zákazníci vyhýbali. Je odvaha poslat něco takového zákazníkovi, kterého bych právě touto demoverzí měl přesvědčit o tom, že jsem vyrobil něco dobře, opak je pravdou. No nic tři sta oželím a v anketě jsem zaškrtnul hlas, že o Váš výrobek nestojím. S tím co dodáváte už ani v budoucnu nechci být přesvědčován, že to je nebo bude dobré. Jestli chcete srovávat to co nabízíte třeba s TT, tak to považuji víceméně již za drzost.
16.12.2005 11:24
basic_ce4youjakych 300 ja platil 113 i s dani a instalace probehla na vybornou bez jendineho zadrhelu na tu muzou byt pysni je zvladnuta prfektne to ani destinator ji nema tak dobrou TomTom by se mohl ucit.
17.12.2005 05:41
jn_ce4you226.- Kč včetně dopravy od General Parcel, dobírkou. To není podstatné. Pokud tvrdíš o instalaci TT, jak by se TT mohl učit, tak bych ti doporučil, kup si ho a pak se jim omluv. Nemyslím si, že jsem počítačový analfabet, zkoušel jsem několik instalací přesně podle popisů a rad od výrobce i tady na fóru.Celkový přístup od prezentace na výstavě, odklady vydání, problémy s instalací od počátku prodeje. Mám prostě ten názor, že se tu nedá mluvit o dobré práci, vůbec ne už o profesionálním přístupu.Je to jenom o vlastních zkušenostech, ty jsi s ním nadšen, já zklamán, ty si ho koupíš, já ne. Nic víc, nic míň.

jn
17.12.2005 06:14
basic_ce4youJestli si ho koupim jeste nevim. Ale proste u tom toma mi vadi ze nemam nad instalaci kontrolu libi se mi ta instalacni utilitka doufam ze se jeji funkce rozsiri do podoby kterou ma destinator ale ze bude zachovana prehlednost. Nerikam nic o tom jak moc je profesionalni neproverit vypoustena CD to se priznam je "trosicku" nesolidni na druhou stranu je to pochopitelne ale nebranim je nevadi mi to protoze ja si ten soft jeste nekoupil a urcite si pockam na doladeni a pokusim se k tomu intenzivnim testovanim prispet. protoze za 113Kc na 14 dnu mi to za to stoji. Kez by konecne byl program schopny funkce za slusne penize a tim co od nej cekam.
17.12.2005 09:16
MLB[QUOTE="Aponia Software"]Dobrý den,

Obávám se, že problémy jsou způsobeny tím, že jse měl(i) nainstalovanou předchozí reálně špatnou verzi. Je třeba všechno odmazat (jak na PC - Program Files/Aponia Software, tak i na kartě Program Files/Aponia Software/Be-on-road).

Postup instalace:
2.) Pokud Vám Wizard v okne instalace nezobrazuje žádné součásti, je třeba vybrat CD/adresář, na kterém se nachází instalační soubory (např. D:\ nebo v případě Web Package "C:\Program Files\Aponia Software\Be-on-road Web Package"
3.) Pokud chcete instalovat na SD kartu, zaškrtněte políčko pro vyhledávání výměnných zařízení a dejte aktualizovat. Na řádku "Be-on-road" zaškrtněte sloupec instalovat a zvolte cílové umístění.
4.) Po doběhnutí instalace je třeba vrátit kartu do zařízení a kliknout na aktualizovat, aby si Wizard zjistil, že je vše v pořádku nainstalované.
6.) Pokud jste produkt koupil u některého z našich dealerů, je třeba se zaregistrovat v samoobsluze na www.aponia.cz. Po registraci Vám přijdou přihlašovací údaje na zadaný e-mail. Tyto údaje vepíšete do připravených políček a dáte zaregistrovat produkt.
7.) Kliknete na tlačítko, které provádí aktivaci produktu. Pokud Wizard napíše, že aktivace proběhla v pořádku, můžete zařízení odpojit a spustit aplikaci na PDA.

Vlastnosti be-on-road:
Zde je seznam prioritních změn, které plánujeme uveřejnit v nejbližší možné době:
* routing
- zrychlení
- možnost přerušení
* velikost databází
* alternativní trasa (kliknutím na tlačítko v menu, poté vyberete, jakou vzdálenost z vypočítané trasy má program "vynechat")
* možnost jednoduchého vložení waypointu do trasy (při jízdě - bez nutnosti používat plánovač trasy)
* mapy Evropy

Na rozšíření a zlepšení vlastností pracujeme, budou uvolňovány jako update zdarma. Věřte, že na vývoji se usilovně pracuje, produkt se bude dál rozvíjet.

[/QUOTE]

Po pročtení reakcí na BOR se začínám obávat zda jsem neudělal s platbou za plnou verzi chybu. Nechápu to, proč je nutné nejprve zaplatit a pak čekat na potvrzení mé platby a pak teprve na odeslání. (Balík na dobírku je také řešení) Myslel jsem že Váš produkt je v použitelném stavu, ale nyní zvažuji zda si vůbec balíček z pošty vyzvednu. Nerad bych bloudil někde v nádherně zasněžené krajině.
Jinak pokud zde uvidím kladné reakce, tak si ho vyzvednu, ale nyní to z mého pohledu je špatné.
17.12.2005 09:54
RodNoc[QUOTE="basic"]jakych 300 ja platil 113 i s dani a instalace probehla na vybornou bez jendineho zadrhelu na tu muzou byt pysni je zvladnuta prfektne to ani destinator ji nema tak dobrou TomTom by se mohl ucit.[/QUOTE]

A v čem by se měl jako TomTom učit?
V čem nemáte nad TomTomem při instalaci kontrolu? Vybirate si postupně věci co chcete instalovat a co ne. Nemusíte instalovat žádné další dodatečné instalační agenty či podpůrné utility do PC aby běžela instalace.

Prosím hoďte už sem někdo ty obrazovky programu BOR, jak tam vypadají mapy a hlavně rozsahy zoomu jak zde kdosi psal. Strašně by mě zajímalo jak vypada mapa bez vykreslených ploch měst, lesů a vodstva. Něvěřím, že to tam není.

Případně hoďte sem i obrázek instalátoru ať vidíme o čem mluvíme a jenom nekritizujeme.
17.12.2005 09:59
tortoise[QUOTE="jn"]Celkový přístup od prezentace na výstavě, odklady vydání, problémy s instalací od počátku prodeje. Mám prostě ten názor, že se tu nedá mluvit o dobré práci, vůbec ne už o profesionálním přístupu.[/QUOTE]

Nechci se tu Aponie zastávat, ale sám jsem z oboru a dokážu si živě představit jejich situaci. Marketing tlačí na uvedení produktu (musí se to stihnout před Vánocema), programátoři jedou jak fretky, ale té práce je tolik, že se to prostě nedá všechno stihnout, tak se pracuje aspoň na těch nejdůležitějších věcech. Testeři díky novým a novým úpravám nemají šanci vše důkladně otestovat a přitom je tu neustále tlak "seshora", že se to musí pustit mezi lidi co nejdřív... A dopadne to tak, že to jakž-takž chodí, někomu taky ne. Člověk by se styděl to pustit, ale nic jiného to nezbývá, protože varianta odložit to a vydat odladěné je z obchodního hlediska ještě horší (propásnou se Vánoce, konkurence získá náskok apod.). Je otázka, zda zvolený kompromis (uvolnění ne úplně dodělané verze řadu lidí neodradí, ale to je holt risk managementu.

Ne že by to zákazníka zajímalo, ten chce za peníze 100% výrobek, ale já bych to ještě nezatracoval a dal jim šanci. Zatím se ke všemu staví čelem a potenciál tam rozhodně je. Ostatně - stejně si to lidi kupují zejména kvůli ceně. Kdo chce maximální podrobnost map a ženský hlas , koupí si za 7500 Dynavix, kdo chce propracované 3D a dokonalou ergnonomii , koupí si TomTom za 5600 a má v tom komplet celou Evropu.
17.12.2005 10:05
RodNocMarketing tlačí? Pokud ano tak je to hodně špatný marketing.
Rozhodně marketing by netlačil na vypuštění něčeho co firmě uškodí. Rozhodně by marketing před uvedením produktu na trh rozjel masivní selfpromotion a recenze.
Podle mě spíše tlačilo ekonomické oddělení.
17.12.2005 10:34
basic_ce4youU tomtoma nemam moznost zvolit mapu kterou chci instalovat to mi vadi. Destinator to je v tomhle smeru zatim kral az na prehlednost. ale to co se v nem da delat s mapama to je parada a hlavne ty mapy funujou uzasne. Jen grafika je vyrazne slabsi. Bohu zel verim ze Be-on-road brzy dosahne na jeho schopnosti a s touhle grafikou a az odladi rychlost budou moct doplnit i dalsi grafiku. BOR neni hotovy produkt ale pockejte chvili a ukaze se co umi.
17.12.2005 10:42
tortoise[QUOTE="RodNoc"]Prosím hoďte už sem někdo ty obrazovky programu BOR, jak tam vypadají mapy a hlavně rozsahy zoomu jak zde kdosi psal. Strašně by mě zajímalo jak vypada mapa bez vykreslených ploch měst, lesů a vodstva. Něvěřím, že to tam není.[/QUOTE]
Fakt to tam není.
Karlův most v Praze v BOR:

To samé v TT5

Odzoomováno v obou aplikacích zhruba na stejnou úroveň:

Ten zoom v BOR bohužel není chyba, od určité vzdálenosti zoomu to vypadá takhle - není tam skoro nic.
17.12.2005 10:42
RodNoc[QUOTE="basic"]U tomtoma nemam moznost zvolit mapu kterou chci instalovat to mi vadi. Destinator to je v tomhle smeru zatim kral az na prehlednost. ale to co se v nem da delat s mapama to je parada a hlavne ty mapy funujou uzasne. Jen grafika je vyrazne slabsi. Bohu zel verim ze Be-on-road brzy dosahne na jeho schopnosti a s touhle grafikou a az odladi rychlost budou moct doplnit i dalsi grafiku. BOR neni hotovy produkt ale pockejte chvili a ukaze se co umi.[/QUOTE]

Já teda nevím, ale u TomToma si také můžete vybrat jakou mapu chcete instalovat. Jenom je pravda, že ČR je součástí okolních států. Ale u Be-On-Road nemáte z čeho vybírat.

A že by mapy nefungovaly? Co tím jako myslíte? Mapy jsou datové podklady, ostatní je program.

Jediné co neumí TomTom je vyřezávání map na PC a export do PDA.

Jinak k větě "počkejte...on ukáže", nezlobte se na mě ale proč by měl zákazník čekat? Teď zaplatitl tak to chce funkční teď. Když to obrátím tak ta věta může znít "Prodejte mě program a počkejte si já vám ho jednou zaplatím".
17.12.2005 10:45
RodNoc[QUOTE="tortoise"][QUOTE="RodNoc"]Prosím hoďte už sem někdo ty obrazovky programu BOR, jak tam vypadají mapy a hlavně rozsahy zoomu jak zde kdosi psal. Strašně by mě zajímalo jak vypada mapa bez vykreslených ploch měst, lesů a vodstva. Něvěřím, že to tam není.[/QUOTE]

Karlův most v Praze v BOR:

To samé v TT5

Odzoomováno v obou aplikacích zhruba na stejnou úroveň:

Ten zoom v BOR bohužel není chyba, od určité vzdálenosti zoomu to vypadá takhle - není tam skoro nic.[/QUOTE]

To je jako fakt? Jak se v tom můžete vyznat?. Hoďte prosím ještě celou ČR (co nejmenší zoom). Má to opravdu pokrytí jako Dynavix, vždyť tam nejsou žádne ulice?
17.12.2005 10:47
tortoise[QUOTE="RodNoc"]Jinak k větě "počkejte...on ukáže", nezlobte se na mě ale proč by měl zákazník čekat? Teď zaplatitl tak to chce funkční teď. Když to obrátím tak ta věta může znít "Prodejte mě program a počkejte si já vám ho jednou zaplatím".[/QUOTE]

Ono toho, co TT5 neumí, je stále docela dost (byť samozřejmě méně než u konkurence), namátkou TMC, více průjezdních bodů jedné trasy, 2D režim s konstatním zoomem, čísla popisná v ČR kromě Prahy a MB apod., taky by ještě mohli zamakat.

Ad čekání - jednou jsem to tu psal. Proč by si někdo měl kupovat BOR? Kvůli množství funkcí to není, kvůli mapovému pokrytí taky ne, kvůli rychlosti taky ne. Prakticky jedině kvůli ceně. Pokud si kvůli ceně místo V8 koupím 1.2HTP, pak s určitou nadsázkou lze říct, že není úplně na místě stěžovat si, že to hučí jak šicí stroj a nejede jak V8.
17.12.2005 10:49
basic_ce4youNo to radim tem co ho jeste nekoupili ;-) nezlob se na mne ja se nehadam jen proste rikam svuj nazor. To ze se mi zadna navigace na trhu nelibi je fakt. Kazdemu neco chybi. Na druhou stranu vychazim z toho jak rychle BOR zvladli takze si rikam ze brzy to muze byt fakt dobry program proto budu sve poznatky posilat do Aponie pokud o to budou stat a az z tohoho bude spickovy program tak ho koupim. Zatim se mi libi jeho vzhled a prehlednost a to uz se opakuji takze se omlouvam opakuju furt to same. Neberte me za slovo priste uz budu davat zase jen konkretni poznatky a ne sva tuseni a predpoklady
17.12.2005 10:50
tortoise[QUOTE="RodNoc"]To je jako fakt? Jak se v tom můžete vyznat?. Hoďte prosím ještě celou ČR (co nejmenší zoom). Má to opravdu pokrytí jako Dynavix, vždyť tam nejsou žádne ulice?[/QUOTE]
Ale tak jistě, že tam ty ulice jsou, ale od určité vzdálenosti zoomu je to prostě nezvládne vykreslovat.
Zde je maximální zoom na ČR:
17.12.2005 10:51
RodNocTady je to samé v Dynavixu.
Ten minimalni ZOOM neni uplně minimalní, pro hezčí obrazovku jsem dal 1x "+".
17.12.2005 10:56
RodNoc[QUOTE="tortoise"][QUOTE="RodNoc"]To je jako fakt? Jak se v tom můžete vyznat?. Hoďte prosím ještě celou ČR (co nejmenší zoom). Má to opravdu pokrytí jako Dynavix, vždyť tam nejsou žádne ulice?[/QUOTE]
Ale tak jistě, že tam ty ulice jsou, ale od určité vzdálenosti zoomu je to prostě nezvládne vykreslovat.
Zde je maximální zoom na ČR:
[/QUOTE]

Takže pokud tomu dobře rozumím, tak sice pokrytí to má, ale v podstatě je program nevykresluje. To je divné. To je přece k ničemu?
17.12.2005 11:00
tortoise[QUOTE="RodNoc"]Takže pokud tomu dobře rozumím, tak sice pokrytí to má, ale v podstatě je program nevykresluje. To je divné. To je přece k ničemu?[/QUOTE]
No to je pravděpodobně jeden z bugů.
17.12.2005 11:07
basic_ce4youtaj este jednou jen svoji myslenku

Podle mne je to kvuli rychlosti prekreslovani a minimalnimu ruseni "nedulezityma" informacema ma to svoji logiku ale na druhou stranu to chapu i mi to vadi. Verim ze s odladenim rychlosti behu aplikace se vyresi i tohle.
17.12.2005 04:40
kopacekFaktem je, že pro hledání v mapě je BOR značně komplikovaný a to především tím, že od určité úrovně zoomu téměř úplně vypne zobrazovaní ulic/silnic (zůstane téměř vždy pouze jediná hlavní). Se zvětšujícím se zoomem naskočí zase vše co je v mapě, ale to už zase člověk nemá téměř žádný přehled o okolí. Bohužel téměř všem navigačním softwarům chybí možnost určit si, od jakého měřítka chci jaký detail zobrazit/nezobrazit na mapě. To (ze mně známých programů) umí pouze Que od Garminu, kde si pro každý typ mapového prvku může uživatel určit, od jakého měřítka se má daný prvek zobrazit.
Naštěstí ale BOR používá pro pohyb v mapě klasické tažení - i po půl roce používání Dynavixu si stále nemůžu zvyknout na to nešťastné klepání pro posun mapy.
Další, co znesnadňuje orientaci v mapě v BOR jsou ony chybějící linie budov, terénu a vody.
Zřejmě autoři dali přednost 3D pohledu před detailností pohledu ve 2D ale snad to v dohledné době vylepší.
18.12.2005 09:08
Ganja_ce4youmusim rict,ze jsem se tak tesil na levny cesky produkt,ale podle reakci tady asi na vzdy zustanu u tomtom,ktery je mile daleko od konkurence..aspon pro me.. navigace s TT je opravdu lahudka
18.12.2005 10:06
LipizzanerMoje postřehy ze zakoupené demoverze:
1) instalace problémová, ale nakonec úspěšná
2) vyhledávání trasy - chybí mi tam navigovat podle místa na mapě - pro mě dost důležité
3) navigační šipka malinká, nevýrazná
4) zpožděná navigace - hrozné, jsem autem o 50 - 100 m před šipkou na mapě
5) mapové podklady - pokrytí výborné, detaily budov a okolí - velmi slabé
6) menu aplikace - vynikající
Závěr pro mě: zatím zůstanui u Tomtoma. (L)
18.12.2005 10:11
MLB[QUOTE="Lipizzaner"]Moje postřehy ze zakoupené demoverze:
1) instalace problémová, ale nakonec úspěšná
2) vyhledávání trasy - chybí mi tam navigovat podle místa na mapě - pro mě dost důležité
3) navigační šipka malinká, nevýrazná
4) zpožděná navigace - hrozné, jsem autem o 50 - 100 m před šipkou na mapě
5) mapové podklady - pokrytí výborné, detaily budov a okolí - velmi slabé
6) menu aplikace - vynikající
Závěr pro mě: zatím zůstanui u Tomtoma. (L) [/QUOTE]

Ono to má i nějaké detaily budov a okolí?
18.12.2005 10:29
KocirPravdepodobne je mysleno zastavba zony mesta a ne primo vlastnich budov. To TeleAtlas myslim ani nema. Jediny kdo budovy ve svych mapach ma je asi jenom polska Automapa, ale ta ma svoje vlastni mapove podklady.
18.12.2005 10:31
basic_ce4youno je tam takove osklive cerne hohraniceni uzemi
18.12.2005 10:36
MLB[QUOTE="basic"]no je tam takove osklive cerne hohraniceni uzemi [/QUOTE]

A ta funkčnost co se týká překreslování je tak děsivá? Doufám že to rozchodí. Měli na to nyní klidnou sobotu a neděli, tak snad na tom dělali. Vycházím z reakcí na počátek Dinavixu.
18.12.2005 10:43
kopacekDetaily budov a okolí nejsou, zobrazuje se pouze uliční síť, názvy silnic a POI. Pro hledání v mapě je to horší, ale při vlastní navigaci podle 3D to nepostrádám. - Tam bych spíše než rozpracování mapových detailů uvítal opravy v hlášení odboček (hodně nadbytečných hlášení verzus chybějící důležité) a také se shodnu v tom, že pozice vozu a hlášení vzdálenosti odbočky je i u mě (hx4700, nejde tedy o hardwarovou "nedostačnost") posunuta cca 100-150 metrů dozadu, což je nepříjemné v případě více odboček za sebou v krátké vzdálenosti.
Drobný námět na opravu pro Aponii: v případě jizdě po dálnici a sjezdu z dálnice (např. za 90 km) je v oblasti informací na displeji zcela zbytečně zobrazena jednak šipka vpravo a pak ještě dvojitá šipka vpravo s číslem sjezdu. Jednak tři šipky jsou opravdu příliš, ale především způsobí to, že z displeje "zmizí" podstatně důležitější údaje: čas příjezdu, čas do příjezdu a vzdálenost do cíle.
18.12.2005 10:50
kopacek[QUOTE="MLB"]A ta funkčnost co se týká překreslování je tak děsivá?...[/QUOTE]
Rychlost překlesování při běžící navigaci je na mém PDA (hx4700) naprosto plynulá, nepostřehl jsem sebemenší problémy. Poměrně dlouho jsem ale čekal na vykreslení změn zoomu při práci s mapou. Zkusil jsem tedy přeinstalovat BOR na moji nejrychlejší CF kartu a hle - problém zmizel, zoomování je podstatně plynulejší, než při instalaci BOR na dosti pomalou SD kartu. Lze tedy jednoznačně říci, že v nynější verzi je BOR velmí závislý na výkonu PDA včetně paměti.
18.12.2005 10:52
basic_ce4youNo mne se v extremni situaci jel jsem 130+ a hlasil mi ze mam za 500m sjet z dalnice tak jsem pridupl na plyn a cekal co se stane (rozhodl sem se ho trosku zmast a jet jinou cestou nez spocetl) a nahlasil mi ze mam odbocit az po 500 metrech je pravda ze jsem mel v te chvili vykon na automatiku a bez nabijeni navic s minimem pameti. trasu poak prepocitaval jeste kdyz sem dojizdel k dalsimu sjezdu a tak tak mi stihl nahlasit at sjedu. Po uvolneni pameti ma rozptyl uz jen nejakych 50-150m jak uz tu padlo. Na druhou stranu uz se mi potom nestalo aby odbocte nahlasil az za odbockou ale vzdy to nahlasi temer presne. Vypocetni engine chce take zlepsit jak v logice trasy tak rychlosti ale uvidime.
18.12.2005 11:18
MLBTak to jsem na to zvědavej. Děkuji za informace.
19.12.2005 07:28
tortoise[QUOTE="kopacek"]Rychlost překlesování při běžící navigaci je na mém PDA (hx4700) naprosto plynulá, nepostřehl jsem sebemenší problémy. Poměrně dlouho jsem ale čekal na vykreslení změn zoomu při práci s mapou. Zkusil jsem tedy přeinstalovat BOR na moji nejrychlejší CF kartu a hle - problém zmizel, zoomování je podstatně plynulejší, než při instalaci BOR na dosti pomalou SD kartu. Lze tedy jednoznačně říci, že v nynější verzi je BOR velmí závislý na výkonu PDA včetně paměti.[/QUOTE]
Mám HP rx3715 (čili 400MHz CPU Ťamťung + 64MB RAM) spolu se 150x SD kartou A-Data. Vykreslování i zoomování je brutálně pomalé, zhruba zmiňovaný obrázek za vteřinu. K mému překvapení se to nezrychlilo ani po vypnutí zobrazování názvů ulic.
Při vlastní navigaci to škube úplně stejně a BOR je tak o 4-6 vteřin za realitou, což je zvlášť ve městě na zabití.
19.12.2005 09:05
gevalimPro me obecne BOR skoncil pote, co jsem zjistil, ze nebydlim nikde. Ziju v pekny p...., ale Jesin neni ani v databazi adres, ani na mape... Vzhledem k tomu, ze GPS navigaci neportebuju k tomu, abych trefil do Ceckych Budejovic, ale do malych vesnicek, je to pro me vyresene.

Ale i s timhle zaverem musim Aponii podekovat za to, ze poskytuji ke svemu produktu demoverzi!
20.12.2005 04:10
jiří šumanTak se dnes od 9 hodin trápím s instalací Be-on-readu.Vždy se dostanu jen k"INSTALACE".A tím to končí.Podotykám,že mám jen zkušební verzi za stovku.Ale autoři by se měli zamyslet jestli stojí uvedení nové verze za každou cenu za zkažení jména.Nechat nás testovat nějakej nedodělek a ještě si za to nechat platit?Mohl jsem stovku a půl dne času užít jinak.:evil:
20.12.2005 04:27
petr22_ce4youAd mapy - lidi, vazne si myslite ze za to ze na mape od TeleAtlasu neni nejaka vesnicka, ze je to chyba Aponie ?

Ad instalace - vcera jsem to instaloval, jde to nainstalovat v pohode v PC jednak do PDA, tak na pametovou kartu. Musi se jenom vybrat zdroj pro instalaci, zaskrtnout produkt a zvolit cil. Ono se to v podstate z toho CD vicemene jen kopiruje.

Zajimala by me jedna vec - v napovede je napsane, ze BOR jde pouzivat soucasne na 3 PDA. Ja celou dobu myslel, ze ze jsou tri aktivace bez ptani proc, a ne ze na trech PDA soucasne.
20.12.2005 04:42
gevalimCo se tyce map, tak ty ja (potencialne) nekupuju od teleatlasu, ale od Aponie. Takze to rozhodne chyba Aponie je. A kdyz potrebuju mapy s kdejakou vesnickou, tak co bych asi tak s BOR delal? Koncim, tohle pachne flamewar...
20.12.2005 05:24
petr22_ce4youAha, takze Aponie ruci za to ze tam TeleAtlas nema chyby :-)

Nicmene mam dojem ze pri znamem pristupu Aponie budou chyby velice rychle vychytany. Mimichodem, premyslel uz nekdo o te hlasove ovladane navigaci ? VDO to ma uz jako standard

Taky by me zajimalo, kolik bude stat rocni update map - vec je to celkem podstatna
20.12.2005 06:15
Ivanm_ce4youMusim souhlasit s tim, ze se kupuje/spis tedy nekupuje/ produkt od Aponie. A je jen na nich, jake mapove podklady koupi. I kvalita map. podkladu je jiste zavisla na cene a obracene. Takze kupujiciho nezajima nejaky Teleatlas, kdyz od nich nekupuje.
Pokud koupim auto X, kam automobilka dava motory od Y a ty budou spatne, taky nikoho nebude zajimat problem pri vyrobe motoru, ale proste bude spatne auto.
Takze ano, automobilka X ruci za to, jaky motor, dava do sveho auta X.
Aby nebyly nejake obce v rejstriku, nic moc, ale aby nebyly ani na mape...
Aponie tedy ruci. Ve vysledku se to projevi tim, ze to lidi nebudou kupovat.

[QUOTE="petr22"]Aha, takze Aponie ruci za to ze tam TeleAtlas nema chyby :-)

[/QUOTE]
20.12.2005 06:48
tortoise[QUOTE="petr22"]Ad mapy - lidi, vazne si myslite ze za to ze na mape od TeleAtlasu neni nejaka vesnicka, ze je to chyba Aponie ?[/QUOTE]

Pokud ta samá vesnička na podkladech Teleatlasu v TT5 nebo Dynavixu je, tak to asi bude chyba Aponie. Nebo to nemusí být chyba, ale v rámci maximálních úspor nakoupili levnou verzi nepodrobných map.
20.12.2005 07:46
Chroust_ce4you[QUOTE="jiří šuman"]Tak se dnes od 9 hodin trápím s instalací Be-on-readu.Vždy se dostanu jen k"INSTALACE".A tím to končí.Podotykám,že mám jen zkušební verzi za stovku.Ale autoři by se měli zamyslet jestli stojí uvedení nové verze za každou cenu za zkažení jména.Nechat nás testovat nějakej nedodělek a ještě si za to nechat platit?Mohl jsem stovku a půl dne času užít jinak.:evil: [/QUOTE]

Taky jsem měl dnes stejný problém, ale už se mi to podařil do PDA dostat. Po několika instalacích jsem zkusil celou složku překopírovat ručně, sice se také posléze odinstalovala, ale při další instalaci již bylo vše OK.

Několikrát tady bylo již opakováno, aby Aponie se zamyslela na INSTALACÍ a stále je to marné.:((
20.12.2005 08:09
jiří šumanMůžete mě to ještě přiblížit?Ručně jste celý soubor zkopíroval do PDA a tam spustil?
20.12.2005 08:23
Chroust_ce4youZkopíroval jsem celou složku kterou já mám nainstalovanou v Program Files. Protože jsem program stahoval z netu. Ale na CD musí být taky. Jmenuje se INST_DATA! Celé to zkopíruj a pak by se to mělo ukázat v tom BOR wizardu, pak už jen aktivace a je vše hotovo!
21.12.2005 09:26
petr22_ce4youStaci prekopirovat z CD do Program Files\Aponia\Be on Road a pusti

Nicmene, na emulatoru PDA se to kousne pri startu :-)

Ad mapy - ze by dvojnasobna cena Dynavixu obsahovala 2x vic vesnic ?
21.12.2005 09:50
jiří šumanPo 24 hodinách jsem se dostal k aktivaci./Po ručním kopírování,několika restartech/Tam jsem se opět kousnul."Nepodařilo se ověřit aktivační číslo"Dokonce jsem se dovolal na Aponii.Servisák není přítomen.Asi nakupuje dárky.Takhle jsem si připadal,když jsem kupoval za bolševika Škodu 105/DODO _ dodělej doma/HRŮZA!!!!!!!!:evil: :no: :evil: :no:
21.12.2005 09:56
petr22_ce4youLidi jak to delate ?

To to fakticky nejde nainstalovat ? Jen tak ze srandy jsem skusil instalaci asi na 5 PC, a jde to vsude naprosto perfektne jak primo do PDA, tak pres ctecku

Muzete nekdo napsat na jakem PC/OS se to nedari ?
21.12.2005 09:56
Crusader_ce4youto Petr22: přestaň už tady pálit do Dynavixu. Cenová politika je věcí každého výrobce a vše se potom odrazí na výsledcích prodeje. Nevím, co tě na Dynavixu pořád hlodá. Lidé co si ho koupili jsou po pár updatech ve většině spokojeni. A ještě k tomu to do této diskuze nepatří. Je tu prostě jednoduché pravidlo. Zdá se ti něco drahé?? Nekupuj to. Prosím již bez dalších příspěvků, obsahujících jiný produkt než ten, pro který je diskuze vytvořena. Chcete-li porovnávat vlastnosti produktů, vytvořte si samostatné vlákno, mě osobně to ale přijde nesmyslné a vždy to bude porovnávání neporovnatelného.

Díky.
21.12.2005 10:04
jiří šumanMě to nejde na MDA Compactu.Podotýkám,že mám zkušební verzi staženou z jejich stránek.Instalace mě nešla vůbec,po ručním překopírování jsem se dostal k aktivaci.Dál už zase ne.
21.12.2005 10:13
petr22_ce4youDelam si srandu, ne ? viz :-)

Mapove podklady ktere pouziva Dynavix a BOR mame k dispozici taky, a ta zminovana obec v tech mapach je. Kde je chyba - netusim. Pro mapy od Teleatlasu je k dispozici pomerne dost opravnych verzi, ktere jsou distribuovany prubezne. Kdyby to mel platit zakaznik, tak se asi zblazni (proto ten oficialni update 2x nebo 4x rocne)

Docela by me zajimalo, proc BOR nechodi na emulatoru PDA a SM jo (tam je dokonce jedna vlastnost ktera by se Aponii vubec nelibila). Podle zkoumani to vypada, ze instalator neudela nic jineho nez ze prekopiruje INST_DATA do adresare Program Files\Aponia\Be on Road. Pri prvnim spustenim si pochopitelne rekne o aktivaci.

Skoda ze se aktivace musi delat pres ten jejich software, kdyby na to byl na webu nejaky udelator myslim ze by to vyresilo spoustu problemu

21.12.2005 10:18
PavluchaAktivaci (demoverze) jsem musel s jejich technikem řešit telefonicky. Bylo mi řečeno, že na některých PDA mají s aktivací ještě problém. Aktivační kód mi "spočítal" ihned a sdělil telefonicky.
Ačkoli je podpora Aponie schopná okamžitě problémy řešit, myslím si, že uvedením takto "dopracovaného" produktu si firma lepší jméno nevybuduje.

Zajímalo by mně, jestli je tak velkej problém zapůjčit si od svého obchodního partnera (Sunnysoft, AH Mobile a další ...) těch 10 PDA, které se vyskytují nejčastěji, na nich vše otestovat a pak na svých stránkách vystavit něco jako "Compatibility list".

Vlastní běh programu ... no, tady asi jen pár věcí, na které jsem zatím během jednoho dne testování (v Praze) narazil:

- rychlost: u mně OK (Qtek9000)
- nechápu přepočítání trasy - schválně jsem sjel z vypočítané trasy a než ji přepočítal, nutil mně se otočit. Přitom se dalo vrátit se zpět na původní trasu cca po každých 50-ti metrech
- hlasitost je opravdu nešikovně řešena
- no a zatím poslední věc - náměstím a křižovatkou Anděl se prostě jen tak projet nedá ...
21.12.2005 10:21
petr22_ce4youTakhle se chovaji i SmartMaps - jakmile clovek sjede z trasy, neustale trvaji na navratu stejnou cestou az do chvile, kdy je jinou cestou kratsi nez zpet

Do dalsiho update bych uvital ze otoceni bude povazovat pouze v pripade, ze vjedu do slepe ulice. Pocitani trasy smerem dopredu povazuju za samozrejmost.

Ad aktivace - ten algoritmus overujici SN PDA a aktivacni kod by mel fungovat vsude stejne (krome emulatoru)
21.12.2005 10:29
Aponia Software[QUOTE]
Několikrát tady bylo již opakováno, aby Aponie se zamyslela na INSTALACÍ a stále je to marné.:(( [/QUOTE]
Na instalátoru samozřejmě pracujeme, ale bohužel to není záležitost na jeden den. V co nejkratší době vydáme novou verzi instalátoru, který bude celý přepracovaný a hlavně intuitivní. Problém je, že některá nefunkčnost instalátoru se projevuje pouze na některých PC. Testovali jsme to na cca 10 pc + cca 8 typech pda a instalace vždy proběhla bez problému - o to hůř se provádí testování.

[QUOTE]
Ad mapy - lidi, vazne si myslite ze za to ze na mape od TeleAtlasu neni nejaka vesnicka, ze je to chyba Aponie ?
[/QUOTE]

Tohle je opravdu chyba u nás, na které pracujeme. Vesničky jsou sice v mapě vykreslené, ale některé není možné naleznout v hledání. Je to způsobeno tím, že některé jsou uvedeny v datech jako část obce, nikoliv jako samostatný celek. Tato chyba bude opravena v release, který vydáme počátkem ledna. Dále bude obsahovat předělané vrsty (zobrazování detailů ve vyšším pohledu, možnost zoomu na celou republiku atp.)

21.12.2005 10:34
petr22_ce4youJa rikal ze chyby budou opravene - tomu se rika spravny pristup

Slo by upravit prepocitavani trasy, aby program preferoval pokracovani ve smeru jizdy ?
21.12.2005 10:40
Aponia Software[QUOTE="petr22"]Ja rikal ze chyby budou opravene - tomu se rika spravny pristup

Slo by upravit prepocitavani trasy, aby program preferoval pokracovani ve smeru jizdy ?[/QUOTE]

Tato "vlastnost" bude poopravena ihned v dalsi verzi (pocitame zacatek unora). Je v baliku uprav, ktere se tykaji routingu. Vypocitani trasy bude zrychleno a jako vystup bude mozne zvolit nejkratsi a nejrychlejsi trasu. Prepocitani trasy i v teto chvili pocita trasu podle smeru jizdy, nicmene pokud je pro vas vyhodnejsi se vratit na puvodni trasu, tak vas nuti se otocit. Vse bude vyreseno ve zminovane verzi.

Lednova verze bude dale obsahovat:
- lepsi hledani v POI
- zobrazovani okresu u mest (pri hledani)
- lepsi vykresleni mapy v 3D
21.12.2005 10:47
petr22_ce4youCiste matematicky bude navrat vyhodnejsi vzdy, pokud trasa zpet bude kratsi nez trasa rovne kupredu, takze mohou vzniknout situace ze treba 10-15 km jizdy bude program neustale pocitat trasu dozadu.

Ja spis myslel (muze to byt i vypinaci) aby program vzdy prepocitaval trasu ve smeru jizdy bez ohledu na to, ze je to zpet kratsi. Se SmartMaps jsem se dostal do spousty situaci, kdy v tu chvili byla navigace nepouzitelna, protoze neustale trvala napriklad na neprujezdne trase a nenechala si vysvetlit ze chci jet okolo.
21.12.2005 10:54
Aponia Software[QUOTE="petr22"]Ciste matematicky bude navrat vyhodnejsi vzdy, pokud trasa zpet bude kratsi nez trasa rovne kupredu, takze mohou vzniknout situace ze treba 10-15 km jizdy bude program neustale pocitat trasu dozadu.[/QUOTE]
To ano - ve většině případů. Proto se otočení počítá, jako kdyby jste jel ČAS ZPĚT + xMINUT (nebo xKILOMETRŮ) - je to forma penalizace otočení v případě počítání trasy.
21.12.2005 10:54
basic_ce4youTreba destinator na to ma funkci Disable U-turn. coz je skvele.
21.12.2005 10:59
petr22_ce4youTohle jsem myslel - zakazat navrat stejnou trasou zpet
21.12.2005 11:22
kopacek[QUOTE="basic"]Treba destinator na to ma funkci Disable U-turn. coz je skvele.[/QUOTE]
Ano, to je skvělá vlastnost, Disable U-turn má i Que od Garminu, lze to vypnout/zapnout kdykoliv během navigace, to by myslím vyřešilo onen problém "tvrdošíjného" návratu nebo návratu, který sice zcela matematicky je výhodnější ale přesto je potřeba jet "dopředu". - Při dynamické navigaci (změna trasy kvůli dopravním problémům, např. totální zácpě) je totiž vždy třeba jet dopředu, protože návrat zpátky by opravdu nic nevyřešil. ;)
21.12.2005 11:39
KocirTomTom to mozna resi jeste lepe. U-turn pouziva jenom v nejhorsich pripadech.
a) bud opravdu jedete super spatne nebo jednosmerka
nebo
b) nebo by se trasa hodne prodlouzila, ale pokud chvili ignorujete tak se pak prepocita smerem dopredu, takze jakoby pozna, ze u-turn nechcete udelat a prizpusobi se.
21.12.2005 11:39
tortoise[QUOTE="Aponia Software"]Vypocitani trasy bude zrychleno a jako vystup bude mozne zvolit nejkratsi a nejrychlejsi trasu.[/QUOTE]

Když už to budete dělat, použijte prosím nějaký inteligentní algoritmus na volbu "optimální trasa". Negativní zkušenost s TomTom:
- nejkratší trasa vede skrz nechutně necivilizované cesty, nicméně vypočtena jako 55km, 57 minut
- nejrychleší cesta vypočtena jako 75km, 56 minut
- v reálu cesta po normálních silnicích je cca 57km a trvá zhruba stejně dlouho, jako ta nejkratší

Abych kvůli ušetřené jedné minutě jel nejrychlejší trasu a skoro o 50% delší, to opravdu nemá smysl. Nejhorší na tom je, že to nezjistím dříve, než pokud si nechám vypočítat obě alternativy, což zdržuje.

Takže udělat navíc variantu optimální, která vybere trasu, jež je
- skrz slušné komunikace
- třeba i o něco časově náročnější (např. o 10%), ale zase o (např.) více než 20% kratší. Tak nějak bych si to zhruba představoval.
21.12.2005 12:32
niky_ce4youPodle me by bylo mnohem lepsi, kdybych zadal cestu z bodu A do bodu B a pak vyskocilo okynko s informacemi:

Varianta 1 - 57 km/40 minut
Varianta 2 - 70 Km/ 30 minut
Varianta 3 - 60 Km/38 minut

A uzivatel by zvolit bud tu nebo tu...
21.12.2005 12:36
basic_ce4youTo by ale i pri extreme rychlem vypoctu znamenalo desnou dobu. I vemi rychlemu destinatoru (zase ho sem taham ale mam ho rad) tohle trva par sekund
21.12.2005 01:15
tortoise[QUOTE="basic"]To by ale i pri extreme rychlem vypoctu znamenalo desnou dobu. I vemi rychlemu destinatoru (zase ho sem taham ale mam ho rad) tohle trva par sekund[/QUOTE]
No, osobně se přiznám, že si radší minutu počkám na nabídku variant (což mi přijde velmi dobrý nápad), než abych pak kvůli ušetřené minutě (v nejrychlejší variantě oproti nejkratší či optimální) najel navíc 50km.
21.12.2005 01:19
petr22_ce4youMohlo by to byt vypinaci

BOR by tak v tomhle vyhodu pred konkurenci
21.12.2005 02:58
kopacekHm, určitě by varianty tras mohly být zajímavou možností, ale je to naprostá prkotina proti tomu, kdyby taky u nás už někdo konečně rozchodil jakoukoliv dynamickou navigaci. - Všechny i sebe lépe spočítané trasy se nakonec stanou bezvýznamné, pokud projíždíte krajské město dvě hodiny nebo jste hodinu bez pohybu na dálnici. Měl jsem možnost projezdit cca dvacet tisíc km po přeplněných německých silnicích s dynamickou navigací v autě a to je neuvěřitelná věc, projet ty tisíce km bez jediného stresu v kolonách nebo zácpách...
21.12.2005 03:03
tortoise[QUOTE="kopacek"]Měl jsem možnost projezdit cca dvacet tisíc km po přeplněných německých silnicích s dynamickou navigací v autě a to je neuvěřitelná věc, projet ty tisíce km bez jediného stresu v kolonách nebo zácpách...[/QUOTE]
To je sice pravda, ale maximum, co proto Aponie může udělat, je doimplementovat TMC. Zbytek (dle mně zásadní část problému) už na nich nezávisí.

Ostatně myslím, že by bylo pro nás všechny užitečnější, kdyby výrobci implementovali TMC a společně (protože jsou sice konkurenti, ale zároveň jsou "jedna rodina" proti alternativě papírové mapy) prosadit jeho používání. Aby si každý výrobce navigace dělal vlastní řešení, navíc přes GPRS, které opravdu v autě nemá každý (že, TomTome!), tudy myslím cesta nevede, resp. je to nejhorší možné řešení.
21.12.2005 06:49
niky_ce4you[QUOTE="basic"]To by ale i pri extreme rychlem vypoctu znamenalo desnou dobu. I vemi rychlemu destinatoru (zase ho sem taham ale mam ho rad) tohle trva par sekund[/QUOTE]

Proc by to melo trvat desnou dobu? Vzdyt staci tak 2 az 4 moznosti, vice neni potreba. Co si budeme rikat - kdyz planujeme trasu, tak stejne vyzkousime jak nejkratsi, tak i nejrychlejsi variantu. Abychom je mohli porovnat.

BOR by tohle mohl udelat znova, a zobrazit vysledky, bez zmeny nastaveni, klikani a pamatovani si hodnot jednotlivych varianta.
21.12.2005 07:30
basic_ce4youNo to je sice pravda ja se na tu trasu ale vetsinou jeste podivam, protoze navigace jsou schopne vymyslet extra trasy a cas ani vzdalenost v tom nehraje roli. Pokud by to pocitalo rychlosti destinatoru pak by to zvladlo dve trasy za dobu za kterou to spocte TomTom coz by bylo fajn mozna s nahledem na itinerar. ale pocitalo-li by to rychlosti tom toma tak cesta do genku by se pocitala 4hodiny a to bych asi vyrostl. aler jo byt to vypinatelne bylo by to super ale jek rikam i s nejakou moznosti nahledu. vybrat jednu mrknout zpet mrknot na druhaou a pak dat navigate ->
21.12.2005 07:54
jn_ce4you[QUOTE="basic"]No to je sice pravda ja se na tu trasu ale vetsinou jeste podivam, protoze navigace jsou schopne vymyslet extra trasy a cas ani vzdalenost v tom nehraje roli. Pokud by to pocitalo rychlosti destinatoru pak by to zvladlo dve trasy za dobu za kterou to spocte TomTom coz by bylo fajn mozna s nahledem na itinerar. ale pocitalo-li by to rychlosti tom toma tak cesta do genku by se pocitala 4hodiny a to bych asi vyrostl. aler jo byt to vypinatelne bylo by to super ale jek rikam i s nejakou moznosti nahledu. vybrat jednu mrknout zpet mrknot na druhaou a pak dat navigate -> [/QUOTE]

Už si fakt toho TT alespoň od někoho vem na vyzkoušení, ať víš o čem píšeš.
21.12.2005 08:18
basic_ce4youJa vim o cem pisu je vazne vyrazne pomalejsi ale to sem nepatri, pravda mel sem jen verzi 5.0 a ta byla hrozna, Graficky super ale rychlosti a spoustou neprijemnych vlastnosti hruza. na nx4700 nejala vubec cekam na 5.2 uz sem ji chtel koupit ale v sunnysoftu ji nemeli takze jsem ji nekoupil. takze zatim mi staci destinator ktery je skutecne suverenne nejrychlejsiu je to dano tim ze ma minimalizovanou grafiku
22.12.2005 09:01
niky_ce4youTak jsem vyzkousel BOR verze 1.0.2 a me potrehy jsou nasledujici:
- instalace mi prisla zmatena. Prvne spustite ten 113 MB exe soubor. Ten neco nainstaluje a pak na vas vyskoci okynko, kde musite nainstalovat nejaky Framework 1.1. Kdyz to probehne, musite spustit dalsi instalaci, ktera vam nainstaluje nejakeho BOR Wizarda. Pomoci nej se pravdepodobne program instaluje do PDA. No, tzuto cast shrnu. Rozhrani Wizarda je zmatene a neintuitivni, nakonec jsem spustil kopirovani, jenze to trvalo siiiiiiiiiilene dlouho. Kdyz jsem se prepnul do jineho okna ve Windows, okno Wizarda se mi uz neobjevilo a nevedel jsem tedy, v jakem stavu je kopirovani souboru. Kdyz to trvalo asi 20 minut, ztratil jsem trpelivost, shodil to, a nakopirovat do PDA celou slozku, kterou jsem mel v Program Files. Bylo to tam za par sekund. Nechapu, proc je pro aplikaci PDA nutne instalovat Framework a vymyslet vlastni instalacni rozhrani. Abych si mohl zvolit, zdali se mi program nainstaluje do PDA nebo na kartu? To dela i ActiveSync a nezatuhava pritom.
- Navigace po Brne probihala OK. Silnou chybou programu je, ze sipka ukazujici vasi pozici je VELMI MALA a navic ma nevhodnou barvu. Vyznacena trasa je totiz hneda, a sipka je tmave hneda. Fakt blba kombinace :)
- Nevyhovuje mi prubezne zoomovani pri navigaci. Kdyz jedete rychle, mapa se oddali a naopak. Jsem zvykly z KIMu na jedno meritko, ale budiz, dokazal bych s tim zim. Jenom mi to melo probihat podstatne rychleji (to zoomovani)
- V teto verzi je BOR naprosto nevhodny pro delsi trasy. Zkusmo jsem zadal svoji oblibenou trasu Brno - Sluknov (300km). BOR ji pocital na muj vkus docela dlouho, nehlede na to, ze s programem se pak prakticky nedalo nic delat(!!). Proste jste mohli klikat na tlacitko Menu ci jine tlacitka,aby to nic nedelalo. Nebo neco udelalo, ale az za nekolik minut. Proste PDA je ve stavu blizkeho vytuhnuti. A to mam docela vykonne CPU (520 MHz). Navic mi SILNE vadi, ze si nemuzu zobrazit celou trasu (v tomto pripade celou republiku), abych vedel, kudy trasa alespon priblizne vede. Se zapnutymi placenymi useky ma trasa kolem 297 Km a doba jizdy pres pet hodin. Jenze, nevim KUDY vede. To je mi k nicemu. Kdyz jsem placene useky vypnul, trasa bylo kilometrove stejna, doba jizdy kolem 32 hodin (!!!!!!!!!!!). Opet jsem nebyl schopen zjistit, kudy ta trasa vede, nehlede na to, ze se s PDA prakticky nedalo nic delat (viz ty "brutalne zpomalene reakce").

Budu to zkouset jeste dale, ale k BORu jsem ponekud skepticky.
22.12.2005 10:59
petr22_ce4youTo priblizovani/vzdalovani mapy je zcela bezna a velice vitana funkce - kdyz jedu rychle, vidim kus pred sebe, kdyz stojim na miste na svetlech, vidim celou krizovatku zvetsenou. Treba u TomToma to funguje perfektne, vzdalovani/priblizovani krasne plynule.

Nektere programy to maji vypinatelne (map auto zoom on/off).

Jedno meritko je dost spatne (budto vidim 10m pred auto nebo nevim kudy na krizovatce), (ne)schopnost programatoru PocketKimu takovou vec implementovat (pri rychlosti PK skoro nemozne) netreba komentovat. Ovsem nez aby dana funkce fungovala spatne (pomalu a cukane) je lepsi ji tam nemit vubec.

Ad Framework - pod nim bezi cela ta PC aplikace, z hlediska funkce je to zcela zbytecne. To je holt lenost programatoru - pouzijes nejnovejsi Visual Studio .NET, a vysledny produkt uz se bez dalsich knihoven neobejde.

22.12.2005 11:39
niky_ce4youMe to moc nevyhovuje. Proste jedu pri jednom meritku a pokud potrebuji zvetsit meritko, klepnu do kurzoru (v pripade KImu). Kdyby ovsem zvetsovani/oddalovani bylo fakt plynule, asi by mi to vyhovalo take :)
22.12.2005 11:53
petr22_ce4youPK ma to meritko nekde uprostred (neni na nem videt dal dopredu), 3D navigace ovsem v normalnim rezimu (tzn vzdaleny pohled) neni natolik podrobna, aby se podle ni dalo poznat kudy projet krizovatku. Kdyby se to melo ovladat rucne, muselo by ve meste kazdych par metru mackat + a -.

Mimochodem, nema uz nekdo nejake videa z BOR ? Uz se to prodava 14 dni a recenze nikde
22.12.2005 12:16
RSteinTo Petr22: Prominte, ale placate nesmysly. Compact .Net Framework nema nic spolecneho s nejnovejsi verzi VS.NET - i v nem jdou delat nativni aplikace.

CF autori pravdepodobne pouzili kvuli snazsimu programovani a automaticke sprave pameti. Sam bych CNF na tento typ aplikace asi radeji nepouzil, coz rikam jako clovek, ktery (Compact) .Net Framework opravdu miluje ...:D
22.12.2005 12:26
niky_ce4you[QUOTE="petr22"]PK ma to meritko nekde uprostred (neni na nem videt dal dopredu), 3D navigace ovsem v normalnim rezimu (tzn vzdaleny pohled) neni natolik podrobna, aby se podle ni dalo poznat kudy projet krizovatku. Kdyby se to melo ovladat rucne, muselo by ve meste kazdych par metru mackat + a -.

Mimochodem, nema uz nekdo nejake videa z BOR ? Uz se to prodava 14 dni a recenze nikde[/QUOTE]

PK nema 3D rezim. To meritko PK se da nastavovat velmi jednoduse, kurzorem nahoru a dolu. Pouzivam to tak porad a nemam s tim problem, nehlede na to, ze PK umoznuje zmenit meritko v pripade prijezdu do krizovatky.

Recenze bude. Ale az tak v lednu, na mobilmanii.
22.12.2005 12:28
petr22_ce4youOT: Nikde nepisu ze Frameworks a Visual Studio .NET ma nejakou spojitost, takze ani nemuzu placat nesmysly. A fakt, ze instalor jde udelat aniz by Frameworks vyzadoval je jasny. Existuje spousta SW ktera s Frameworksem neni kompatibilni (nebo nekterou jeho verzi) a uzivatel BOR by mel byt upozornen, co si to vlastne instaluje a co to muze provest. Instalator by sam o sobe nemel obsahovat dalsi instalaci cehokoliv, hlavne kdyz existuje Active Sync.

Snazsi programovani ---> nutnost instalace podpornych programu = liny programator. Jsem zvedav, kdy se tu zacnou objevovat prispevky ze instalace BOR mnela vliv na nejaky jiny program na PC

A co treba RDS/TMC ? V Praze uz to nejakou dobu beha
22.12.2005 12:38
RSteinPetr22 napsal:
[CODE]Pouzijes nejnovejsi Visual Studio .NET, a vysledny produkt uz se bez dalsich knihoven neobejde.[/CODE]

To mi prijde pomerne smele tvrzeni. Ale obejde, samozrejme ze obejde.

Framework je potreba jen na desktopu pro instalaci? Pokud ano, tak tvrzeni o CNF beru zpet - ja myslel, ze si nekdo kvuli rychlosti vyvoje troufl napsat navigaci v CNF.

Dale .Net Framework podporuje side by side instalaci verzi , TAKZE vam na pocitaci zadne problemy zpusobit nemuze , protoze nativni aplikace NF nevyuzivaji a aplikace napsane v NF maji primo ve svem manifestu napsano, s jakou verzi spolupracuji a kterou pripadne vyzaduji (requiredRuntime x supportedRuntime).
22.12.2005 12:48
petr22_ce4youJa bych tu OT diskusi ukoncil. Proste je halda aplikaci delana ve VS6.0 a .NET, co jinak nechodi a pak se batakama musi preregistrovavat knihovny a pdo.

Ad BOR - mozna by nebyl spatny napad, aby byly instalacni soubory zakodovane a demoverze nebyla shodna s plnou verzi. Nebo se stane presne to same co se Smart Maps
22.12.2005 06:23
MLBTak jsem to tak nějak dostal do MDAc a nějak to nefunguje. Konkrétně plánování tras a simulace. Píše mi že čeká na signál GPS, ale ten tam je. Nevíte zda podpora funguje nonstop, nebo až zítra?
22.12.2005 10:46
niky_ce4youu BOR nezapinejte BT a nespojujte se s GPSkou. BOR si to udela sam :)
22.12.2005 10:49
MLB[QUOTE="niky"]u BOR nezapinejte BT a nespojujte se s GPSkou. BOR si to udela sam :)[/QUOTE]

No právě teď tady nad tím koumám.
22.12.2005 11:25
PaTER_ce4youMám MDA Compact a taky se za nic na světě nemohu na BT připojit s GPS. TomTom v pohodě, Smart i PocketKIM, ale BOR ani náhodou. A vůbec netuščím, čím to je... :no:
23.12.2005 12:15
LipizzanerU mne to bylo naopak. Musel jsem napřed zapnout BT a pak spustit BOR. Samotná aplikace mi BT nespustila. (L)
23.12.2005 08:55
niky_ce4youJa mam verzi 1.0.2 a jakmile zapnu BOR, uz blika zapnute BT.
23.12.2005 10:02
Pavel StancíkZdravim.Já mám nově zakoupenou 10-ti denní verzi B.O.R ,takže také testuji.BT
musim zapnout také předem,SM zapínají při spuštění
automaticky.Nechal jsem se navigovat Nýrsko -Plzeň.
Některé bezvýznamné křižovatky v malých vesnicích naviguje a např.důležitou světelnou kř. v Přešticích bere jako levotočivou zatáčku.A dorazil mě tím,že před Plzní zmodral a začel přepočítávat a už se nechytil.Pomohl až soft.reset.Jinak Aponii držím palce.
23.12.2005 10:50
Ivanm_ce4youMe prijde ponekud usmevne toto:

Vetsina lidi je nespokojenych s BOR /nebo testovaci verzi/, ale skoro pokazde se tu objevi:

...sice to nedela to, co by melo, ale...

-drzim palce
-zase rychle komunikuji
-co cekat od prvni verze
-za ty penize
-stejne Aponii fandim

My jsme vlastne nesmirne tolerantni skupina nadsencu.

23.12.2005 11:48
niky_ce4youNo, je pravda, ze je to uplne prvni verze. A Aponia, narozdil od Tranisu, s lidmi komunikuje.
23.12.2005 02:18
tortoiseMně to všechno přijde dost logické
[QUOTE="Ivanm"]-drzim palce
-stejne Aponii fandim[/QUOTE]
Čím větší konkurence, tím vyšší tlak za lepší funkčnost a nižší cenu pro výrobce na trhu. Čili výhoda i pro ty, kteří produkt BOR nechtějí či nebudou využívat.
[QUOTE="Ivanm"]-zase rychle komunikuji[/QUOTE]
Ti, co by BOR chtěli používat, toto samozřejmě ocení.

[QUOTE="Ivanm"]-co cekat od prvni verze[/QUOTE]
Není to snad pravda? Ukažte i první verzi čehokoliv (auto, software, životní partner ;) apod.), co se povedlo hned napoprvé.

[QUOTE="Ivanm"]-za ty penize[/QUOTE]
Jistě, když si koupím Mercedes E500, bude mi vadit, že při 180km/hod slyším motor, když si koupím Logana, bude rád, když to ve 150km/hod ještě pojede. Ono krásné přísloví vždy dostaneš jen to, co si zaplatíš perfektně vystihuje, že různé produkty za různé peníze nabízejí různé hodnoty.
23.12.2005 02:32
RodNocJenže toto je jako Logan bez motoru
23.12.2005 02:41
niky_ce4youAckoliv je pravda, ze v teto verzi prvni verzi je pro me BOR neprilis pouzitelny (dlouhe trasy proste nezvlada, PDA je tak vytizeno, ze se s nim neda nic delat), rozhodne me osobne zaujmul. A pokud se program zrychli, a pridaji se moznosti pro vyber trasy, tak urcite do nej pujdu, protoze to bude silne pouzitelny program.
23.12.2005 03:12
MLBTak dnes jsem na sedadle spolujezce sledoval co vlastně ukazuje. Po ujetí cca 2 km (bez zadání jakékoliv trasy) zatuhnul. Při dalším pokusu spadnul. Bezdůvodně vypadává komunikace s GPS a program ji neumí znuvu sám obnovit.
Naopak podrobnost "děr" které znám je hodně dobrá. Jsem přesvědčen že do jara po našich betatestech to bude hóóóódně slušný program.:)
23.12.2005 04:33
Ivanm_ce4youJa Aponii taky preji /koupil jsem si SM navigatora/.
Vetsinu /vsechny/ tech mych bodu jsem mohl doplnit ;) .

Jen mi pripada usmevne, ze se primo ocekava, ze prvnich x verzi nebude pracovat tak, jak by melo.
Proste mnozstvi chyb je ohromne, z meho pohledu je to spis verze RC.

A malo funkcni instalator - co jineho by melo fungovat dobre?

Navic -chtit penize za demo, ktere ani nedemuje ... :sarcastic:

Aponii sice fandim, jenze tohle neni ta spravna cesta. Mozna po dalsim mesici testovani a uprav. Trh u nas neovlada PK, aby si tohle Aponia mohla dovolit bez ztraty kyticky.

Jo- holt vanoce byly blizko...
24.12.2005 01:51
Pavel StancíkZdravím.Včera pozdě večer jsem vyzkoušel B.O.R. v malém městečku .Zkoušel jsem projíždět kdejakou uličku a vždy kupodivu rychle přepočítal a naváděl k cíli.Noční režim je také v pohodě.Nesouhlasí rychlost pohybu vozidla s rychlostí na tachometru,i při stojícím vozidle ukazoval B.O.R. 3km/h.Při dojezdu k cíli se program sám úplně vypnul.Nicméně program se mi zamlouvá a tak zakoupím.
Všem hezké vánoce.
26.12.2005 01:02
MLBStále čekám na signál z GPS ačkoliv GPS je nalezeno. Polohu to zaměří, ale nenaviguje ani v módu simulace. Stále píše že čeká na ...
Včera jsem jel vlakem a v tom vlaku to při souběžné silnici ukazovalo polohu na silnici. Normální by mi to připadlo nebýt rozestupu cca 20 m. Doma mi to také ukazuje polohu na silnici, byť jsem mimo cca 8 m.
26.12.2005 01:54
ondral_ce4you[QUOTE="MLB"]Stále čekám na signál z GPS ačkoliv GPS je nalezeno. Polohu to zaměří, ale nenaviguje ani v módu simulace. Stále píše že čeká na ...
Včera jsem jel vlakem a v tom vlaku to při souběžné silnici ukazovalo polohu na silnici. Normální by mi to připadlo nebýt rozestupu cca 20 m. Doma mi to také ukazuje polohu na silnici, byť jsem mimo cca 8 m.[/QUOTE]

Ohledne toho umisteni na silnici kdyz jsi mimo ni mi prijde normalni dela to i TomTom je to myslim tak delany. Program to dela kvuli moznym nepresnostem mapovych podkladu (aspon tak si to vysvetluji ja)
26.12.2005 02:10
MLBNo ale 20 m na dálnici je jízda v protisměru. Dobrá beru pokud mne to "hodí" na nejbližší cestu, ale zatím to moc nefunguje. Vše bych chápal včetně našeho testování. Ale mrzí mne tato (ne)funkčnost s ohledem na muj telefonický rozhovor a ujištění slečny že verze která mi bude zaslaná je funkční včetně instalace.
Občas mi vadí že ze mne někdo dělá pitomce.:D
26.12.2005 02:14
ondral_ce4you[QUOTE="MLB"]No ale 20 m na dálnici je jízda v protisměru. Dobrá beru pokud mne to "hodí" na nejbližší cestu, ale zatím to moc nefunguje. Vše bych chápal včetně našeho testování. Ale mrzí mne tato (ne)funkčnost s ohledem na muj telefonický rozhovor a ujištění slečny že verze která mi bude zaslaná je funkční včetně instalace.
Občas mi vadí že ze mne někdo dělá pitomce.:D [/QUOTE]

Ale jestli se jedna o 20m na dalnici tak to asi v poradku nebude
26.12.2005 02:19
MLBNebylo to na dálnici. Ale pokud jsem mimo silnici 20 m nebo jako nyní doma v baráku a ono mi to ukazuje místo na silnici tak to také není v pořádku. Jak by asi tohle reagovalo na ulici kde je několik odboček kousek od sebe.
26.12.2005 04:17
AaaikTohle usazovani na silnici delaji vsechny navigace, jinak by vam sipka klickovala podel trasy(i skokove), nikoliv jen kvuli nepresnosti mapy, ale kvuli vypoctu GPS polohy. Kdyz jedete v protismeru na dalnici, vzdy vas to hodi na "spravnou" stranu.
26.12.2005 04:29
MLB[QUOTE="Aaaik"]Tohle usazovani na silnici delaji vsechny navigace, jinak by vam sipka klickovala podel trasy(i skokove), nikoliv jen kvuli nepresnosti mapy, ale kvuli vypoctu GPS polohy. Kdyz jedete v protismeru na dalnici, vzdy vas to hodi na "spravnou" stranu.[/QUOTE]

Dobrá o přesnosti umístění nechci polemizovat. I Pocket Kim mne posadil do místa kde jsem byl. Nebýt u něj "bohatosti" silniční sítě, tak bych proti němu neměl výhrady. Jenže u BOR nejen že jsem stále na silnici, ale jaksi ani nefunguje. Tedy verze 1.0.0.2 rozhodně ne. A počínaje instalací to je celé opravdu vhodné možná tak na testování.
31.12.2005 04:45
la_da_ce4youTak jsem si pomerne pozorne procetl diskusi k pouziti Boru. Musim rici ze jsem si zakoupil pred asi 2 mesici Wayfinder a musim konstatovat ze nektere chyby jake jsou v Boru jsou i ve Wfd. Ty metry ke krizovatce to taky pocita spatne, ale pokud mate zapnutou hlasovou nav. tak ta pomerne presne zahlasi v pravy okamzik "odbocte zde". Jinak pri pouziti v Brne jsem taky bloudil, protoze nechtel respektovat uzavirku sjezdu z hlavni silnice a trval na sjezdu az se zakousnul a bylo. pote jsem vyndal papirovou mapu, podival se na jinou trasu , tu zadal a teprve potom to pochopil. Ke komunikaci s tech. podporou musim pouze zavidet Boru, protoze Wfd podpora nereaguje na nic, ani na oznamene chyby v navigaci ani na podporu pouziti pristroje. Musim konstatovat ze bych si Wfd uz priste urcite nekoupil. Tak to jenom tak pro ty kteri si jiz zakoupili Bor a zoufaji.

PS chtel jsem vlozit obrazek s Karlovo mostem v Praze pro porovnani ale nejak se mi to nepovedlo, tak se omlouvam.
31.12.2005 05:58
Grachus_ce4youTy jo, jsem ani netusil... skrtam si wayfinder (me to bylo hned divny ze se tu o nem moc nemluvi) ze sveho notysku na navigace a budu se moc tesit jak se bude vyvijet BOR. Prichazi leden, tak snad prijde update. Podle toho co jsem tu cetl tak BOR neni az tak spatny, naopak jde dobrou cestou... jen to jeste chvilku bude trvat nez dozene konkurenci. Drzim palce ;)
Hezky vstup do noveho roku preju vsem BORarum a Aponii :)
1.1.2006 12:23
MLBBOR jsem rozchodil. Je pomalý, ale doufám že se jeho chod upraví. O chybách tvůrci vědí a pokud je odstraní včetně znázornění okolí oblasti kterou znázorňuje nebude špatný. Jinak update asi bude až v únoru. Soudím tak podle příspěvku Aponie. Jinak všem přeji hodně zdraví. :yes:
2.1.2006 04:41
merkaZdravím, BOR jsem si koupil hned jak byl v prodeji na počátku prosince. Práce s ním mi ale naprosto nevyhovuje a tak čekám, až příjde nějaký rozumný update. Po Evropě používám Falka 2, který byl v balení s mým Typhoonem a nedá se to srovnávat. Sledoval jsem diskusi k Tom Tom, kde se v posledních verzích map objevily dost velké nesrovnalosti. A je pravda, že i BOR mne navedl na uličku, kde jsou jenom schody. Mám pocit, že všichni používají stejnou verzi map od Navtequ a ta má chyby. Jinak samozřejmě BOR díky použité verzi map má skutečně super pokrytí.
2.1.2006 04:46
P800_ce4you[QUOTE="merka"]Mám pocit, že všichni používají stejnou verzi map od Navtequ a ta má chyby.[/QUOTE]

Mapové podklady B•O•R jsou od Teleatlasu.. stejně tak TomToma..
2.1.2006 07:27
MLBTy podklady jsou přesné, ale to vyhodnocení asi není až tak moc dokonalé. Ona každá cesta či pěšina se může při pohledu z letadla zdát být silnicí. Ale jak zde již někdo moudřejší napsal, tak je důležité že nakonec to do cíle dovede.
Je to pořád lepší než nic, a nebo maželka zírající do mapy a přitom ji otáčející na všechny strany. :D
3.1.2006 04:25
merkaPardon, v hlavě mi zůstal Navteq protože jsem sledoval co je nového u Navigonu a zavedlo mne to až k Navtequ. Máte pravdu BOR i Tom mají mapy od Teleatlasu.
8.1.2006 04:40
MLB29.12.2005

Upozornění: Vážení zákazníci, z důvodu inventury bude ve dnech 30.12.2005. - 6.1.2006 pozastaveno vyřizování objednávek a telefonická podpora. Děkujeme za pochopení.

https://www.aponia.cz/show.php?section=navi&lang=cz

Tak zítra budou odeslány (ne)spokojeným zákazníkům verze 1.0.0.3?:D
14.1.2006 05:54
Pavel StancíkZdravim. Ne že bych byl až tak nespokojený ,ale nová verze "BORU" by se celkem hodila. No a "aponia "zatím mlčí.:sarcastic:
25.1.2006 01:58
petrik71_ce4youZdravm, poridil jsem si Asuse MyPal 632 a nejak na nem nemohu rozchodit Be-On-Road - "Čekám na signál z GPS", program ani GPS rozhrani v PDA nenajde, mohl by s tim nekdo pomoci zacatecnikovi? :) Diky

Pomohl soft reset, ale jen jednou. Po dalším spuštění se aplikace Be-On-road už s gps nespojilo a nejde ani vyhledat...
31.1.2006 10:06
MLB[QUOTE="Aponia Software"]Dobrý den,

Postup instalace:

Vlastnosti be-on-road:
* routing
- zrychlení
- možnost přerušení
* velikost databází
* mapy Evropy

[/QUOTE]

Všechny plánované změny s nadšením očekávám, ale kdy je začnete průběžně uvolňovat?
Další dotaz je zda budou ke stažení, nebo je automaticky odešlete na CD?
31.1.2006 02:18
Pavel StancíkZdravim. Podle vyjádření Aponie by měla vyjít nová verze ještě dnes ,nebo během zítřka. :D
2.2.2006 08:53
Pavel StancíkZdravim.Tak a je to tady,nová verze B.O.R. již k dispozici .Podle toho,co popisují a co všechno vylepšili by to mohlo být hoodně dobré.Odpoledne stahuji a uvidíme.
2.2.2006 09:44
MLBOpět mlžení. V samoobsluze není nic k stažení a na dnešní mejl zatím nereagovali.:((
2.2.2006 09:58
basic_ce4youStahl jsem si to hned o pulnoci a zkousel oproti prvni verzi to je jine kafe chce to ujit jeste dliouhou cestu problemy s instalaci na moji 2GB kartu i pri volnem jednom gigu hlasil ze neni misto trochu instalator zmatkoval kdyz se otevrel jinak nez hned po instalaci ale potom uz to prislo nakopiroval jsem to na kartu rucne aktivace prosla uz v pohode a samotny program se s puvodnim neda srovnavat, vetsi mapa vice detailu (stale je tam ale to osklive ohraniceni obci) rychlost je slusna d uz se pouzivat hromada zlepseni v bodech zajmu obcich atd. je to na dobre ceste verim ze tak ctvrta verze bude super
2.2.2006 02:11
omlouváme se za nedopatření se stažením nové verze. Položka byla špatně zanesana v databázi. Již by mělo být vše v pořádku.
2.2.2006 02:42
martinhamr_ce4youBude cena demoverze odečtena od ceny plné verze i třeba po 3-4 měsících? Mám chuť si to vyzkoušet hned,ale nechce se mi do toho investovat teď na zimu. :?:

Trošku jsem se pouknul na be-on-road webu a musím říct že to vypadá pěkně,rozhodně lépe než Dynavix! Lepší je ta jednoduchost...
3.2.2006 04:44
MLB:) Tak staženo.
3.2.2006 08:17
petrik71_ce4youZdravím, je tady někdo komu se to podařilo rozchodit na Asus A632? Díky za rady:?
3.2.2006 03:58
Pavel StancíkZdravim.Tak jsem B.O.R. vyzkoušel na ostro. Oproti původní verzi hodně velký skok do předu.Nicméně chybyčky také jsou.Jednou mi zamrzl při plánování a jednou při přepočítávání trasy,kdy jsem byl nucen z trasy sjet (dvakrát za sebou).Jednou byl tak pomalej,že než spočítal trasu ,tak jsem ujel 3km po Plzni -mooc dlouho.Jinak už šlapal jak hodinky.Osobně bych uvítal tmavší pozadí displeje.Pokud dopadá na PDA více světla ,je hodně málo čitelný.Na cihle se mi nespouští BT při spuštění ˝ Boru˝ -musím ručně.Nesouhlasí udávaná rychlost se skutečnou, B.O.R. ukazuje o 3-6km méně.Zatím vše.Takže těším na další vylepšování.:))
3.2.2006 04:25
MLBNo tak se mi nepovedlo vybrat při volbě cíle konkrétní položku z bodu zájmu a dále jsem uložil místo na mapě do oblíbených a pak už nenašel. Pokud to někomu z vás funguje, tak prosím o radu. Dále se mi u nás doma neukazuje nádraží, ale jinde jsem také spoustu železničních zastávek nenašel. Výhradu mám k mapovým podkladům. Stejně jako poslední verze Poketkimu obsahuje tato cestu v mém bydlišti skrz továrnu (ta cesta zde není cca 50 let) a dále silnice vedoucí přes železniční trať. Ona silnice tam končí na obou stranách trati a pod tratí je podchod pro pěší již 5 let. Jinak mi při BOR také spadnul, ale nebylo to při navigaci. Bylo to při jízdě a sledování jak rychle překresluje.
Jinak je o něco lepší, ale stále to ještě není ono. Ani všechny slibované změny nejsou v této verzi. Uvidíme co bude ve následující verzi.:D :D
3.2.2006 04:52
Pavel StancíkZdravim.U mne zadávání bodů z mapy normálně a korektně funguje,zobrazuje se v oblíbených -zpětně to také šlape .Vyzkoušel jsem i body zájmů a vše OK -tedy na mé cihle.
3.2.2006 04:56
la_da_ce4youNemohl by nekdo z vas zkusit nainstalovat zkusebni verzi Wayfinder a zhodnotit jak se tyto dve navygace chovají ? Ja mohu pouzivat pouze Wayf. , protoze mam jenom SE K750i a BOR mi tam nejde. Planuji nakup nejakeho jineho pristroje a nevim zda to nebudou vyhozene penize. Pokud nekdo z vas ma otestovano, dejte prosim vedet. Dekuji. :yes:
6.2.2006 08:53
martinhamr_ce4youPánové,prosím hoďte mi sem obrázek jak vypadá mapa Veselí nad lužnicí a obec Hamr...Moc děkuji. Chci se podívat než do toho půjdu. :)
6.2.2006 03:59
zasílám pár obrazovek z okolí zmíněných míst, snad jsou zachyceny správně. Bohužel v této oblasti nejsou v aktuálním release (MultiNet 2005.3) zaznamenány názvy ulic.
6.2.2006 04:07
martinhamr_ce4youDěkuji,jen tam nevidím žádné názvy ulic?
6.2.2006 04:17
Aponia Software[QUOTE="martinhamr"]Děkuji,jen tam nevidím žádné názvy ulic?[/QUOTE]
Bohužel pro tato sídla nejsou jména ulic v mapových podkladech (Tele Atlas, MultiNet 2005.3) zaznamenána.
6.2.2006 05:58
Grachus_ce4youPodle tech obrazku co sem dala Aponie to vypada ta mapa o dost lepe... myslim vzhledove :) jen tak dal :yes:
6.2.2006 06:27
martinhamr_ce4youA co ten Hamr je to hned vedle vesnice Val.Asi 6km od Veselí nad Lužnicí.
6.2.2006 07:13
Henryx[QUOTE="petrik71"]Zdravím, je tady někdo komu se to podařilo rozchodit na Asus A632? Díky za rady:? [/QUOTE]

Zdravím, mně se to na mém Asus A632 zprovoznit podařilo, ovšem ne z původního instalačního CD z prosince 2005. Musel jsem se na www.aponia.cz zaregistrovat do "Samoobsluhy", zaregistrovat BOR a stáhnout poslední (únorovou) aktualizaci. Potom už šlo všechno jako po másle. Měl jsem jen problémy, pokud jsem chtěl instalovat přímo do zařízení, to nešlo a musel jsem v nastavení A632 v Připojení -> USB nastavit emulaci čtečky karet a po instalaci to vrátit na sériové spojení - aktivoval se Active Sync a instalace se dokončila. Dokonce instalátor poznal, že jsem připojený k internetu a po zadání S/N provedl aktivaci přes net.
Potom už jen chvilička laborování s nastavováním GPS (po volbě sériového GPS v aplikaci BOR a kliknutí na Vyhledat ho to našlo) a hotovo.
(Nevím, jestli je to individuální, ale u mně musí být v nastavení GPS v PDA zvolen COM5 a rychlost 4800...)
V případě dalších dotazů můžete psát na henryx@mybox.cz

Zdravím.
7.2.2006 09:10
petrik71_ce4you[QUOTE="Henryx"][QUOTE="petrik71"]Zdravím, je tady někdo komu se to podařilo rozchodit na Asus A632? Díky za rady:? [/QUOTE]

Zdravím, mně se to na mém Asus A632 zprovoznit podařilo, ovšem ne z původního instalačního CD z prosince 2005. Musel jsem se na www.aponia.cz zaregistrovat do "Samoobsluhy", zaregistrovat BOR a stáhnout poslední (únorovou) aktualizaci. Potom už šlo všechno jako po másle. Měl jsem jen problémy, pokud jsem chtěl instalovat přímo do zařízení, to nešlo a musel jsem v nastavení A632 v Připojení -> USB nastavit emulaci čtečky karet a po instalaci to vrátit na sériové spojení - aktivoval se Active Sync a instalace se dokončila. Dokonce instalátor poznal, že jsem připojený k internetu a po zadání S/N provedl aktivaci přes net.
Potom už jen chvilička laborování s nastavováním GPS (po volbě sériového GPS v aplikaci BOR a kliknutí na Vyhledat ho to našlo) a hotovo.
(Nevím, jestli je to individuální, ale u mně musí být v nastavení GPS v PDA zvolen COM5 a rychlost 4800...)
V případě dalších dotazů můžete psát na henryx@mybox.cz

Zdravím.[/QUOTE]
Dobrý den, spolupráci zažízení Asus A632 s navigací BOR se mi i díky Vašich rad podařilo rozchodit. Uuvádím popis mého nastavení.
Asus:
HW port: 5
Přenosová rychlost: 9600
B-O-R:
Typ zařízení: Sériové
Zařízení: COM5
Rychlos: 9600
Protokol: NMEA

Nutno ale podotkonout, že GPS modul se chová v Asusu A632 opravdu "nestandartně", nejprve jsem musel (dle rady Pavla Kozy, za což mu ještě jednou děkuji :) ) na zařízení spustit aplikaci TomTom GPS, počkat až se "chytnou" satelity, aplikaci ukončit a až potom se mi podařilo B-O-R dle výše uvedeného nastavení rozchodit.

7.2.2006 11:08
Aponia Software[QUOTE="martinhamr"]A co ten Hamr je to hned vedle vesnice Val.Asi 6km od Veselí nad Lužnicí.[/QUOTE]

Snad už je to to správné místo.
20.5.2006 06:44
martinhamr_ce4youTak jse se také přidal k nadšencům a vyskoušel jsem 10denní verzi BOR.Velice jsem se na ten program těšil.Bohužel jsem se docela zklamal a při hodnocení školní stupnicí bych mu udělil známku 3- ,a to jsem velice tolerantní a nenáročný uživatel. Grafické provedení map dost slabé.Intuitivní zpracování ovládání,také nic moc.Vše by mohlo probíhat o pár kroků méně.Počítání tras,katastrofa.Stašně dlouhá doba výpočtu!Zpracování odbočovacívh šipek při jízdě,také nic moc.Prostě velké zklamání...
20.5.2006 09:04
Mark314Tak jsem se taky odhodlal koupit si 10ti denní verzi, ale bohužel plnou už si nekoupím... protože díky mému PDA se software neuveritelne seká a je pomalý (myslí grafiku při navigaci)... je to smůla, protože se mi BOR moc zamlouvá a líbí.
20.5.2006 10:09
MLBSlečna (paní) z Aponie v telefonickém hovoru ze začátku května říkala že do konce měsíce bude velká změna, tak jsem zvědavej :D
A dále jsem se dozvěděl že jsem asi jediný komu se to kouše. :D
22.5.2006 09:07
Pavel StancíkS ˝BOREM˝ jsem už nějaký ten km najezdil a musím říci ,že na mé cihle v pohodě -neseká se.Měl jsem možnost vyzkoušet předešlý týden TOM TOM ,bohužel se mi na MDA seknul asi po 60km.Proč to jsem nezkoumal.Takže jsem Toma zatím opustil .Jinak informace z předešlého příspěvku potěšila.:))
24.5.2006 06:00
Peta_ce4you[QUOTE="MLB"]Slečna (paní) z Aponie v telefonickém hovoru ze začátku května říkala že do konce měsíce bude velká změna, tak jsem zvědavej :D
A dále jsem se dozvěděl že jsem asi jediný komu se to kouše. :D [/QUOTE]

v cem by mela spocivat, to nerikala?
4.7.2006 09:01
Pavel StancíkZdravim. Doufám,že se nového update dočkáme.Já měl od slečny (paní) z Aponie informaci že bude v průběhu června -a zatím nic.
Možná,že by zde měl někdo z Aponie poskytnout přesnější informaci jak to z update vypadá.:disgusted:
31.7.2006 02:31
MLBDalší měsíc je fuč a aktualizace také. Asi to budou velké změny a budem všichni včetně majitelů TT čučet.:D
31.7.2006 02:37
Peta_ce4you[QUOTE="MLB"]Další měsíc je fuč a aktualizace také. Asi to budou velké změny a budem všichni včetně majitelů TT čučet.:D [/QUOTE]

nebo taky zadne..
31.7.2006 02:48
MLBZačátkem měsíce jsem volal do Aponie a tvrdili že do konce měsíce vyjde změna obsahující: všechny žel trati a stanice, vody lesy háje atd ... :D
31.7.2006 03:17
Surgical_ce4youplus hory i s horakama, ne? :)
31.7.2006 03:24
beecherAj fujarama... :D
2.8.2006 02:27
omlouváme se za průtahy s vydáním nové verze. Velká část kódu aplikace byla přepsána a nyní testujeme a ladíme problémy, na které jsme během testování přišli. Z předchozí negativní zkušenosti (kterou jsme zapřičinili) raději věnujeme testování více času, aby nová verze, kterou vydáme, byla stabilní. Samozřejmě ani nás průtahy netěší - v tomto jsme "na společné lodi".

Zároveň s novou verzí stávajícím zákazníkům nabídneme možnost upgrade mapových podkladů na nejnovější verzi. Tento upgrade bude nyní oproti "běžné upgrade ceně" zvýhodněn. Dále budete mít možnost dokoupit mapy regionu SK+PL+HU+AT.

Připojuji seznam změn, na které se můžete ve verzi 1.2.0.0 v brzké době těšit.

MAPA
- měřítko mapy
- změna designu mapy
- zobrazení železnic
- odstranění překrývání názvů obcí a ulic

NAVIGACE
- nové zobrazení aktuální rychlosti (i v landscape a square módu)
- roztažení mapy ve 2D i 3D (ve 2D se již nezobrazuje modrý pruh s rychlostí)
- rychlejší překleslení mapy při navigaci
- zvětšení velikosti písma u aktuální ulice
- možnost nastavení upozornění při sjetí z trasy

VÝPOČET TRASY
- rychlejší a kvalitnější výpočet trasy
- možnost volby "rychlé" a "krátké" trasy s možností vynechání placených úseků
- zobrazení výpočtu trasy ve spodní liště
- v plánovači tras je možné uložit a načíst trasu
- možnost vypočtení uložené trasy z "Volby cíle"

POI
- zobrazení vzdušné vzdálenosti bodu od aktuální pozice
- zobrazení ikonek kategorií POI
- volba kategorie je nyní jedním klikem (pro lepší ovládání prstem)
- možnost vyhledání nejbližšího bodu
- možnost vyhledání bodů podél vyhledané trasy

REJSTŘÍKY
- aktivní volba státu
- zobrazení vzdušné vzdálenosti města/ulice od aktuální pozice
- po volbě ulice možnost volby:
- čísla domu (pokud jsou čísla dostupná)
- křižovatky
- kdekoliv
- zrychlení hledání při zapnuté GPS

OBLÍBENÉ
- možnost importu vlastních oblíbených bodů (z .csv)
- fulltextové vyhledávání

OSTATNÍ
- nastavení hlasitosti nyní nastavuje hlavní hlasitost na zařízení
- tmavé pozadí v itineráři při nočním režimu
- cyklické listování v menu
- přidána polština

------------
Další úpravy, mezi které patří:
- další zrychlení výpočtu trasy
- vodstvo, lesy, zástavba
- kompletní mapa Evropy
Tyto změny budou uveřejněny v další verzi, kterou plánujeme vydat během září 2006.
2.8.2006 02:47
Peta_ce4you[QUOTE="Aponia Software"]mapy regionu SK+PL+HU+AT.
[/QUOTE]

mapa SK bude od teleatlasu ci od conana?
2.8.2006 02:56
Aponia SoftwareVeškeré mapy jsou od TeleAtlasu, v případě upgrade nebo nákupu nové verze budou v nejnovější verzi (čerstvé) MultiNet 2006.7, kde se pokrytí SK zase o trochu zvětšilo. Pokrytí jednotlivých států (mapky) vystavíme během nejbližších dnů na naše webové stránky.
2.8.2006 03:50
Mark314Bude i nová verze přístupná v 10ti denním zkušebním provedení?
2.8.2006 05:02
Aponia Software[QUOTE="Mark314"]Bude i nová verze přístupná v 10ti denním zkušebním provedení?[/QUOTE]

10-ti denní zkušební verze bude i nadále k dispozici s mapou ČR. Zkušební verze obsahuje vždy nejnovější data a aplikaci.
2.8.2006 06:01
pepa_ce4you[QUOTE="Aponia Software"][QUOTE="Mark314"]Bude i nová verze přístupná v 10ti denním zkušebním provedení?[/QUOTE]

10-ti denní zkušební verze bude i nadále k dispozici s mapou ČR. Zkušební verze obsahuje vždy nejnovější data a aplikaci. [/QUOTE]

A co TMC?
2.8.2006 09:24
Pavel StancíkZdravim.
To; Aponia Software, s.r.o.
Co to znamná v brzké době-snad ne další měsíc :D
A co takhle zapracovat volbu upozornění na překročení rychlostního limitu - také by se hodila.Doufám že dojde i k vylepšení hlasové navigace.Hlasovka hlásí při průjezdu křižovatkou jedˇte vlevo a přitom správně je přímo. Jedná se o křižovatky které jsou zalomeny a navigace si myslí že se odbočuje,a na některých nehlásí vůbec i když se odbočuje.Trasa je přitom zobrazena na displeji správně.
13.8.2006 02:06
BrothersTak Vás tady zdravím. Bohužel, dostal jsem se na tyto stránky až teď, po 8mi měsíční zkušenosti s používáním BOR. Je to jen velké zklamání. Po zkušenostech s 1verzí, kdy se mi díky chybnému softu nedařila ani instalace, jsem provedl UPGRADE, kde se aktuální verze tváří přívětivěji, ale je to jen potvrzení rčení "mezi slepými je jednooký král". Myslím, že vše podstatné (neduhy) zde již bylyo zmíněno - namátkou: Dlouhe přepočítávání, "tvrdohlavost" při změně trasy, výzvy k odbočení na neexistujících křižovatkách....Jde ji použít jako určitého pomocníka v okamžiku, kdy nemám k dispozici autoatlas, ale použít termín NAVIGACE bych se neodvážil. Škoda. Ale abych jen nehanil, co jsem ocenil, je možnost zadat souřadníce (to ne každá navigace umí) a pak i podporu, kterou jsem několikrát kontaktoval. Ta mi byla vždy schopna vysvětlit, proč to, či ono nefunguje tak, jak by mělo a slibovala nápravu v další verzi. Na tu jsem čekal do minulého týdne, kdy jsem si pořídil vavigaci Pioneer AVIC S1. Ani ona není dokonalá (např. špatně skloňuje:-)), ale oproti BOR jaem s ní během cca 1500km neměl problém...
3.3.2015 02:03
milos.kopJá vyzkoušel tuto navigaci, a zdá se mi poněkud nepřehledná, neuzpůsobená změnám trasy, u mě je to celkem propad.