Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 14 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 204

Téma: be•on•road - rady a zkušenosti uživatelů

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Tak jako jiný navigační software, i be•on•road si jistě zaslouží založit své vlastní téma s radami a zkušenostmi uživatelů a nalákat tak i případné zájemce
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Citace Původně odesláno od P800
    Ne, ne.. jeden z prvních natěšených uživatelů..
    Tak jaké jsou první zkušenosti? - Instalace bez problémů? Nepřestalo fungovat něco ostatního? Spojení s GPSkou v pohodě? A již proběhla nějaká ostrá navigace?
    Já bych měl obdržet BOR zítra, přes víkend provedu zátěžový test, jsem moc zvědavý, jaký bude rozdíl proti Dynavixu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

nezda se vam ze bezi ukrutne pomalu?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Tak co? Piste sem neco o tom programu jak se chova atd... Kdyz se vydaval Dynavix tak tu bylo cilo... a ted tu nejak umrel pes. :?

Nováček
    Registrace
    Oct 2005

Asi nemohou psát, možná jsou jejich ruce zaměstnané mlácením se do hlavy co to koupili.
    Taky by mě zajímalo, zda to už někdo opravdu dostal a jaké jsou první poznatky.

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2005

No par lidi uz to ma, ale ja si pockm na trial uz se nemuzu dockat.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Takže, mám za sebou prvních 100 km s BOR "na palubě". Postřehy již nějaké jsou, ale nemám čas to nějak "hodit" na papír. Tak alespoň v kostce: - Instalace (na hx4700) proběhla, ale s drobnými problémy. Nejvíce času mně dalo zjištění, že musím zkopírovat obsah dodaného instalačního CD na pevný disk a jako zdrojovou cestu pro instalaci uvést místo na pevném disku (při instalaci s odkazem na data na CD to nedokázalo kopírovat na PDA). Vlastní aktivace programu již proběhla v pořádku. Stejně tak první spuštění programu na PDA a přihlášení k BT GPS. Jelikož používám GPS-338 byl jsem velmi příjemně překvapený, že BOR umí s touto GPSkou komunikovat nejenom v protokolu NMEA ale přímo i v SIRFu (GPSku si patřičně "přepne" do příslušného režimu. Mapový podklad - dle prvních zkušenosti totéž, co Dynavix ve verzi 1.3 (pochopitelně až na čísla popisná, která jsou vlastním dílem Telematixu). Důležitá informace - v ceně produktu je pouza mapa ČR (žádná, byť i průjezdová mapa okolních států). Hledání v mapě a práce s POI. - Hodnotím dobře, posun v mapě klasický tažením (nikoliv klepáním jako v DNVX), velký posuvník pro plynulé zvětšování/změnšování měřítka. Vlastní POI lze rozdělovat do skupin dle libovolnosti a přidělovat jim názvy zcela dle gusta. Jsou navíc uloženy v samostatné složce a souboru, takže snad je půjde lépe "zachraňovat" před ztrátami (jak se např. stalo při přechodu DNVX 1.2 -> 1.3). Velmi mně naopak vadí hledání dle bodů zájmů. - Nejsou nijak spojeny s názvem města. Takže pokud hledáte třeba OBI v Brně, tak vám vyroluje obrovský seznam všech OBI v republice a je neřešitelné zjistit, které OBI patří Brnu - pouze postupné zobrazování na mapě a to je fuška na hodně minut. Naopak oceňuji pevné uložení adresy Domů a adresy Do práce, lze se tak k těmto nejčastějším cílům tras dostat již z první obrazovky. Vlastní navigace. - Velmi kvalitně je uděláno ovládání prstem, jsem nadšený, že již opravdu nemusím používat stylus. Hlasová navigace - je výběr žena/muž a líbí se mně (ovšem to je hodně subjektivní). Zatím jsem zkoušel všechnu navigaci ve 3D a jelikož to je poprvé, co jsem ochutnal "třetí rozměr" tak je příliš brzy na to, abych řekl zda je to to pravé. Rozhodně ale vše funguje, přepočítání trasy při sjetí je rychlé. Program nespadnul a dokonce neměl žádné problémy s BT na hx4700, nenarazil jsem na to, že by program měl nějaké pomalejší reakce. Nelze ale nikterak omezovat výběr silnic pro výpočet trasy, pouze jediná volba a to vyhnutí se placeným úsekům. Lze ale pracovat s trasou, která má libovolně průjezdních bodů. Při vlatní navigaci mně občas vadilo, že program příliš často hlásí "odbočení". - Jedete rovně po silnici první třídy a z této silnice je odbočka, kterou lze klidně označit jako cestu čtvrté kategorie - tedy je to pouze pro traktor a po pár stovkách metrů je to slepá. Tato "silnice" vede doprava a program vám tak nahlásí, že máte "odbočit" doleva. Přitom ale v 3D pohledu na obrazovce je zcela jasné, že jedete jednoduše rovně po hlavní. Navíc tuto vlastnost má program i ve městě a opět příliš často upozorňuje na odbočení, která ve sktutečnosti jsou prostě rovně. - Stačí se kouknout na obrazovku, ale to je již ta nebezpečná operace. Co říci na závěr: Vzhledem k tomu, že je to verze 1.0 (a tedy veškerý další vývoj máme - snad - před sebou) a vzhledem k ceně si myslím, že je to ta správná konkurence pro Toma a Dynavix. Co bych požadoval od autorů k řešení nejdřive: - spojit body zájmu s městem, tedy možnost vyhledávat obchodní centrum Obi v Brně (a pak jako další krok vyhledat Obi co nejblíže od aktuální pozice) - zlepšit kategorizaci cest a nehlásit tím tak často přikazy k odbočení. Co naopak hodnotím kladně: 3D pohled, vzorné ovládání celého programu jedním prstem, stabilita spojení s BT GPSkou a to dokonce i na hx4700.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2005

Tak BOR mi prisel vcera a hned jsem ho jel vyzkouset po malych obtizich s instalaci na Hw6515
    Hned jakmile jsem ho zpustil byl jsem nadseny, ale po prvnich par km jsem byl zhrozen.
    1) Stavalo se, ze v zatackach mi BOR rikal, ze mam odbocit.
    2) pomalu se prepocitavala trasa
    3) chybel mi zoom v navigacnim rezimu (proto byl zrejme obraz kousavy)
    4) nizka hlasitost navigace pokud mate ztiseny telefon

Je pravda, ze to je teprv verze 1.00, ale cekal bych vic (prece jenom ma aponia zkusenosti se Smartmaps)
    Mozna bude chyba v tom ze srovnavam s TomTom Navigator, ale pro me je jasnou jednickou!!

Tak jsem se rozhodl BOR vratit, reklamace vypada ze bude bez problému.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2003

Jeden známý mi napsal toto:

Citace:
    ===
    neustále přepočítává trasu (někdy každou minutu)
    obrazovka s navigací se zdá velmi malá (oproti Navigonu, Falku i Tom Tomu) naučit se to ovládat chce přečíst manuál (na rozdíl od předchozích) nezjistil jsem, jak navigovat až na popisná čísla naše vesnička kde máme chalupu v seznamu není!! (na rozdíl od Tom Toma)

asi jsem opravdu udělal nejhorší kauf letošního roku
    ===

Nemohu hodnotit, nemám - pouze jsem to přeposlal, ať třeba vyprovokuji výměnu názorů a zájemci si vše můžou přečíst...

Zdenek

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

...
    1) Stavalo se, ze v zatackach mi BOR rikal, ze mam odbocit.
    - Ano, mám stejnou zkušenost ale pouze za předpokladu, že v oné zatáčce je nějaká bezvýznamná odbočka (viz můj příspěvek výše, zřejmě nepříliš důkladná kategorizace silnic, ale na druhou stranu výpočet trasy nepoužívá silnice nízkých tříd, ovšem nejde to nastavit)
    2) pomalu se prepocitavala trasa
    - Mně přepočítání probíhá rychle (hx4700), program tedy bude asi náročný na výkon PDA
    3) chybel mi zoom v navigacnim rezimu (proto byl zrejme obraz kousavy)
    - Ano, jediná "volba" je automatický zoom, při navigaci není možné zoomovat ručně, což ovšem nepovažuji za zásadní problém
    4) nizka hlasitost navigace pokud mate ztiseny telefon
    - Program (asi to bude ale odlišné od konkrétních PDA) nastavuje hlasitost V RÁMCI hlasitosti, nastavené v PDA, tudíž maximální hlasitost v BOR není maximální hlasitost dosažitelná v PDA, to platí v případě, že nastavíte v PDA hlasitost na max. To ale zase třeba mně připadne jako výhody, protože po ukončení programu máte hlasitost v PDA v původně nastavené hodnotě

Je pravda, ze to je teprv verze 1.00, ale cekal bych vic (prece jenom ma aponia zkusenosti se Smartmaps)
    Mozna bude chyba v tom ze srovnavam s TomTom Navigator, ale pro me je jasnou jednickou!!

Tak jsem se rozhodl BOR vratit, reklamace vypada ze bude bez problému.
    ....
    Když si uvědomím, v jakém stavu byl Dynavix ve verzi 1.0, tak bych rozhodně nad programem nelámal tak rychle hůl. Je velmi důležité, jak rychle a vstřícně budou autoři reagovat na zijštěné problémy.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Citace:
    ===
    neustále přepočítává trasu (někdy každou minutu)

- Na mém PDA přepočítává pouze při sjetí z trasy

obrazovka s navigací se zdá velmi malá (oproti Navigonu, Falku i Tom Tomu)

- Při použití 3D pohledu se mi zdá vše dostatečné, asi je to ale otázka zcela subjektivní, já preferuji minimální počet pohledů na něco jiného, než na cestu přede mnou. Myslím, že dokonalá navigace by si měla vystačit POUZE s hlasovými pokyny, v tom mi nejvíce vyhovuje Dynavix, tam opravdu téměř nepotřebuji pohled na PDA.

naučit se to ovládat chce přečíst manuál (na rozdíl od předchozích)

- Manuál jsem ještě nestihl ani otevřit...

nezjistil jsem, jak navigovat až na popisná čísla

- Popisná čisla program neumí, ale tak nějak jsem to pochopil už pri popisu programu na www stránkách

naše vesnička kde máme chalupu v seznamu není!! (na rozdíl od Tom Toma)

- Není v seznamu adres nebo není na mapě? - S tím určitě budou problémy u všech navigací, viz např. chybějící názvy i velkých měst na Severní Moravě v předchozí verzi Dynavixu (ale na mapě pochopitelně ta města byla).

asi jsem opravdu udělal nejhorší kauf letošního roku
    ===

- Vzhledem k pořizovací ceně se to mně jeví v jiném světle.

Nemohu hodnotit, nemám - pouze jsem to přeposlal, ať třeba vyprovokuji výměnu názorů a zájemci si vše můžou přečíst...

Takže tak

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

Dobrý den,
    pokusím se reagovat na výše uvedené příspěvky.

-- INSTALACE
    Omlouváme se, ale opravdu byla instalace problematická. Počítáme, že zítra odesíláme zákazníkům CD s novým instalátorem, kde by již vše mělo být bez problému. Navíc zde naleznete nastavení proxy serveru (můžete nastavit i přístupové údaje).

--APLIKACE
    Problém s přepočítáním trasy na pomalejších zařízeních je již odstraněn - tento týden bude vydána aktualizace.

Popisná čísla budou do aplikace dopracována. Budou obsažena čísla popisná pro krajská města ČR a bývalá okresní města Středočeského kraje. K číslům popisným se dostanete po aktualizaci, která bude samozřejmě zdarma a bude k dispozici cca do měsíce.

Další úpravy, na kterých se nyní pracuje:
    - zobrazení města v POI
    - vylepšení hledání v POI (fulltext)
    - zobrazení okresu v hledání měst
    - úprava hlášení povelů na křižovatkách tvaru Y
    - vylepšení vypočítání trasy (kvalita, rychlost)

Přichystaných změn do be-on-road máme více. Aktualizace, ve kterých budou změny obsaženy, obdržíte samozřejmě zdarma. Jedná se o nové funkce. Bližší specifikaci nových funkcí budeme zveřejňovat průběžně.

V každém případě budeme rádi, pokud se s námi podělíte o zkušenosti. Rádi vaše nápady/poznatky zapracujeme do be-on-road.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Díky za příjemné zprávy, reakce autorů je - dle mého soudu - velmi důležitá pro vytvoření důvěry...
    Poprosím znovu o vylepšení hlášení odboček u "křižovatek", které ve skutečnosti vůbec nejsou křižovatkou, pouze z hlavní cesty odbočuje naprosto nevýznamná silnice páté skupiny. To mně osobně v nynější době vadí při navigaci nejvíce, je příliš často potřeba sledovat pohledem na displeji PDA, zda opravdu bude odbočka, nebo prostě to bude "stále rovnou za nosem" a hlavně ve větších městech je to opravdu hodně nepříjemné.
    Poprvé používám 3D navigaci, takže to možná bude subjektivní dojem, ale při tomto pohledu do mapy se mi zdá, že je aktuální pozice vozidla cca o 150-200 m posunuta dopředu před polohu v softwaru, totéž platí i pro údaj v metrech. - Při ukazateli Odbočka doleva a údaj 150 m (tedy 150 metrů zbývá do místa, kde se odbočuje vlevo) však již jsem přesně v místě odbočení, při údaji 0m jsem již cca těch 150 metrů za odbočkou. Možná jde ale pouze o zvyk...
    Ještě jednou musím ocenit ovládání jedním prstem, to je opravdu velmi kvalitně provedené.
    Jak vypadají mapy ostatních zemí? Budou a kdy a za kolik?

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2005

Citace Původně odesláno od kopacek
    Díky za příjemné zprávy, reakce autorů je - dle mého soudu - velmi důležitá pro vytvoření důvěry...
    Poprosím znovu o vylepšení hlášení odboček u "křižovatek", které ve skutečnosti vůbec nejsou křižovatkou, pouze z hlavní cesty odbočuje naprosto nevýznamná silnice páté skupiny. To mně osobně v nynější době vadí při navigaci nejvíce, je příliš často potřeba sledovat pohledem na displeji PDA, zda opravdu bude odbočka, nebo prostě to bude "stále rovnou za nosem" a hlavně ve větších městech je to opravdu hodně nepříjemné.
    Poprvé používám 3D navigaci, takže to možná bude subjektivní dojem, ale při tomto pohledu do mapy se mi zdá, že je aktuální pozice vozidla cca o 150-200 m posunuta dopředu před polohu v softwaru, totéž platí i pro údaj v metrech. - Při ukazateli Odbočka doleva a údaj 150 m (tedy 150 metrů zbývá do místa, kde se odbočuje vlevo) však již jsem přesně v místě odbočení, při údaji 0m jsem již cca těch 150 metrů za odbočkou. Možná jde ale pouze o zvyk...
    Ještě jednou musím ocenit ovládání jedním prstem, to je opravdu velmi kvalitně provedené.
    Jak vypadají mapy ostatních zemí? Budou a kdy a za kolik?
    Mapy ostatnich zemí by mely byt v lednu 2006

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Ještě se zeptám, zda Aponie bude zahrnovat do map i země Východní Evropy. Byl by to totiž docela průlom a asi by jste byli jediní ve Střední Evropě a myslím, že by jste si tím posílili řady zákazníků. Myslím tím, že většina čechů vyráží na letní dovolenou směr Chorvatsko a podobně a rádi by si Váš soft zakoupili, pokud by i tyto země byly zahrnuty v mapových podkladech.

Strana 1 z 14 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 10-12-2008, 14:14
  2. Mio zkušenosti uživatelů
    Od jakas_ce4you v sekci Mio
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 30-10-2007, 18:29
  3. iGO - rady, tipy, zkušenosti
    Od beecher v sekci iGO
    Reakcí: 315