Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 14 PrvníPrvní 1234513 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 204

Téma: be•on•road - rady a zkušenosti uživatelů

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od MIlan Kvasnica
    Citace Původně odesláno od Aponia Software
    Popisná čísla budou do aplikace dopracována. Budou obsažena čísla popisná pro krajská města ČR a bývalá okresní města Středočeského kraje. K číslům popisným se dostanete po aktualizaci, která bude samozřejmě zdarma a bude k dispozici cca do měsíce.
    Proč jenom krajská a okresní města?
    ZDE: http://forms.mpsv.cz/uir/popis/popis.jsp je ZDARMA k dispozici databáze VŠECH čísel popisných, tak proč budou v be-on-road jenom některá?
    A myslite, ze to je poskytovano ZDARMA aby to nekdo komercne vyuzil?
    Predpokladam, ze by se to autorum co to poskytuji zdarma zrovna moc nelibilo. Nehlede na autorska prava.

Je to stejne jako by jste zkopiroval stranky mapy.atlas.cz a umistil je na sve stranky ci do programu a to prodaval.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Dnes byla vydána aktualizace. Instalace opět neproběhla hladce. Toto je poslední černý puntík který be•on•road dávám, protože jsem se rozhodl, že tento produkt vrátím a nebudu se již nervovat. Sem tam kuknu na web výrobce, třeba mě ve verzi 5.0 přesvědčí, že tento produkt je použitelný. Po necelých 14 dnech musím opět zkonstatovat, že TomTom je králem (mimochodem, již v předchozích mapových podkladech byl TomTom lepší)..

Ještě připadá v úvahu Dynavix, nicméně pokud neuvolní trial verzi, byť za pár destikorun, zajíce v pytli kupovat nebudu. Tímto vyzývám Telematix, chce-li mne přesvědčit, že mám koupit Dynavix, ať mi na dva dny poskytne plně funkční verzi. Čekám do 19.12.2005, poté s nadšením dám peníze tomu, kdo mne skutečně přesvědčí (a nikdo jiný než TomTom to zřejmě nebude)..

Mimochodem, nevíte někdo jak korektně odinstalovat be•on•road z PDAčka? V seznamu "Nainstalované programy" se nenachází..

P.S. Rozhodně musím dát jedničku za podporu, kdy řešení problémů s technikem Aponie se protáhlo dlouho do noci. Kéž by každá taková firma se ke svým zákazníkům stavěla takto.. :yes:

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Mám tu soukromý dotaz, zda TomTom má nějaký trial.. nemá, bohužel však má zřejmě špatnou ochranu svých produktů před piráty. Ano, přiznávám, mám ve svém PDA nainstalovaný TomTom Navigator bez licence, jsem však zvyklý sa SW platit a proto i TomTom dostane své peníze za skvělou práci..

..vybíral jsem mezi TomTom Navigator, Dynavix a be•on•road, čekal jsem na BOR, zklamal mě, dal bych býval peníze českým ručičkám, Dynavix je zajíc v pytli, komu jinému byste dali po těchto zkušenostech své peníze?

Nováček
    Registrace
    Oct 2005

To je teda dost drsné, to už jste myslím druhý zákazník co v této diskuzi odstoupil od smlouvy a program vrací.
    Škoda, že sem zatím nikdo nedal žádný screen. Jinak TomTom je dobrý, ale i Dynavix být váma bych nezatracoval. Řekl bych, že dokonce hlasovku má o malinko propracovanější. Počkal bych na verzi 1.4 kde by mělo být 3D a prstové ovládání. Pokud ano tak bych určitě volil Dynavix. Za pár měsíců bude nabízet více jak TomTom. Vyvíjí se totiž strašně rychle a zadarmo.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Dnes mám za sebou trasu cca 150 km s BOR a znovu dosti důrazně apeluji na autory, aby se zlepšil stav hlášení odoboček. Na obrazovce ve 3D pohledu je vždy naprosto dokonale vidět, kudy povede další trasa, ale program se značně špatně chová při ukazování odboček (a tím i při hlasové navigaci, kterou preferuji před obrazovkou). - Velmi často hlásí odbočky typu mírně vlevo/vpravo jenom proto, že doprava/doleva odbočuje naprosto nepodstatná ulička a moje trasa vede absolutně rovně. Na druhou stranu blahosklonně mine informovaci o blížící se čtyřproudé křižovatce ve tvaru Y (kdy je třeba řadit se do správného pruhu) a to i v případě, že vaše další cesta nebude po hlavní ale odbočujete na vedlejší. To je dosti nepříjemné. - Dá se to zjistit pohledem na 3D obrazovku, ale na to nemusí být vždy dost času.
    Doufám, že v nové verzi se zlepšil (zrychlil) algoritmus přepočtu trasy. - Pouze 15 km před cílem trasy (v centru Brna) jsem opustil naplánovanou trasu (kolona na příjezdové cestě od Rohlenky) ale dalších pokynů od BOR jsem dočkal téměř po 3 minutách (!!!) kdy už jsem projel řadu světelných křižovatek...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od RodNoc
    Jinak TomTom je dobrý, ale i Dynavix být váma bych nezatracoval.
    Rozhodně Dynavix nezatracuji, naopak, dle zkušenosti uživatelů se jeví býti skvělým navigačním systémem (pravda, kdo si zvykl na 3D, nemůže jinak). Ale jak jsem řekl, nebudu kupovat zajíce v pytli. Dám třeba Telematixu své vydělané peníze, ale ne za základě informací "jedna paní povídala"..

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Citace Původně odesláno od RodNoc
    ... Dynavix být váma bych nezatracoval. Řekl bych, že dokonce hlasovku má o malinko propracovanější. Počkal bych na verzi 1.4 kde by mělo být 3D a prstové ovládání. Pokud ano tak bych určitě volil Dynavix. Za pár měsíců bude nabízet více jak TomTom. Vyvíjí se totiž strašně rychle a zadarmo.
    Ano souhlasím, nemám bohužel zkušenost s TomTomem, ale z navigací, které jsem vyzkoušel (vestavěná VdoDayton, Garmin, Dynavix, BOR a Wayfinder) na desítkách tisíců km služebních cest osobně stavím na nejvyšší místo Dynavix. A to i před vestavěnou navigaci, která se sice "neztratí" v tunelu, ale nevyvíjí se, zůstane pořád stejná jako v den, kdy člověk převezme auto. Díky BOR jsem poznal, jak strašně moc chybí Dynavixu ovládání prstem a 3D ale pokud to bude v brzké době k dispozici, tak je to téměř ideál. Pak už bude rozhodovat přesnost map a dynamická navigace.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Ano, be•on•road má skvěle provedené rozhraní ovládání prstem, i design je velmi povedený (ale přivítal bych třeba qwerty klávesnici)..

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Navigace VDO maji update, a to uz hezkou dobu - navic maji 3D rezim ktery by PDA nejspis nezvladlo

Ad Be on Road - rikam to porad, je to stejne u kazde aplikace - vzdy je vypusten na trh produkt ve stavu, kdy je temer nepouzitelny a v pripade dodavky navigace pro auta by se to rovnalo konci firmy a placeni statisicu Euro. U software pro PDA to ovsem neni tak hrozne - protoze jsou lidi zvykli ze vyrobce chyby casem opravi, coz Aponia i Telematix delaji.

Ad vraceni sw - ve smlouve jsem videl neco o tom, ze vyrobce neruci za vhodnost software k danemu ucelu - tudiz bych si pockal aspon na dalsi update jestli nebudou brutalni chyby branici funkci opraveny.

Ad Dynavix - jejich hlasova navigace je sice bezva, ale pokud budou za produkt i update chtit trojnasobek ceny konkurence (sw stoji 12.000, rocni upsdate co jsem cetl 4000) tak toto nelze povazovat za alternativu Be on Road, rozdil v cene je prilis velky.

Ad pirati - pokud bude vyrobce davat volne ke stazeni update kde se nachazeji spustitelne soubory, je vytvoreni cracku otazkou hodin. Aponii a Telematixem zvoleny zpusob update toto eliminuje, nebot vyzaduje koupeni licence k tomu aby se clovek k programu fyzicky dostal. Jak se ukazuje, ten druhy server na stahovani update SmartMaps byla chyba, stejne tak trial verze. Osobne zastavam nazor, ze update by nemel byt zpetne kompatibilni - treba aby navigacni data byla funkcni pouze v posledni verzi produktu.

Velice pozitivne hodnotim komunikaci vyrobce se zakazniky - Aponia i Telematix na podnety zakazniku velice vstricne reaguji. Mimochodem, existuje jeste vubec Tranis, tvurce nechvalne proslule digitalni automapy PocketKimIrSen ? Od nich jsem nikdy nic neslysel

A posledni vec - Aponia od svych produktu nabizi demoverze, ktere si muzeme bez omezeni vyzkouset (i kdyz demoverze by nemela byt kompatibilni s plnym produktem, to je ejdnoznacne chyba). Dynamixi demoverze vyzaduje investici do noveho PDA.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

to petr22:
    Dynavix nestoji 12000Kc!!! opravdu nevim kdeste to vzal. V teto diskuzi se o tom jiz mluvilo. Dynavix sezenete kolem 7500Kc vcetne DPH a v cene je jiz zahrnuto kompletni vylepsovani (znacne zmenseni map v 1.3 ktera vysla) vcetne toho ze v 1.4 bude 3D a ovladani prstem. Pokud si koupite cely set vcetne PDA tak to vyjde jeste levneji. Co se tyka samotne navigace tak je to spicka stejne jako TT5...
    Nicmene mate pravdu v tom ze propast mezi BOR a Dynavixem je velika, jak vidim nejen cenove. Nicmene si myslim ze BOR skvele zaujme misto ktere ztratil Pocketkim na trhu. Bude zatim levnejsi varianta (a o neco horsi v navigaci) ktere chvilku potrva nez se dostane na uroven TT ci Dynavixu... ale urcite to jsou tygr v Aponiii a BOR jeste ukaze drapky

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Hm, takže ani já po dvou hodinách boje nejsem schopen provést aktualizaci BOR. Takže to vzdávám a rovněž si počkám na verzi alespoň 2.0 ale spíše 3.0. Špatná instalace, nefunkční aktualizace... Má to dobrý fundament, ale asi je opravdu ještě čas, než se odstraní prvotní problémy.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Neschopnost aktualizace, mnoho času ztráveného jinde bezproblémovými věcmi atd. atd., to jsou ty černé bodíky, které se u BOR nahromadily a už nejsem schopen je přes počáteční nadšení a a trpělivost snášet.. držím však Aponii palce, mají z čeho vycházet aby v budoucnu uvedli na trh velmi konkureční navigační software.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

To jsem zvedav, az mi prijde demoverze BOR :-) Jinak zkratky BOR a SM jsou super

Ad Dynavix - cenu jsem vzal v ceniku - pokud mi nekdo za 7500 sezene celou mapu Evropy, budu mu velmi vdecen. Update map ma stat cca 4000 rocne. Oproti konkurenci (BOR, TT) se jedna o znatelne vyssi castku, navic vzpomenme si jak vypada prvni verze Dynavixu.

Ovsem kdyz produkt nelze nainstalovat, opravdu neni neco v poradku - chtelo by to aspon nejaky testing pred vypustenim mezi lidi.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od Grachus
    Dynavix nestoji 12000Kc!!! opravdu nevim kdeste to vzal. V teto diskuzi se o tom jiz mluvilo.
    Já si to s těmi 12.000 pamatuju dost dobře - Dynavix ČR stál 8000 s DPH a několikrát tu padlo, že cena rozšíření map na celou Evropu bude stát cca 4000, což je dohromady těch 12000. Jestli mezitím Telematixu došlo, že chtít 2x tolik peněz za srovnatelnou, ale spíš v řadě věcí o dost horší aplikaci, zkrátka není nejlepší obchodní tah, to by bylo jedině dobře.

Už mi došlo BOR demo, takže nainstaluju a poreferuju.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2005

Takže mám tu první postřehy. Všude, ale úplně všude je vidět, jak je to šité horkou jehlou. Možná některý postřeh není úplně přesný, manuál jsem zatím nečetl. Taky budu porovnávat s TT5, kterej znám dobře.

Instalace
    I ve verzi 1.0.0.2 je dost neintuitivní a dalo mi trochu práce pochopit, co se má udělat. Teploměr instalace se krátce po startu zastaví. Ze 113MB je totiž celý jeden soubor 90MB a teploměr nepostupuje plynule, ale vždy se posune po zkopírování celého souboru. Když už jsem měl pocit, že to fakt vymrzlo, tak najednou šup, bylo hotovo.

Aktivace
    Bez jediného problému.

Ovládání
    Je vcelku pěkné, líbí se mi pečlivě dodržovaná možnost ovládání prstem. Co je však oproti TT5 dost mizerné je velikost fontu, protože používá standardní systémový, takže je to sice pěkné na čtení z 20cm, ale už ne ze 40cm za jízdy.

Zobrazení
    Graficky pěkné. Krajina má antialiasing (vyhlazování hran), takže to vypadá podobně jako iGo, nicméně je to ještě o několik řádů pomalejší.
    - rychlost vykreslování asi 1 obrázek za vteřinu na 400MHz stroji, to je v praxi na nic zvláště u manévrů ve městě
    - 3D režim je naprosto úchylnej v tom, že místo aby ukazoval situaci před autem, tak poloha auta je zhruba v 1/3 3D obrazovky, takže zbytečně ukazuje i to, co je dávno za vozem
    - jména ulic či obcí jsou na "cedulích" zapíchnutých do patřičného místa, nicméně často se překrývají s ikonou bodu zájmu
    - naprosto chybí informace o krajině. V TT5 je vidět, kde je řeka, rybník, les, obec, průmyslová zóna apod., tady nic
    + pro ty, kterým to vyhovuje, je jistě potěšující možnost provozu pouze v 2D režimu, nicméně jak odzoomovat jsem nepřišel

Plánování trasy
    Chybí mi možnost volby některého z posledních cílových míst. Dobře se dá nastavit velký počet průjezdních bodů i start navigace (aktuální pozice GPS nebo vybraný bod). Umí pracovat se souřadnicemi.
    - "teploměr" ukazující průběh výpočtu trasy je virtuální, když dojde úplně doprava, zase začne běžet znovu,takže je úplně na nic
    - výpočet trasy je pomalý
    - plánování trasy se nedá přerušit
    - vůbec nejde vybrat typ trasy (nejrychlejší, nejpomalejší, optimální)
    - není k dispozici shrnutí, jak dlouhá trasa je a kolik zabere času, nicméně dá se to vyčíst po startu simulace
    - simulace nejde urychlit
    - není možnost nechat si spočítat alternativu nebo objížďku (volba "Uzavírka za x metrů" nebo "Vyhnout se části trasy" v TT5)
    - naprosto chybí itinerář
    - příšerné vyhledávání v bodech zájmu, jak už tu bylo popsáno

Stabilita
    - aplikace se mi jednou odporoučela do věčných lovišť, když jsem stiskl v menu "Plánovač trasy"
    - přestala mi fungovat hlasová navigace, i v nastavení po stisku tlačítka "Test" se vůbec nic neděje

Celkový dojem: mapa pouze ČR, zoufale pomalé, hrozně málo funkcí, tohle bych ocenil tak na 1/10 TomToma. Nicméně uvidíme v dalších verzích.

Strana 3 z 14 PrvníPrvní 1234513 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 10-12-2008, 14:14
  2. Mio zkušenosti uživatelů
    Od jakas_ce4you v sekci Mio
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 30-10-2007, 18:29
  3. iGO - rady, tipy, zkušenosti
    Od beecher v sekci iGO
    Reakcí: 315