Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

XDA - Jak na SMS - pocitani znaku, proc na nektere mobily nedochazi dlouhe SMSky atd ...

Miki_ce4you (0)|14.5.2003 10:21
Ahoj, mam relativne cerstve XDA ... kupoval jsem ho nekdy v pulce dubna, tzn. uz to umi rozpoznavat odesilatele SMS atd ...

Ale .. porad to nepocita pocet napsanych znaku, coz dela (nevim proc) problem, posilam-li textovku delsi nez 150 znaku ... na t-mobile mi to zpravy proste usekne a prijemce dostane jen tech prvnich 150 znaku ...

Pri zasilani dlouhych zprav na et na me v 80% procentech pripadu zarve, ze zpravu nebylo mozne odeslat atd ... pritom SMS zaba v 50% pripadu normalne dojde ... takze obcas pusobim dost komicky ... :)

PLS, nevite nekdo co s tim?
Michal Jelínek (220)|14.5.2003 10:50
1. By me zajimalo, pokud mas Eurotel DataPhone, jakou verzi ROM version a Radio version mas Start\Settings\System\Device Information (Asset viewer).

2. Mas stale problem s tim, ze kdyz vybiras komu SMS, tak se ti misto mobilu hodi e-mail?

3. Co se tyce problemu s odesilanim SMS, tak me to taky neukazuje znaky, ale dlouhe SMSky to rozdeli na dve. No a treba kolega ma 6310i a tam se vphoho zase spoji do jedne velke.
Miki_ce4you (0)|14.5.2003 11:10
ad1 .. jojo et dataphone ...

Verze ROM: 3.14.06 ENG
Vysilaci cast: T313
Protokol: 32S54

ad2 ... tak ted ti nerozumim?

ad3 ... no, kamos ma 3510i a mel MT50 ... u te MT50 se to chovalo tak .. ze se mu zprava nespojila v jednu, ale dosly mu proste zpravy 2 a druha zacinala znakem "@" .... u te nokie 3510 mu to chodi dobre

pritelkyne ma t-mobile a typ tlf- nok 3310 ... a proste ji dlouha zprava ode mne nedojde a usekne ji to (prave proto bych to potreboval hlidat nebo s tim proste neco udelat) ... z jinych tlf. normalne jo :(( ... no a pokud me posle ona zpravu delsi nez 160 znaku, dostanu ji naprosto vzdy bez 1. znaku :)) ... taky divne, ale to uz neni zas takovej problem ... :)
hybo (3107)|14.5.2003 16:40
Nova verze naseho Plus! for Phone Edition pocita znaky v SMSkach, tedy krome toho, ze obsahuje GPRS monitor a par dalsich uprav :-) Napiste mi, zaslu Vam demo.
Michal Jelínek (220)|15.5.2003 14:58
... a pak mi dej vedet, zda ti funguje. Moje XDA se s tim nejak kouse a ja nevim proc. Mam takovej pocit, ze to moje XDA je proklety :-(

2. Ptal jsem se, jestli kdyz pises SMSku, vyberes neci cislo, tak ti to vyplni e-mail. Pak najednou mas u cloveka dva e-maily a kdyz na nej kliknes, vyplni ti to mobil. Jestli uz je to odstraneno.

3. Tydle problemy nemam. Respektive obcas zustane SMSka v outboxu a ne a ne se poslat. Napisu ji znova a odeslu.
Miki_ce4you (0)|16.5.2003 15:51
Takze nainstaloval jsem to a rozchodil GPRS monitor ... to bylo vse ok .. pak jsem resetnul comp, protoze mi nikde nic co se SMS znaku tyce nepocitalo .... a ono se mi to switchlo (nevim proc) do anglictiny a pak sms pocitani znaku slo ... kdyz jsem pda znovu resetnul, hodilo se mi to zpet do cestiny, ale uz to zas nic nepocita ... co s tim? Funguje jen ten GPRS monitor.
Miki_ce4you (0)|16.5.2003 15:53
mne se tea zatim nic nekouse, ale viz muj prispevek vyse ... nefunguje to jak ma :((

ad2. ... jo, tak to mi dela taky, trochu jinak, ale tak nejak obdobnym zpusobem

ad3. ... pri posilani na novejsi mobily taky ne ... resp. na nokie

z toho pluska jsem jetel ...
stepan_ce4you (1)|16.5.2003 22:17
Cau!
Mam ET Dataphone a stejny problem s tema SMS a rozdelovanim na vice casti. Dost casto mi hlasi, ze nemohlo byt doruceno a musim to poslat treba natrikrat... Byl jsem s tim na ET, tam mi rekli ze nevedi a odkazali me na GSMobil (servis XDA pro CR) tam sem ale zatim nesel...
Sem tim dost znechucenej a zvykl jsem si psat kratsi SMS :-(
Nikde jsem zatim nenasel reseni.
Mira_ce4you_oldd (192)|19.5.2003 14:16
Dobry den,
vlastním ostrou verzi Vašeho programu Sunnysoft Plus! for Phone Edition 1.2 beta, ale počítaní znaků ani GPRS monitor jsem v ní nenašel. Možná jsem se špatně díval, ale ani na Vašem serveru novější verze není. Jak lze získat verzi s těmito funkcemi?

Dík za odpověď
Míra
hybo (3107)|19.5.2003 14:21
napiste mi, zaslu Vam ji. Zatim neni zverejnena, protoze se jeste na ni pracuje, momentalne je to 1.4b5. Krome pocitani je tam jiz GPRS monitor a nejake upravy a opravy.
Michal Jelínek (220)|20.5.2003 09:34
Co se Eurotel DataPhonu tyce a podpory ze strany Eurotelu, radeji mi o tom nemluvte!

Mam rozepsany clanecek s pracovnim nazvem Od cert k dablu kde tak nejak popisuju, jak pri shaneni upgrade ROM si me prehazovali jak horkej bramror.
null (0)|20.5.2003 18:44
No a sehnal jsi ten ROM upgrade nakonec ?
Michal Jelínek (220)|21.5.2003 09:03
To se dozvis v tom clanku, nechci te pripravit o poentu :-)