Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kvalifikovaný certifikát

xavier67 (1)|7.12.2005 14:05
Prosím někoho o pomoc s exportem kval.certifikátu do iPAQhx4700. Certifikační autoritu jsem naexportoval (má koncovku *.cer). Osobní certifikát má koncovku *.pfx a PDA tuto koncovku nezná. Nemáte někdo zkušenost s tímto problémem. Help na ICA mi neporadil :-(
Surgical (2364)|7.12.2005 14:16
Hm obecne...lze ten certifikat nainstalovat do normalniho PC? Pak ho lze exportovat v nekolika ruznych formatech, nektery z nich uz PDA jiste prekousne...pokud neni problem pouze a jen v pripone souboru....
Saman_ce4you (1451)|7.12.2005 14:31
Fce Hledat na slovo certifikat nehodi prilis moc vysledku, aby se v tom nedalo zorientovat..
Napr:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=10198
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=4198
ZdenekP (224)|7.12.2005 14:45
Už se to tu probíralo.
A podle tohoto postupu jsem to i udělal. Problém je, že zatím nemám e.mail aplikaci, která podepisování podporovalo.
bobby_ce4you (145)|14.3.2006 20:19
podporuje pocket outlook ve wm 5 ale je to nepodsvícený a nevím jak t zapnout. (nabídka možnosti zprávy)
beecher (9270)|15.3.2006 01:12
Nebude to tim, ze tam nemas nainstalovanny zadny osobni certifikat?
bobby_ce4you (145)|15.3.2006 06:51
[QUOTE="beecher"]Nebude to tim, ze tam nemas nainstalovanny zadny osobni certifikat?[/QUOTE]

to ne ve složce osobní cerifikáty mám korektně nainstalován certifikát (použit výše uvedený postup pro import .pfx souboru) PostSignum QCA (pošta II.QCA) který používám i na PC. Přestože jsem zkusil měnit všechna různá nastavení v e-mailu políčka pro šifrování i podpis zůstanou nepodasvícená. Zřejmě se musí něco nastavit ještě jinde.
bobby_ce4you (145)|19.3.2006 19:43
tak osobní certifikát pro přihlášení na zabezpečený web funguje bez problémů, ale odeslat podepsaný email stále nejde. Nevím kde může být chyba. Importoval jsem osobní certifikát, 1 kořenový certifikát a 1 intermediate což nevím co znamená a není nikde vidět. Na PC mám osobní a 2 kořenové a všechno funguje jak má. Netuším v čem to může vězet.
bobby_ce4you (145)|27.1.2007 08:36
...dále je třeba certifikát pro podepisování emailu nastavit. Provede se to po otevření active syncu v ppc v sekci možnosti, email, nastavení, vybrat certifikát, ale zatím mi to nejde protože vydavatel je neznámý. Jak to změnit nevím.
bobby_ce4you (145)|19.11.2007 22:23
Osobní certifikát pro podepisování a šifrování emailu se mi podařilo zprovoznit ve wm6. Po instalaci osobního certifikátu a 2 certifikátů certifikační autority (PostSignum) se nastavení provede v v nastaveních položky email pro exchange server v active syncu. potom již stačí napsat email v PPC Outlooku nechat proběhnout synchronizaci a podepsaný email se odešle.
nefrit_ce4you (15)|28.2.2011 12:02
Rád bych podepisoval i bez exchange server, tedy přes účet, který jsem si definoval v žádosti o postsignum osobní certifikát (v mém případě centrum.cz, což mi na desktop outlook funguje).
Navíc bych rád odesílal podepsané emaily přes wifi, GRPS, ..., a ne přes ActiveSync.
Nápad či zkušenost?
Dík. Jirka