Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Cim nahradit PDA s PalmOS 4.1?

Kill007 (32)|6.12.2005 19:51
Zdravim,

uz nekolik tydnu uvazuji, za co vymenit sve moralne dosluhujici Clie s PalmOS 4.1. Do ted jsem PDA pouzival pouze na organizaci casu a cteni ebooku, protoze k jeho omezenym moznostem spojeni s okolnim svetem, jsem pro nej moc jine uplatneni nenachazel.

U sveho noveho PDA bych si predstavoval nasledujici vlastnosti:
- dobra vydrz na baterie (tri roky stare clie vydrzi s podsvicenim stazenym na minimum (ne zhasnuto) cca 2,5h) - i kdyz toto by resil pripojovaci/nabijeci miniusb konektor
- rad bych na PDA poslouchal MP3, takze 3,5mm jack vyhodou
- filmy - sice si myslim, ze me to brzo omrzi, ale byl bych rad, kdyby to pda taky umelo.
- nevim, jaky je nazor na VGA displej a jaka je jeho podpora (nejlepsi vyuziti najde asi RealVGA pri browseni, a hrani her, ne?).
- CPU by mel byt dostatecne rychly, aby to vse zvladal
- samozrejmosti by mely byt vsechny zpusoby pripojeni (wifi, irda, bluetooth)

mezi me dva favority zatim patri LOOX 720 (VGA, celkem dobra vydrz, rychly CPU, dobra konektivita, dobry vzhled, nevyhodou snad jen stary OS a jeho nemoznost upgrade a nutnost tahat stale jeste telefon (i kdyz na to sem si uz za tu dobu s clie davno zvyknul))

Dell X51V, o kterem jsem ze zacatku take uvazoval, jsem ale nakonec zavrhl z duvodu absence irda, slabe baterie a take ke zpusobu distribuce. Nevim, jestli ma smysl cekat na Acer n310 - rad bych si s PDA hral pod stromkem :) (navic taky neobsahuje irda a baterie ma podobnou kapacitu)

muj druhy favorit je Qtek 9100 - u nej pro mne mluvi miniusb (muzu nabijet temer kdekoliv) a integrovane GSM, strach mam opet z vydrze baterie a pomaleho CPU (i kdyz ve zdejsi diskuzi to jiz nevypada tak hrozne, jak to vypadalo ze zacatku). Novy OS je vyhodou (doufam) stejne tak i klavesnice. Sem bych mohl zaradit i HTC Universal, ale to je zatim mimo me financni moznosti.


Co vy nato? Do ceho jit? Nebo existuje jeste uplne jina varianta?

Diky
Kája_oldd (759)|6.12.2005 21:01
Sice, vám moc neporadím, ale proč myslíte že x51v nemá IrDa? Podlě mě ho má, stejně jako x50v...no baterku má slabší, ale baterku můžete byměnit, nehledě na to, že jde scestné vychvalovat výrž L720, který je na tom skor stejně...omlouvám se pokud písám hlouposti, jen moje poznámky
Kill007 (32)|6.12.2005 21:13
nepru se, ze dell nema irda, prochazel jsem pouze specifikaci primo na jejich strankach a z moznosti pripojeni jsem nasel pouze wifi+bt.

Vydrz odhaduju podle baterie - Dell ma 1100mAh, Loox 1640mAh. Nahradni baterie nebo baterie s vetsi kapacitou jsou dalsi naklady navic :(
Kája_oldd (759)|7.12.2005 01:35
Ano, ale díky WM5 ten rozdíl není zrovna moc velký, navíc u della neva úplné vybití...
Spíše mi ale přijde lepší dle požadavků Ipag Hx4700...pravda touchpad na ovládání je občas peklo, ale ta výdrž, to se s otatními VGA nedá srovnat. Mno a displej má o krapet větší jak loox a dell
Zdenek Malinsky (9781)|7.12.2005 04:21
Můžeš přijít v sobotu na 10.pravidelný pražský sraz a některá PDA si prohlédnout - viz a zde
aaischa (660)|7.12.2005 11:19
taky bych doporučil hx 4700