Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 9100 a Activesync 4.1

Shadow_ce4you (31)|5.12.2005 14:01
Jako novepeceny majitel Qteka bych se chel zaptat jestli vsem funguje synchronizace pre USB kabel? Me se totiz vzdy pripoji , ale potom uz nic :no: . Neprobehne zadna synchronzace. A kdyz dam synchronizovat tak se nic nedeje. Jede mi akorat synchronizace pres IR. Nevyte nekdo co stim?? :?: Mel nekdo podobný problem a vyřešil ho? Dekuji vsem za radu.

PS: Zkousel jsem ActiveSync 4 a 4.1. Oba delali to stejny. :((
beecher (9270)|5.12.2005 14:17
Podival bych se po pripojeni PDA pres USB, jestli ve Spravci HW na PC neni nejake nerozpoznane zarizeni. Pokud ano, tak nechat z aktualizovat ovladac...
Shadow_ce4you (31)|5.12.2005 14:23
Ve spravci zarizeni je jse OK. Zadny konflikt nebo nepoznane zarizeni.
beecher (9270)|5.12.2005 14:30
Pak uz tedy zbyva jenom zkontrolovat nastaveni firewallu na PC. Predpokladam, ze nejaky pouzivate...
Shadow_ce4you (31)|5.12.2005 16:08
Firewall jsem nastavil podle stranek microsoftu. Pouziovam Sygate personal firewall.
beecher (9270)|5.12.2005 16:09
A nic? Zkuste jej vypnout... Pokud to pujde pak synchronizovat, tak v nem mate stale neco spatne...
Shadow_ce4you (31)|5.12.2005 21:35
Jojo byla to ta firewall. Jenze porad teda nevi jak ji mam nastavit aby to chodilo. Kdyz ji vypnu tak slape vse jak ma.
beecher (9270)|6.12.2005 09:26
No, kdyby se vam chtelo prejit na Kerio Personal FW, tak ten vim presne jak nastavit, se Sygate jsem nikdy nepracoval...
macula_ce4you (691)|18.12.2005 21:15
A nevíte někdo jak nakonfigurovat AVG Firewall, popřípadě informaci co povolit, aby synchronizace fungovala? Koukal jsem do logu a tam AVG blokoval UDP, tak jsem to povolil (aspoň myslím), ale bez výsledku.
Roman.34 (76)|19.12.2005 07:47
Ted jsem byl u z nameho a pri pripojeni USB kabelem nic. ma neznackvou desku nekej shit PC CHIPS .. USB jen tuklo ale zadna instalace v zadnym portu.. proste jeako kdyby bylo neco spatne. Tak jsem pridaly PCI radic USB a ejhle vse funguje.. ne vzdy to musi byt firewallem ale vasim PC . jen podotknu ze ten dotycny mel MPX200 kde mu synchronizace fungovala s 4.1 activesync bez problemu.. pripojil MDA Vario a nic. ani Reisntal Winu nepomohl. jen ten pridavnej radic kde vse zaclo fungovat hned napoprve.
macula_ce4you (691)|19.12.2005 09:50
No u mě to firewalem je, protože když ho vypnu, tak synchronizace funguje.
Shadow_ce4you (31)|19.12.2005 11:01
Ja uz jsem to nevydrzel a naistalovat free verzi zonealarmu. Ten jsem nastavil podle microsoftu a jede to uplne krasne. Nevim :?: proc to se sygatem neslo.
PaTER_ce4you (69)|12.4.2006 11:45
[QUOTE="macula"]A nevíte někdo jak nakonfigurovat AVG Firewall, popřípadě informaci co povolit, aby synchronizace fungovala? Koukal jsem do logu a tam AVG blokoval UDP, tak jsem to povolil (aspoň myslím), ale bez výsledku. [/QUOTE]
Proveďte, prosím, následující:
spusťte AVG Control Center (klikněte dvakrát na ikonu AVG v systémové liště vedle hodin)
klikněte pravým tlačítkem myši na komponentu AVG Firewall a zvolte možnost "Konfigurace"
přepněte se na záložku "Aplikace" a klikněte na tlačítko [Přidat aplikaci]
klikněte na tlačítko [...] a vyhledejte v počítači následující program:
C:\Program Files\Microsoft ActiveSync\WCESMgr.exe
v menu Akce nastavte možnost "Povolit" a potvrďte kliknutím na tlačítko [OK]
opakujte tyto kroky také pro následující tři aplikace:
C:\Program Files\Microsoft ActiveSync\wcescomm
C:\Program Files\Microsoft ActiveSync\rapimgr
C:\Program Files\Microsoft ActiveSync\CEAPPMGR
nyní se v konfiguraci Firewallu přepněte na záložku "Systém", poté klikněte na tlačítko [Přidat pravidlo]
do pole "Jméno služby" napište "ActiveSync" a potvrďte tlačítkem [Vytvořit pravidlo]
klikněte na tlačítko [Nová služba], službu pojmenujte "activesync" a potvrďte [Přidat položku]
v menu "Protokol" zvolte "TCP", směr komunikace "Dovnitř", mistní porty "26675", vzdálené porty "*"
nastavení uložte tlačítkem [OK]
také následující okno "Vlastnosti služby" zavřete tlačítkem [OK]
nyní v seznamu dostupných služeb označte službu "activesync" , klikněte na tlačítko [->] (služba se přesune do seznamu
"Použité služby"), nyní v horní části okna zvolte akci "Povolit" a potvrďte vše tlačítkem [OK]
ukončete všechna okna tlačítkem [OK] a zavřete AVG Control Center
Nyní by měl MS ActiveSync 4 pracovat korektně.
zbyfik (1)|12.4.2006 15:56
Ahoj, nevite jak na preneseni kontaktu do Varia bez ActiveSync? ActiveSync mi jakztakz funguje, napr slozku zesynchronizuje, ale pri synchronizaci kontaktu hlasi chybu 85010014, a rady od M$ jsou typu: preinstalovat Outlook, coz kvuli synchronizaci kontaktu delat nechci.

Chtel bych nejakou utilitu, co umi kontakty do MDA nacist ze souboru...

Diky za odpoved, uz to par hodin hledam, vyzkousel sem x aplikaci, ale na tuhle jednoduchou funkcionalitu jsem nenarazil...
Jirka_j (186)|26.4.2006 08:49
Nechtělo se mi zakládat nové téma, tak jsem využil tohle. Mám problém s připojením ActiveSync 4.1 přes bluetooth, v pc mám službu ActiveSync na portu com3, když dám načíst služby v pda, které moje pc nabízí, tak mi nabídne pouze Serial Port, žádnou službu ActiveSync. Takže Active sync se nepřipojí.
luban_ce4you (64)|29.4.2006 12:15
[QUOTE="beecher"]No, kdyby se vam chtelo prejit na Kerio Personal FW, tak ten vim presne jak nastavit, se Sygate jsem nikdy nepracoval...[/QUOTE]
Muzes sem prosim napsat jak to Kerio nastavit.Diky.
imaster (53)|29.4.2006 20:10
Kerio mi problém nedělalo. Mám ho nainstalován v advanced modu(samoučící), takže jsem při instalaci a konfiguraci active sinc povolil v keriu vše, co na mně vybafnul. Jede na první pokus. Jestli chceš, můžu Ti poslat exportované nastavení keria, třeba Ti to pomůže.