Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prvních 60 minut s i-mate SP5m

Pavel Koza (4761)|5.12.2005 01:33
"Chytrý telefon i-mate SP5m je jedním z prvních zařízení této kategorie s plnohodnotným QVGA displejem, integrovaným WiFi modulem a předinstalovaným systémem Windows Mobile 5. Pokud k tomu přičtete slot pro miniSD karty, integrovaný Bluetooth, 64MB paměti, integrovaný fotoaparát 1,3Mpix a velmi elegantní design, je celkem pravděpodobné, že část čtenářů tohoto webu právě objevila svůj letošní dárek k Vánocum:) Jaké jsou mé první dojmy se dozvíte z tohoto článku."



Přečtěte si celé preview.
dharar (9)|5.12.2005 09:10
Jak se ovladal, resp. co joystick, neni to slabe misto ?
Pavel Koza (4761)|5.12.2005 09:34
On byl problem sehnat nejakou hru, na ktere to poradne testnout, takze jsem se tomu uprimne receno moc nevenoval... Ale mate pravdu, na nejake velke pareni to nebude... Je hodne "utopeny"...
dharar (9)|5.12.2005 09:56
Ani by mi neslo o hru. Klon tohoto Qteka ma Orange (tusim SPV C600) a na webu mobilmania.sk pomerne kritizovali ovladani pomoci joysticku pro listovani v menu. No uvidime jaka bude praxe. Chystas plnou recenzi ? Docela by bylo zajimave pak srovnani s Qtekem 8310, ktery uvede Eurotel na trh (rozdily, ktere jsem zatim nasel spocivaji ve vzhledu, hw tlacitek, pameti RAM a samozrejme v cene).
Pavel Koza (4761)|5.12.2005 09:58
No rad bych to stihnul. Qtek 8310 mam take slibeny, tak to kdyztak zkusim porovnat.
beecher (9270)|5.12.2005 10:02
RAM? Podle teto specifikace ji maji stejne...

Asi takto, QTek 8310/i-mate SP5 a QTek 8300/i-mate SP5m jsou dve "totozna" zarizeni, jen se lisi v poctu tlacitek, 8300/SP5m je proste odpoved na SE walkmany... ;)
Toksa (13)|5.12.2005 10:56
Zasadni otazka: Staci vykon CPU na provozovani Skype over WiFi?
dharar (9)|5.12.2005 11:48
[QUOTE="beecher"]RAM? Podle teto specifikace ji maji stejne...
[/QUOTE]

Aha omluva, informace o velikosti RAM jsem nasel na jednom e-shopu. Dle dostupnych informaci je mi blizsi Qtek 8310. Pockam si na tvrdou realitu az bude k "osahani".
Kavy (374)|5.12.2005 15:22
Rozplývat se nad rozlišením displeje mi přijde zcestné.320/240 měl již nevyráběný SonyEricson S700.Spíš bych se zeptal,proč toto rozlišení neměli od pradávna ostatní SP:).Je to ale datem výroby prvních SP.Pokrok samozřejmě musí jít dále a tohle je první vlaštovka.
A protože je první s takovým displejem asi bude nedostatek upraveného softu.Pokud bude však kompatibilní,jistě se bude ovírat v malinkém okně odpovídajícím 208/176 dosavadních SP.Nebo verze softu určené pro WM2002-3 nejsou kompatibilní s WM5 ?
Nad formátem karty se nebudu rozčilovat.Ostatní výrobci mění formát snad na každém modelu a neustále nové mini...apod. mě jen nutí vyhazovat prachy:((
K foťáku-hrůza.Ale koho to štve.Kdo si tento telefon koupí? Nejspíš je to člověk,kterej má na krku již 20MPix Nikona. Přesto je ta kvalita ukrutná a nehodí se ani na ofocení jízdního řádu nočních tramvají.To trochu zaspali dobu a cpát to tam snad ani neměli.A pubescentí ze Základky si tenhle telefon určitě nekoupí,nemá totiž blikací světýlka dokola.
cenebris (144)|5.12.2005 16:59
Kdyby to melo usb host, tak jde k tomu pripojit ta mala klavesnicka a i 50 mejlu denne by nebylo problemem :)

Jinak jsem videl 8310 (coz je temer stejny stroj) za 11 s DPH, tech 17 se mi zda "trochu" moc...
aivos (95)|19.12.2005 21:52
Tento SP vlastním již od konce září. Založil jsem i fórum na smartmania.cz, ale je to tam dost mrtvé (přiznám se, že i já sám nemám čas neustále přispívat). V případě problémů hledám pomoc na zahraničních fórech. Bude-li chtít někdo nějaké info, odpovím dle nasbíraných zkušeností. Podotýkám jen, že nehraju . Tento přístroj využívám vyloženě pro práci.:?
Zdenek Malinsky (9781)|6.1.2006 10:48
Dnes se na mobilmania.sk objevil článeček s 2 obrázky a několika screenshoty. Najdete je zde.