Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Externí antény pro GPS

Josef57 (35)|3.12.2005 16:07
Zjistil jsem, že i když mnohé moderní GPS BT nepotřebují externí anténu, přesto se vyskytnou situace, kdy zejména ve vozidle, při špatném počasí nebo v husté zástavbě, je anténa víc než vhodná. Existuje asi řada typů a možná i různých typů konektorů pro spojení antény s GPS.
Já mám GPS ADAPT Nemerix a potřeboval bych poradit s anténou. Zároveň bych zahájil širší diskusi na toto téma.
palmar1 (15)|3.12.2005 18:06
[QUOTE="Josef57"]...a potřeboval bych poradit s anténou..... [/QUOTE]

Docela rád bych se přidal s prosbou o radu. Máte někdo zkušenosti? Mám Asus BT 100, perfektní (vyjma problému s odesílaným datumem, ale to se obvykle dá vypnout), jenom při ježdění po městě je to trochu slabší, fix občas vypadává...Pomohla by externí anténa?:?:
S474N (660)|3.12.2005 18:48
Ja myslim, ze rozhodne. Od dob Nemerixe me tu zbyla a se svou stavajici 339 ji nevyuziji, takze kdyby mel nekdo zajem.
Marek71 (91)|5.12.2005 11:44
palmar1: Podľa mojich skúseností externá anténa hodne pomože hlavne za špatného počasie, sneženia, dažďa, hmly a podobne... GPS chytá viac satelitov a určenie polohy je presnejšie. Toto človek ocení hlavne v meste, kde sú častokrát uličky dosť tesne vedľa seba a navig. soft sa pri slabom signále nevie "rozhodnůť" po ktorej ulici idem :-)

Ja mám SD GPS s vlastnou malou anténkou, ale pripájam vždy aj externú a je to poznať. U teba si myslím, že by to nebolo tak znateľné, ale určite by sa o čosi zlepšil signál.