Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení FSC Pocket LOOX N500/N520

Pavel Koza (4761)|2.12.2005 23:28
Nová řada LOOX N5xx, která je v současné době k dispozici ve dvou modelech, tak trochu klame tělem. Na první pohled se totiž nijak výrazně neliší od předchozích modelů řady LOOX 4xx, takže by si méně poučený uživatel mohl obě řady celkem snadno splést. Rozdíly jsou však především uvnitř. Za všechny bych vyzdvihl v obou modelelch integrovaný dvacetikanálový GPS modul a předinstalované Windows Mobile 5 ve verzi Premium. To ale ani zdaleka není všechno, víc se dozvíte v této recenzi.



Přečtěte si celou recenzi.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|3.12.2005 08:40
Děkuji za velmi hezkou recenzi. Přečetl jsem jí jedním dechem. :yes:

Nevíš Pavle ( nebo i někdo jiný ) jestli i LOOX taky připravuje ( nebo aspoň uvažuje ) o integraci GSM modulů do svých POCKETPC ?
Terminator3_ce4you (5)|3.12.2005 09:40
Hezká recenze. Jak jste fotili ty fotky? Je to všecko nějaký fialový...
Pavel Koza (4761)|3.12.2005 11:08
1. Dik za pochvalu:)
2. Pripravuje, ale je to jeste ve stadiu Hodne tajne:)
3. Jo, ty fotky se tentokrat moc nepovedly... Sorrac...
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|3.12.2005 12:06
A jak se Ti "Pavle" pracovalo se středovým ovladačem. Na fotkách mi připadá poměrně dost vystouplý. Jestli je bytelný - na hraní her. :D

V prodejním balení bude Velká čeština ? V recenzi o tom ani slovo.

Pod slovy " Hodne tajne" si mám představit asi jaký časový horizont uvedení.
Pavel Koza (4761)|3.12.2005 12:18
To, ze je takovy vystouply, nema na ovladani moc vlic. naopak, na fotkach to neni moc videt, ale smerem do stredu je takovy lehce se svazujici a uprostred je zase trochu vystouple ovladaci tlacitko.

Ovladani je hodne pohodnle, ta bocni tlacitka jsou dostatecne siroka, takze i kdyz mackam smer vlevo, tak ta leva dve tlacitka jsou stale bez problemu pristupna. Asi nejvetsi "problem" je v sikmych smerech. Softwarove to zvlada bez problemu, ale vzhledem k tvaru toho krizoveho ovladace (protahly obdelnik) je nutne se ze zacatku na ty sikme smery soustredit.

Sice to asi neni uplne 100% nejlepsi ovladani pro hry, ale dal bych mu tak 8-9 bodu z 10.

Jo, zapomnel jsem (vetsinou mam ta zarizeni driv, nez Sunnysoft stihne cestinu dodelat:). Soucasti vsech do CR oficialne dovezenych zarizeni bude i velka lokalizace InterWrite Pro 9.0.

Takhle - vis jak to chodi.. Mam sice nejake neoficilani informace, ale posledni dobou je spis pravidlem nez vyjimkou, ze se vsechno 3x posune... Do konce roku to urcite nebude;)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|3.12.2005 12:32
[QUOTE="Pavel Koza"]Do konce roku to urcite nebude;)[/QUOTE]

:D :yes:
ipf (2136)|3.12.2005 13:06
Trochu OT, ale na všech recenzích mne fascinuje, ten komínek cihel, co má Pavel doma ;) .
stary_pes_ce4you (252)|3.12.2005 16:19
Ja by som vedel odpovedat na otazku, naco je ta audio-utilitka. Ako MP3 prehravac pouzivam moj smart SDA. Ked pustim hudbu, hra na reprak, zasuniem sluchatka hra cez ne. Uplne stupidny priklad z praxe. Idem si v autobuse, sadnem si a redukcia (pouzivam redukciu z 2,5mm na 3,5mm) vypadne. Uz je stara, pomaly sa rozpada. Teraz mi zacne hudba revat na cely autobus a ludia sa zacnu otacat. Tak isto, ked ju chcem precistit (myslim tu redukciu), lebo ked je v nej nejaka necistota, tak sumi, musim najprv vypnut MP3. Akurat neviem ako by to sudruhova z NDR vyriesili s vyzvananim... Ale to uz je z ineho sudku.
CommanderZ (1798)|3.12.2005 19:16
[QUOTE="Pavel Koza"]

Sice to asi neni uplne 100% nejlepsi ovladani pro hry, ale dal bych mu tak 8-9 bodu z 10.

[/QUOTE]

Rozhodne lepsi nez nic (n30kari mohoyu povidat)

A ta recenze je fakt ok ;)
Petr Nowak (79)|5.12.2005 09:52
Ohledne te GPS: Nevim jako kdo mate zkusenosti s pouzivanim GPS, ale pokud chcete, aby velmi slusne fungovala (napr. cenove dostupny GArmin bezne ztraci signal v huste zastavbe nebo pod stromy, apod.) tak budete hledet na kvalitni chipset v GPS. A to je v soucasne dobe POUZE SirfIII !!! Takze kdo to s GPS mysli vazne (a ne jen na hrani), poridi si ji s timto chipsetem. A je otazka jaky chipset maji do PDA vestavene GPS...

Dale je treba si dat velky pozor na spotrebu se zapnutou GPS.
Pavel Koza (4761)|5.12.2005 09:55
Nevim, jestli to bylo mineno na me, ale o chipsetu v recenzi samozrejme pisu. A prave proto, ze ma LOOX 20 kanalu a SiRF III, tak je srovnani s externi GPSkou stejnych parametru pomerne zajimave a prinasi trochu necekany vysledek.
Petr Nowak (79)|5.12.2005 10:04
Nebylo. :) Zajimave vysledky. Ale stale vychazi LOOX GPS v citlivosti lepe nez bezne starsi GPSky...

Zajimave by bylo otestovat vydrz s TRVALE zapnutou GPS jako pri beznem venkovnim pouziti, kdy by melo zarizeni vydrzet minimalne cely den nepretrzite v provozu. Pokud to nedokaze, je to pro nektera pouziti nepouzitelne (celodenni tura). Lepsi by pak byla externi GPS.
Pavel Koza (4761)|5.12.2005 10:09
Jo, to me nenapadlo... Bohuzel to bude muset testnout nekdo jiny, ja uz LOOXe vratil.
beecher (9270)|5.12.2005 10:25
No, ta vydrz se da spocitat... :)

i-Tec 339 (SiRF III) ma 1700mAh baterii a vydrzi na ni fungovat 14 hodin... Tj. spotreba prumerne 120mA/h, coz +- odpovida zapnutemu WiFi modulu. No a pohled na vysledky mereni baterie u N5xx...
Myslim, ze dal ten vypocet asi neni treba rozvijet... ;)
vasekv_ce4you (36)|5.12.2005 14:13
Jak je to s tou možností externí antény?
Mám Renaulta s pokoveným předním sklem a musím mít stávající GPS (BT) u postraního okénka.
Proto bych potřeboval externí anténu.
Pavel Koza (4761)|5.12.2005 14:36
Externi antena se da dokoupitl, stoji par stovek. Ale jak jsem psal, pokud mate ted starou GPSku tusim 12 kanalu se starym chipsetem, tak by LOOX mel fungovat i Vam bez anteny. Me se taky BT-308 pod prednim sklem nechytala, zatimco LOOX na tom samem miste chytal 4-6 satelitu, coz na navigaci stacilo (mam taky nejak "upravene" predni sklo.
Kebule_ce4you (1)|6.12.2005 14:55
Ahoj všichni. Rád bych se o N500 dozveděl ještě pár věcí, než si pro ní půjdu.

Spustím normálně všechny programy, které šli na Win-PPC-2003 (přesněji Acer n10)? Např. emulátor Atari800 :)

V recenzi je napsáno, že zatím fungují jen navigační programy TomTom 5.1 a PocketKiM 3.7.4. Je to věcí WM5 nebo samotné GPSky? To "zatím" znamená, že na ostatní programy musí vyjít update?

Abych mohl využívat USB-host, musím mít originální kabel nebo stačí obyčejná redukce samec-samice?

Díky moc za jakoukoliv radu.
Pavel Koza (4761)|6.12.2005 15:00
1. To nevim, vetsina by jich jit mela, ale konkretne u emulatoru muze byt problem. Chce to vzykouset (jdete nakoupit tam, kde vam to zarizeni pujci a muzete si ho tam osahat:)
2. Je to veci systemu. SmartMapy mely problem s instalatorem, Dynavix nema trial. Nicmene se u techto programu da ocekavat brzky update.
3. To je otazka;) Na to by byl asi schopen odpovedet Seba, ktery vyrabel takove kratke kabely pro LOOXe doma. Podle me to jde do jinych PINu na konektoru, takze to tak jednoduse nepujde...
Jirkac_ (269)|6.12.2005 18:35
Recenze je perfektni,
ohledne te plne CZ lokalizace v N520... musim rici, ze se povedla maximalne a prelozene je snad vse co se da, takze ji bych to hodnotil na vybornou.
Šeba_oldd (1184)|7.12.2005 14:47
[QUOTE="Pavel Koza"]
3. To je otazka;) Na to by byl asi schopen odpovedet Seba, ktery vyrabel takove kratke kabely pro LOOXe doma. Podle me to jde do jinych PINu na konektoru, takze to tak jednoduse nepujde...[/QUOTE]

V patek budu toto zarizeni mít - cize se pokusim vse proverit a odzkouset - Pavel neco zkousel ale nejak jsem na tom setkani v Krkonošich nebyl schopen zachytit o co tam vubec s PDA slo - bylo toho i na mne moc (alkoholu):(( Jak to proverim napisu - zdali je kabel k pouziti a co vse dela nebo nedela.
MatBa (0)|7.12.2005 14:48
Chci se zeptat na par drobnosti:

1.) Kolik stoji ten kabel, ktery umi USB HOST, kdyz v recenzi je napsano, ze puvodni kabel to nezvlada?

2.) K tomu flashdisku se chci zeptat, jestli pro nej jsou ovladace pro win 98, protoze ja jsem zadne nedostal, mam ho z jedne reklamni kampane, ale podle toho co vidim, tak se akorat lisi ve velikosti (vy mate 512 a ja 256 MB)
Pavel Koza (4761)|7.12.2005 15:04
[QUOTE="Šeba"]V patek budu toto zarizeni mít - cize se pokusim vse proverit a odzkouset - Pavel neco zkousel ale nejak jsem na tom setkani v Krkonošich nebyl schopen zachytit o co tam vubec s PDA slo - bylo toho i na mne moc (alkoholu):(( Jak to proverim napisu - zdali je kabel k pouziti a co vse dela nebo nedela.[/QUOTE]

Ten tvuj kabel funguje bez problemu. Kolegovi jde jen o to, jestli kdyz na klasickej USB kabel, co tam je, pripne redukci a zapoji tak napriklad klavesnici, tak jestli to bude fungovat.
Šeba_oldd (1184)|7.12.2005 16:01
To asi fungovat nebude - je pro mne stejne nepochopitelne ze ten kabel s USB hostem k tomu nedodavaji.
Pro Pavla - mam ale tuseni ze jsi mi rikal ze neco nefungovalo - nebo se mylim?
Pavel Koza (4761)|7.12.2005 16:03
Jo, ale to byl kabel pujcenej z FSC. Asi byl nejakej poskozenej.
Šeba_oldd (1184)|7.12.2005 16:10
[QUOTE="MatBa"]Chci se zeptat na par drobnosti:

1.) Kolik stoji ten kabel, ktery umi USB HOST, kdyz v recenzi je napsano, ze puvodni kabel to nezvlada?
2.) K tomu flashdisku se chci zeptat, jestli pro nej jsou ovladace pro win 98, protoze ja jsem zadne nedostal, mam ho z jedne reklamni kampane, ale podle toho co vidim, tak se akorat lisi ve velikosti (vy mate 512 a ja 256 MB)[/QUOTE]

1.Pokud to bude fungovat odpoved najdes v mem podpisu - jeste vse upresnim a dam do diskuze.

2.Zadny ovladac by jsi nemel potrebovat tedy alespon ne pro PDA - jinak pro 98 ho mozna najdes na netu - vetsinou to tam vyrobci maji
LOOX 710 (82)|7.12.2005 22:10
Právě teď jsem odeslal objednavku na N520 + 1GB SD:cool:
LOOX 710 (82)|8.12.2005 06:38
Ještě bych potřeboval poradit kde bych sehnal na N520 nějakou kvalitní fólii na displej.
Zdenek Malinsky (9781)|8.12.2005 07:04
V AH Mobile a značku fólie Brando nebo Martin Fields.
Petr Nowak (79)|9.12.2005 15:02
Kdyz uz je tedy rec o foliich (sorry za OT), nevite o kvalitnich foliich, ktere se casem neprodrou (u Brando i Innopocket se udela relativne rychle mala "zadera" - vydreni svrchni vrstvy folie - v miste psani textu). Kdysi byla folie ConceptKitchen, ktera sice byla ponekud drsnejsi (a hur propoustela) ale byla neznicitelna...
Pavel Koza (4761)|9.12.2005 18:45
[QUOTE="LOOX 710"]Ještě bych potřeboval poradit kde bych sehnal na N520 nějakou kvalitní fólii na displej.[/QUOTE]

Muze byt i na 420. Jde o uhlopricku displeje, zadna jina souvislos se zarizenim neni.

[QUOTE="Petr Nowak"]Kdyz uz je tedy rec o foliich (sorry za OT), nevite o kvalitnich foliich, ktere se casem neprodrou (u Brando i Innopocket se udela relativne rychle mala "zadera" - vydreni svrchni vrstvy folie - v miste psani textu). Kdysi byla folie ConceptKitchen, ktera sice byla ponekud drsnejsi (a hur propoustela) ale byla neznicitelna...[/QUOTE]

...a nemohl byste na to priste vytvorit nove tema, prosim? Dekuji
Zbyšek Záliš (203)|9.12.2005 18:48
Ano, půjde. Display má standartní úhlopříčkou 3,5 palce, jako většina QVGA PDA (včetně FS LOOX 420).
MatBa (0)|10.12.2005 23:26
Chci se zeptat, kde se da koupit takovy kabel, jako jste mel v recenzi. Dík
Pavel Koza (4761)|10.12.2005 23:52
Tento kabel vyrabi i zde pritomny a diskutujici Seba:)
Stheepan (194)|11.12.2005 01:38
Kousek odbocim, co se tyka ostatnich novych rad LOOX 530 a 540 jsou jiz nejake ofiko zpravy?
MatBa (0)|11.12.2005 15:29
Jsem nasel takovy kabel i na tomhle odkazu. Akorat 1200 s dani mi pripada moc. A navic se to napadne podoba jednomu rucne delanemu kabelu, co jsem tu videl v diskuzi.
Marky_ce4you (13)|15.12.2005 21:44
Mel bych takovy hloupy dotaz, kdyz to umi USB host, lze k tomu pripojit i neco jineho nez jen USB klicenku nebo fotak? Ted mam konkretne na mysli externi USB harddisk, ktery ma i vlastni napajeni http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=31340. Moje predstava je nasledujici navigace a pripadne moznost jako "maly" jukebox.
Nejsem jeste porad rozhodnut jestli PDA s GPS nebo iPOD video do obojeho bohuzel penize dat nemohu a ten hardisk uz doma mam.
Pavel Koza (4761)|15.12.2005 22:25
U tohoto LOOXe jsem harddisk nezkousel, ale u PL720 ano a fungovalo to pekne.
Marky_ce4you (13)|15.12.2005 23:11
Tak to je super, WM5 by jiz mohly mit hodne ovladacu v sobe, takze vetsi sance cokoliv pripojit. Predpokladam, ze by teda nemel byt problem s nejakym MP3playerem, ktery si bude sahat na ten disk a hrat a hrat. Ty resety me ovsem trochu desi, ale snad to casem nekdo otestuje. Skoda, ze SD karty jsou porad kapacitne male a drahe, takovych 20-30GB by mi stacilo ;) .
-p- (54)|18.12.2005 21:17
Ahoj, zajímalo by mě několik věcí k téhle mašince:

1. Jde nějak vypnout podsvícení tlačítek nebo svítí pořád?
2. Má tento Loox lepší nebo horší zvuk (i mikrofon) než HP rx1950?
3. Co byste volili? rx1950 nebo Loox n520 nebo Acer n311 nebo Loox 720

:cool:
Šeba_oldd (1184)|18.12.2005 23:14
[QUOTE="Pavel Koza"]Tento kabel vyrabi i zde pritomny a diskutujici Seba:)[/QUOTE]
Ano vyrábím a dnes již mohu potvrdit ze tento kabel je plne funkcni i na LOOX N 520 pravě jsem dotestoval.Dobijeni i USB host funguje za stejnych podmínek tak jak jsem popisoval v prispevcich LOOX 720.
Stheepan (194)|6.1.2006 13:32
Mohu jenom potvrdit ze kabel funguje OK.

Zatim jsem zkousel

1) ze dobiji PDA pres USB z PC
2) pripojil jsem a v poradku nacetl USB klic
3) kabel dobiji pres USB i z auto-drzaku ARKON - take prese UBS. Drzak jako takovy je napajen ze "zapalovace"

k bodu AD3) prikladam obrazek
00112612_1_CpsH.jpg
petrbabunek (2)|6.1.2006 14:54
Díky za skvělou recenzi, díky ní alespoň vím, že LOOX N520 komunikuje se programem TOMTOM navigace. Nedokázal by mi někdo poradit jek vše nastavit aby LOOX N520 komunikoval s navigací TOMTOM. Už na to nemám nervy jak se vám to Pavle v tom vašm testu povedlo???... Jsem zoufalý MOC PROSÍM O POMOC!! Mě to prostě neběží TOMTOM pořád hlásí, že mi chybí zařízení GPS.
Stheepan (194)|6.1.2006 15:36
[QUOTE="petrbabunek"]Díky za skvělou recenzi, díky ní alespoň vím, že LOOX N520 komunikuje se programem TOMTOM navigace. Nedokázal by mi někdo poradit jek vše nastavit aby LOOX N520 komunikoval s navigací TOMTOM. Už na to nemám nervy jak se vám to Pavle v tom vašm testu povedlo???... Jsem zoufalý MOC PROSÍM O POMOC!! Mě to prostě neběží TOMTOM pořád hlásí, že mi chybí zařízení GPS.[/QUOTE]

AD1) over zda mas vypnuty prijem u infraportu (start - settings - conection )
AD2) kdyz spoustis tom toma, nesmis mit spusteno jine zarizeni s navigaci ani samotny GPS locator, ktery zapinas pres tlacitko na FS LOOX 520
AD3) nastav si ve WM5 v start-setting-system-GPS - GPS HARDWARE COM treba na 8
AD4) v TOM TOM - nastaveni - zmenit predvolby - zobrazit stav gps - konfigurovat - vyber ostatni kabelove nmea GPS - vybrat - baudova rychlost 9600 - hotovo - zvol com 8 a pak uz jenom cekej :) az se zobrazi satelity, muzes dat hotovo a jezdit
petrbabunek (2)|6.1.2006 15:48
Poklona platinovému přispivateli "Stheepan".... Už vidím satelity. Jdu jezdit
Marky_ce4you (13)|7.1.2006 14:22
To Stheepan> ten Tvuj kablik k PDA umi soucasne nabijet a byt i USB host? Chtel bych to jako ty nabijet z drzaku a navic mit soucasne pripojen harddisk. Diky.
Zdenek Malinsky (9781)|7.1.2006 14:59
Podívej se, co má Šeba (první příspěvek této strany) v podpisu. Na odkaz klikni a pak už ti snad bude vše jasné.
LOOX 710 (82)|12.1.2006 16:51
kDE NAJDU SERIOVÉ ČÍSLO lOOXU n520?
Vladimír S. (1)|13.1.2006 11:35
..dobrý den přeji...prosím o radu jak nastavit spojení pro "wifinu" na tomto PDAčku...nějak se s tím trápím a nemůžu se spojit s noťasem...
díky za rady..:))
Šeba_oldd (1184)|13.1.2006 14:36
[QUOTE="LOOX 710"]kDE NAJDU SERIOVÉ ČÍSLO lOOXU n520?[/QUOTE]

Pod baterkou a na krabici