Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

problémy s HP 2190

deyv (41)|2.12.2005 13:03
Začínám mít problémy s iPAQ. Nedávno jsem zakoupil HX2190 kde je nainstalován WM 5.0 Vlastním ještě jeden a to ACER n35. Již zmíněné HP mě v poslední době začalo dost zlobit. Jeho rychlost třeba v otvírání souborů se mnohonásobně zpomalila! Čas od času se stane, že ho nemůžu vůbec zapnout(po předchozím korektním vypnutí) Nakonec z něj musím vytáhnou baterku a pak naskočí a když ne tak jej musím připojit na zdroj aby naskočil(podotýkám,že baterie je nabitá) Čas od času se stává, že po zavření nějaké spuštěné aplikace se nevrátí do původního zobrazení a na displeji zůstane vidět část vyplé aplikace a část menu "dnes". Taky se stává, že ve složce "nastavení" nemůžu přepínat v liště.Když na ni kliknu, tak se mění, ale menu se nezobrazuje. Dneska se mě sama od sebe vymazala SD karta kde jsem přišel o 420 MB dat (!!!!!) Vím že jsem měl zálohovat, ale teď už mě to stejně nepomůže. Hlavní problém je v tom, že nejde ani provéct hard reset. Při tomto resetu by se mělo vrátit vše do továrního nastavení,ale nestane se tak. Taky mě neustále ubývá kapacita na v operačce a při tom nemám nic zapnuto v pozadí. Nevím co s tím mám dělat.Je chyba ve mě nebo PDA? Za každou radu budu vděčný
Zdenek Malinsky (9781)|2.12.2005 14:06
Nechápu, proč musíš vytáhnout baterku-soft reset nestačí? A proč nejde udělat hard reset? Dělaš ho podle návodu? Při HR se musí stylus držet delší dobu-ne jen píchnout.

Je to nějak moc podivností najednou. :? Zkus HR (nezapomeň zazálohovat data-PIM apod.) a pokud se nepovede nebo bude dělat PDA problémy stále (třeba i bez instalovaných programů), tak reklamuj. Chyba v tobě asi nebude, když už jedno PDA máš, takže úplný začátečník snad nejsi.
deyv (41)|2.12.2005 15:07
samozřejmě při tvrdém resetu stylus držím delší dobu, ale provede se jen SR. Nejsem žádný machr, ale jak jsi říkal začátečník taky ne. Proto se ptám jetsli není chyba ve mě,než půjdu reklamovat.Přes víkend se do toho obuji a když se to nepovede, tak půjdu reklamovat
Zdenek Malinsky (9781)|2.12.2005 17:23
Nevím, jak u tvého iPAQa, ale na Dellu s WM 5 se HR dělá tak , že se drží krajní HW tlačítka a zároveň udělá soft reset a pak se HR musí ještě potvrdit - na displeji je dotaz a potvrzuje se myslím stiskem tlačítka calendar.
MaPo_ce4you (174)|2.12.2005 19:56
Na WM5 jsou tri typy resetu - od restartu systemu po uplnou inicializaci.
Je to presne popsane v manualu.

MaPo
beecher (9270)|2.12.2005 20:44
To jsou, ale jenom na FSC Loox N5xx a na WM5kovych HP hx2xxx... Zase same specialitky... :sarcastic: ;) :D
deyv (41)|4.12.2005 21:07
Jenže funguje jenom měký reset.Tvrdý vůbec ne. Už si s tím nevím rady.Přestává fungovat úplně jdu reklamovat.Jsem z toho špatnej,myslel jsem si že kupuji dobrou mašinku a zatím jsem se sklamal
jendik (1)|13.1.2006 21:02
me se ta potvora taky nezresetuje HARD...porad tam vsechno je...vsadim se ze az to nebudu chtit, taxe mi vsechno smaze:-)...uz vis cim co?


dikes
deyv (41)|14.1.2006 14:41
Tak už jsem to vyřešil.Reklamoval jsem ho a co mě dali náhradní ,ale stejný typ, tak udělal to samé.Znovu reklamoval a odmítl jsem si vzít další hx2190.Teď mám Acer n50 premium jsem jsem víc než spokojen.Podle mě nemají ještě vychytané muchy na tom HP. Hodně zdaru
radofox (23)|15.1.2006 21:37
Tiež mám hx2190 a WM 5.0, občas sa mi už stalo, že sa nedalo zapnúť tlačidlom POWER napriek plnej baterke, ale reagoval na soft reset - tak sa oživil. S tvrdým resetom som ešte nemal problém ( dlho držím POWER + ľavé tlačidlo (kalendár) + pravé tlačidlo s obrázkom obálky a stylusom dlho tlačím do dierky :D ), pri obnove systému vypisuje v ľavom dolnom rohu niečo ako Formating.....atď. V tom tlačítku POWER ale bude asi zrada, lebo nie vždy reaguje, preto možno niekomu nie vždy ide urobiť hard reset
mitak (9)|25.1.2006 20:13
Problém s resetem u HP iPAQ hx2xxx je ten, že hard reset, který si každý představuje jako to nejbrutálnější je skoro to samé jako soft reset, až clean reset vrací všechno na nulový stav, ale tento clean reset není vůbec (!) popsaný v českém manuálu - navíc - manuál a popis lokalizace je přeložený jinak než je lokalizace od Sunnysoftu ...
deyv (41)|26.1.2006 06:28
jak jsem již říkal.Odešel jsem od HP k ACERU a jsem velmi spokojen.Mám Acer n50 premium a je :yes:
mitak (9)|26.1.2006 15:11
já mám hx2490 - n50 jsem nechtěl kvůli slabé baterce ....
radofox (23)|1.2.2006 11:32
Objavuje sa mi na hx 2190 taký problém: občas po vypnutí sa po nejakej dobe bez provozu (napr. cca 3 hod.) úplne vybije baterka a nejde zapnúť pda (JE VYBITÉ), zapne sa na krátko po SR, ktorý ale neprebehne celý - baterka je úplne 0%. Nestáva sa to často, ale vždy keď ho najviac potrebujem :(( Spozoroval som, že oblasť krytu baterky je vtedy dosť teplá - najprv som myslel, že sa my vo vrecku reziduálne zaplo POWER tlačítko, ale PDA je vypnuté. Má niekto rovnaký problém?
beecher (9270)|1.2.2006 11:35
Nemate nainstalovany nejaky merak baterie na Today?
radofox (23)|1.2.2006 11:55
Áno používam soft Magic Button, ktorý má aj možnosť grafického zobrazenia stavu baterky na hornej lyšte, mám prednastavené spustenie tohto softíku po zapnutí - že by to bol problém?
beecher (9270)|1.2.2006 12:22
No, pokud vim, tak se ty meraky na Today nejak nemaji radi s WM5, protoze se snazi nacitat stav baterie/i v suspend modu, coz jim WM2K3(SE) neumoznovaly, ale WM5 jo, takze se diky tem neustalym kontrolam a neviditelnemu zapinani/vypinani PDA ty baterie vybijeji rychleji.

Doporucuji ten merak vypnout.
mitak (9)|1.2.2006 22:19
Stalo se mi to samé (hx2490, WM5) - stav baterie, paměti a podsvícení se mi zobrazuje přímo na Today panelu, ale nic jsem neinstaloval - byl už tam integrovaný, pokud tapnu vlevo od těchto měřáků na options, tak se to hlásí jako TodayPanel Lite v2.11 by RhinoCode.

Je nějaká možnost se toho zbavit ? - v nabídce Odebrat programy tento TodayPanel Lite v2.11 by RhinoCode nefiguruje.

Pomůže mi aspoň když nebudu tento panel na obrazovce Dnes zobrazovat nebo se bude stav baterií kontrolovat i přesto ?
radofox (23)|8.2.2006 08:27
[QUOTE]No, pokud vim, tak se ty meraky na Today nejak nemaji radi s WM5, protoze se snazi nacitat stav baterie/i v suspend modu, coz jim WM2K3(SE) neumoznovaly, ale WM5 jo, takze se diky tem neustalym kontrolam a neviditelnemu zapinani/vypinani PDA ty baterie vybijeji rychleji.[/QUOTE]

Už je to zopár dní čo mám vypnuté grafické znázornenie batérie na lyšte (v programome MagicButton) a spotreba energie je rapídne nižšia. Dokonca po 2 dňoch, čo nebolo PDA zapnuté mám stále 100%!!!
beecher mal 100% pravdu o WM 5 :yes: :yes: :yes:
P.S. stav batérie v % naďalej meria na Today vstavaný merák vo WM5
beecher (9270)|8.2.2006 10:43
Uz jsem to kdesik psal, nacelnik ma vzdycky pravdu... ;) :D
e.kocourek (43)|7.2.2007 10:40
Po dlouhých letech na Jornadách jsem teď pořídil HP 2190 a chová se dost podobně blbě, jako popisováno v úvodním příspěvku . Zaplaťpámbu aspoň ten soft reset funguje spolehlivě a kupodivu dost rychle.
Provozuju na 2190 stařičké (moje vlastní) programy, které běhaly (a dost rychle) na Jornadě 568 (dokonce ty samé exáče) a před tím na Jornadě 540 (ty se ale musely překompilovat pro odlišný procesor). Něco z toho zpomalení na 2190 jde na vrub flash paměti místo RAM, ale soudím, že zdaleka ne všechno. Zejména File Explorer strašně pomalu bere na vědomí, když mu moje programy "za jeho zády" manipulují se soubory a dokáže se tím na pár minut zablokovat. Pak zase (téměř vždy) obživne. Paradoxní je, že soft reset dokáže to "obživnutí" zařídit rychleji.

Opravdu se zdá, že MS se pořád ty operační systémy ne a ne naučit. Jsem rád, že nejsem sám, kdo se s tím utkává. Vracet ani vyměňovat to nebudu - tím spíš, když teď vím, že i nová mašina by v tomto ohledu byla stejná.
xhladi07 (525)|20.11.2007 11:46
Zdravim,

nechtel jsem zakladat nove vlakno, tak to pisu sem. Mam dotaz. Lze udelat z anglickejch WM5 na 2190 ceske? Osobne mam HTC a nevim, jak to funguje u HP-cek. Resim to pro kamarada, kterej prisel k HPcku. Tlacim ho at si necha anglictinu, ale nechces. :))
kapu_ce4you (268)|20.11.2007 15:37
Sežeň si českou lokalizaci...
SirAnthony_ce4you (0)|18.1.2009 23:34
prosím, potřeboval bych trochu poradit. Koupil jsem si novou-neznačkovou baterii do mé hx2190b. Bohužel original jsem nikde nesehnal. Stará originální baterie měla kapacitu 920mAh. Nová neznačková má 1600mAh. Bohužel ale s tou novou mám dost nepříjemný problém, který u originální neznám a to že jakmile se baterie přiblíži podle ukazatele k 55%, PDA se vypne jako že je vybité, ale samozřejmě doba je delší než u originál.Ovšem zapnutí je dost dlouhé a většinou se nezapne ani když mu dám nabitou baterii. U originál jede ukazatel normálně až k 0. Rád bych se zeptal za prvé zda máte někdo radu jak PDA donutit aby si rozumělo i s takovými bateriemi a za druhé, zda jde někde u nás koupit originál baterie minimálně 1400mAh.
Díky předem