Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak se zachazi s GPL logem ?

Vlada165 (676)|1.12.2005 12:07
Nemam tu TomToma, ale nevzpominam si, ze bych v nem videl nejake logovani a ted jsem narazil na konverzni utilitu GPSBabel umoznujici napr. vytvorit TomTom *.gpl log treba z nmea nebo Ozi plt.
To se opravdu da TT podstrcit treba trasu zazanamenanou OziExplorerem, nebo v nem trasu logovat a jak a kde ? Dekuju ...
MaxD (33)|4.12.2005 13:17
Dá se použít Program GPSgate. Ten umí logovat trasu a následně přehrát. Navíc má výbornou vlastnost vytvořit viruální porty a vy pak můžete použít víc programů pro GPS. Já používám současně navigaci a GPSdash.
Vlada165 (676)|5.12.2005 06:55
[QUOTE="MaxD"]Dá se použít Program GPSgate. Ten umí logovat trasu a následně přehrát. Navíc má výbornou vlastnost vytvořit viruální porty a vy pak můžete použít víc programů pro GPS. Já používám současně navigaci a GPSdash.[/QUOTE]

GpsGate pouzivam, jenomze v aute, pokud zapnu logovani, po rozjezdu okamzite ztrati satelity, i kdyz ji ch vidi 8 az 9 (kdyz jdu pesky, tak to stiha).

Na ten primy nmea je asi nejlepsi ten GPSdash, kde se da i vybrat jake sentence ma logovat a jak casto, ale zkousel jsem i prekonvertovat *.plt z OziExploreru do *.nmea pro GpsGate - take to slo prehrat, ale dost pomalu (bohuzel nemam novejsi verzi, kde se da rychlost prehravani zvolit a take to casto jakoby nemelo satelity, i kdyz cela cesta byla zazanmenana bez problemu se satelity)
- potom sel opravdu nejlepe prehrat primo ten *.plt v OziExploreru,
ale ja se prave radeji snazim o ten nmea, ktery se mi zada univerzalnejsi (asi ho pouziva vic programu), ale bohuzel je problem (jak jsem psal) ho v aute zaznamenat primo a i prehravat mi nejde moc dobre tim GpsGate, kdyz bych ho rad potom doma "podstrcil" libovolnemu programu :-( ...

Prave mne ale hlavne zajima ten log z TomToma, protoze bych pak treba na ceste nemusel logovat jeste OziExplorerem (i kdyz jej mam spusteny stejne, abych videl lepsi mapu, nez je v TT a mohl se do ni prepinat, pripadne mam jeste zaroven spusteny Smartmaps).
Nevidel jsem v TT ale nikde ani kde se ten log da zaznamenavat, ani prehravat ale jen programy, ktere jej umi konvertovat - jak se s nim tedy prosim zachazi ?
MaxD (33)|5.12.2005 07:27
Ahoj, tak logování v tomtomu zcela určitě standartně není. Možná by tam šlo nějak hodit, jako třeba ten německý plug-in pro zadání souřadnic. Co se týče zkušeností s Gpsgate a Gpsdash, tak je pravda, že mě logování moc nebere, takže to nepoužívám, ale když jsem to zkoušel, tak mi to na cca 100km trase šlapalo a doma jsem si v klidu trasu přehrál, v té době ještě v pocketkimu.
Vlada165 (676)|5.12.2005 07:39
Ja jezdim casto trasu pres 300 km a protoze uz ji znam nazpamet, tak si ji obcas trochu "zpestrim" (navic zkousim, jestli tam treba nepojede mene kamionu a pod., ze by se tam treba ve finale jelo lepe, nez po trase "nejrychlejsi", nebo "nejkratsi") a protoze obcas se mi treba libi nejaka silnice ze je z ni "skoda odbocit horsi zkratkou", tak pak se doma muzu v klidu treba v Ozim podivat, kudy jsem jel presne (pro priste, pokud se mi trasa zalibi).

Nebo pokud jdu pesky, tak mne bavi treba v Ozi3D vytvorit plastickou mapu a podivat se po jakych kopcich jsem lezl, nebo jel autem, pokud bych se priste tem kopcum chctel vyhnout. Zkratka vzdy mne potom bavi si doma trasu presne prohlednout, protoze ne vzdy to z ruznych duvodu vyjde presne po trase naplanovane - u toho TT by mne ten log tedy zajimal (kdyz uz je moznost primo do nej konvertovat), i kdyz je pravda, ze ja asi opravdu prehlednejsi prohlednout si doma ten log z Oziho a je tam vic moznosti zobrazeni a hlavne mnohem prehlednejsiho, nez z TT ...