Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Konfigurační CABy pro GPRS a MMS T-mobile, Eurotel a Vodafone pro Windows Mobile 5 (PPC Phone Edition, ne pro Smartphony!!!)

Miloš Strouhal (3997)|1.12.2005 09:55
Jelikož se toto téma v diskuzi o konfiguračních cabech pro 2003 SE tak trochu ztrácí, zakládám diskuzi novou, v níž se bude řešit funkčnost konfiguračních cabů na zařízeních vybavených nejnovějším operačním systémem Windows Mobile 5. Všechny přiložené caby jsem testoval na zařízení HTC Universal aka T-mobile MDA Pro, a zdá se že jedou naprosto bezchybně. Stejnou zkušenost by měli mít i majitelé Várií. Nejsou tam přidány žádné věci navíc, nic co by Vám mohlo rozhodit zařízení pokud danou vychytávku nepoužíváte nebo pokud ji vaše zařízení nedokáže rozdýchat, prostě čistě jen nastavení GPRS a MMS pro všechny tři naše tři operátory. Jedná se o variantu paušál, žádné Go či Twist, jen předplacené služby, zda se varianty pro Go a Twist časem doplní, záleží jen na vás a ElSoftovi, kterému bych chtěl tímto ještě jednou poděkovat za úpravu a přepracování Beecherových cabů do této čisté a funkční podoby! Díky moc. :yes:

Osobně mam všechny tři customizační caby pohromadě v ExtROM svého zařízení a pomocí šikovné utility od HTC zvané Autoconfig si plynule přepínám nastavení GPRS a MMS přesně dle toho jakou simku aktuálně mam umístěnu v zařízení. :yes:

Edited by matrad:
Link pro ruční nastavení mms na WM6 pro Vodafone zde.
Link pro ruční nastavení internetu na WM6 pro Vodafone zde.
Link pro ruční nastavení mms a internetu na WM6 pro O2 zde.
Link pro ruční nastavení mms a internetu pro T-mobile zde. (strana 12 MMS a strana 18 internet)
ElSoft (1244)|1.12.2005 10:11
[QUOTE="Miloš Strouhal"].... Nejsou tam přidány žádné věci navíc, nic co by Vám mohlo rozhodit zařízení pokud danou vychytávku nepoužíváte nebo pokud ji vaše zařízení nedokáže rozdýchat, prostě čistě jen nastavení GPRS a MMS pro všechny tři naše operátory....[/QUOTE]
Jen bych dodal ze tam je navic nastaveni Arcosoft MMS 2.5.0.28 (integrace MMS klienta do Outlooku), ktery ne vsichni pouzivaji
Jeste doporucuji instalovat konfiguracni CAB pozdeji nez Arcosoft MMS
Dale ze chodi(testovano) i na zarizenich s WM2003 SE, pozor chybi nastastaveni Regional settings
Tony_lkh_ce4you (31)|9.12.2005 09:28
Qtek 9100 alias MDA VARIO .... čo tak nastavenie pre SVK ORANGE je šanca také niečo poriešiť? Bol by niekto ochotný sa do toho pustiť? Poslal by som všetky potrebné údaje. Ja mám orignal ANG verziu a neviem ani za nič nastavit GPRS WAP a MMS .... :-( Som ochotný aj zaplatiť za takúto službu! :yes:
Petr_z_Ujezda (140)|10.12.2005 13:31
Vyzkoušwl jsem T-Mobile CAB na Qtek9100. Funguje! Díky.
milennium (336)|10.12.2005 15:12
To: Miloš Strouhal...

Prosím tě,kde se dá stáhnout ta utilitka od HTC "Autoconfig" ? A mohlo by to fungovat i na Qteku9100 ?
Dík.
ElSoft (1244)|10.12.2005 19:32
Tak jsem dodelal slovenske operatory, T-Mobile_SK.CAB (nemam otestovano) a Orange_SK.CAB (otestoval Tony_lkh na Qtek9100),
ke stazeni v prvnim prispevku
Tony_lkh_ce4you (31)|10.12.2005 20:39
[QUOTE="ElSoft"]Tak jsem dodelal slovenske operatory, T-Mobile_SK.CAB (nemam otestovano) a Orange_SK.CAB (otestoval Tony_lkh na Qtek9100)[/QUOTE]

Potvrdzujem funguje to a týmto by som sa chcel verejne poďakovať za ochotu "ElSoft", že za taký rýchly čas a bez problémov pomohol nám menej zručných čo sa týka nastavovačiek. Ešte raz dík.
ciselko (68)|11.12.2005 19:54
snazil som sa na svojom I-mate jasjar pouzit nastavenie T-Mobile SK a bohuzial, nefunguje mi to...
dokonca mi zmizol priecinok MMS spravy.
skusil som teda nastavenie Orange SK a to nastavilo vsetky sluzby korektne.

skusi sa niekto pozriet na ten T-Mobile SK CAB? dakujem...
JOYSTICK (150)|12.12.2005 07:54
pane Strouhal,mě zase zajímá čím editujete ROMku,v total commanderu si jí jenom prohlídnu,ale mám vario od TM a rád bych tam něco umazal a zase něco přidal
děkuji
scenic (225)|22.12.2005 21:12
[QUOTE="konvertor"]pane Strouhal,mě zase zajímá čím editujete ROMku,v total commanderu si jí jenom prohlídnu,ale mám vario od TM a rád bych tam něco umazal a zase něco přidal
děkuji[/QUOTE]

Sucastou profimailu je profiexplorer a cez to sa da pekne kopirovat do ROM-ky. Ale na to aby si to mohol, ju musis najprv zviditelnit.
Presny navod ako odblokovat ROM-ku tusim najdes tu http://htcwizard.blogspot.com . Ak by to tam nahodou nebolo posli mi sukr mail na scenic@azet.sk a ja ti poslem cab na to.
mr_syck (55)|3.2.2006 17:23
Muze nekdo z autoru provest update pro Vodafone CZ? Ne, ze bych Oskara nemel rad, ale uz je chudak "v panu".
JanHavlicek (635)|3.2.2006 22:11
zde je ten vodafone cab, tak ho kdyžtak otestujte, nejsem si jistý jeho funkčností :oops:
tazz1 (680)|3.2.2006 23:14
Proc vubec tyhle instalace potrebujete?? Vario uz je ma prece nainstalovany. Pri puvodni ROMce jsem musel MMS dodelavat rucne, ale ted po nainstalovani te nove uz nemusim ani to.
Bedřich Stejskal (57)|4.2.2006 01:02
[QUOTE="Tazz1"]Proc vubec tyhle instalace potrebujete?? Vario uz je ma prece nainstalovany. Pri puvodni ROMce jsem musel MMS dodelavat rucne, ale ted po nainstalovani te nove uz nemusim ani to.[/QUOTE]

Protože někdo může mít i jiné zařízení s WM5 než MDA Vario a tudíž tam nastavení v ROM nemá...tedy jestli zase nejsem tak trochu zmaten otázkou a odpovídám správně ?? ;)
tazz1 (680)|4.2.2006 09:22
A jo, to jsem si neuvedomil :sarcastic:
Myk (11)|10.2.2006 01:01
Divné, před týdnem jsem nainstaloval .cab provodafon a chodilo to. Ted po HR jsem ho nainstaloval znovu a nechodi. Nevytvori se nove pripojeni a mam tam stale T-mobile, ktery samozrejme nefunguje. Nemusi se neco z Tmobili rom nejprve odinstalovat?
Styxer_ce4you (39)|25.2.2006 18:51
Muzu se zeptat co je zapotrebi,aby nektery zkuseny uzivatel udelal konfiguracni cab pro GO/Twist,krome casu ? :)
Kato_ce4you (970)|25.2.2006 19:02
4Styxer: Tezkeho by na tom nebylo snad nic, ale hlavne - nastaveni pro Twist je to same, jako pro normalni TMO..
A pro GO/ET - tam nevim, jestli je to stejne nebo ne, kazdopadne mam za to, ze se tady o tom uz psalo... a jestli ne, tak urcite ti to klidne nekdo udela...
Styxer_ce4you (39)|25.2.2006 19:14
Ja osobne bych potreboval GO,ale nevim na koho bych se mel obratit s prosbouo vytvoreni toho cabu... :(
kubicz.info (16)|21.3.2006 23:04
Měl bych také dotaz, aby vody nezůstali stojaté...

Já bych potřeboval konfigurační soubory GPRS + MMS pro Vodafone CZ s tarifem. Zkoušel jsem tam dávat ten výše zmíněný .cab, nainstalovat a můj Qtek 8310 mi zahlásil, že tato aplikace pro něj není určena. :(

Tak jsem se chtěl zeptat, on je sice WM5, ale asi tento .cab pro něj nebyl tím pravým, ořechovým, dokázal by mi tedy někdo pomoci při řešení tohoto problému?

Díky

kubicz.info
beecher (9270)|22.3.2006 16:14
Tyto CABy, stejne jako moje, jsou pro PPC Phone Edition, ne pro SmartPhony...
Bedřich Stejskal (57)|24.3.2006 09:09
Mě to bohužel také na Qteku S200 nefunguje...začne se jakoby připojovat,ale pak napíše,že z neznámých důvodů se nelze připojit...ještě abych upřesnil-myslím tím Vodafone tarif
ElSoft (1244)|24.3.2006 09:23
Je jeste nekdo komu to nefunguje na WM5(PPC Phone Edition)?
TO Bedrich: Urcite bych si na infolince overil zda mam aktivovane potrebne sluzby, pak bych jeste upozornil ze CABy jsou pro tarifni zakazniky
kubicz.info (16)|24.3.2006 09:27
Ano, já mám také tento výše zmíněný problém, u operátora mám všechny potřebné služby aktivní, jsem tarifním zákazníkem Vodafonu a ten .cab mi do Qteka 8310 nainstalovat nelze... :((
beecher (9270)|24.3.2006 11:28
To kubicz.info: Tak jeste jednou, jestli jste si nevsiml me odpovedi. Tyto CABy jsou urceny pro PPC Phone Edition, ne pro Smartphony.
Bedřich Stejskal (57)|24.3.2006 17:18
Ano,mám tarif Dohoda s Oskarem(nyní s Vodafonem ):D
Ano,mám tyto služby aktivováné-mám aktivované snad všechny služby,které vůbec jdou aktivovat u Vodafonu :D :D
A stejně mi caby nefungujou...:evil:
Surgical (2364)|24.3.2006 17:42
No, na zdejsim kolegove Variu det-mobilizovanem a provozovanem na Vodafone/drive Oskar poskytovateli pripojenem jsme konfiguraci delali Beecherovym cabem na prvni pokus 100% uspesne...alles arbeitet.
Bedřich Stejskal (57)|24.3.2006 21:16
A kde můžu sehnat ty beecherovi cabiky?? ....hledal jsem,hledal,ale málo...:D :D
...a nic nenašel...
Edit: A už hledat nemusím-po třetím instalování a následném druhém SR se to rozjelo!!!huráááá :D :D už brousím po netu...ještě zkouška MMS a je to:yes:
Z čehož vyplývá:odvolávám,co jsem vyhlásil a vyhlašuji,co jsem nevyhlásil :sarcastic:
ElSoft (1244)|24.3.2006 21:36
pokud ti nevadi ze jsou primarne urceny pro WM2003 a WM2003SE tak zde a zde
kubicz.info (16)|26.3.2006 23:09
[QUOTE="beecher"]To kubicz.info: Tak jeste jednou, jestli jste si nevsiml me odpovedi. Tyto CABy jsou urceny pro PPC Phone Edition, ne pro Smartphony.[/QUOTE]
Omlouvám se, nevšiml jsem si. :oops:
Nedorost Libor (11)|9.6.2006 20:48
Asi něco dělám blbě, ale nejde mi to. Poraďte jak to mám nainstalovat aby mi chodili i MMS-ky. Na internet se dostanu. Mám Qtek 9100, ROM-2.17.7.2 CSY, Radio 02.07.10, ExtROM odemčenou.
ElSoft (1244)|10.6.2006 14:25
no ono problémů s MMS může být hned několik
- jsou testovány na Arcosoft MMS 2.5.0.28 proto na novějších nemusí dobře fungovat
- určitě bych si ověřil aktivaci MMS u operátora
- a místo MMS bych posílal raději Emaily;)

Danthez (98)|11.6.2006 23:25
Nevíte někdo, co změní soubor "české nastavení" ze stránek T-mobile? ceske nastaveni Vario A pokud to k něčemu je, dá se použít s Qtek ROM verze 2xxx?

Jinak, nevíte někdo, kde sehnat manuální nastavení GPRS, MMS pro TMO MDA Vario? Na stránkách TMO jsem nic nenašel. Nějak těm cabům nevěřím :oops: (nebo je to to samé, jako bych to vypsal manuálně, jen to za mě udělá ten cab?)

Díky za info...
tazz1 (680)|12.6.2006 00:16
[QUOTE="ElSoft"]- a místo MMS bych posílal raději Emaily;)
[/QUOTE]
No to jo, ale na mobil email neposles :sarcastic:
Nedorost Libor (11)|12.6.2006 08:19
Tak už mi MMS chodí. Taková banalita, opravdu jsem neměl u operátora zablokovanou službu MMS. S tím jsem vůbec nepočítal. Měl jsem za to, že u nového tel. a čísla je to stejně jako s romingem, že se nemusí aktivovat, je to automaticky v provozu. Jinak samozřejmě po nahání CABu to je O.K. Díky za radu. CAB je i pro tuto verzi ROM 2.17.7.2.CSY v pořádku - super.
ElSoft (1244)|12.6.2006 08:29
to Tazz1: no většina dnešních mobilů už má integrovaný Email klienta, jinak myslím že dnes je málo lidí co by se nedostalo během dne k PC s internetem(pokud tedy u něj nesedí celý den;) ) jinak je to už OT

to Dash: ten CAB od T-mobile obsahuje pouze tyto dva soubory
Default.htm - no comment
EmailWiz.xml - seznam českých emailových providerů s jejich nastavením (pop3 a smtp) - plus nějaké nastavení
co se týče CABů tady je jen na tobě zda je budeš používat, nastavení připojení je v pohodě, ale u MMS klienta už je to horší viz výše

to Nedorost Libor: Tak to jsem rád, jaká verze MMS Composer v té ROMce vlastně je?
tazz1 (680)|12.6.2006 08:42
No to ano, ale jde o komfort vyuziti. MMS se hned zobrazi, kdezto email musis stahovat. To nemluvim o tom, ze adresat za prijeti neceho ode me sam zaplati.
Sam mam data nonstop a jasne ze posilam daleko radeji emaily, ale kdyz chci treba pritelkyni napsat neco hezkeho, doplnit to obrazkem nebo tak neco, vzdycky sahnu po MMS.
Nicmene pokud mi ukazes sve sladke tajemstvi jak poslat email, aby se choval jako MMS, tak Ti budu neskonale vdecen ;)
ElSoft (1244)|12.6.2006 09:51
[QUOTE="Tazz1"]Nicmene pokud mi ukazes sve sladke tajemstvi jak poslat email, aby se choval jako MMS, tak Ti budu neskonale vdecen ;) [/QUOTE]o tom jsem přeci nic nepsal, jen že většina dnes slušných mobilů umí pracovat s emaily, uměl to už můj stařičký Siemens ME45i(s obrázky to bylo horší). u MMS přeci musíš také stahovat obsah, co se týče ceny za email, tak to není nic strašného, např, text zabere 2kB a dva obrázky(240x180, větší na mobil nemá smysl posílat) mají zhruba po 10KB, to je celkem 22KB, při běžných cenách za DATA (já mám 0,06Kč/KB) to dělá 1,30Kč
Je to opravdu jen věc vkusu a je to opravdu OT, tak to můžeme probrat někdy u pivka, nebo v sekci
Off topic
Vampirelli (23)|26.7.2006 00:39
Mám problém se stahováním MMS na Variu. Přijde mi oznámení o doručení MMS, ale nepodačí se MMsstáhnout a ani odeslat. Na operátorovi Vodafon, je služba aktivní a na jiném telefonu to chodí. nemá někdo podobnou zkušenost ? v nastavení nemůžu nic odhalit ! :o(:no:
samuel.v (2)|31.7.2006 18:44
Dobrý den, právě jsem si pořídil MDA Vario a tak procházím netem kde co najít. Objevil jsem caby na nastavení vodafonu. Nahrál jsem je spustil instalaci a nic. Nevím kde se to nahrálo, prostě se v tom nevyznám. Níkde jsem nenašel v nastavení žádnou změnu. Možná je to pro mnohé primitivní, tak mi prosím poraďte. Díky
samuel.v (2)|1.8.2006 07:49
Jsem lama, už jsem na to přišel...
kmozis_ce4you (117)|25.10.2006 23:11
Čistě pro akurátnost, bylo by možné prejmenovat názvy v nastavení pro Eurotel na O2 :?:
bobby333 (75)|1.11.2006 00:46
TAk neviem, či som niečo nepochopil, ale mne to na HTC universal nefunguje. Staci to iba naistalovat a funguje to, že? Či ešte niečo?
ElSoft (1244)|1.11.2006 07:19
za normalnich okolnosti staci pouze nainstalovat, ale muze se to kopat s nejakym predchozim nastavenim, v takovem pripade je nejlepsi provest HR

koukni do Start - Settings - Connections - Connections a kontroluj nastaveni
bobby333 (75)|1.11.2006 14:05
Keď to dám inštalovať znovu, tak mi to napíše, že predošlá verzia bude odstránená. Nainštaluje sa to v pohode ale nepridajú sa mi žiadne nové pripojenia.

Čo všetko stratím pri hard resete?
bobby333 (75)|2.11.2006 00:40
Doplnujuce info: ked som to znovu nainstaloval, tak mi to ukazovalo, ze cab je nainstalovany, poslal som mms, ktora odisla, ale kamosovi, co sedel vedla mna nic neprislo. Internet je 0 bodov.
Jimm98y (237)|6.11.2006 17:46
Zdravim, protože jsem zde nenašel caby pro konfiguraci Vodafone karty a O2 GO, vytvořil jsem si vlastní a nakonec jsem dodělal všechny... takže tady je přikládam, otestoval jsem jenom Vodafone kartu a O2 GO, zbytek je přesně podle ofic. stránek operátorů(v případě t-mobile jsem převzal nastavení z extromky a trochu ho upravil), takže by to mělo jít, ale je potřeba to vyzkoušet. Nastavují pouze GPRS Internet a MMS. Takže tady to máte:
Mem__ce4you (485)|7.11.2006 08:50
jimm98y: Pánbůh ti to stokrát zaplať, díky :yes:
(A kdybys měl webovou stránku a PayPal donate, tak nemuselo zůstat jen u toho :D)
kmozis_ce4you (117)|8.11.2006 09:59
Mohl by ještě nějaký dobrotivý šikulka vyrobit cab s prázdným nastavením. Moc by mi to pomohlo když cestuju a jsem v roamingu, minule jsem měl kvůli neustálému připojování a odpojování účet přes deset tisíc, z toho bylo přes pět tisíc jenom za data. Takže bych si vždycky, když opouštím rodnou hroudu nainstaloval cab s prázdným připojením, aby se GPRS nepřipojilo a při návratu bych si tam zase hodil připojení pro svého operátora.
Předem děkuji.
Lobo_ce4you (514)|8.11.2006 11:15
Tato utility by mohla vyřešit tvůj problém.

[CODE]http://www.modaco.com/New-FREE-Utility-t246171.html[/CODE]