Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n50 P nebo HP iPAQ hx 2490?

Akir (47)|30.11.2005 00:23
Dobrý večer
mám dotaz na Pavla Kozu.
Už jsem byl skoro rozhodnutý pro Acer ale teď jsem "objevil" iPAQ.
- Acer nema na zdroji konektor na příme dobíjení
- má spec. 2,5 mm jack
- horší výdrž a "horší" zvuk
ale
umí USB Host a má "otočené" sloty na karty

Můžete vy tyhle dva modely nějak srovnat a doporučit jeden z nich??
Děkuji.
Samozřejmě přivítám názory i ostatních majitelů iPAQů a Acerů :)

Zdenek Malinsky (9781)|30.11.2005 12:44
Nevím, jaké máš přesné požadavky, co přesně má PDA splňovat, ale pokud bych se musel rozhodnout pro jedno z těchto zařízení, tak bych volil jednoznačně iPAQ. Proč? U Aceru jsou známé problémy se samovolnými HR a náhle vybitými bateriemi, problematický servis i podpora výrobce - vše lze dohledat zde v diskuzích. HP iPAQ je ve světě PDA "lepší značka" (někdo na to hodně dá), která si za to nechá zaplatit, ale na druhé straně servis a podpora je téměř bezproblémová. Navíc má iPAQ už nový OS WM 5.0 a větší paměť.


Z tebou uvedených věcí pro rozhodování:
- k nabíjení - nevím
- 2,5 mm jack - redukce nebo rovnou vyměnit konektor
- USB host - jde použít jen s kolíbkou, spousta lidí ho neumí používat, dle mého zbytečná důležitost, na které spousta lidí lpí a ubírá na mobilitě
- sloty - stačí jen jedna SD 1GB nebo 2GB, ne?

Přesunuto do sekce Jaké si mám vybrat / koupit zařízení?
Akir (47)|30.11.2005 15:24
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Nevím, jaké máš přesné požadavky, co přesně má PDA splňovat, ale pokud bych se musel rozhodnout pro jedno z těchto zařízení, tak bych volil jednoznačně iPAQ. [/QUOTE]

Tohle bude muj prvni :-) takze presne pozadavky jeste nevim. Hlavni duvod (jsem filatelista), proc chci PPC je mit pri ruce katalog znamek (obr. databazi), ktere shanim (popis, cena, obr...) a ty dalsi veci prijdou samy.. pracuji v Praze, takze PID, e/knihy...

[QUOTE="Zdenek Malinsky"] Navíc má iPAQ už nový OS WM 5.0 a větší paměť.
[/QUOTE]

ANo, ten novy OS jsem zapomnel uvest. Je to velky rozdil? Orientuji se ve svete PC ale v PPC jeste ne.
Je napr. pravdepodobne, ze by iPAQ pomoci upgrade firmware ziskal schopnost USB Host?

[QUOTE="Zdenek Malinsky"]
- sloty - stačí jen jedna SD 1GB nebo 2GB, ne? [/QUOTE]
Jasne, ale spise slo o pouzivani DVOU slotu najednou, jak je uvadeno napr. v recenzi. Ale bezne sitovku ani GPS pouzivat nebudu, takze to asi vadit nebude.

[QUOTE="Zdenek Malinsky"]
HP iPAQ je ve světě PDA "lepší značka" (někdo na to hodně dá), která si za to nechá zaplatit, ale na druhé straně servis a podpora je téměř bezproblémová. [/QUOTE]

Nemusim mit "znacku", ale "nejsem tak bohaty, abych si kupoval levne veci", tedy rad bych ho vice pouzival, nez cekal az mi ho opravi. Nepredpokladam ze by byl Acer az tak poruchovy, ale dobry servis je k nezaplaceni.

Cestuju 2x tydne asi 2 hodiny, takze pocitam i s poslouchanim hudby, jak se tady jevi iPAQ? V recenzi byl jiny kousek a moc se tam o zvuku nepsalo...
Diky
Zdenek Malinsky (9781)|30.11.2005 16:39
[QUOTE="Akir"]ANo, ten novy OS jsem zapomnel uvest. Je to velky rozdil?[/QUOTE] Ano. Namátkou: RAM jen pro běh aplikací, data se ukládají a softy instalují do ROM nebo na kartu=při vybití baterie nedojde ke ztrátě dat, delší výdrž baterie....
[QUOTE]
Je napr. pravdepodobne, ze by iPAQ pomoci upgrade firmware ziskal schopnost USB Host?[/QUOTE] Určitě ne. Ty ho potřebuješ? Mě tedy nechybí.
[QUOTE]spise slo o pouzivani DVOU slotu najednou, jak je uvadeno napr. v recenzi. Ale bezne sitovku ani GPS pouzivat nebudu, takze to asi vadit nebude.
[/QUOTE]
GPS je lepší bluetooth

[QUOTE]Nemusim mit "znacku", ale "nejsem tak bohaty, abych si kupoval levne veci", tedy rad bych ho vice pouzival, nez cekal az mi ho opravi. Nepredpokladam ze by byl Acer az tak poruchovy, ale dobry servis je k nezaplaceni.[/QUOTE]Ještě mě napadl Dell a jeho Complete Care. Je to vlastně nadstavba nad běžnou záruku a umožňuje výměnu neúmyslně poškozeného PDA za nové. Takže když si třeba rozsedneš PDA a poškodíš displej, tak zatímco majitelé ostatních PDA padají do mdlob a připravují několik tisíc za opravu (na to se záruka nevztahuje), tak majitel Della jen využije Complete Care. Cca 830 Kč na 2 roky za tu jistotu snad stojí, ne?

Běžná záruka je u Dellu také řešena výměnou PDA kus za kus.

Navíc teď se dá celkem levně pořídit model X50v a flashnout ho na WM 5.0 nebo rovnou koupit X51v s ROM 256 MB. Oba mají VGA displeje. Někdo možná může oponovat, že VGA displej nepotřebuje, ale kdo si na něj zvykne, už by neměnil.
[QUOTE]
pocitam i s poslouchanim hudby[/QUOTE]Záleží spíše na kvalitě nahrávky a použitém formátu či komprimaci, než samotného PDA. Pokud není výstupní díl ("zesilovač") vysloveně špatný, mělo by hrát všechno více-méně stejně. Ani jsem si nevšiml, že by někde ve světě testovali a porovnávali PDA dle kvality zvuku.
Akir (47)|30.11.2005 16:50
[QUOTE]
Navíc teď se dá celkem levně pořídit model X50v a flashnout ho na WM 5.0 nebo rovnou koupit X51v s ROM 256 MB. Oba mají VGA displeje. Někdo možná může oponovat, že VGA displej nepotřebuje, ale kdo si na něj zvykne, už by neměnil.
[/QUOTE]

Dell ..hezke ale cenove uz mimo muj "rozsah" :-)

A zvuk - jasne, mp3 s min 196kB... ale nektere zesilovace jsou proste moc "do vysek" a chybi moznost korekce... coz tady by se asi dalo obejit nejakym softem, ze jo?
Zdenek Malinsky (9781)|30.11.2005 17:08
Tobě se zdá 820 za VGA displej hodně?

Dell a HP

EDIT
Ad kvalita hudby
Také záleží na použitých sluchátkách a hlavně, nelze od MP3 čekat nějaké fidelity, high už vůbec ne. Tedy pokud jsi fajnšmekr jako já. Equalizery mohou pomoci jen částečně, osobně jsem k těmto vylepšovátkům skeptický (u PDA i u hifi). Kde nic není nepomůže ani podprsenka z Tuzexu. ;)
Akir (47)|30.11.2005 19:24
820 ceho? 16.422 Kč (Celkem s DPH VAT) je pro mne dost - celkem jedno za co :-)

[QUOTE="Zdenek Malinsky"]HP[/QUOTE]

Kde berou tu cenu?? 12980 bez DPH? na Sunnysoft maji cenu Cena včetně DPH: 12 364,00 Kč

Ad hudba: jasne, na kvalitni hudbu mam neco jineho. Ale kdyz to PPC umoznuje, proc to nevyuzit - a jsou-li dva podobne a jeden ma lepsi zvuk...

Ale subjektivne: mel si (Acer x iPAQ) je v ruce?
Zdenek Malinsky (9781)|30.11.2005 19:51
Sorry, ale nikde jsi neuváděl, kolik max.můžeš utratit. Také mě udivuje, že ještě dneska někdo kupuje za ceny s DPH, ale to je teď podružné.
Acer jsem měl v ruce 2x a iPAQ (ten nižší model, ale rozdíl je jen v absenci wifi a menší paměti) teď na srazu 1x. Sice to nebyla dlouhá doba, ale pro základní představu to stačí. Navíc Acera měla kamarádka a pořád jsme něco řešili.

Ke konečnému rozhodnutí-přečti si diskuze a recenze, zvažuj co pro tebe má smysl a co ne. Platit to budeš svými penězi a reklamace také vyřizovat sám.
Akir (47)|30.11.2005 22:53
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]
Ke konečnému rozhodnutí-přečti si diskuze a recenze, zvažuj co pro tebe má smysl a co ne. Platit to budeš svými penězi a reklamace také vyřizovat sám.[/QUOTE]

..jo jo... procitam postupne :-)
Ma nekdo jiny nejaky nezaujate "zaujaty" nazor na Acer, iPAQ a popr. Dell?
Diky
ofr (61)|1.12.2005 09:29
no a teď trošku za Acer(N50 Premium): ani jeden samovolný HR - jednou jsem ho musel provést kvůli přeflashování na novou ROM, baterie naprosto v pohodě, poslochat se dá - není to samozřejmě plnohodnotný MP3 přehrávač...
Mr.Koza_oldd (10)|1.12.2005 11:35
take mam ACER N50 P a to co tady o nem pisete je docela ........ mam ho a je uplne super zadny problemy nema !!!! ani s baterkou ani s nicim