Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Koupě GPS navigace do Kč 12 000

tess (0)|28.11.2005 16:47
Dobrý den, jsem, co se gps týče, absolutní začátečník. Chtěl bych si koupit nějaký navigátor do auta v ceně kolem 12tisíc a potřebuji, aby splňoval následující kritéria: menu i hlasový výstup v češtině, snadná ovladatelnost, mapa ČR i Evropy, hlasové navádění směru a software, jenž sám umí najít optimální cestu(preferuji před way pointy).Vzhledem k tomu, že nemám absolutně přehled, tak vás prosím o radu jaký přístroj vybrat.Taktéž by mě zajímali výhody gps v PDA proti ostatním(pominu-li rozměry a hmotnost) Za vaše odpovědi předem děkuji, Josef
Marek71 (91)|30.11.2005 09:35
Skús si pozrieť staršie diskusie o GPS navigácii, hodne sa tam dozvieš, čo sa týka jednotlivých navigačných softov, pokrytia mapami, skúpsenosti, problémy...

Pokiaľ chceš navigáciu s mapou CZ a Európy, tak momentálne asi Tomtom ( samotný soft tak okolo 5.000 CZK ). Ďalšia možnosť je Dynavix, ale ak chceš aj Európu, počkaj si 1-2 týždne, podľa vyjadrenia Telematixu by mala byť k dispozícii. Tam bude ale trochu problém sa vojsť do toho cenového limitu, samotný Dynavix s Európou bude okolo 10.000 CZK :-(

Pokiaľ to chceš mať čo najjednoduchšie, kúp si nejaký PDA prístroj s GPS prijímačom, Yakumo alebo Acer n35, ale do tých 12.000 sa aj tak nevojdeš, jedine niečo z druhej ruky.
tess (0)|30.11.2005 09:56
Díky za odpověď, prolezl jsem na netu všechno možné a nakonec jsem se rozhodl pro Fujitsu-Siemens Loox N500 se software Tomtom5, s držákem do auta a tuším 512mb kartou za 16.000 KČ, jediný co mě štve je u Toma absence východní Evropy(Slovensko apd.). Myslíte, že můžu v blízké budoucnosti věřit v nějaký update?
Marek71 (91)|30.11.2005 10:29
Tak to je otázka priamo na Tomtom. Súčasná verzia bola vydaná niekedy tohto roku, pribudli tam pomerne podrobné mapy CZ a PL, takže nejaký večší mapový update pre východnejšiu Európu asi nemožno očakávať v blízkej dobe. Ale to je len moj osobný názor, predsa len je to východ :-(

Ale s takýmito dotazmi ohľadom Tomtom Navigator, jeho máp a podobne, sa obráťte radšej na diskusiu priamo o Tomtom, tu je to už mimo tému.