Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ztracená dada z CF karty

zsadek (156)|29.4.2003 18:58
Zdar všem,

jsem zoufalí, najednou z ničeho nic mi zmizely adresáře z CF karty a vidím jen mailbox. Pochopitelně nemůžu ani obnovit systém. Přitom data na kartě jsou, protože iPaq hlásí obsazený prostor. Pro doplnění informace mám Compaq 3760 Bluetooth jacket a v něm 256 Mb CF kartu od Pretecu. Jestli mi někdo pomůže navždy nezapomemenu. Mám tam i originál koupený programy, ale instalačky zůstali zlodějům i s notebookem.

Díky moc

zdeněk.
PavelR. (2184)|30.4.2003 10:03
Zkusil bych vycist kartu pres ctecku pripojenou k PC (nebo ji dat do jineho PDA/notebooku) popr. ji prohnat nejakou PPC2002 utilitkou typu Storage Tools popr. FlashFormat (samozrejme neformatovat, jen si overit zda pri testovani karty nezahlasi nejakou chybu). Zkus taky kontakt na www.comdis.cz (dovozce Pretecu), zda nebudou vedet co s tim. Duvodu proc se karta zacala chovat tak jak popisujes muze byt nekolik (vadne bloky flash pameti, poskozeny file system atd.)

PavelR.
Wuffi (1599)|30.4.2003 13:30
Dobry den,

Pokud nepomohou Storage Tools nebo kontrola karty aplikaci FlashFormat, je jeste jedna moznost... V CR je nove poskytovana sluzba obnoveni dat z karty. Nyni je dulezite aby jste kartu neformatoval a nezapisoval na ni data. Poslete e-mail s popisem problemu na adresu obnova@centrum.cz

Kartu je pak k obnove mozno zaslat postou ci ulozit jeji image na nejake prenosne medium a poslat ji na adresu kterou Vam sdeli na danem e-mailu.

Zhodnoceni karty a vytvoreni jakehosi "nahledu" na data ktera mohou byt obnovena jsou zdarma, pokud budete trvat na obnove, ta stoji 500 Kc.

Snad to pomuze...

Hezky den...