Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA I reloaded ;) pár dotázků.. děkuji!

mastodonto (32)|25.11.2005 21:49
zdravim vsechny veterany MDA I :D
moc se nevyznam a do rukou se dostal tento pristroj, nez udelam nejakou pitomost, chtel bych se poptat.. vim, ze vetsina uz asi byla probirana, ale mam pocit, ze podstatna temata uz nejsou v historii..

1) chtel bych MDA trochu profouknout od prachu (=rozdelat) nez tam dam nejaka data.. je nejaky zadrhel pri demontazi, popripade, da se vycistit i prach na displayi? (=jestli se da dostat mezi svrchni kryt a display)

2) o ROMkach je toho tu spousta, tak ktera se vam ve finale jevi nejlepsi? nevim, jestli A.30.09 nebo 4.01.12 (.16 a .19 od t-mobilu moc neverim).. popripade 2003 obyc nebo SE? u SE je v kuchyni ( http://www.romkitchen.de ) pouze 1 verze :disgusted:

3) ma cenu rvat pridavne programy do ROMky, kdyz mam kartu? nebude bez nich MDA treba rychlejsi?

4) treba zrovna v te kuchyni je mnoho programu, ale na ceskem webu sem nenasel nejake stranky, ktere by se blize venovaly recenzi SW nebo aspon popisu.. nevite o nejake?

5) nemate nahodou nekdo navic stylus k MDA? :) muj je kaput..

Vsem predem moc diky za jakoukoliv odezvu, Tom
mastodonto (32)|26.11.2005 09:45
hmm, tak nic..
myslel jsem, ze jsou tady lidi, kteri taky nekdy zacinali, ale nejspis se tu rodi primo geniove.. :disgusted:
Kavy (374)|26.11.2005 12:21
Někteří z nás večer odchází chlastat a ráno vyspávají opici.Tak se nediv,že ti hned nikdo neodpovídá:!:

1*Bordel mezi displejem a dotykovou vrstvou se řešil ZDE
Otevřením MDA1 dojde k Hard Resetu-přijdeš o všechna dat,MDA bude potom jak když vyjelo z továrny.Uplně prázdný,tzn. i bez češtiny.
2*ROM nikdy nedořešíš,každýmu vyhovuje jiná.V kuchyni si udělej svou a nacpi si tam co potřebuješ.Víc neporadim.Já používal SE,protože šlo nastavit větší písmo třeba v SMSkách.
3* Určitě to nebude rychlejší.Navíc nemá MDA1 nafukovací paměť-32MB.A tu si rozděluje i na běh programů.Rzhodně instaluj na kartu-hláška o nedostatku paměti tě stejně nemyne:)
4*V té kuchyni jsou jen hlouposti.A navíc starý verze.Komerční soft je rozhodně lepší,tak si stim nedělej hlavu.To poznáš sám,že třeba prohlížeč obrázků zdarma je fajn,ale později doinstalovaná komerce je lepší.
5*Nesmírně se omlouvám,ale tohle už hledat nehodlám:(
mastodonto (32)|26.11.2005 12:54
ok, moc dekuju! jsem jen trochu podrazdeny.. nemuzu propojit ani MDA s PC, pac pri instalaci ActiveSync mi to nenabidlo partnerstvi, takze se to pripoji, ale hned zas odpoji a nevim, co s tim.. reinstal AS npomohl..
ale ten praskly display ve zminenem prispevku me teda docela rozhodil.. myslel sem, ze display je tam umisten volneji;(
mastodonto (32)|26.11.2005 13:09
co te tyce tech pridavnych programu v "kuchyni", tak mam podobny nazor, akorat nemam vubec predstavu, kde se vyspelejsi programy shani.. nejake prehledne uloziste s popisem sem nevypatral;(
Zdenek Malinsky (9781)|26.11.2005 13:14
[QUOTE="mastodonto"]nemuzu propojit ani MDA s PC...[/QUOTE]Active Sync odinstaluj z PC, restartuj PC, nainstaluj znovu AS (verze 3.8), znovu restart PC, pak připoj kabel nebo kolébku k PC, zapni MDA, ud2lej soft reset, připoj ke kabelu (vlož do kolébky) a mělo by to frčet.
Doporučuji přečíst tento článek
Pokud by to nefungovalo s AS 3.8, můžeš zkusit novou verzi 4.1.0 (setavení 4841). Problém také může způsobovat špatné nastavení firewalu.
Kavy (374)|26.11.2005 14:35
[QUOTE="mastodonto"]co te tyce tech pridavnych programu v "kuchyni", tak mam podobny nazor, akorat nemam vubec predstavu, kde se vyspelejsi programy shani.. nejake prehledne uloziste s popisem sem nevypatral;([/QUOTE]
Na titulní straně máš v pravém dolním rohu"Doporučené stránky".Snad to bude stačit.
mastodonto (32)|26.11.2005 17:01
hm, tak nakonec v tom mel prsty firewall, tak AS uz jede.. snazil sem se dukladne procist prispevky o activesync a mobsync, ale bohuzel sem nenasel mam stale problem..
pokud tedy pouziju MS pro presun jinych souboru a do jinych mist nez zvlada AS, neni jeste nejaka moznost jednoduse vzit napr. mp3 nebo avi a zkopirovat je do MDA? jde mi o to, jestli je nutne pro vsechny soubory pouzivat konverzi nebo jsou nektere pouzitelne pro prime zkopirovani? popripade jakym programem?
ve finale mi jeste AS pri pokusu o prozkoumani vyhazuje: "Spusteni dulezite komunikacni a sluzby se nezdarilo. Resetujte mobilni zarizeni a pokuste se obnovit pripojeni." udelal sem reset MDA i reinstal AS, ale nic..
Kavy (374)|26.11.2005 17:21
Na přesouvání velkých souborů mám čtečku.Přes AS to bylo nesmírně pomalý,rychlost ti přesně neřeknu.Tipnul bych to ale na 3Mb/1min:((

Nějak jsem to nepochopil.Mě se v PC přes AS zobrazilo MDA celé v nahotě.Mohl jsem cokoliv-kamkoliv.Stejné složky jsem viděl v Commanderu na MDA i v "Tento počítač" v PC.
mastodonto (32)|26.11.2005 17:25
aaaha.. takze to pak fungovalo tak, ze si kartu normalne premistil do ctecky a nakopiroval to tam?
tim se dostavame zpetne k tomu dotazu, ktere typy souboru bych takto mohl "primo" kopirovat?
problem je v tom, ze ja obecne synchro kalendare, diare, kontaktu, ukolu a nevim ceho jeste moc nepouzivam.. jde mi prave spis primo o soubory..;(
ted mam dokonce problem, ze primo v MDA nemuzu prec TC smazat pisnicky puvodniho majitele na karte, ikdyz nemaj zadny zvlastni atributy "Couldn't delete.."
ach jo..
Kavy (374)|26.11.2005 17:29
Na kartu jde přeci ukládat libovolné soubory.Nebo ti něco brání na kartu ukládat zmińované MP3 a AVI ?
Taktéž mi to šlo i přes AS na kartu do MDA.
mastodonto (32)|26.11.2005 18:07
ok, ja sem prave vcelku novacek a nektere trivialni veci mi unikaji.. myslel sem, ze vetsina souboru musi mit v MDA svuj vlastni format..
treba ted porad nemuzu primo v mda smazat z karty adresar, ikdyz nema zadne atributy.. "Couldn't delete.." a smitec;(
Zdenek Malinsky (9781)|26.11.2005 18:13
V podstatě pokud nejde o instalaci, tak můžeš na kartu dát bez AS více méně cokoli. Pokud jde o videa, MP3 a pod.soubory, tak je to přes čtečku karet rozhodně rychlejší.
mousefromhouse_ce4you (268)|26.11.2005 18:39
jestli chces zrychlit kopirovani na kartu, tak si nainstaluj program Card Export , 3MB se pak kopiruji cca 7s
mastodonto (32)|26.11.2005 20:48
hm, tak to sem ted instnul, nahodil mi dalsi diskove pismeno, ale to je tak vse..
po pripojeni se nic nedeje a pismeno nereaguje, ve slozce sem nenasel zadny config ap.
ale sem zas o krok dal, uz mi fonguje posilani souboru pres MobSync, ale stale nefunguje "prozkoumat" v AS, ani plugin v totalC;(
Surgical (2364)|27.11.2005 10:42
MobSync? Jako kontaky a smsky? A na kartu nejde zapisovat? Hm, bud je karta spatna, nebo neni naformatovana, nebo je to proste rozbity....no.