Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPRS

kodlisko_ce4you (86)|25.11.2005 10:59
zdravím lidi, dneska je super den, přišel mi z Eurotelu výpis kolik platím za minulý měsíc a je to bomba.
Jelikož mam MDAC tak jsem si v něm nastavil abych se přes GPRs mohl připojit k ICQ pres stejne pojmenovaný program. Tak jsem celý měsíc chodil v pohodě na ICQ s domněním, že to nebude zas tak drahé protože když platím za kilobajt 0,25 haléřu tak bych musel propsat velké miliony znaků aby se to projevilo.
Ale ejhle, dnes jsem otevřel radostně obálku a vidím, 1009,60 Kč
říkám si co to??!!
Pak se podívam blíže, všechna volání a sms patřily do volných takže nic, až kolonka s názvem GPRS Instant byla nějaká tučná a za ní cena 640,-
můžete mi někdo řící, jak je možné, že když se podle jejích návodu nastavím a připojím jsem zaplatil tolik?
Když je tam psáno, že u WAP se platí za minuty strávené a u GPRS se platí za přenesené kilobajty..Takže to znamená že jsem jako propsal kolem 3Megabajtů či co?zatím je napsano počet/minut-3245..co to znamené? mám něco nastaveného špatně? ja tomu vůbec nerozumím...na tom icq jsem byl dvakrát tydne večer tak pulhodiny...
Surgical (2364)|25.11.2005 11:34
Z tohoto hlediska ja osobne GPRS nepouzivam vubec a aktivne ho pres vsechny pokusy se pripojovat blokuju. Pres spravne nastaveni totiz vubec neni jasne, kdy se pripojuje na internet(data) a kdy na WAP a taky jak si to operator vyuctovava a zpoplatnuje. Nemam-li data non stop, nebo mi ucet neplati zamestnavatel nebo ho nemuzu dat do danovych nakladu, je to jen jedna velka hola....zlodejina :) Navic jsou-li jako data nejspis uctovany i servisni pakety bez realneho datoveho obsahu, pak prestoze si clovek mysli, ze na samotnem netu nebo ICQ byl maximalne hodinu a stahnul 25 kb textu, ve skutecnosti je se zaplym GPRS na pripojeni stale a stale mu tam i zpatky neco leze.
kodlisko_ce4you (86)|25.11.2005 11:37
tak tohle jsem necekal, ja myslel ze jakmile jsem jednou pripojeny pres GPRS tak platim za preneseny kilobajt...no jde o to ze penize mi stejne nikdo neda je to moje chyba..Ale nechapu to..ja mam tam ten GPRS monitor a kdyz jsem si to spocital kilobajty krat 0,25 haleru tak to bylo o hodně mín než co mi poslali..co s tím?asi nic že?
kodlisko_ce4you (86)|25.11.2005 11:37
V tom vypisu od nich jsou vedle napsany nejaky minuty/počet...3200 nebo kolik to presne..taky nechapu co to jako znamená...uz radsi na icq pres mda nepůjdu...
aaischa (660)|25.11.2005 12:00
nebyl jsi nahodou pripojen prez apn: wap.t-mobile.cz
Surgical (2364)|25.11.2005 12:36
Ale to ja zas na nej aktivne chodim a sosam, pocasicko hezky s obrazkama atd.....ale pouze a zasadne jen a jen pres wifi
kodlisko_ce4you (86)|25.11.2005 12:55
[QUOTE="aaischa"]nebyl jsi nahodou pripojen prez apn: wap.t-mobile.cz[/QUOTE]
Ne to nebyl...¨
a mam eurotel
Ganja_ce4you (324)|25.11.2005 14:10
jakych 0,25Kc za kilo? u vsechn operatoru a predplacenek u GO , TWIST se plati 0,0,6 nebo 0,07kc .. naistaluj si GPRS monitor a vidis kolik projizdis kb a Kc

jinak urcite si jel pres wap..tzn. mas spatne nastaveny gprs ..ale i tak amigo ICQ zere kila ... proto ja mam napr. 2 profily (cisla) na icq...na komp (500 kontaktu) a mobil (20kontaktu) kdyz se prihlasim na icq kompovy na mobilu sezere me tech 500 konaktktu hned treba 30Kc .. a vem si ze se to porad obnovuje ...

jinak pri 20 kontakttech treba hodia vyjde na 15-20kc .. ale to si vyjedes s GPRS monitorem...
aaischa (660)|25.11.2005 14:21
[QUOTE="kodlisko"][QUOTE="aaischa"]nebyl jsi nahodou pripojen prez apn: wap.t-mobile.cz[/QUOTE]
Ne to nebyl...¨
a mam eurotel[/QUOTE] ok fajn rak apn wap nebo internet si pouzul?
Zdenek Malinsky (9781)|25.11.2005 14:28
Asi nejlepší bude obrátit se na operátora s žádostí o vysvětlení, že máš dle svých údajů mnohem menší datovou spotřebu a případně to reklamovat.

PS:
Minulý měsíc jsem chtěl ušetřit, tak jsem místo non-stop GPRS tarifu zkusil ten s limitem 10 MB free a po půli měsíce jsem se pokorně vrátil zpět. Můžeš datově zkusit Oskara - je myslím u nižších tarifů levnější a má to i cenově odtsupňované po 20 MB.
kodlisko_ce4you (86)|26.11.2005 10:35
mno to nevim pres wap jsem myslim nejel nastavoval jsem si to podle návodu od errortelu
nazev pristupoveho bodu mam:Internet
Ip přideluje server
a akorat tam mam pristupovat pres gprs modem
no a jinak tam nastaveného nic není?
Je to asi spatne ze?nevim no poradí nekdo?
Marty-McFly (384)|26.11.2005 10:53
Není možné, že se ti po připojení k iNETU stahovaly nějaké aktualizace (třebas jsi 3 MB nepropsal, ale stáhly ti je nějaké programy - např. aktualizace počasí apod.)
kodlisko_ce4you (86)|26.11.2005 11:08
nene ja zadne take programky na pocasi nemám...
prostě to nechapu..bud to mam spatne nastaveno alebo su blb
kdybych vam to mohl naskenovat nejak ten vypis..nemam ale skener.
Není tu někdo kdo má taky eurotel , chodi pres mda nebo neco na ICQ a neplati za to 1000 mesicne?
Ganja_ce4you (324)|27.11.2005 18:55
a co ti pise gprs monitor?? vzdyt to vidis kolik projizdis kb i kc... icq na mobilech pouzivam asi rok a nevidim v tom problem.. na operatorovi nezalezi
Marty-McFly (384)|27.11.2005 21:44
No, a nemáš náhodou nějaký speciální tarif? Nebo nenacházíš se v pohraničí? Já už fakt nevím :-D