Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SmartMaps + WM5

milda2000_ce4you (11)|25.11.2005 09:01
Prosim nekoho z majitelu zarizeni s WM5, zda li by otestoval instalaci SM s nove vydanym ASync 4.1. Dle meho posledniho testu to vypada, ze by mela fungovat i stara verze instalatoru. Dik za pomoc.

Milda
ko@l@ (135)|26.11.2005 18:14
jestli mas na mysli chybu s tim, jak se ve vyberu nezobrazuji zadne mapy, tak active sync 4.1 toto nevyresil (aspon teda u mne)
Miloš Strouhal (3997)|26.11.2005 18:56
U mne to samé.
Kato_ce4you (970)|27.11.2005 17:52
Heh - nahodou sem narazim a co nevidim - rekl bych to asi takhle - udajne je to chyba, o ktere uz Aponia vi a usilovne pracuji na nove verzi, ktera by mela byt kompatibilni s WM5. K dostani by mela byt v prubehu prosince ;)
S474N (660)|15.12.2005 09:20
Polovina mesice je a mapy stale nevidim :D
Kato_ce4you (970)|15.12.2005 09:32
[QUOTE="S474N"]Polovina mesice je a mapy stale nevidim :D [/QUOTE]
LOL - jses presnejsi nez hodinky - ale prosinec ma 31 dni - takze polovina mesice bude az dneska ve 12:00 :D :D
A ted vazneji - pokud to stihnou do konce roku, tak to bude furt jeste dobry...
S474N (660)|15.12.2005 09:32
No ja s tim tedka nejak blbnul a mapa CR me uz jede. Jenom nejedou mesta.
S474N (660)|15.12.2005 09:55
Tak jsem si zase blbnul a uz funguji i mesta i CR :D . Tak to jsem blazen :D .

Jdu ted zkouset turisticke mapy.
Kato_ce4you (970)|15.12.2005 10:02
[QUOTE="S474N"]Tak jsem si zase blbnul a uz funguji i mesta i CR :D . Tak to jsem blazen :D .

Jdu ted zkouset turisticke mapy.[/QUOTE]
Tak klidne bys sem mohl hodit postup, vid?! Predem dik ;)
S474N (660)|15.12.2005 11:48
Takze hotovo, mam WM2005 a chodi me bez problemu SmartMaps 2.3.4 a to mam nainstalovanou celou republiku, jednotliva mesta a kompletne cele turisticke mapy.



Postup? Vubec zadny, uz jsem to mel na karte nainstalovane z druheho PDA, dal jsem to do toho a aplikace psala, ze nevidi mapy. Tak jsem zkusil jen tak ze srandy preinstalovat ty mapy a oni se najednou objevily :D
Kato_ce4you (970)|15.12.2005 12:06
hmmm - cili bez druheho PDA si ani neskrtnu :(
S474N (660)|15.12.2005 17:32
No to nevim, ja to normalne mel nainstalovane v Loox 720, vyndal jsem kartu, prendal a nejelo to. Tak jsem to zkusil "preinstalovat" a jede to v pohode. Zkousel jsem i verzi 2.0.3 a ta jede taky v pohode.
petr22_ce4you (454)|15.12.2005 19:05
Mapy jsou registrovane v registru a nejakych souborech

Tudiz nainstalovat SM a prendat kartu s mapama na zadnem PDA nejde, musi se vzdy nainstalovat vsecky mapy instalatorem aby spusteny SM navigator videl mapy
Kato_ce4you (970)|15.12.2005 22:31
[QUOTE="petr22"]Mapy jsou registrovane v registru a nejakych souborech

Tudiz nainstalovat SM a prendat kartu s mapama na zadnem PDA nejde, musi se vzdy nainstalovat vsecky mapy instalatorem aby spusteny SM navigator videl mapy[/QUOTE]
A jaktoze S474Novi to teda jde?
PLANstudio (171)|15.12.2005 23:11
Dle našich poznatků je důležité pro instalaci použít ActiveSync 4.1, který má podporu právě pro WM5.

Dnes jsem bez problémů nainstaloval na Loox n500 SmartMaps 2.4; s originálním instalačním CD a AS 4.1.

Vše jsem instaloval na kartu, SM se po instalaci objevili mezi programy.

Jediná potíž byla v při druhém pokusu nainstalovat mapy dodatečně do RAM - pak již z programs nešly spustit, ale po opětovné přeinstalaci na kartu vše bez problémů (přeinstalace pouze aplikace, což je záležitost minuty...).

Závěr: WM5 vyžaduje ActicveSync 4.1 pro správné zapsání aplikace do registrů.
beecher (9270)|16.12.2005 05:51
Aha, takze stejny problem jako u TT, instalovat vse na kartu. A ja furt cpu program SM do Storage a mapy na kartu... Ach jo...

SM se sice objevi mezi programy, ale mapy nevidi ani po jejich 4. preinstalaci...
S474N (660)|16.12.2005 08:39
beecher: no uz je cas si poridit vetsi kartu, aby se ti tam vsechno vlezlo :D :D
beecher (9270)|16.12.2005 10:19
To se tam vleze uplne v pohode, ale stejne to nefunguje ani jako instalace vsechno na kartu... :?
Kato_ce4you (970)|16.12.2005 10:26
AS 4.1 samozrejme pouzivam... Mapy stejne jako SM jsem instaloval na kartu - instalovat to jinam by mi prilo jako docela plytvani mistem. Ovsem to stale nic nemeni na faktu, ze jak jsem uz rikal - SM spustit jde a funguje "akorat" nenacte mapy.. (coz si myslim, ze je vada u mapoveho software dosti podstatna :D )
beecher (9270)|16.12.2005 10:28
Tak nejak...

No, jelikoz se v samoobsluze pise u Trialu:[QUOTE]Omlouváme se, ale současná verze není funkční pod Windows Mobile 5.0. Funkční verze bude k dispozici do poloviny prosince.[/QUOTE] a je 16.12., tak se ptam Aponie, uz si muzu stahnout WM5 verzi trialu SM?
S474N (660)|16.12.2005 10:49
beecher: jenze tam neni upresnena ta polovina, klidne to muze byt ta 'druha' :D :D :D :D
Kato_ce4you (970)|16.12.2005 11:43
[QUOTE="S474N"]beecher: jenze tam neni upresnena ta polovina, klidne to muze byt ta 'druha' :D :D :D :D [/QUOTE]
Tak z hlasky:
[CODE]Omlouváme se, ale současná verze není funkční pod Windows Mobile 5.0. Funkční verze bude k dispozici do poloviny prosince.[/CODE]
se mi nezda, ze by mysleli druhou polovinu :D

A kdyz uz jsme u toho Be-on-road je taky od Aponie - si vlastne konkuruje se SM - vzdyt ty taky byvaly urcene pro navigaci (i kdyz uznavam, ze kdo to mysli s navigaci jenom trochu vazne, tak sahne po Be-on-road a SM bude pouzivat pouze jako turisticke mapy ap. :))
Be-on-road funguje pod WM5?
MLB (105)|16.12.2005 13:26
Pánové nechte Aponii v klidu. Až jim banka potvrdí mou platbu, tak jsem zvědav na BOR.:mad: :D

K té půlce měsíce - nikde není uveden rok.:dead:
basic_ce4you (66)|16.12.2005 21:47
No hovorilo se o tom ze to bude spolu s novou verzi s velkym menu pro usnadneni ovladani prstem a ta ma byt dle novych informaci hotova v lednu.
Kato_ce4you (970)|16.12.2005 22:02
[QUOTE="basic"]No hovorilo se o tom ze to bude spolu s novou verzi s velkym menu pro usnadneni ovladani prstem a ta ma byt dle novych informaci hotova v lednu.[/QUOTE]
Uprimne receno - ovladani prstem me u SM nebere - na navigaci ma byt Be-on-road (a ten vypada, ze je na ovladani jednim prstem prizpusobenej docela dobre) a SM na mapy - a mapy se prohlizeji v klidu a dvouma rukama :cool:
Mlok_ce4you (154)|25.12.2005 18:35
Tak jsem postupoval tak, jak zde bylo řečeno, stáhnul jsem si Active Sync 4.1, kopíroval adresář se Smartmaps z jiného PDA, dokonce jsem si i přenesl registry, ale nic, bludný kruh a pro mne velká záhada... :(

U 718tky běhá Smartmaps a jiné jak z praku, ale u testované 520N s WM5 prostě bez úspěchu :( Nevíte něco nového?
S474N (660)|25.12.2005 21:05
A nainstaloval si je potom jeste jednou pres ten AS ?
Mlok_ce4you (154)|25.12.2005 21:40
Myslím, že jo, ale už jsem z toho tak mimo, že to celé zkusím ještě jednou. :)
Jdu na to.

Mlok_ce4you (154)|25.12.2005 22:42
Tak nic. Udělal jsem vše znova, kopie funkční Smartmapy ze 718tky, registry, reset, nová instalace.... Výsledek? Nevidí mapy. Takže smolík. Dostal jsem k testování této 520tky ještě Dynavix, ale ten jsem dal na 718tku. Chtěl jsem vyzkoušet navigaci s tou 520tkou. Zatím jsem tu integrovanou GPS zkoušel jen teď na cestě do Thomayerky v autě u GPS Tuneru. Viděla v autě přes sklo 9 satelitů, 5 zpracovávala. Ale to už je OT. :( Až bude někdo vědět, jak na Smartmaps u WM5, dejte prosím vědět.
S474N (660)|27.12.2005 17:57
Zkus jeste HR a potom jenom cistou instalaci SmartMaps, bez prenaseni registru apod.
maximum (15)|7.1.2006 00:46
tak, máme další půlku dalšího měsíce... a nic... teď jsem to nacpal do svého novéhu ASUS 636 přes AS 4.1 a smolík... různé varianty jsem zkoušel, ale marně... ach jo ;( Poslední aktualizaci SM mám... nepomáhá... heeeelp
Kato_ce4you (970)|7.1.2006 09:45
Jo, to jsme na tom stejne - kdyby se na svem webu aspon nejak vyjadrila Aponia software... Treba jen malinkatou zminkou, jak to vypada.. Protoze do poloviny prosince to nezvladli - ted uz to vypada, jak kdyby meli namysli polovinu prosince jineho roku :?
Vlastislav Šťastný (275)|7.1.2006 19:02
Po přečtení této diskuze jsem zkusil nainstalovat na VARIO turistickou mapu.
Program do ROMky a mapu na kartu. Výsledek - mapu nevidí, nelze zvolit.
Funguje pouze komunikace s GPSkou. Divím se, že to APONIA tak může nechat. Mapu jsem kupoval cce před dvěma měsíci a to už byly WM 5 dávno venku. Jenom díky tomu, že na navigaci používám iPAQa jsem na to přišel až teď. Zřejme se každého nového zákazníka ptají, jaký OS používá a když řekne, že VM 5, tak mu to zdvořile rozmluví.:D
PLANstudio (171)|8.1.2006 17:15
Moc se omlouvám, ale již je opravdu nová verze připravena.

Potíž byla především v tom, že produkt kompletně přechází na PLANstudio a z toho důvodu musela být přepracována registrace.

Do konce ledna budeme informovat všechny zákazníky informačním mailem o situaci a o možnosti přeregistrování. Produkt se samozřejmě bude vyvíjet dál, nyní již plně pod taktovkou PLANstudia.

V první fázi bude vydána opravná verze 2.6, která se přeinstaluje přes původní instalaci = pouze se přepíše původni exe soubor. Program po prvním spuštění zobrazí v seznamu všechny nainstalované mapy. U všech bude červený křížek, který zmizí až po zadání registračního kódu.

Registační kód získáte na základě původního licenčního čísla, které jste získali spolu s produktem. V první fázi jej budeme poskytovat na základě vyžádání na [EMAIL=pda@planstudio.cz]pda@planstudio.cz[/EMAIL], ve druhé pak bude k dispozici on-line registrátor.

Během února pak bude k dispozici nová verze 3.0, která nabídne více změn a aktuálnější mapové podklady.

Děkuji za trpělivost a věřím, že s výsledkem budete spokojeni.
PLANstudio (171)|9.1.2006 15:55
Podpora Windows Mobile 5

Pro uživatele s operačním systémem Windows Mobile 5 je připravena nová verze s pozměněnou registrací map.

Postup aktualizace pro WM5:

1. proveďte instalaci z původního instalačního CD
2. přepište původní verzi aplikace (soubor smartnav.exe) novou verzí – ručně nebo pomocí dodaného instalátoru
3. novou verzi spusťte - zástupce by měl stále fungovat
4. při prvním spuštění aplikace v seznamu Volba mapy... zobrazí všechny nainstalované mapy s červeným křížkem
5. po zvolení libovolné mapy se zobrazí okno pro vložení nové registrace – okno obsahuje i ID zařízení, na jehož základě vám bude vygenerován nový registrační klíč
6. nový vygenerovaný klíč vepíšete v registračním okně (po zvolení odpovídající mapy). Je-li vše v pořádku, vypíše se informace o správné registraci.
7. v případě balíčků se vkládá pouze jeden klíč k jedné z map
8. v případě navigátoru je potřeba pro povolení hledání cest použít ještě jeden speciální registrační klíč.

Žádosti o novou verzi aplikace a o novou registraci směřujte prosím spolu s původním licenčním číslem na [EMAIL=pda@planstudio.cz]pda@planstudio.cz[/EMAIL].
PLANstudio (171)|9.1.2006 15:59
Pro zjednodušení:

Nová verze aplikace je k dispozi ke stažení zde:
www.pdamapy.cz/down/sm2/smartnav26.zip
pekro (346)|9.1.2006 16:33
1/ To budu muset ke všem jednotlivým mapám (ČR, SR, Evropa, Turistická - Jižní morava, Střední morava....., Brno, Praha...........) zadávat aktivační kod?

2/ Po "instalaci 2.6" a spuštění my hlási chyby:

Error loading layers for acr100.smm
Dám OK

Error loading layers for aeu800.smm
Dám OK

Error loading layers for aev6000.smm
Dám OK

Registrace to vyřeší?
PLANstudio (171)|9.1.2006 16:56
[QUOTE="pekro"]1/ To budu muset ke všem jednotlivým mapám (ČR, SR, Evropa, Turistická - Jižní morava, Střední morava....., Brno, Praha...........) zadávat aktivační kod?[/QUOTE]

Balíčky jsou samozřejmě zachovány tak jak dříve, pokud však máte více samostatných map, např. turistické, budete muset vložit více kódů.
PLANstudio (171)|9.1.2006 17:01
[QUOTE="pekro"]2/ Po "instalaci 2.6" a spuštění my hlási chyby:

Error loading layers for acr100.smm
Dám OK

Error loading layers for aeu800.smm
Dám OK

Error loading layers for aev6000.smm
Dám OK

Registrace to vyřeší?[/QUOTE]

Ano, vyřeší. Chybová hláška je díky nastavením z původní verze.
Ošetříme to, ale jde jen o situaci před novou registrací - pak už se toto nezobrazuje.
Vlastislav Šťastný (275)|9.1.2006 18:00
Zkoušel jsem a funguje to. Mapy jsou vidět a je u nich červený křížek. Stačilo přepsat stažený exe soubor pomocí TC. Hned zítra ráno požádám o vygenerování nového RK. :D
pekro (346)|9.1.2006 22:40
Kody jsem obdrzel. Mapy jsem ale registroval asi hodinu. Po zadani kodu, potvrzeni OK se aplikace sekla nesla zavrit ani pres spravce. Pda normalne funkcni jen Smartmaps se sekl. Pomohlo vzdy jen prez spravce pameti uzavrit aplikaci. Metodou pokus-omyl. Zkousel jsem ukoncovat i wisbar, zadavat kody jednotlive pro kazdou mapu... a stale nic regitrace se nedarila. Az pak mne napadlo po registraci zadat Zrusit misto OK pri vyberu mapy. Aplikaci jsem pak korektne uzavrel. pri dalsim spusteni bylo jiz vse OK a funkcni - registrovane.
petr22_ce4you (454)|10.1.2006 10:16
Takze kdyz ma nekdo komplet mapy, tak musi dvacetkrat zadavat na PDA ruzne registracni cislo ? Hehe tomu rikam solidni opruz :-)

pekro (346)|10.1.2006 10:34
zadával jsem jen dva kody, jen jednou pro (ČR, SR, Brno, Prahu, Ostravu...Ostaní krajská města) a vše se hned zaktivnilo.
Vybereš mapu např Brno zadáš kód a všech 13 ostatních map se zaktivnilo.
Druhý kod pro Středojižní evropu
Vlastislav Šťastný (275)|10.1.2006 15:02
Tak registrační klíč jsem obdržel ale tím moje radost zkončila. Registrace proběhla OK ale při výběru mapy se objeví pouze černá obrazovka - a dál nic.
Ne že by se to kouslo, jde to i zavřít ale to je všechno. Jako by na kartě mapa nebyla. Což je nesmysl, při registraci jsou názvy map vidět, to před použitím výše uvedeného exe souboru nebylo.
maximum (15)|10.1.2006 15:11
Hurrááááá!!!

tak mi ve firmě PLANstudio ochotně pomohli, ještě před zveřejněním postupu aktualizace. Vše se zdá fungovati OK ;))) Více kódů mi moc nevadí, chápu že boj s emulemi apod. je peklo... Navíc se zkušenostmi s podporou firem jakoje M$, Adobe. Macromedia se mi zdá jako zázrak, že se se mnou vůbec někdo baví a navíc přímo k věci ;)

Akorát jedna věc, když ukončím SM, tak někdy spoadne spousta různých tasků, ale to nemusí souviset přímo se SM, neboť se to děje např. při každé synchronizaco pomocí AS 4.1 apod... padá toho spousta a celkem furt ;(
S474N (660)|10.1.2006 15:36
Osobne me to prijde spise usmevne. Vic kodu akorat obtezuje platici uzivatele. Ty ostatni si to sezenou stejne i tak. :sarcastic: :sarcastic:
PLANstudio (171)|10.1.2006 15:37
[QUOTE="Vlastislav Šťastný"]Tak registrační klíč jsem obdržel ale tím moje radost zkončila. Registrace proběhla OK ale při výběru mapy se objeví pouze černá obrazovka - a dál nic.
Ne že by se to kouslo, jde to i zavřít ale to je všechno. Jako by na kartě mapa nebyla. Což je nesmysl, při registraci jsou názvy map vidět, to před použitím výše uvedeného exe souboru nebylo.[/QUOTE]

To je mi líto, zatím to všem kromě dvou připadů funguje správně.

Problém hledáme, pravděpodobně je to kolize s nečím ze staré verze.
PLANstudio (171)|10.1.2006 15:39
[QUOTE="S474N"]Osobne me to prijde spise usmevne. Vic kodu akorat obtezuje platici uzivatele. Ty ostatni si to sezenou stejne i tak. :sarcastic: :sarcastic: [/QUOTE]

Omlouvám se, ale nevím, o čem mluvíte (resp. píšete).

Klíčů je stejné množství jako bylo před tím - pokud máte balíček všech měst, stačí vám jeden klíč apod....
petr22_ce4you (454)|11.1.2006 10:02
Jenze predtim se zadaval jen pri instalaci do PC pri instalaci map, aplikace se aktivovala na PDA jen jednou

Pokud se na PDA musi zadavat klic u kazde mapy zvlast, tak psat to same 20x je uz celkem blbe. Tzn 1x aktivace vs 20x aktivace na PDA. Pokud se opravdu musi generovat dvacet klicu pouze pro jedno PDA, tak jsem zvedav jak se na to lidi budou tvarit.

Ad o cem pise - o tom, ze uzivatel ktery zaplati nekolik tisic za sw stravi cely vecer instalaci/aktivaci pres net (a jeste se mu to nemusi podarit), kdezto pirat tam nahraje crackly exe soubor a ma to same za par vterin. Ochrana by nemela maximalne zneprijemnovat zivot legalnim uzivatelum.

Mnohem uzitecnejsi by bylo stahnout ze stranek tu demoverzi SmartMaps, protoze ta zpusobila zatim nejvic problemu
PLANstudio (171)|11.1.2006 13:43
[QUOTE="petr22"]Jenze predtim se zadaval jen pri instalaci do PC pri instalaci map, aplikace se aktivovala na PDA jen jednou

Pokud se na PDA musi zadavat klic u kazde mapy zvlast, tak psat to same 20x je uz celkem blbe. Tzn 1x aktivace vs 20x aktivace na PDA. Pokud se opravdu musi generovat dvacet klicu pouze pro jedno PDA, tak jsem zvedav jak se na to lidi budou tvarit.[/QUOTE]

Současná instalace z instalátorů připravených Aponií je dočasná, připravujeme novou. Ta již nebude vyžadovat seriové číslo před kopírováním na PDA, ale samotná aktivace bude probíhat až přímo v programu. Tzn. instalátor pouze zkopíruje mapy na kartu či do RAM.

Aktivace potom bude de facto stejná jako doposud - na základě ID zařízení a lic. čísla Vám systém vygeneruje odpovídající registrační klíč, který povolí potřebný počet map (např. i 100 najednou).

Obecně tento systém bude pro všechny jednodusší - instalaci bude moci provést kdokoliv a kdekoliv bez čísel a aplikace se bude v tuto chvíli chovat jako demoverze.

Aktivací se potom jen povolí použití map.

Snad jsem to popsal srozumitelně, případně ještě dovysvětlím...