Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dynavix - rady, tipy, zkušenosti

Telematix Software (289)|25.11.2005 00:48
Zde můžete pokračovat v této diskusi a již prosím s respektováním pravidel určených pro GPS sekci.
Losos_ce4you (1147)|26.11.2005 13:13
Málem jsem si koupil váš produkt,zarazila mne ale aktivace produktu - a to 3x a dost , to snad ani nemůže být myšleno vážně.Během roku vystřídám několik zařízení a opravdu nehodlám váš již tak vzhledem ke konkurenci hodně drahý produkt kupovat několikrát .......
Kocir (836)|26.11.2005 16:09
[QUOTE="Losos"]Málem jsem si koupil váš produkt,zarazila mne ale aktivace produktu - a to 3x a dost , to snad ani nemůže být myšleno vážně.Během roku vystřídám několik zařízení a opravdu nehodlám váš již tak vzhledem ke konkurenci hodně drahý produkt kupovat několikrát .......[/QUOTE]

Pro vasi informaci. Asi momentalne jediny konkurencni produkt (TT), umoznuje registraci pouze 1x. Pak vas ceka dosti slozita cesta emailovani a faxovani do zahranici. Takze...
petr22_ce4you (454)|28.11.2005 16:28
Uz jsem to psal nekolikrat - legalni uzivatel nainstaluje 3x a dost, pirat, ktery nezaplatil ani korunu, drandi na kolika PDA chce

Ale strasne bych se divil, kdyby nereagovali na servisni protokol o oprave PDA (tzn dukaz vymeny). Ovsem v pripade casteho stridani PDA bude asi Dynavix a dalsi podobny soft aktivovany na SN PDA problem, protoze to prodejci bude podezrele zadat kazdou chvili aktivaci
Telematix Software (289)|28.11.2005 23:54
[QUOTE="petr22"]Uz jsem to psal nekolikrat - legalni uzivatel nainstaluje 3x a dost, pirat, ktery nezaplatil ani korunu, drandi na kolika PDA chce

Ale strasne bych se divil, kdyby nereagovali na servisni protokol o oprave PDA (tzn dukaz vymeny). Ovsem v pripade casteho stridani PDA bude asi Dynavix a dalsi podobny soft aktivovany na SN PDA problem, protoze to prodejci bude podezrele zadat kazdou chvili aktivaci[/QUOTE]

Pirati zatim uspesni nejsou a nedrandi (stale to tak aspon vypada). :)

Primo deklarujeme, ze se lze s zadosti o dalsi aktiavace obratit na technickou podporu. Podle prubehu predchozich aktivaci a pripadne dolozenych servisnich protokolu a jinych dokladu vyhodnocujeme, zda dalsi aktivaci prizname nebo ne.
tortoise (546)|29.11.2005 08:03
[QUOTE="Telematix Software"]Primo deklarujeme, ze se lze s zadosti o dalsi aktiavace obratit na technickou podporu. Podle prubehu predchozich aktivaci a pripadne dolozenych servisnich protokolu a jinych dokladu vyhodnocujeme, zda dalsi aktivaci prizname nebo ne. [/QUOTE]

To znamena, ze pokud uzivatel upgraduje (cili neopravuje), tak muze pouze 2x?
Telematix Software (289)|29.11.2005 08:42
[QUOTE="tortoise"][QUOTE="Telematix Software"]Primo deklarujeme, ze se lze s zadosti o dalsi aktiavace obratit na technickou podporu. Podle prubehu predchozich aktivaci a pripadne dolozenych servisnich protokolu a jinych dokladu vyhodnocujeme, zda dalsi aktivaci prizname nebo ne. [/QUOTE]

To znamena, ze pokud uzivatel upgraduje (cili neopravuje), tak muze pouze 2x?[/QUOTE]
Nema na to narok automaticky. Pokud napr. aktivoval vsecnhy 3 pokusy behem 3 dni ihned po nakupu, pak nejspis dalsi pokus po 3 mesicich nedostane.
homat (6)|29.11.2005 11:41
to: telematix
po zkušensotech v provozu s Dynavixem, bych uvítal rozšířenější možnost práce s omezením silnic v mapách. V zimním obsdobí by mně vyhovolava možnost upravit nastavení pro silnice mimo města a ve městech. Pokud nastavím omezení u silnic na silnice maximálně II. třídy (sjízdnost v zimním období) vede mne navigace velmi zdlouhavou trasou přes velká města, kde je sjízdnost prakticky vždy dobrá.
petr22_ce4you (454)|29.11.2005 17:00
S Dynavixem sice ne (nicmene si nemyslim ze by to bylo zase tak slozite, hlavni vyhodou v tomto je nutnost minimalne si program 1x koupit, coz clovek ktery to sam nechce pouzivat neudela), ale vime vsichni ze drandi s Tomtomem, Smartmaps, Alturionem, Navigonem, PocketKimem a spol. Nebyla by funkcni napr. ochrana kdy by sw byl na pametove karte ? Jako to ma I-Go. Napr. ochrana v Audi funguje tak, ze se navigacni jednotka pri zapnuti sparuje s SN palubniho pocitace a LCD displeje a pri demontazi je bez resetu kodu nespustitelna.

Jednoznacne nejlepsi ochrana by byla takova, ktera by pro zlikvidovani autorizace sw nic nerekla, nechala naplanovat trasu, jela podle ni tak do poloviny, pak zacala nenapadne prepocitavat trasu a zavedla by ridice do nejake priserne riti, odkud nevede zadna silnice a tam by ho nechala a nesla by zapnout :-)

Ad Dynavix - neplanuje se rozsireni navigace na informace o pruzich na dalnici ? Je to celkem prijemne "drzte se v pravem pruhu" a pod.

Jednocnazne kladne hodnotim funkci kdy pri prepocitani trasy je ihned pouzit smer dopredu, a nevznikne zmatek ze SM - kdy je navigacni bod pri prepoctu trasy nekde vzadu
Yankee.106 (231)|1.12.2005 00:54
Jen malý postřeh, který mě doooost rozladil. Přešel jsem z hx4700 na LOOX720 a včera se mi podařilo Dynavix "sestřelit" :? Jezdil jsem po Praze a stále ignoroval pokyny navigace (prostě blbý den a neustále něco ucpané či havárky, jinak jezdím jen na hlas !!!!) a po třetím úmyslém sjetí (další bouračka na křižovatce) to DNVX zabalil a utekl z paměti :O Tím chci říci, že dle mého soudu, DNVXu dělá problémy neustálé přepočítávání, si myslím. A z toho mě osobně plyne:

1. prahnu pro tlačítku "okamžitý přepočet", protože jinak čeká co a jak udělám a jestli se náhodou nevrátím, ono v Praze se dost blbě otáčí ;)
2. "online" aktualizace :D (již zde vzpomínaný Live!Update)

P.S. jsme tak dneska s kolegy říkali (slyšeli a viděli autonavigaci), jestli by nešlo do omezení silnic dát i omezení vozidel: ferrari, škodofka, hammer, tank ....
Free30x (17)|1.12.2005 21:03
Stejné zkušenosti jako Yankee.106 mám na HP hx2750. Tentokrát nikoliv Praha ale konec dálnice u Poděbrad/Kolína kde se mne navigace snaží vést po ještě neexistující dálnici zatímco já "zákeřně" jedu po existujících starých komunikacích. Pravidelný odchod z paměti "na párek". Po spuštění Dynavix opět funkční, ale kdo na to kolikrát má za provozu čas, že? :)
kopacek (466)|1.12.2005 21:44
Totéž (odchod Dynavixu) např. při průjezdu přes nový dálniční přivaděč Vyškov - Olomouc. Sice už na LX718 nemusím restartovat celé PDA (jako na hx4700) ale i tak je to velmi nepříjemné (start programu, opětovné zadání cíle, spuštění navigace je při současném provozu opravdu "o hubu" a to i při variantě sjetí do odstavného pruhu). Musím se přiznat, že jsem se v posledních týdnech vrátil k navigaci od Garminu. - Ta sice není tak kvalitní (především mapy od Picodasu) ale má docela zásadní výhodu - nepadá. Už se moc těším na DNVX 1.3, ale asi to vypadá, že hned tak nebude... Ale raději počkám na opravdu funkční (nepadající) verzi než rychlé chrlení verzí, které nejsou stoprocentně odladěné (a myslím si, že slovo navigace by mělo především znamenat spolehlivost - neumím si představit padající navigaci v letadle...).
petr22_ce4you (454)|2.12.2005 11:33
Tak tu 100% odladenou a funkcni verzi bych nekdy rad videl. Ono totiz vyrobce nic nenuti vychytat vsechny chyby.

Kdyby vychazel update jednou rocne jako u Audi navigaci a vyrobce za dodavany produkt rucil, situace by byla jina. Jedna takova chyba (napr zpusobujici pad systemu) a byl by problem.
Kocir (836)|2.12.2005 12:10
[QUOTE="petr22"]Tak tu 100% odladenou a funkcni verzi bych nekdy rad videl. Ono totiz vyrobce nic nenuti vychytat vsechny chyby.

Kdyby vychazel update jednou rocne jako u Audi navigaci a vyrobce za dodavany produkt rucil, situace by byla jina. Jedna takova chyba (napr zpusobujici pad systemu) a byl by problem.[/QUOTE]

Otazka zda by to umelo co umi.
Navigace v Audi umi cesky? Ma dotykovou obrazovku? jak hlasi kruhove objezdy? Lze si tam ukladat vlastni body zajmu a ty importovat ci exportovat?
MIlan Kvasnica (88)|2.12.2005 12:17
[QUOTE="petr22"]Tak tu 100% odladenou a funkcni verzi bych nekdy rad videl. Ono totiz vyrobce nic nenuti vychytat vsechny chyby.[/QUOTE]


Vůbec nic Vám nebrání odstoupit od smlouvy a chtít peníze zpět.
RodNoc (35)|2.12.2005 15:36
[QUOTE="MIlan Kvasnica"][QUOTE="petr22"]Tak tu 100% odladenou a funkcni verzi bych nekdy rad videl. Ono totiz vyrobce nic nenuti vychytat vsechny chyby.[/QUOTE]


Vůbec nic Vám nebrání odstoupit od smlouvy a chtít peníze zpět.[/QUOTE]

A jak chcete vrátit to zboží když už ho budete mít zaregistrované a zprovozněné na vašem PDA? :yes:
HELEKAL PETR (195)|6.12.2005 20:02
CHTĚL BYCH SE ZEPTAT, KDY SI BUDE NA STRÁNKÁCH VÝROBCE AKTIVOVANÉ HLÁŠENÍ O CHYBÁCH V MAPÁCH. JIŽ VÍM ZE SVÉHO OKOLÍ asi o 15 chybách, kdy je cesta jednosměrná nebo obousměrná, slepá či naopak je zprůjezdněná či je křižovatka přestavěna na kruhový objezd a podobně.
kopacek (466)|6.12.2005 21:06
Nejenom že nejde téměř po půl roce hlásit chyby v mapách (asi to autora mapy netlačí tolik jako nás, co si ty chyby denně "vychutnáváme") ale už se dost solidně opožďuje i verze 1.3...
Tak alespoň OT zkušenost, kterou jsem získal při dlouhém čekání na novou verzi DNVXu. - Jelikož jsem si pořídil Nokii N70 se Symbianem, tak jsem chtěl vyzkoušet, zda a jak může fungovat na takovém zařízení navigace. Byl jsem dopředu značně skeptický, ale o to větší je mé překvapení. - Lze si zcela zadarmo stáhnout a pět dní provozovat navigaci Wayfinder. V kostce: kompletně české prostředí, česká hlasová navigace, stejné mapy jako DNVX (Teleatlas). Při ujetí asi 500 km ani jeden pád programu, žádné problémy, zcela funkční a "dospělá" navigace. Jediná nevýhoda - je třeba mít v mobilu paušál na data - všechny informace včetně vlastních map se stahují přes datové spojení (ale vlastní přenosy byly bez problémů).
Takže tak... Snad bude DNVX 1.3 do vánoc, když už měla být 1.4...
Telematix Software (289)|6.12.2005 21:14
3D se jiz testuje a doladuje. Ovladani na prst je jiz pred dokoncenim. Cely nas plan na tento rok narusili 2 udalosti: problemy s Bluetooth ovldaci Widcomm (stale resime s MS, HP, Widcommem aj.) Pozdni dodavka map Evropy od naseho dodavatele.

Pokud uz se nic spatneho neprihodi, meli by se tyto veci objevit ve verzi 1.4, ktera by mela byt k dipsozici do konce roku. (Verze 1.3 je jiz ve finale u beta-testeru a jeji vydani je otazkou poslenich hodin.)
Marek71 (91)|6.12.2005 23:24
Tak to som zvedavý... hlavne ma zaujíma to ovládanie prstom a zo zvedavosti aj 3D pohľad, aj keď večšinou postačuje 2D. Užitočnejšie by ale bolo rozbehať a sprevádzkovať hlásenie chýb v mapách ( a následný update mapy ) a služba Dynavix Live.

No a samozrejme Európa... pretože pokiaľ nebude poriadna Európa a dokonalá ergonómia ovládania, spústa uživateľov po vypršaní toho jedného roku užívania Dynavixu prejde ku konkur. TTN, ktorý už má vraj veľmi slušnú novú mapu ČR.
Telematix Software (289)|6.12.2005 23:31
[QUOTE="Marek71"]Tak to som zvedavý... hlavne ma zaujíma to ovládanie prstom a zo zvedavosti aj 3D pohľad, aj keď večšinou postačuje 2D. Užitočnejšie by ale bolo rozbehať a sprevádzkovať hlásenie chýb v mapách ( a následný update mapy ) a služba Dynavix Live..[/QUOTE]

Po 1 roce Vam Dynavix neprestane fungovat. Jen Vam zustane stasi mapa a program v nejake verzi.

Live i hlaseni chyb se take chystaji, ale pravdepodobne nebudou pripravene do konce roku.
gevalim (86)|7.12.2005 08:30
Takze pokud Vas chapu spravne, tak:

- upgrady SW verze 1.xx je v soucasne cene produktu
- za verzi 2+ si v budoucnu jako pripadny majitel stare verze zaplatim zvyhodnenou upgrade cenu
- update/doplneni/oprava(!) map je ale za penize?

Je to tak?
Marek71 (91)|7.12.2005 08:31
Iste, že program neprestane fungovať, to viem. Len bude potom záležať na každom užívateľovi, či mu to stačí ( staršie mapy, atď. ), alebo si zaplatí upgrade, alebo tretia možnosť je prejsť úplne niekam inam.

Ja osobne by som najradšj volil druhú možnosť, ale do novej verzie by to chcelo rozšíriť mapy na východ tak, ako to už majú ( plánujú ) ostatní.
Aaaik (123)|7.12.2005 12:21
[QUOTE="Marek71"]Ja osobne by som najradšj volil druhú možnosť, ale do novej verzie by to chcelo rozšíriť mapy na východ tak, ako to už majú ( plánujú ) ostatní.[/QUOTE]
Prosim, jake jsou info o vychode(jihu)? Ja mam informace, ze Madarsko ma jen Destinator+i-Go, Slovinsko Navigon, Recko Destin., Slovensko PocketKIM+i-Go, Polsko AutoMAPa, okoli Moskvy ma myslim PocketGPS, Chorvatsko ViaGPS a Rumunsko,Bulharsko a dalsi nema nikdo. Vite prosim vas jeste o necem vic? Diky
RodNoc (35)|7.12.2005 12:25
[QUOTE="Aaaik"][QUOTE="Marek71"]Ja osobne by som najradšj volil druhú možnosť, ale do novej verzie by to chcelo rozšíriť mapy na východ tak, ako to už majú ( plánujú ) ostatní.[/QUOTE]
Prosim, jake jsou info o vychode(jihu)? Ja mam informace, ze Madarsko ma jen Destinator, Slovinsko Navigon, Recko Destin., Slovensko PocketKIM+B.o.Road, Polsko AutoMAPa, okoli Moskvy ma myslim PocketGPS, Chorvatsko ViaGPS a Rumunsko,Bulharsko a dalsi nema nikdo. Vite prosim vas jeste o necem vic? Diky[/QUOTE]

Kde jste získal informaci, že Be On Road má mapu Slovenska? Pokud vím tak má mít podklady od TeleAtlasu a ten toto pokrytí nemá. Nemluvě o tom, že tento program zatím v podstatě ani neexistuje.
Aaaik (123)|7.12.2005 12:54
Jo, jasne, poplet sem to, Slovensko a Madarsko ma i-GO. (nahore to zedituju)
Marek71 (91)|7.12.2005 16:40
Odpovedal ti uz RodNoc... Ja som bol ale v tom, ze Teleatlas ma Slovensko, len ho zatial neponuka Dynavix. Od koho ma potom iGo Slovensku mapu ?
Surgical (2364)|7.12.2005 19:03
No prece od Madaru :)
Telematix Software (289)|7.12.2005 19:07
[QUOTE="gevalim"]Takze pokud Vas chapu spravne, tak:
- upgrady SW verze 1.xx je v soucasne cene produktu
- za verzi 2+ si v budoucnu jako pripadny majitel stare verze zaplatim zvyhodnenou upgrade cenu
- update/doplneni/oprava(!) map je ale za penize?
Je to tak?[/QUOTE]
V zasade ano, krome map.
U map je to tak, ze v soucasne dobe mapu ziskate pouze pri nakupu produktu nebo jeho upgradu. Opravy "od uzivatelu" budou casem zdarma.
Jedna se ale take o tom, ze i updaty map od dodavatelu v prubehu roku budou take zdarma (1-3 updaty). Toto je zatim stale v jednani.
gevalim (86)|8.12.2005 08:55
Hmmm, tak ty predplacene rocni updaty map zdarma nezni vubec spatne...
OldSoldier_ce4you (15)|8.12.2005 15:01
Updaty map po urcitou dobu jsou super - stve me jen, ze nez to bude aktualni, tak my - uzivatele, kteri si Dnvx koupili ihned po vydani - utreme noc, protoze tahle ficura urcite nebude aktualni treba behem mesice :-( Chapu to dobre, ze?
Free30x (17)|8.12.2005 18:34
[QUOTE="OldSoldier"]Updaty map po urcitou dobu jsou super - stve me jen, ze nez to bude aktualni, tak my - uzivatele, kteri si Dnvx koupili ihned po vydani - utreme noc, protoze tahle ficura urcite nebude aktualni treba behem mesice :-( Chapu to dobre, ze?[/QUOTE]
Take jsem koupil (jsem jeden z prvnich 100 zákazníků, jestli s/n chápu dobře), holt to musíme brát tak že jsme průkopníci a pomůžeme Telematixu odladit vše co je potřeba :) Ale třeba na nás Telematix bude hodný :D i když tomu sám nevěřím :D
Telematix Software (289)|8.12.2005 19:13
[QUOTE="Free30x"][QUOTE="OldSoldier"]Updaty map po urcitou dobu jsou super - stve me jen, ze nez to bude aktualni, tak my - uzivatele, kteri si Dnvx koupili ihned po vydani - utreme noc, protoze tahle ficura urcite nebude aktualni treba behem mesice :-( Chapu to dobre, ze?[/QUOTE]
Take jsem koupil (jsem jeden z prvnich 100 zákazníků, jestli s/n chápu dobře), holt to musíme brát tak že jsme průkopníci a pomůžeme Telematixu odladit vše co je potřeba :) Ale třeba na nás Telematix bude hodný :D i když tomu sám nevěřím :D[/QUOTE]
Podminky budou stejne pro vsecnhy (i zpetne) a pripadne updaty budou cekat vsecnhy take stejne (a to v cervenci 2006).
Seriove cislo rozhodne bud chapete spatne :) nebo mate nejaky historicky kousek :)
A zakazniku je opravdu podstatne vic (naznacim, ze to je podstatne vic nez o rad :)))
kopacek (466)|8.12.2005 19:22
Tak jsem zkusil DNVX Mobile Manager a našlo to novou verzi 1.3. Tak jsem to začal klasickým postupem instalovat ale již úplně na konci aktualizace (po přenesení všech komponent na PDA) to hodilo chybovou hlášku s tím, že mám DNVX odinstalovat a nainstalovat zcela znovu. Zkoušel jsem se tomu vyhnout, ale opravdu nebylo jiné zbytí (program spadl hned po spuštění). Takže jsem musel instalovat od začátku, ovšem jsem opět v koncích - registrační číslo mám doma (instaluji v práci, protože aktualizace má řádně mega - jsou nové mapy). A asi jsem zcela stoprocentně přišel o všechny POI... Takže doporučuji aktualizaci provádět s registračním číslem po ruce a zkusit nějak zazálohovat POI (ale vůbec netuším jak). Přeji všem hladší průběh aktualizace.
Telematix Software (289)|8.12.2005 19:23
Dynavix Mobile 2005 verze 1.3.12462
Vážení přátelé,

dne 8.12.2005 vydává Telematix Software, a.s. oficiálně verzi 1.3. Doporučujeme všem uživatelům aktualizaci na novou verzi. Majitelé předchozích verzí mohou na verzi 1.3 aktualizovat přes Internet.

Novinky ve verzi 1.3
* Nově zpracované mapy, s menšími datovými soubory
* Do hledání cílů zahrnuty i některé cizojazyčné názvy (např. "Bruxelles" najde Brussel)
* Lépe nastaveny rychlosti pro loď a autovlak
* Na některých PDA stabilnější, odstraněno zatuhnutí při hledání trasy
* Odstraněno příliš časté hlášení "Ztráta satelitního signálu" a "Satelitní signál obnoven" v některých situacích
* Podpora Windows Mobile 5
* U názvu cíle se v dialozích zobrazuje zkratka státu
* Při vyhledávání v POI bez zadání typu cíle a města se vyhledává i v Oblíbených
* Úpravy hlasových instrukcí: mj. při jízdě po hlavní se vľdy uvádí vpravo / vlevo, při sjezdu se uvádí vpravo / vlevo, pokud je to potřeba
* Aktualizace databáze čísel domů
* Dialogy pro zadávání aktivačního kódu upraveny pro zobrazení na šířku a čtvercové

Drobné opravy a vylepšení (např.):
* Upraveno automatické hledání parametrů GPS: Jakmile se jednou z GPS úspěšně čte, už se do ukončení programu žádná jiná nastavení nepoužijí
* Automaticky generovaný název Oblíbeného cíle a Bodu na trase nyní zahrnuje i název obce
* Vzdálenost do cíle a k manévru se nyní zobrazuje jako 123 km, 12,3 km, 1,0 km, 789 m, tj. do 1 km v metrech, od 1 do 100 km s jedním desetinným místem, větší bez desetin

Novinky v Dynavix Mobile Manaľeru:
* Manažer má novou volbu Stáhnout Soubor s Kompletní Instalací, což je jeden velký exe soubor se vším včetně map
* Zlepšení při aktualizaci, přehledný ukazatel průběhu
* Lepší hlášení chyb
* Zobrazuje přesné číslo verze Dynavix Mobile
Kocir (836)|8.12.2005 20:49
[QUOTE="Telematix Software"]Dynavix Mobile 2005 verze 1.3.12462
* Při vyhledávání v POI bez zadání typu cíle a města se vyhledává i v Oblíbených
[/QUOTE]´

Tak toto je dost dobre, tady opravdu TT je dost pozadu. :yes:
pantata_ce4you (149)|8.12.2005 21:14
Tak jsem to nainstaloval. Vylepseni jsou urcite super, prvni co jsem vyzkousel, je vyhledani bodu. Dialog je porad stejny, vcetne zaviraciho krizku nahore, na ktery
"ze zvyku" pravidelne kliknu a cely Dynavix se odporouci. Pritom jsem tuhle chybicku reportoval pred pul rokem :o).

No, pockam jeste na jeden update, ale pro jistotu jsem si zase zaplatil aktualizace Alturionu ...
Džanek (194)|8.12.2005 21:16
Tak jsem uspesne provedl aktualizaci na soucasnou verzi 1.3 a cekalo me velmi nemile prekvapeni, kdyz vsechny me, pracne ukladane oblibene polozky zmizely.Proste se nyni program chova tak, jako kdyz jsem ho nainstaloval poprve. Mel jsem jiz desitky vytvorenych polozek, proto se chci zeptat, jestli je nejaka sance, jak je dostat zpet :evil:
Free30x (17)|8.12.2005 21:23
Milý Telematixi, díky za update :yes: ale bohužel i za ztrátu veškerých POI :no: :no: :no: :no: :no: .
A k sérovému číslu (1-1-00097) - vzhledem k tomu že jsem kupoval v polovině srpna myslím že nejsem úplně čerstvý zákazník i když to tehdy byla spíše ještě "beta" nebo Release Candidate :D Jinak Vám samozřejmě množství zákazníků ze srdce přeji.
Telematix Software (289)|8.12.2005 21:33
[QUOTE="Free30x"]Milý Telematixi, díky za update :yes: ale bohužel i za ztrátu veškerých POI :no: :no: :no: :no: :no: .
A k sérovému číslu (1-1-00097) - vzhledem k tomu že jsem kupoval v polovině srpna myslím že nejsem úplně čerstvý zákazník i když to tehdy byla spíše ještě "beta" nebo Release Candidate :D Jinak Vám samozřejmě množství zákazníků ze srdce přeji.[/QUOTE]
S POI je skutecne velky problem. Zmenila se mapa. vsechna ID jsou jinak. V systemu zustala ulozena, jen se je nepodari vztahnout k soucasne mape. Ihned predam vyvojarum - Problem se uz resi pro mapu Evropy. Neboli sance na zachranu tu je. Omlouvam se za komplikace.
pslany (130)|8.12.2005 22:08
Dobry vecer,

opet mam stejny problem, aktualizoval jsem pres internet, nabidlo mi to
stazeni manageru verze 12295, coz jsem udelal, managera spustil a opet mi to hlasi nepripojene PDA jako vpredchozi verzi. Pokud dam volbu stahnout kompletni soubor s instalaci skonci to erorem.

Prosim pomozte.

Telematix Software (289)|8.12.2005 22:14
[QUOTE="pslany"]Dobry vecer,

opet mam stejny problem, aktualizoval jsem pres internet, nabidlo mi to
stazeni manageru verze 12295, coz jsem udelal, managera spustil a opet mi to hlasi nepripojene PDA jako vpredchozi verzi. Pokud dam volbu stahnout kompletni soubor s instalaci skonci to erorem.

Prosim pomozte.

[/QUOTE]
Jaky mate activesync (verzi)? Dari se Vam instalovat jine programy? Pripadne muzete instalovat na pametovou kartu vlozenou primo do PC (notebooku), pokud mate ctecku - je to i vyrazne rychlejsi... Pokud se Vam nezadari, obratte se v pracovni dobe na technickou podporu (staci emailem) a bude se to dale resit)
Free30x (17)|8.12.2005 22:16
Měl bych námět k POI - pojmenování. V seznamu se VŽDY zobrazuje před volitelným pojmenováním i způsob jak byl POI pořízen. Proč? Trošku to znemožňuje mít vlastní třídění POI. Navrhuji aby celý název POI byl plně v rukou uživatele, samozřejmě nemám nic proti tomu aby to zůstalo součastí automatického pojmenování, ať je však možnost celý název změnit. Způsob pořízení (z mapy, adresa a podobně) po pořízení POI již není relevantní (alespoň pro mne). Díky.
Telematix Software (289)|8.12.2005 22:20
[QUOTE="Free30x"]Měl bych námět k POI - pojmenování. V seznamu se VŽDY zobrazuje před volitelným pojmenováním i způsob jak byl POI pořízen. Proč? Trošku to znemožňuje mít vlastní třídění POI. Navrhuji aby celý název POI byl plně v rukou uživatele, samozřejmě nemám nic proti tomu aby to zůstalo součastí automatického pojmenování, ať je však možnost celý název změnit. Způsob pořízení (z mapy, adresa a podobně) po pořízení POI již není relevantní (alespoň pro mne). Díky.[/QUOTE]
Verze 1.4 prinese manazer uzivatelskych bodu - funkci dost pribude - vcetne importu / exportu, atd.
landys_ce4you (119)|8.12.2005 23:03
Divim se, ze je na konfere nejake mrtvo a ejhle-konfera zamcena!
Taky jdu se zkusenostmi :-)
Instalace konecne OK, uz mi to i naslo PDA, ale Dynavix se pak nejak zakusoval, zmizel z menu, pak se zase objevil. Zmizely oblibene body. Pak uz ale klid, jen se to obcas kousne tak na 10 sekund. Jinak vse OK a moc me prekvapila skvele aktualizovana mapa. Za tu nalezi jednoznacne pochvala!!! Rovnez tak planovani trasy je o tridu vys! Rychlost nabehu aplikace je taky lepsi, trasu vyhledava furt zdlouhave.
Musim si ale rejpnout - v Jablonci uz neni na hrazi prehrady stanice metra, ale pry nam tam vyrostly koleje, tedy nejaka zeleznicni zastavka. Asi se tam snad pojedu podivat - kdo vi :-) Kdyz to ale zoomnu (0-100m), promeni se zeleznicni zastavka ve Sportovni centrum U prehrady 4747.
Cary mary fuk!!!
venousek_ce4you (29)|9.12.2005 09:06
Jak velká je ta aktualizace na 1.3? V Dynavix Manageru mě to jelo 27 minut, a teprve probíhala aktualizace mapy. Takhle dlouho jsem do PDA naposledy dostával 250 MB film... Díky za odpověď.
kopacek (466)|9.12.2005 10:21
Je to hodně velký, obzvláště pokud tam "sápete" nejenom mapu ČR (má přesně 72,24 MB) ale i průjezdní mapu Evropy. - Do té jsem ani nešel, ale bude to mít hrubě přes 100 MB. Takže obě mapy dohromady budou asi jako ten film... ;)
Editováno: Moc jsem se nespletl, stažení kompletní instalace (nová funce v DNVX Mobile Manageru) = 224,5 MB
kopacek (466)|13.12.2005 13:03
Po delší době jsem opět zkusil DNVX (ve verzi 1.3) provozovat na hx4700 a musím pochválit Telematix - BT běží zcela bez problémů, během cca 250 km dlouhé navigace nenastal ani jeden problém, kterými trpěl můj hx - padání BT spojení s GPSkou, padání samotného programu, nutné SR. Nevím ale, jestli je to pouze novou verzí nebo i tím, že jsem opomněl nabíjet a nechtěně si tak způsobil HR, takže teď mám hx "úplně čistý". ;)
Marek71 (91)|13.12.2005 14:03
To ja som mal dosť problém s novou verziou... Update prebehol v pohode, bez problémov.

Horšie to bolo so samotnou prevádzkou. Naozaj nutne som potreboval navigáciu, tak som to v Prahe vybalil, naštartoval a DNVX nemohol chytiť GPS signál :-( Pritom deň predtým s TT5 ( v Nemecku aj v ČR ) naprosto bez problémov. Takže som si navolil trasu a že budem čakať, kým sa "chytí". No to by som asi čakal doteraz, pokiaľ by DNVX vydržal. On totiž kvalitne zatuhol a pomohol iba soft reset. Ďlaší pokus už bol lepší, nezatuhol, ale signál nenašiel. Takže som skúsil GPS Info, po pár sekundách chytil asi 5 satelitov, bez najmenších problémov. Po spustení DNVX zase zatuhol a až následne po soft resete bežal bez problémov, po pár sekundách chytil signál a bolo všetko OK.

Neviem, čím to bolo sposobené, ale príjemné to nebolo. Zvlášť, keď to bolo v situácii, keď som sa s navigáciou nehral, ale potreboval som ju použiť na ten účel, na ktorý bola stvorená.

Samozrejme som prišiel o obľúbené položky, ale to tu už bolo spomenuté, našťastie ich moc nebolo. No... moj dojem je rozporuplný. Neviem, či nová verzia máp zahrňovala aj nejaké opravy, alebo len optimalizáciu. Opravy asi nie, lebo to, čo bolo zle, je zle aj naďalej.

Marek.
Marek71 (91)|15.12.2005 16:38
Stiahol som si poslednú verziu ( tuším 1.3.12500 ) uverejnenú asi týždeň po ver. 1.3 a mám ešte večšie problémy :-( Táto verzia mala odstrániť zatuhnutie programu po hláške "Nahrávám komponenty", alebo tak nejak... Ale v mojom prípade paradoxne táto chyba nastáva, aj keď predtým nenastávala vždy. Predtým sa mi po určitých peripetiách podarilo donútiť Dynavix nabehnúť a dokonca aj navigovať ( čo sa od neho prirodzene očakáva ), ale po tomto poslednom update ani ťuk. Skúšal som to trikrát, ale nič.

Takže aj keď TomTom neobsahuje čísla popisné, je pre mňa oveľa večším prínosom. Škoda... Dynavix som zatiaľ odložil a čakám na ďalší update, ktorý toto vyrieši.

S ohľadom na tieto problémy a celkovo po porovnaní TT vs. Dynavix som na 90% rozhodnutý nekupovať mapu Európy a ani ďalšiu verziu Dynavixu, radšej zaplatím za TT.

PS: Skúsim ešte raz a pokiaľ sa nezadarí, budem kontaktovať podporu. Ale píšem to aj sem, pretože o tom by táto diskusia mala byť.
Škoda, že u SW neexistuje niečo ako záručná doba.