Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Špatné nabíhání GPS v TTN5 - GPS zavaděč

MilanSu (823)|24.11.2005 19:44
Slysel jsem od jednoho znameho, ze existuje nejaky "GPS zavaděč", který podstatně rychleji inicializuje prijimac GPS. Mne se obcas na Acer N35 stava, ze TT nabehne, pozice GPS byla ztracena pred a po 5 minutach pozice GPS nenalezena. Pak musim restart .....
Nevim jestli to nebyla aplikace jenom k jednomu konkretnimu zarizeni. Hledal jsem na www, ale nejak se nedari.
Mate s tim nekdo nejake zkusenosti ???
Vlada165 (676)|25.11.2005 10:47
Primo ten "zavadec" neznam, ale na to rychlejsi nabehnuti GPS trochu pomaha GpsGate, pokud se necha stale spusteny (jestli to zere vyznamneji baterku ale nevim) a zaroven vytvari virtualni porty pro dalsi aplikace.
Pokud se naviguju pomoci TT, tak si jeste treba v OziExploreru muzu logovat projetou trasu pro pozdejsi analyzu a zaroven tak na ceste lepe vidim, kde prave jsem, nez v samotnem TT ...
(logovani z GpsGate mi bohuzel v aute po rozjeti ztrati satelity i kdyz jich vidim 8 az 9 a pesky to stiha)
Kocir (836)|25.11.2005 10:54
Ano "GPS zavadec" existuje, ale stahuje si data pres GPRS, takze za penizky.
Pokud mate normalni PDA s GPS tak nejjednodusi je, zapnout PDA jak vyjdete z baraku, pred odemcenim polozit PDA s odklopenou antenou na strechu auta a za par okamziku mate chycenou 3D pozici GPS.
Pak samozrejme sup s PDA do auta a trada na vylet.

Kde se da presto takovy GPS zavadec sehnat, opravdu nevim.

Doporucuji taky pouzivat GPSGate.
cuchty (1)|26.11.2005 15:13
je to super vec, mam ipaq 6515, a kazdy dva dny se mi stahne soubor o velikosti cca 50kilo a to je cely. pak najdu signal behem minuty, jinak trva 15-20 minut. je k tomu i programek kterej to stahuje na velkym a synchronizuje pres activesync pri pripojeni do kolibky.

Quick GPS, a je to od www.globallocate.com
Kocir (836)|26.11.2005 16:11
Me naskakuje GPS taky do minuty a nemusim z internetu nic stahovat.
MilanSu (823)|26.11.2005 19:22
[QUOTE="cuchty"]je to super vec, mam ipaq 6515, a kazdy dva dny se mi stahne soubor o velikosti cca 50kilo a to je cely. pak najdu signal behem minuty, jinak trva 15-20 minut. je k tomu i programek kterej to stahuje na velkym a synchronizuje pres activesync pri pripojeni do kolibky.
Quick GPS, a je to od www.globallocate.com[/QUOTE]
Ale to je asi jenom aplikace pro HP 6515. Na internetu jsem ji nikde nenasel, pouze v souvislosti s HP 6515. Mela by vsak byt na CD, nemohl by jsi mi ji zaslat na odzkouseni. Ono to asi nebude velke, takze by to slo i mailem rippel@razdva.cz. Pokud ano tak predem diky
Dave.K (63)|6.12.2005 00:37
4MilanSu:
Muzu se zeptat, jak to dopadlo s tim zavadecem?Zkousels?
Aaaik (123)|6.12.2005 00:48
Neni tim zavadecem minenej GPS Gate, ten snad trochu usnadni napojeni.
MilanSu (823)|6.12.2005 03:37
GPS Gate asi ano, ale je udajne jenom na CD k HP Ipagum ....Alespon ja jsem na nej nikde jidne nenasel odkaz.
Kocir (836)|6.12.2005 08:18
http://www.gpsgate.com
Dave.K (63)|6.12.2005 16:44
[QUOTE="Kocir"]http://www.gpsgate.com[/QUOTE]

Tak nevim, ale na te strance nic neni... :?
MilanSu (823)|6.12.2005 17:37
Abych nevypadal jako "lama". Ja jsem myslel ten QUICK.GPS, ktery je soucasti SW k Ipagum. Na ten GPS Gate jsem se dival (To Dave.K : je to trochu slozitejsi se stahnutim, musi se zadat mail a na ten mail prijde odkaz na stahnuti trial verze, zkus kdyztak www.franson.com), vyzkousel jsem ho, ale nejake zrychleni a zlepseni signalu nepozoruji a davat 10 (30$) se mi nechce. Zatim jsem nepotreboval mit pripojene 2 aplikace, TT mi bohate staci.
Aaaik (123)|6.12.2005 17:45
[QUOTE="Dave.K"][QUOTE="Kocir"]http://www.gpsgate.com[/QUOTE]

Tak nevim, ale na te strance nic neni... :? [/QUOTE]

Je tam toto:
[CODE]http://franson.com/gpsgate/index.asp?[/CODE]
Kocir (836)|6.12.2005 18:55
[QUOTE="Aaaik"][QUOTE="Dave.K"][QUOTE="Kocir"]http://www.gpsgate.com[/QUOTE]

Tak nevim, ale na te strance nic neni... :? [/QUOTE]

Je tam toto:
[CODE]http://franson.com/gpsgate/index.asp?[/CODE][/QUOTE]

a tam lze najit mimo jine i progra, GPSgate
00105691_iviewcapture_date_06_12_2005_time_18_54_20_rBGJ.jpg
Dave.K (63)|7.12.2005 19:15
Tak jsem si stahnul ten GPSGate,ale asi delam chybu nekde v nastaveni, protoze mi TomTom stale pise, ze neumi nalezt GPS...Nastavil jsem GPSGate jako input COM Port - COM8 - 9600 - OPEN a output Physical Ports - COM3, dale jsem v TomTom vybral "jine kabelove" - 9600 - COM3...delam neco spatne??
MilanSu (823)|7.12.2005 19:27
Output dej Virtual Port treba Com 9 a v TT dej Franson Virtual port Com 9 a musi to bezet
Dave.K (63)|7.12.2005 19:35
[QUOTE="MilanSu"]Output dej Virtual Port treba Com 9 a v TT dej Franson Virtual port Com 9 a musi to bezet[/QUOTE]

Uz je to OK! Diky MOC!
Dave.K (63)|7.12.2005 19:44
Jake s tim mate zkusenosti?? Pomaha to nejak zrychlit chyceni signalu, treba v TomTomovi?
Kocir (836)|7.12.2005 21:10
GPSgate ma tyto zakladni funkce:
- umoznuji vice aplikacim pristupovat na jeden COM port s GPS. (Ten port je virtualne vytvoren a na nej presmerovan ten fyzicky s GPS)
- umoznuje zaznamenat track GPS a ten pak prehrat a podstrcit onomu virtualnimu portu. Takze ve vsech aplikacich se vam potom prehrava track GPS ikdyz to ta aplikace sama o sobe neumi
- stale jede na pozadi, stale ma otevreny port ke GPS a stale zpracovav signal GPS ikdyz nebezi zadna aplikace. Diky tomu (pokud je signal GPS dostupny) ma PDA signal GPS zpracovany ma 3D pozici a kazdy program ktery se pak spusti si toto uz jenom prevezme a tim se zrychli jeho start.
MilanSu (823)|7.12.2005 21:15
[QUOTE="Kocir"]- stale jede na pozadi, stale ma otevreny port ke GPS a stale zpracovav signal GPS ikdyz nebezi zadna aplikace. Diky tomu (pokud je signal GPS dostupny) ma PDA signal GPS zpracovany ma 3D pozici a kazdy program ktery se pak spusti si toto uz jenom prevezme a tim se zrychli jeho start.[/QUOTE]
No ono je to subjektivni. Pokud zaklopim antenu, tak GPSGate stejne nema pozici a pak kdyz vyjdu ven a odklopim antenu, tak jestli nacte pozici GPSgate nebo TT, tak v podstate je mozne sledovat rozdil radove maximalne v sekundach .... Tot moje zkusenost
Kocir (836)|8.12.2005 13:04
[QUOTE="MilanSu"][QUOTE="Kocir"]- stale jede na pozadi, stale ma otevreny port ke GPS a stale zpracovav signal GPS ikdyz nebezi zadna aplikace. Diky tomu (pokud je signal GPS dostupny) ma PDA signal GPS zpracovany ma 3D pozici a kazdy program ktery se pak spusti si toto uz jenom prevezme a tim se zrychli jeho start.[/QUOTE]
No ono je to subjektivni. Pokud zaklopim antenu, tak GPSGate stejne nema pozici a pak kdyz vyjdu ven a odklopim antenu, tak jestli nacte pozici GPSgate nebo TT, tak v podstate je mozne sledovat rozdil radove maximalne v sekundach .... Tot moje zkusenost[/QUOTE]

Samozrejme to je pravda, pokud neni GPS signal tak ani GPSgate nepomuze.
To stejne plati pri vypnutem PDA.
Gurun_ce4you (72)|9.12.2005 08:09
takže po první instalaci jsem byl nadšen:
zkusil jsem třikrát vypnout - restart PDA - zapnout GPSGate1.1 - Tomtom5.21 a do ca 5 secund jsem byl přikvoklý, pravda že jsem pokus dělal na jednoum místě v autě takže pokud si Tom pamatuje nějak ty souřadnice tak ta rychlost může být příčinou

Pak jsem se pustil do dalších testů průběžně během dne jsem PDA někde spustil s GPSgate a někde bez a vše se vrátilo do normálu. Prostě uprostřed polí naběhne celkem svižně, ale v úzké uličce mezi domy vidí i pět satelitu ale šedé sloupečky v tomtomovi se nechcou přeměnit v modré a to vše trvá i pět minut.

Takže to jako přínos zrovna nevidím
Gurun_ce4you (72)|9.12.2005 08:41
joo a jeden dotaz

je reálné aby se situace se satelity zlepšovala častým používáním ??

Může si Tomtom nějakým způsobem pamatovat satelity ke kterým už byl připojen a tím pádem se k nim rychleji napárovat ??

Kocir (836)|9.12.2005 08:58
[QUOTE="Gurun"]joo a jeden dotaz

je reálné aby se situace se satelity zlepšovala častým používáním ??

Může si Tomtom nějakým způsobem pamatovat satelity ke kterým už byl připojen a tím pádem se k nim rychleji napárovat ??

[/QUOTE]

To je vec spise samotneho GPS prijimace nez TT ci GPSgate.
Gurun_ce4you (72)|9.12.2005 09:06
no a je reálné aby si to pamatovala ta GPS Acer n35 ?? nebo ovladac té integrované GPS
říkají, že jsi odborník :cool:

máš tady "Kocir" celkem odborné odpovědi, tak bych chtěl znám třeba jen tvůj názor díík
Gattor (32)|9.12.2005 09:48
ja nevim, kdyz jsem si poridil GPS, tak jsem prostudoval vsechno co jsem kde nasel, abych vedel jak to funguje. neprislo mi to tak namahave. tak proc ostatni radeji bzuci otazkama, nez aby si neco precetli?

vse zalezi na GPS. toto jsou me hodnoty:

uuuplne 1. zapnuti: 5 minut (pak uz to bude vzdy rychleji. k znovu takto dlouhemu startu muze dojit treba po 14ti dennim nepouzivani GPS)

1. zapnuti ten den: 2-3 minuty podle prostoru a nebo jestli stojis nebo se pohybujes

a kazde dalsi ten den zapnuti vyjde na 10 vterin (pokud to neni po treba az 5ti hodinach)

kdyby te zajimalo proc tomu tak je, tak staci google, protoze tohle je OT

co dela GPSgate bylo popsano o stranku driv.
Gurun_ce4you (72)|9.12.2005 10:14
[QUOTE="Gattor"]ja nevim, kdyz jsem si poridil GPS, tak jsem prostudoval vsechno co jsem kde nasel, abych vedel jak to funguje. neprislo mi to tak namahave. tak proc ostatni radeji bzuci otazkama, nez aby si neco precetli?

vse zalezi na GPS. toto jsou me hodnoty:

uuuplne 1. zapnuti: 5 minut (pak uz to bude vzdy rychleji. k znovu takto dlouhemu startu muze dojit treba po 14ti dennim nepouzivani GPS)

1. zapnuti ten den: 2-3 minuty podle prostoru a nebo jestli stojis nebo se pohybujes

a kazde dalsi ten den zapnuti vyjde na 10 vterin (pokud to neni po treba az 5ti hodinach)

kdyby te zajimalo proc tomu tak je, tak staci google, protoze tohle je OT

co dela GPSgate bylo popsano o stranku driv.[/QUOTE]

zbytečně se z vánočních svátků stresuješ :sarcastic:
tvé samostudium ti jen chválím, ale jsem si myslel, že tyto stránky jsou o dotazech a odpovědích. Netuším proč bych měl googlovat o GPS a pak číst stránky kde se bude v 99% hovořit mi zcela neznámým jazykem. A já z toho pochopím, v zásadě to že ten satelit nahoru dopravili raketou a dolů to posílá signál a TAK TO PROSTĚ JE A BUDE. :D

tvůj výzkum mě zajímá páč byl odpovědí na můj dotaz

co dělá GpsGate je mi zcela šum a fuk, jelikož to co je tam napsáno je opět mimo mé chápaní.

Já to PDA chci prostě jen plně využívat, nechystám se postavit vlastní

:cool:
Aaaik (123)|9.12.2005 11:03
Pristroj GPS si "pamatuje", ktere satelity maji byt v danou dobu na obloze, proto je napr. v kazdym manualu, ze kdyz ujedes 500km s vypnutym, tak mu bude chvili trvat, nez se chytne. To KTERY satelit je v urcitou dobu KDE, maji dany(nelitaji nahodne).
Samozrejme si nepamatuje vse na mnoho dni dopredu, to zavisi na pristroji.
Ta problemnatika je hodne obsahla, geodeti pouzivaj GPS s mm(!) presnosti, ale to zas nemuzou frcet autem.
Gurun_ce4you (72)|9.12.2005 11:14
vyčerpávající

tedy jezdit i tam kde to znám se zapnutým

děkuji
Aaaik (123)|9.12.2005 11:23
Prosim vas, jaky mate zapnuty vstup(input) do GPSGate? Vystup davam Virtual Ports(Com7), ale nejde mi ten vstup, aby se chytil BlueT.
Diky
MilanSu (823)|9.12.2005 11:27
To ja rikam vsem, cim casteji se navigace pouziva tim lepe. Oni se vsichni divi, kdyz to 14 dni nezapnou a pak vlezou do auta, hned jedou na dalnici, pali to 160 a ze se GPS nemuze chytit .....
Alespon zustat chvili stat a nebo jak sednu do auta, tak pustit navigaci. Vzdyt neni problem ztlumit hlas a vypnout treba LCD aby mne to nerusilo.
Ono prave jak si zrejme pamatuje ty satelity z predchoziho, tak treba 2 chytne (zrejme kde se moc nezmenila poloha ...) hned a ty ostatni musi nejak znova vyhledat.
Ted jsem to treba pustil (uvnitr baraku, kde mam jenom stresni okna) 2 satelity do 1 minuty a pak cca behem 10 min vsech 6-7 satelitu, ktere tu mivam.
Marek71 (91)|9.12.2005 11:57
Gurun: Myslím, že úplne zrozumiteľne aj pre laika je princip fungovania GPS popísaný TU.
Gurun_ce4you (72)|9.12.2005 12:14
díky za odkaz přečetl jsem a tohle mě zaujalo:
"K uvedenému výpočtu je nutné, aby i v přijímači byl přesný čas, kterého se dociluje jednodušším zařízením než jsou atomové hodiny (jednak jsou drahé a jednak rozměrné) a při načítání informací o družicích se aktuální čas upraví. Pokud by byl čas rozdílný byť jen o jednu tisícinu vteřiny, chyba v určení polohy by byla řádově stovky kilometrů."

mám to pochopit tak, že když mám špatně nastavený čas v PDA(přijímač) tak to může ovlivnit výpočet polohy ??

Kocir (836)|9.12.2005 12:32
[QUOTE="Gurun"]díky za odkaz přečetl jsem a tohle mě zaujalo:
"K uvedenému výpočtu je nutné, aby i v přijímači byl přesný čas, kterého se dociluje jednodušším zařízením než jsou atomové hodiny (jednak jsou drahé a jednak rozměrné) a při načítání informací o družicích se aktuální čas upraví. Pokud by byl čas rozdílný byť jen o jednu tisícinu vteřiny, chyba v určení polohy by byla řádově stovky kilometrů."

mám to pochopit tak, že když mám špatně nastavený čas v PDA(přijímač) tak to může ovlivnit výpočet polohy ??

[/QUOTE]

Satelity posilaji svuj cas, prave proto aby to nebylo zavisle na hodinach v PDA - jednoduse receno.

JInak zakladni poucka pro pouziti GPS

1) Kdyz zapnete GPS tak ona hleda satelity na obloze. V teto fazi je GPS prijimac jako by nejvice citlivy na kvalitu signali GPS.
PROTO DEJTE GPS NA STRECHU AUTA A VYCKEJTE NA MISTE NA OKAMZIK KDY SE GPS SIGNAL "CHYTI". TEDY KDY SE VAM URCI VASE POLOHA.
Pak uz muzete vyrazit na cesty, nebot pak GPS prijimac jiz neni tak citlivy na kvalitu GPS signali. Takze po projeti tunelem kde neni signal, se vam pak signal hned chyti.

2) Aby byl mozny prijem GPS signalu, je potreba aby mezi nebem a prijimacem GPS byla viditelna primka spojnice. Dnes mame lepsi GPS, citlivejsi (TYPHOON 7000XL ktera chyta signal i v mistnostech), ale neignorujte toto pravidlo.

3) K GPS prijimaci (COM port) muze pristupovat naraz jenom jedna aplikace (program) ktery vyuziva tento prijimac. Toto neplati pokud pouzivate nejake utility jako napriklad GPSGATE.

4) Navigacni program vas nemusi vzdy dovest stoprocetne tou nejlepsi cestou do cile, ale stoprocentne vas tam dovede.
Dave.K (63)|10.12.2005 15:02
Jeste bych jen doplnil...

Většina uživatelů GSP přijímačů si jistě všimla, že od zapnutí přístroje k získání prvních údajů může uběhnout několik desítek vteřin až několik minut. Je to z toho důvodu, že na začátku (případně na základě dalších faktorů jako je např. zeměpisná či časová vzdálenost aktuální pozice od naposledy zaznamenané) je nutné načíst informace o jednotlivých družicích a další data (tvz. almanach). Tomuto procesu se říká inicializace. Almanach o velikosti 37500 bitů se odesílá rychlostí 50 bps, takže pokud bychom jej chtěli do přijímače načíst celý, potřebovali bychom 12,5 minuty. Naštěstí je z almanachu potřeba jen část, takže se nečte celý. Rozhodně rychlost načtení je ještě ovlivněna prostředím, kde se přijímá. V úzkých uličkách s vysokými budovami je to horší než na vrcholu holého kopce. Z tohoto důvodu doporučuji v případě, že plánujete pohyb v místech se zhoršeným signálem, načtěte almanach (zapněte přijímač) v místě, kde je výhled na oblohu dostatečný.

4 Gurun: spatny cas na Tvem PDA, samozrejme nic neovlivni...druzice pouzivaji jak jsis precetl atomove hodiny, myslis, ze nekdo ma v navigaci takovou presnost?To by pak byly navigace k nicemu...reseni je jednoduche, kdyz se Tve PDA inicializuje a hleda druzice, tak mu ony sami sesynchronizuji cas, ale samozrejme ne jen jednou, ale po kazde kdyz prijme signal...tim je zamezeno pouiziti spatneho casu a jsou vylouceny ty stokilometrove odchylky v navadeni...
Gurun_ce4you (72)|10.12.2005 16:31
Fakt už mi to stačí :sarcastic:

Děkuji a součastně se omlouvám všem, které jsem nadzvedl

Hezký víkend a ještě jednou děkuji
ninja_ce4you (102)|10.12.2005 17:36
relativne presne hodiny jsou primo v GPS prijimaci, ne?
elit (168)|10.12.2005 18:43
[QUOTE="cuchty"]je to super vec, mam ipaq 6515, a kazdy dva dny se mi stahne soubor o velikosti cca 50kilo a to je cely. pak najdu signal behem minuty, jinak trva 15-20 minut. je k tomu i programek kterej to stahuje na velkym a synchronizuje pres activesync pri pripojeni do kolibky.

Quick GPS, a je to od www.globallocate.com[/QUOTE]


HW 6515 mam taky a zkousel jsem to i bez te utilitky a satelity mi to naslo asi do 2 minut.
Gattor (32)|12.12.2005 15:09
utilita GPSGate nema zadny vliv na rychlost inicializace GPS. slouzi (mimo jine) v teto oblasti jen k tomu, ze udrzuje nepretrzite spojeni (tj. stale prijima info o pozici) a proto ostatni programy dostanou po startu informace bez nutnosti inicializace (tj. ihned). pokud pda vypnete, tak po zapnuti bude potreba stejne provest proces inicializace a ten bude trvat stejne dlouho jak pri pouziti GPSGate tak bez. navic GPSGate baterky GPS zere a zere ikdyz se treba GPS nepouziva.
E-boss (25)|13.12.2005 23:51
Mohu potvrdit mnohé zde uvedeno. Často TT nevypínám ani když jsem na jednání abych snad nemusel dlouho čekat až si PDA vzpomene, že bude fungovat. TT již několikrát vystrašil kolegy, když z ničeho nic zatónoval "pokud to bude možné OTOČTE SE!"
Můj rekord čekání na signál pod širým nebem bylo přes třicet minut! Pak jsem PDA způsobil orgasmus, když jsem jej bodl do restartu a hle! Signál naběhl ihned.

A tak jsem si zvykl těsně před cestou položit PDA se zapnutým TT na okno aby mohl šmírovat satelity a hltat data. Nenaštve nic víc, než když padnete ve spěchu do auta, nevite zda doleva, či doprava a TT píše, že nemá platný signál :-(
Dave.K (63)|14.12.2005 06:53
No, me zkusenosti jsou takove, ze se mi povedlo taky cekat i deset minut, ale ted jsem si koupil externi antenu do auta a muzu rict, ze nachazi signal do minuty, coz se mi se samotnym PDA snad jeste nepodarilo. Ta antena ma daleko vetsi citlivost nez ta origos v Aceru a dokonce chytam signal (4-6 satelitu) i v uzavrene garazi o cemz jsem si mohl nechat drive jen zdat...
Gattor (32)|14.12.2005 13:56
jojo, pokud nemas sirf3, tak je antena dulezita. jinak zazivam to same. GPS treba 3 nedele nepouziju a kdyz to fakt potrebuju, tak cekam jak trubka pet minut, diky kterym nestiham. takze vyrazim na slepo a cekam, az se to chytne (a pri jizde to trva jeste daleko dyl). obcas je to sranda ;)
ninja_ce4you (102)|14.12.2005 14:48
Presne tak, bez pripojene externi anteny je to po delsi pauze k nevydrzeni, casto doprovazeny nekolika restarty PDAcka i GPSky.

S externi antenou do dvou minut vzdy, i ve meste.
E-boss (25)|14.12.2005 17:59
Externí anténa? Že by? No.
Když se rozhlédnu kolem sebe na ty hromady životně důležitých doplňků již nenacházím odvahu prosazovat externí anténu. Ovšem pokud by to bylo ve spojení s 6515 ....

No, jak to funguje? Jako bezdrátová retranslační stanice? Nějaký tip by byl?
Dave.K (63)|16.12.2005 12:12
Ja jsem koupil externi antenu tuto v AlfaComputeru...
http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?akc=2&mnu=2&zob=2&pol=625&zbo=78032
E-boss (25)|17.12.2005 10:44
Pokud dobře vidím, musím to to kabelem připojit. Není náhodou opravdu pouze nějaký bezdrátový převaděč - zesilovač? Vždyť to bych se zbláznil při každém vystoupení z vozu vše odpojovat!
Dave.K (63)|17.12.2005 19:16
[QUOTE="E-boss"]Pokud dobře vidím, musím to to kabelem připojit. Není náhodou opravdu pouze nějaký bezdrátový převaděč - zesilovač? Vždyť to bych se zbláznil při každém vystoupení z vozu vše odpojovat![/QUOTE]

No, jsou akorad bluetooth GPS, ja musim ale pouzivat kabelovou antenu, protoze jednak to mam "natvrdo"-coz jsem chtel, nemusim dobijet baterie v GPS a hlavne Acer n35 nema bluetooth :)
Nevim co myslis tim "vse odpojovat"...je to jeden kablik, ktery se vytahuje stejne jako bys chtel vytahout sluchatka z CD prehravasce...
radis_ce4you (3)|21.12.2005 01:35
[QUOTE="E-boss"]Pokud dobře vidím, musím to to kabelem připojit. Není náhodou opravdu pouze nějaký bezdrátový převaděč - zesilovač? Vždyť to bych se zbláznil při každém vystoupení z vozu vše odpojovat![/QUOTE]

podivejte se na odkaz http://enav.cz/index.php?lg=1&typ=111&vyrobce=1&antena=2
Je tam zářič plus externí anténa. Jinak vše v diskuzi Fujitsu-Siemens a slabá GPS Loox N520
E-boss (25)|23.12.2005 01:03
[QUOTE="Dave.K"]

Nevim co myslis tim "vse odpojovat"...je to jeden kablik, ktery se vytahuje stejne jako bys chtel vytahout sluchatka z CD prehravasce...[/QUOTE]

... jeden kablik .... no ono tech kabliku je vic. znas to kablik ke kabliku a pak to dopada asi jako kdyz delas motorovku pred startem letadla. tuhle napajeni, tuhle hansfree, tuhle antena, tuhle kniha jizd, tuhle zapsat palivo, naplanovat trasu ..... ted me dalsi nenapadaji ale kdyz takto jezdim po mestech a tu vyskocim pro noviny, znamenato vse uklidit aby to nekoho nelakalo. a tak pokud mozno co nejmin kabliku. mozna ma nekdo jiny rezim ale ja jezdim autem a delam byznys, znam ty, kteri se v aute kochaji a prozivaji uzasny zazitky z jizdy. bohuzel takovy pozitkar uz nejsem a rekneme, ze pohyb vozidlem jiz chapu vylozene spotrebne. ostatne i tu gps mam pro usnadneni a usetreni casu v aute.
E-boss (25)|23.12.2005 01:05
[QUOTE="radis"][QUOTE="E-boss"]Pokud dobře vidím, musím to to kabelem připojit. Není náhodou opravdu pouze nějaký bezdrátový převaděč - zesilovač? Vždyť to bych se zbláznil při každém vystoupení z vozu vše odpojovat![/QUOTE]

podivejte se na odkaz http://enav.cz/index.php?lg=1&typ=111&vyrobce=1&antena=2
Je tam zářič plus externí anténa. Jinak vše v diskuzi Fujitsu-Siemens a slabá GPS Loox N520[/QUOTE]

Jooo to je ono! Dik do toho jdu!
http://enav.cz/index.php?lg=1&typ=111&vyrobce=1&antena=2