Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pravidla pro diskuze v sekci GPS a Navigace - prosím čtěte!!!

Pavel Koza (4761)|24.11.2005 14:05
Přátelé,

vzhledem k obrovskému zájmu jsme se rozhodli vyčlenit diskuze o GPS a navigaci do samostatné sekce a rozdělit ji podle jednotlivých navigací. Původně jsem myslel, že to vydrží do uvedení nové verze webu, ale okolnosti mě donutily přistoupit k tomuto kroku už teď.

Kromě toho, že se díky vašemu zájmu staly diskuze o jednotlivých navigacích naprosto nepřehledné (moje vina, ne vaše:), je zde ale ještě jeden, poměrně zásadní problém - diskuze o navigacích jsou často vášnivější, než bych na tomto serveru považoval za vhodné. Je to samozřejmě způsobeno charakterem aplikací a výrazně menší mírou "objektivně" porovnatelných vlastností jednotlivých navigací, než je tomu například u hardware. Někdo jezdí jen po Praze, jiný po celé Evropě, nekdo má rád tohle, jiný tamto... V každém případě jsem se rozhodl v této oblasti poněkud přitáhnout otěže, aby se kvalita a hodnota diskuzí opět zvýšila na nadprůměrnou hodnotu.


PRAVIDLA PRO DISKUZE V SEKCI GPS A NAVIGACE

1. Za všech okolností buďte maximálně věcní. U navigací je sice osobní dojem hodně důležitý, ale právě proto pokud má nekdo jiný názor (a není to vysloveně snadno prokazatelná nepravda), respektujte ho a nepouštějte se do žabomyších válek, že "tohle je teda určitě lepší než tamto". Jinými slovy - napište svůj názor, ale nesnažte se ostatním za každou cenu dokázat, že je to ten jediný správný.

2. Buďte tolerantní. Že někdo používá jiný (méně kvalitní software) není důvod k uražkám nebo ironii. Věřte tomu, osobně znám spoustu lidí, kteří používají Pocket KiM a jsou s ním naprosto spokojeni. Rovněž není vhodné každému, kdo používá jiný než ten "správný" software, v každém příspěvku doporučovat změnu. Pokud má někdo problém s Pocket KiMem, chce ho vyřešit a ne se dozvědět, že si za 5000Kč může koupit TomToma.

3. Nebuďte extremisté. Pokud něco chválíte nebo naopak kritizujete, snažte se zůstat v klidu - příspěvky plné nadšených výkřiků nebo naopak kategorického "je to šmejd" budou mazány rovnou, příspěvky chválící nebo kritizující bez důkladnějšího zdůvodnění budou pečlivě hodnoceny moderátory.

4. Toto fórum je určeno pouze pro řešení problémů s jednou konkrétní aplikací:!: :!: :!: Pro porovnávání navigací mezi sebou je určeno fórum Porovnání navigačních aplikací

5. Poznámka pro přispěvatele s přímým vztahem k navigacím (výrobci, prodejci...) - diskuze na ce4you nejsou místem pro konkurenční boj. Snažte se to prosím respektovat. Pokud máte zájem o propagaci svého produktu, napište mi a můžeme něco vymyslet.

6. Klasická pravidla pro diskutující samozřejmě zůstávají v platnosti.


Tak to by bylo vše. Snažte se prosím tato pravidla dodržovat, nejsou samoúčelná. Navigace v PDA prožívá obrovský boom a pokud mají diskuze sloužit svému účelu, musí tam být nějaký pořádek. Pokud máte k pravidlům nějaké připomínky, pošlete mi SZ.