Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Preview MDA Compacta 2

Jirkac_ (269)|23.11.2005 09:49
Na SmartManii je preview na MDA Compacta 2ku...
Surgical (2364)|23.11.2005 13:34
Hm jak vidno, po strance vykonu uz je horsi opravdu jen iPaq 6340 a ten uz je opravdu spatnej...
Nova generece komunikatoru opravdu slevuje od vykonu PDA smerem ke zvyseni vydrze, jenze jenze...
Spis bych se primlouval za zvetseni baterie, v dobe Li-Pol lze baterii tvarovat naprosto libovolne a kdyz si clovek u fotek rozebranejch PDAcek uvedomi, co je uvnitr porad falesnyho luftu (ja vim, chladit se taky musi), tak by se tam vesla klidne trojnasobna baterka, nez jsou ty standartne dodavany.... A vyrobni cena baterie s trojnasobnou kapacitou rozhodne neni trojnasobna, ani hmotnost ne tu tvori v prevazne mire zpusob baleni, spis maximalne 2-3 desitky procent, skoro jako u Coca-Coly, kde z pohledu kupujiciho je nejdrazsi flaska, kdyz tretinka Coly stoji 15 kacek a 2,5 litru 32 kacek....
sep_ce4you (351)|23.11.2005 23:54
[QUOTE="Surgical"]Hm jak vidno, po strance vykonu uz je horsi opravdu jen iPaq 6340 a ten uz je opravdu spatnej...
Nova generece komunikatoru opravdu slevuje od vykonu PDA smerem ke zvyseni vydrze, jenze jenze...
Spis bych se primlouval za zvetseni baterie, v dobe Li-Pol lze baterii tvarovat naprosto libovolne a kdyz si clovek u fotek rozebranejch PDAcek uvedomi, co je uvnitr porad falesnyho luftu (ja vim, chladit se taky musi), tak by se tam vesla klidne trojnasobna baterka, nez jsou ty standartne dodavany.... A vyrobni cena baterie s trojnasobnou kapacitou rozhodne neni trojnasobna, ani hmotnost ne tu tvori v prevazne mire zpusob baleni, spis maximalne 2-3 desitky procent, skoro jako u Coca-Coly, kde z pohledu kupujiciho je nejdrazsi flaska, kdyz tretinka Coly stoji 15 kacek a 2,5 litru 32 kacek....[/QUOTE]

Spis mam pocit, ze HTC oddelilo vykonostni (Profesional aka MDA 4) a smartphonovou radu (Star trek, Prophet etc.)
Kato_ce4you (970)|24.11.2005 16:43
[QUOTE="sep"]Spis mam pocit, ze HTC oddelilo vykonostni (Profesional aka MDA 4) a smartphonovou radu (Star trek, Prophet etc.) [/QUOTE]
Tak v tom pripade uz aby zacli delat profesionalniho Wizarda a Compacta 3 jakbysmet...
JanHavlicek (635)|24.11.2005 16:54
Souhlasím se Surgicalem. Taky nevím, co je to teď popadlo, proč všude dávaj ty TI procesory a ne starý dobrý Intely PXA2xx. Kdyby udělali současnýho Compacta s podporou EDGE, UMTS a hodili do toho WM5, bylo by to myslím super
Kato_ce4you (970)|24.11.2005 17:07
[QUOTE="JanHavlicek"]Souhlasím se Surgicalem. Taky nevím, co je to teď popadlo, proč všude dávaj ty TI procesory a ne starý dobrý Intely PXA2xx. Kdyby udělali současnýho Compacta s podporou EDGE, UMTS a hodili do toho WM5, bylo by to myslím super[/QUOTE]
Reseni ma jmeno - Atom ;)
osch (1330)|24.11.2005 18:14
jojo Atom :yes:
duffioso (537)|24.11.2005 20:24
[QUOTE="osch"]jojo Atom :yes: [/QUOTE]

jojo ATOM,ale co ty miniSD? to se jim moc nepovedlo! jinak to bude asi hodne dobra masinka,ktera by mohla ten vykon mit opravdu v pohode!!!
Kato_ce4you (970)|24.11.2005 20:30
[QUOTE="duffioso"]jojo ATOM,ale co ty miniSD? to se jim moc nepovedlo! jinak to bude asi hodne dobra masinka,ktera by mohla ten vykon mit opravdu v pohode!!![/QUOTE]
Mam takovej pocit, ze miniSD se nam stavaji novym standardem... Nehlede na to, ze kdyz si prectu seznam toho, co umi Atom vs. Prophet (+design a velikost), tak by se mi po SD slotu opravdu nestyskalo :cool:
duffioso (537)|24.11.2005 22:01
ja myslim,ze styskalo...ta jejich kapacita a cena je zatim na prd a jeste asi bude!:D
Kato_ce4you (970)|24.11.2005 22:14
[QUOTE="duffioso"]ja myslim,ze styskalo...ta jejich kapacita a cena je zatim na prd a jeste asi bude!:D [/QUOTE]
Ani bych nerekl - viz. http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=news&op=n+...+_single&ide=341
Ale to uz jsme od tematu dost utekli..
osch (1330)|25.11.2005 14:25
Na ty miniSD si asi bohužel budeme do budoucna muset zvyknout. Ale jak už bylo napsáno je to jen malinká piha na kráse Atoma. Už aby tu byl :cool:
klak (148)|25.11.2005 18:58
jó "piha na kráse". a to mám tu 2GB SD hodit do koše? :? :D

ale jinak moc pěkný stroječek. koupil bych ho kdybych neměl v plánu změnu až po vypršemí záruky toho současného.
duffioso (537)|25.11.2005 22:30
[QUOTE="klak"]jó "piha na kráse". a to mám tu 2GB SD hodit do koše? :? :D.[/QUOTE]

jasne...je spousta lidi co ma doma karticky v normalni SD/MMC a je to provar,ale na druhou stranu je to krasna masinka urcite to i uzivatelum vrati!!:) ...kaslem uz na to....stejne tu slo o MDAc 2!!!
Kato_ce4you (970)|26.11.2005 08:53
[QUOTE="klak"]jó "piha na kráse". a to mám tu 2GB SD hodit do koše? :? :D[/QUOTE]
Tohle je holt evoluce (jestli bohuzel nebo bohudik necham na vas - na muj vkus je ted trosku rychla a stridame jednotlive formaty karet jak ponozky). Ostatne jeste nedavno tu byly CF karty - komu se po nich dneska styska? A uplne stejne to bude s SD kartami.. Ale doufam, ze uz moc dal s tou miniaturizaci nepujdou - viz TransFlash karty - to uz bych mel strach, ze omylem vdechnu :D

Ad. Compact 2 vs. Atom
Mas na vyber - pomalejsi procesor vs. rychlejsi procesor; FM radio vs. bez radia, imho hezci design vs. skaredsi; Atom je mensi, nez Compact 2 pricemz ma stejne velky displej ap. ALE - Atom ma miniSD karty a Compact 2 ma klasicke SD karty - kdyz se to bude prodavat za stejne prachy - co koupis?

Nehlede na to, ze tu SD kartu prece nemusis vyhazovat - za prve ji urcite muzes prodat (rekl bych ze dost bez problemu, protoze lidi, co budou pouzivat SD karty bude minimalne pres rok jeste dost velka vetsina). No a i kdyby SD karty vymrely v PDA po preslici - furt tu jeste mame jina zarizeni na SD karty - fotaky, mobily, nektere mp3 prehravace atd. ;)
Antonsiu (31)|27.11.2005 11:33
Ad Compact 2 vs Atom

300 EUR vs 830 EUR :-((

http://www.expansys.de/product.asp?code=126950
Radek Novák (309)|27.11.2005 12:07
[QUOTE="Antonsiu"]Ad Compact 2 vs Atom

300 EUR vs 830 EUR :-((

http://www.expansys.de/product.asp?code=126950[/QUOTE]

Kdyby byl atom kolem 500 EUR, tak bych do toho sel. Takhle je ten rozdil opravdu postatny :(
Kato_ce4you (970)|27.11.2005 13:42
[QUOTE="Antonsiu"]Ad Compact 2 vs Atom

300 EUR vs 830 EUR :-((

http://www.expansys.de/product.asp?code=126950[/QUOTE]
Nj - ale to ma taky hacek - za prve nevim, kde jsi vzal to, ze MDAc II bude stat 300€ (je to mozne - fakt nevim/nesleduju) a za druhe (a to je podstatnejsi) - ceny Expansysu nelze brat za bernou minci - vzdycky je silene predrazenej - cili jestli Atoma ted na Expansysu prodavaji za 830€, tak je mozne, ze az ho zacnou prodavat operatori/normalni prodejci, tak cena klesne dost razantne a to trebas k 600€ :cool:
Ale to uz jsou jenom odhady, domnenky a co by kdyby...